سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان:

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان قوانین و شرایط ویژه خود را دارد که افراد با توجه به قانون آلمان و رعایت آن می توانند برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان اقدام نمایند. نکته ای که در مورد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان وجود دارد این است که افراد متقاضی که قصد مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان را دارند تنها با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان امکان اخذ اقامت و تابعیت وجود نخواهد داشت و اشخاص متقاضی این امر باید از طرق دیگر مانند کار و یا تحصیل برای اقامت خود اقدام نمایند. در مقاله فوق موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE به بررسی شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان می پردازد و به سوالات متعدد شما در مورد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان پاسخ خواهید داد.

چه شرایطی برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان وجود دارد؟ قوانین سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان چگونه است؟ آیا با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان می توان اقامت و تابعیت را اخذ کرد؟

کشور آلمان دارای سطح بالای رفاه اجتماعی و اقتصادی است و شما می توانید در رشته مورد نظر خود یک کار حرفه ای با یک حقوق حرفه ای داشته باشید . در کشور آلمان شرایط به گونه ای مهیا است که هزینه تحصیل برای فرزندان شما رایگان و اگر خودتان شرایط تحصیل را دارا باشید می توانید از این موهم بهره مند شوید . جالب است بدانید کشور آلمان که قطب اقتصادی اتحادیه اروپا است هزینه های خدمات درمانی برای شما بصورت رایگان و کامل می باشد و این یعنی ذخیره کردن هزینه بالای درمان در جیب خود شما که می توانید آن را در سایر مخارج زندگیتان صرف نمایید .

شما با اخذ اقامت در آلمان به عنوان شهروند درجه دوم آلمان شناخته می شوید. شهروند درجه دوم آلمان یعنی به جز شرکت در انتخابات رسمی دولتی و پارلمان از سایر امتیازات یک شهروند درجه یک یا یک فردی که تابعیت آلمان را اخذ کرده اند دارا هستید.

فرایند جستجوی خرید ملک و امضای قرارداد خرید ملک در آلمان:

در حالی که در اکثر کشورها اتباع خارجی با قوانین محدود کننده خرید روبرو هستند ،هیچ محدودیتی در مورد اتباع خارجی برای خرید ملک در آلمان وجود ندارد حتی اگر فردی که ساکن آلمان نمی باشد می تواند اقدام به خرید ملک در آلمان نماید. کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که شرایط مساعدی به نسبت دیگر کشورها برای خرید ملک دارد و قیمت املاک به نسبت دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه می باشد یکی از پایین ترین نرخ های خرید ملک در اروپا است. میانگین قیمت خرید یک ملک در آلمان به نسبت اروپا مرکزی نسبتا کم است که چیزی در حدود ۱۵۰۰-۲،۵۰۰ یورو در هر متر مربع است. میانگین قیمت ملک ۳۰ متر مربع (یک آپارتمان کوچک) ۶۰ هزار یورو است و آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی حدود ۲۵۰ هزار یورو است. قیمت ها معمولا در شهرهای بزرگ مانند برلین تا ۵۰ درصد بالاتر است و مونیخ گران ترین شهر آلمان است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب سرمایه گذاری آلمان

شرایط خرید ملک در آلمان:

طی سالهای گذشته در آلمان قیمت خانه ها و اجاره ها به طور چشمگیری افزایش یافته است، در حالی که اجاره بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در حدود ۱۵% افزایش یافته است و قیمت خانه نیز در همان دوره در حدود ۲۳ درصد افزایش داشته است. اموال آلمانی به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و قابل اطمینان توسط سرمایه گذاران محلی و خارج از کشور دیده می شود و بازار به علت بحران مالی سال ۲۰۰۸ تا حد زیادی انعطاف پذیر بوده و حتی نشانه های رونق مسکن را نیز به دنبال دارد.

قیمت خرید املاک به طور سنتی در آلمان نسبتا پایدار است،  در برخی محله ها شهرهای بزرگ و کوچک نشانه هایی از رشد و افزایش قیمت املاک را نشان می دهند؛  ، گران ترین املاک در آلمان در سال ۲۰۱۶ به فروش می رسید در منطقه مرکزی میت در برلین با ۱۹٫۰۱۸ یورو در هر متر مربع، و  در شهر هامبورگ ۱۹،۰۰۰ یورو در هر متر مربع.

قیمت املاک به نسبت حقوق و دستمزدها سریع تر افزایش پیدا می کنند، بسیاری معتقدند که روند ناپایدار است و از دولت خواست تا آن را تصحیح کند. در نتیجه، هنوز مشخص نیست آینده چه چیزی باشد. این عدم اطمینان همراه با افزایش مالیا abgeltungsteuer ۲۵ درصد است که در مورد ملک متعلق به کمتر از ۱۰ سال است، به این معنی است که برای بسیاری از مهاجران، خرید ملک در آلمان فقط برای اقامت طولانی تر جذاب است. هزینه های معاملات نیز برای خریداران (حدود ۲-۴ درصد برای فروشندگان) در بالای قیمت خرید از ۷ تا ۱۲ درصد است.

مراحل خرید ملک در آلمان:

مراحل خرید ملک در آلمان از قرار زیر است:

1: وام مسکن را بررسی کنید و پیشنهاد را دریافت نمایید.

2:  یک املاک مناسب پیدا نمایید.

3: دفتر اسناد رسمی (دفتر اسناد رسمی ) قرارداد فروش را تهیه می کند

4: وام مسکن را کامل کنید

5:  قرارداد خرید ملک در آلمان را امضا نمایید.

6: دفتر اسناد رسمی فروش را ثبت می کند

7: چهار هفته بعد باید مالیات فروش ملک پرداخت کنید

هزینه های خرید ملک در آلمان:

هنگام خرید ملک در آلمان، می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر هزینه ها را پرداخت کنید. به طور معمول، فروشنده به عامل املاک پرداخت می کند، با این حال اگر از نماینده خریدار استفاده کرده اید یا عامل هزینه آن را تقسیم می کند، خریدار ممکن است مجبور باشد این هزینه را پرداخت کند.

کل هزینه خرید یک ملک معمولا حدود ۱۰ درصد از قیمت خرید است. این شامل موارد زیر است:

1:  مالیات بر انتقال اموال (grunderwerbssteue ) از ۳٫۵-۶٫۵ درصد؛

2:  هزینه اسناد رسمی ۱٫۲-۱٫۵ درصد؛

3: هزینه ثبت نام ۰٫۸-۱٫۲ درصد؛

4: هزینه های نمایندگی، اگر سهم، از ۱٫۵-۳ درصد، به علاوه مالیات بر ارزش افزوده در ۱۹ درصد است.

به غیر از هزینه های نماینده املاک، هزینه ها معمولا توسط دولت های منطقه ای تعیین می شود. آنها تا حدی در آلمان متفاوت می باشند.

قراردادهای خرید ملک در آلمان:

قرارداد های خرید ملک در آلمان و در حضور یک دفتر اسناد رسمی امضا می شوند. قبل از امضای قرارداد باید اطمینان حاصل کنید که قرارداد را کاملا درک می کنید و در صورت لزوم می توانید مترجمی را با خود همراه کنید، در بعضی مناطق ممکن است بتوانید یک دفتر اسناد رسمی دو زبانه پیدا کنید. که در این صورت کار شما سهل انجام خواهد شد.

موارد یافتن یک ملک را در آلمان:

یک ملک ممکن است به صورت خصوصی و یا از طریق یک نماینده املاک ( Immobilienmakler ) فروخته یا خریده شود. در هر دو مورد، متقاضی معمولا به خریدار برای پیدا کردن اموال مورد علاقه خود و سپس به مالک و یا نماینده خود نزدیک است. این بدان معنی است که معمولا هزینه های نمایندگان املاک از طرف فروشنده پرداخت می شوند، به عنوان مثال هزینه های عوامل معمولا ۳-۷ درصد از قیمت خرید است.

آلمانی ها زمانی که یک ملک را خریداری می کنند برای مدت طولانی از آن  برای زندگی استفاده می نمایند. بنابراین زمانیکه تصمیم به خرید ملک در آلمان می کنید این مهم را در نظر داشته باشید ممکن است یکسال به طول انجامد تا شما ملک مورد نظر خود را پیدا کند.

خانه ها در آلمان باید حداقل شرایط قانونی و امکانات تاسیساتی مربوط به سقف، پنجره، گرمایش و موارد مشابه را داشته باشند. شما می توانید اطلاعاتی در مورد این عوامل ارائه دهید، اما ممکن است اطلاعات کامل نداشته باشید. نظرسنجی های ساختاری بخش استاندارد این فرآیند نیستند، با این حال ایده خوبی هستند. شما می توانید یک معمار یا نقشه بردار ( amtlich vereidigter sachverständiger ) را برای انجام یک نظرسنجی استخدام کنید.

در آخر و در مورد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان باید بگوییم که اشخاصی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان را دارند می توانند با هزینه های متفاوتی ملک را خریداری نمایند که این هزینه بستگی به میزان سرمایه ای که شخص متقاضی دارد خواهد داشت اما نکته مهمی که در مورد سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان وجود دارد این است که اشخاصی که قصد اخذ اقامت و تابعیت آلمان را دارند با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان نمی توانند اقامت و تابعیت آلمان را اخذ نمایند و در صورتی که قصد اخذ اقامت و تابعیت را دارند پس از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان می توانند برای تحصیل و یا کار و یا حتی ثبت شرکت نیز اقدام نمایند و از این روش اقامت و تابعیت آلمان را نیز بدست آورند.

در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان هستید می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *