سرمایه گذاری در ایرلند

آیا قصد کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در ایرلند دارید؟ آیا سوالاتی درباره ی سرمایه گذاری در ایرلند در ذهن دارید؟آیا می خواهید دلایل مهم و اساسی برای سرمایه گذاری در ایرلند را بدانید؟ ایا تمایل دارید ازشرایط سرمایه گذاری در ایرلند مطلع شوید در این مقاله برآنیم تا دلایلی مهم و اساسی برای سرمایه گذاری در ایرلند را در اختیار شما متقاضیان محترم قرار دهیم و شما می توانید با ارتباط با موسسه مشاوره ای MIE اطلاعات بیشتری را در مورد سرمایه گذاری در ایرلند و دیگر کشور های اروپایی به دست آورید.

با وجود بحران مالی، ایرلند موقعیت خود را نسبت به سرمایه گذاری حفظ کرده است به طوری که فضای کسب و کار خود را در سال های بین 2015 تا  2016 روند صعودی داشته است و براساس گزارش کسب و کار که توسط بان کجهانی منتشر شده است کشور ایرلند رتبه 17 را بین 189 کشور جهان کسب کرده است.

کشور ایرلند جز محدود کشورهای اروپای غربی می باشد که عضو اتحادیه شنگن نمی باشد. اما به دلیل اخذ مالیات کم و زبان انگلیسی بسیاری از اشخاص تمایل به سرمایه گذاری در کشور ایرلند دارند. به محض اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور ایرلند خانواده خود فرد نیز ویزا همراه اخذ می کنند اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ویزای شخص اصلی یکساله می باشد و شرط تمدید  ویزای سرمایه گذاری در ایرلند گردش مالی قوی و موثر می باشد و طبق قاعده کلی در صورتی که شخص سرمایه گذار به مدت پنج سال گردش مالی خوبی داشته باشد اقامت دایم به دست آورد.

سرمایه گذاری مربوطه باید در راستای منافع عمومی کشور ایرلند باشد و سرمایه گذاری باید به شکل قانونی باشد واز طریق قرض یا وام امکان سرمایه گذاری وجود ندارد.

به طور کل در زمینه سرمایه گذاری در کشور ایرلند به روش های زیر امکانپذیر است:

  1. سرمایه گذاری بنیادی :

شخص سرمایه گذار تا مبلغ50000 یورو با استفاده از توانای خود در رشته هنر ، ورزش، بهداشت حال اگر فرد سرمایه گذار دارای 5 شریک باشد می تواند با 400000یورو نیز سرمایه گذاری خود را انجام دهد.

  1. سرمایه گذاری تشکیلات اقتصادی:

شخص سرمایه گذار می تواند با 500000 یورو مشغول به کسب و کار شود و در صورتی که  شخص سرمایه گذار در صورتی که به مدت سه سال گردش مالی داشته باشد می تواند اقامت دایم کسب کند.

  1. سرمایه گذاری اوراق قرضه:

شخص سرمایه گذار باید برای سرمایه گذاری اوراق قرضه کشور ایرلند به ارزش10000000 یورو به مدت 5 سال خریداری کند.

  1. سرمایه گذاری های مختلف:

شخص سرمایه گذار موظف است حداقل450000 یورو اموال و 500000 یورو اوراق قرضه خریداری کند.

  1. صندوق سرمایه گذاری:

شخص سرمایه گذار باید500000 یورو را در یک صندوق سرمایه گذاری که مورد تایید دولت ایرلند می باشد سرمایه گذاری کند.

  1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REIT)

شخص سرمایه گذار باید حداقل دو میلیون یورو در بورس ، اوراق بهادر خریداری کند.

ثبت شرکت در ایرلند:

ثبت شرکت در کشور ایرلند یا به عبارت بهتر در اتحادیه اروپا به چهار روش زیر صورت می گیرد:

ثبت شرکت خصوصی  با مسیولیت محدود  PrC

ثبت شرکت عمومی با مسیولیت محدود  PLC

ثبت شرکت های همکاری

ثبت  شعبه ای از یک شرکت خارجی در کشور ایرلند

برای ثبت شرکت در کشور ایرلند  نیاز مند یک مدیر و دو دبیر می باشیم که یکی از آمهتا باید از اتباع کشور ایرلند باشند. کشور دارای نیروی جوان و تحصیلکرده زیادی می باشد از طرف دیگر به دلیل رونق اقتصادی کشور ایرلند و همین عاملی برای تقاضای سرمایه گذاری در کشور ایرلند شده است. در سالهای اخیر  کشور ایرلند در زمینه IT  و الکترونیک پیشرفت بسیار زیادی داشته است و این موضوع را مدیون سرمایه گذاری خارجی می باشد

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در کشور ایرلند:

سرمایه گذاری کارآفرینی کشور ایرلند به سرمایه گذاران غیر اروپایی این اجازه را می دهد که تا با پرداخت حداقل 50.000 یورو یک کسب و کار نوین و جدید در کشور ایرلند تشکیل  دهند.

طرح کار افرینی UPS باید به شرح زیر باشد:

– معرفی یک کالا تولیدی جدید و یا نوآورانه و یا خدمات به بازارهای بین المللی که قبلا ارایه نشده باشد.

– شخص سرمایه گذار باید 10  شغل در  کشور ایرلند ایجاد کند  و کالا و خدمات خود را  در طی 3 الی 4 پس از راه اندازی حداقل یک  میلیون یورو کالا یا خدمات خود را به فروش برساند.

– رهبری یک تیم توسط مدیریت با تجربه

– مرکز اصلی کنترل شرکت باید در ایرلند انجام شود

شما متقاضیان گرامی می توانید در مورد چگونگی اخذ ویزای سرمایه گذاری در ایرلند با موسسه مشاوره ای MIE در ارتباط باشید. موسسه مشاوره ای MIE با سالها سابقه درخشان در امر مهاجرت و همچنین اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور های اروپایی از جمله سرمایه گذاری در اتریش ، سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه گذاری در انگلیستان ، سرمایه گذاری در اسلواکی ، سرمایه گذاری در اسلوونی و غیره می تواند شما را یاری دهد. شما می توانید با موسسه مشاوره ای MIE از طریق تلفن مشاوره رایگان دریافت نموده و همچنین از طریق مشاوره حضوری از تجربیات و اطلاعات کافی مشاوران و وکلای کارآمد در باب سرمایه گذاری و اخذ اقامت را به دست آورید.

منابع:

https://www.kbc.ie/our-products/savings-and-investments/Investment-Funds?gclid=CLOq4f6ZydACFUmeGwodQqUH5Q

https://en.portal.santandertrade.com/establish-overseas/ireland/foreign-investment.

https://www.kbc.ie/Our-Products/KBC-Current-Account/Current-Account/Start2Invest

https://www.kbc.ie/Privacy

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *