سرمایه گذاری در اوکراین

سرمایه گذاری در اوکراین چگونه ایت و دارای چه شرایطی می باشد ؟ با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی  و حرکت به سمت دهکده جهانی شدن ، سرمایه گذاری در اوکراین را میتوان در زمره ایجاد شغل های جذاب و با ریسک پایین در نظر گرفت . برای سرمایه گذاری در اوکراین شما از شرایط مناسبی برخوردار هستید که در این مقاله بر آن شدیم برای آشنایی شما با سرمایه گذاری در اوکراین شرای لازم را عنوان نماییم . در ابتدا در نظر داشته باشید برای هرگونه سرمایه گذاری و از آنجمله سرمایه گذاری در اوکراین شما باید دارای صلاحیت باشید و برای کسب صلاحیت های لازم شما مدارک مختلفی نیازمندید که در سرمایه گذاری در اوکراین نسبت به سرمایه گذاری های دیگر شما شانس خواهید داشت تا از شرایط بهتر و ساده تری برخوردار شوید . پس اگر قصد سرمایه گذاری در اوکراین و در همین راستا اخذ اقامت اوکراین را دارید نیاز دارید تا از قوانین سرمایه گذاری آگاه باشید . شما میتوانید از مشاورین ما در موسسه مهاجرتی MIE راه سرمایه گذاری در اوکراین را جویا شوید و  به صورت رایگان از شرایط اقدام برای این منظور آگاهی یابید .

برای هرگونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت شاید شما در نظر داشته باشید تا اقامت دائم و تابعیت کشور مورد نظر را کسب نمایید ، برای سرمایه گذاری در اوکراین بر اساس ماده 9 قانون اوکراین “در تابعیت اوکراین” یک فرد خارجی و یا یک فرد بدون تابعیت ممکن است اقامت دائم  اعطا  شود و چهارچوب کلی اعطاء تابعیت طبق موارد ذیل میباشد  :

1-به رسمیت شناختن و احترام به قانون اساسی اوکراین

2-سلب تابعیت گذشته

3-اقامت قانونی در اوکراین در 5 سال گذشته

4-اخذ مهاجرت

5-دانستن زبان اوکراینی به حدی که برای ارتباطات کافی باشد

6-در دسترس بودن معیشت مشروع است

در سرمایه گذاری در اوکراین و ثبت شرکت هم شما میتوانید اقامت دائم و سپس اخذ تابعیت اوکراین را داشته باشید . برای اینکه شما به این مهم دست یابید در ابتدا نیاز دارید تا مقدمات اقامت خود را فراهم کنید . ثبت شرکت در اوکراین و ایجاد بیزینس در این کشور یکی از راه های اقامت در اوکراین میباشد ، از اینرو شما با توجه به قوانین اوکراین و مشورت با وکلای ما در موسسه مهاجرتی MIE خواهید توانست اقامت اوکراین را اخذ کنید .

در قدم اول شما نیاز دارید تا کد اقتصادی دریافت کنید . زمان لازم برای دریافت کد اقتصادی در حدود 10 تا 15 روز است و مدارک لازم برای این فرآیند ترجمه شناسنامه و کد بازرگانی و اسم شرکت و آدرس و وکالتنامه میباشد . پس از این مرحله شما نیاز دارید تا بیزینس پلن داشته باشید ، برای ایجاد طرح بیزینس پلان کار مورد نظر در اوکراین را باید آنالیز کنید و در این زمینه ممکن است نیاز به مشورت با متخصصین این امر داشته باشید . در صورتی که طرح شما آماده باشد باید برای اقدام ثبت شرکت و تایید اساسنامه مدارک ذیل را آماده کنید .

1-کد اقتصادی

2-سوابق کاری

3-چارت سازمانی و شرح وظایف

4-ترجمه  مدرک تحصیلی

5-کپی پاسپورت

6-تقاضانامه

7-کپی برابر اصل مدارک شرکت

 

در این جا لازم به توضیح می باشد که خاطر نشان کنیم حضور مدیر عامل در کشور اوکراین الزامی میباشد ولی سهامداران نیاز به مهاجرت به اوکراین ندارند و با توجه به این نکته که طبق قانون مدیرعامل شرکت مورد نظر نیاز است اوکراینی باشد و یا اقامت دائم داشته باشد ، پس شما نیاز به حضور در اوکراین نخواهید داشت . البته برای اینکه مدیرعامل مورد نظر شما در شرکت مشغول به کار باشد ، در مرحله اول نیاز دارید تا برای فرد مورد نظر مجوز کار دریافت کنید و سپس خواهید توانست از فرد مورد نظر برای سمت مدیرعاملی استفاده نمایید . البته مدیر عامل انتخابی لازم است که حداقل مدرک دیپلم داشته باشد و کفایت لازم از اخذ سمت مدیرعاملی برخوردار باشد .

هزینه ها و سرمایه گذاری های لازم در اوکراین 10000 دلار سرمایه شرکت در ابتدا میباشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که به حساب شرکت واریز گردد . هزینه های ثبت شرکت در حدود 10000 یورو  و هزینه های پرسنل شرکت در حدود 1000 یورو در ماه  علاوه بر آن هزینه بیمه و مالیات سالانه در حدود 10000 یورو و هزینه های سفر به اوکراین و هزینه های جانبی از جمله این هزینه ها است .

در انتهای مقاله باید در نظر بگیریم با توجه به اینکه این پروسه سرمایه گذاری در اوکراین حدودا 20 روز تا یکماه زمان میبرد نمیتوان گفت یکی از بهترین شیوه های سرمایه گذاری است . بلکه برخی سرمایه گذاری ها از سرمایه گذاری در اوکراین مقرون به صرفه تر میباشد هر چند  بازه زمانی کم و هزینه کمتر اوکراین از نقاط قوت سرمایه گذاری اوکراین میباشد ولی در قیاص با برخی سرمایه گذاری ها و ثبت شرکت ها مانند آلمان و اتریش  سرمایه گذاری در اوکراین از ارزش کمتری برخوردار می باشد . دلیل این موضوع هم وجود کشورهای آلمان و اتریش در حوضه شنگن و وجود اقتصاد سرآمد و شرایط جغرافیایی بهتر و …. بسیاری موارد دیگر باعث میشود اگر برای سرمایه گذاری در اوکراین تصمیم جدی داریم کمی بیشتر تامل کنیم و کلام آخر اینکه در این راه میتوانیم از مشاوره ، مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نیز به صورت رایگان و در سراسر کشورمان استفاده نماییم .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *