سرمایه گذاری در برزیل

سرمایه گذاری در برزیل امکان پذیر است ؟ سرمایه گذاری در برزیل چه شرایطی دارد ؟ حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در برزیل چه قدر است ؟ آیا به سرمایه گذاری در برزیل فکر کرده اید ؟ آیا از طریق سرمایه گذاری در برزیل می توان اقامت دائم دریافت کرد ؟ دریافت شهروندی و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در برزیل چگونه است ؟  سرمایه گذاری در برزیل چه فوایدی دارد ؟
مهاجرت و اخذ تابعیت از موارد حقوقی است که متقاضیان زیادی امروز در پی کسب اطلاع از راه های قانونی در این زمینه می باشند چرا که تصور می کنند می توانند تجربه های علمی و اقامتی جدیدی در خارج از کشور داشته باشند. امروزه در هر کشوری امر جذب سرمایه گذار خارجی با برنامه ریزی دقیقی مورد توجه قرار می گیرد در اینجا نیاز است اشاره ای کنیم به امکاناتی که امر حقوقی سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد. سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که در بعضی کشور ها منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت است . سرمایه گذاری در برزیل یکی از همین روش های اخذ اقامت دائمی است که نتایج بسیار خوبی به همراه دارد. در این مقاله که توسط مشاورین و متخصصین نگاشته شده سعی داریم تجارب موسسه معتبری همچون موسسه مشاوره ای MIE را در زمینه مشاوره سرمایه گذاری در برزیل به شما انتقال دهیم.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این معنی می باشد که یک فرد سرمایه گذار خارجی ، در کشوری که می خواهد اقامت آن را دریافت نماید مقداری پول را برای سرمایه گذاری در یک پروژه آن کشور اختصاص می دهد. به طور کلی سرمایه گذار برای کشور مورد نظر باید فوایدی به همراه داشته باشد تا بتواند ویزای سرمایه گذاری دریافت کند و پس از آن حق دریافت اقامت دائمی آن کشور به او اعطا گردد .

بر خلاف بسیاری از کشور هایی که در آن ها امکان اخذ روادید جهت اقامت دائمی و یا تابعیت از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد ، برزیل یکی از معدود کشور هایی است که شرایط بسیار ویژه و فوق العاده ای برای سرمایه گذاری و اخذ ویزای دائمی دارد. سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق سرمایه گذاری در برزیل اقامت دائمی دریافت و مجوز اقامت در این کشور را کسب نمایند . بعد از مدتی ، سرمایه گذار می تواند برای اخذ ملیت برزیلی اقدام کند و در نهایت تابعیت و شهروندی برزیل را کسب نماید.

سرمایه گذاری در برزیل توسط اتباع خارجی در بین سال های 2009-2011 رونق گرفت اما پس از این تاریخ سرعت پیشرفتش کاهش پیدا کرد. بعد از اینکه برزیل در سال 2013 حدود 64 میلیارد دلار به دست آورد ، جریان سرمایه گذاری در برزیل در سال 2014 به مبلغ 62 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد و مجددا در 2015 به 56 میلیارد دلار کاهش یافت . با وجود 23% کاهش سرمایه گذاری در برزیل در سال گذشته ، این کشور همچنان بزرگ ترین کشور دریافت کننده سرمایه گذاری خارجی در آمریکای لاتین و پنجمین کشور جهان در این زمینه بود . در حال حاضر برزیل چهارمین کشور سرمایه گذار در بازارهای تازه تاسیس جهان و بزرگترین سرمایه گذار در آمریکای لاتین است .

برزیل به دلایل مختلفی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، مورد توجه سرمایه گذاری بین المللی می باشد :

  • یک بازار داخلی بزرگ با حدود 200 میلیون نفر جمعیت
  • دسترسی آسان به مواد اولیه
  • دارای اقتصاد متنوع که در برابر بحران های بین المللی آسیب پذیری کمتر دارد.
  • یک موقعیت استراتژیک جغرافیایی که دسترسی به کشور های آمریکای جنوبی را آسان می نماید.

 

ممکن است سرمایه گذاری در برزیل به دلیل بحران اقتصادی این کشور و یا سیستم های مالیاتی پیچیده تا حدودی ریسک به حساب آید اما با توجه به مزایای بیشتری که این امر دارد ، برزیل یکی از بزرگ ترین کشور هایی می باشد که سرمایگذاران خارجی بسیاری برای اخذ اقامت دائمی تمایل به سرمایه گذاری در آن دارند. سرمایه گذاری های فراوان در برزیل یک سیاست و زیر ساخت مالی بسیار قوی به همراه یک چارچوب قانونی مستحکم و برجسته را برای این کشور به ارمغان آورده است.  استاندارد زندگی در برزیل بالاست و همچنین هزینه های زندگی در این کشور نیز نسبتا پایین می باشد. ایجاد کسب و کار و تجارت در برزیل مالیات کمی دارد و همچنین ممکن است معافیت های مالیاتی نیز به همراه داشته باشد. آب و هوا ، مناظر طبیعی و مهمان نوازی مردم برزیل یکی از کلیدی ترین مواردی است که اتباع خارجی را برای سرمایه گذاری در برزیل جذب می نماید.

برای دریافت روادید جهت اقامت دائم در برزیل ، یکی از وظایف سرمایه گذاران این است که حداقل 150,000 ریال برزیل که حدودا برابر با 50,000 دلار می شود سرمایه گذاری نمایند.

فرایند سرمایه گذاری در برزیل

فرایند سرمایه گذاری در برزیل به این صورت است که به نام شخص متقاضی یک شرکت ثبت می شود و او به عنوان صاحب شرکت معرفی شده ، سپس یک حساب بانکی در برزیل برای او افتتاح می گردد . پس از آن ، عملیات ثبت نام در بانک مرکزی برزیل انجام و مجوز لازم جهت انتقال حداقل مبلغ قابل سرمایه گذاری معادل 50,000 دلار از بانک کشور متقاضی به حساب بانکی برزیل صادر می شود. لازم به ذکر است که پس از حواله پول از طریق بانک مرکزی برزیل به حساب بانکی افتاح شده ، این پول در حساب بانکی شما منتقل می شود و هر زمان که لازم باشد می توانید به ان دسترسی داشته باشید و تنها شما بر روی سرمایه خود کنترل خواهید داشت.

این امر مستقیم به وزارت کار و اشتغال برزیل مربوط می شود. جهت اخذ ویزا ، مدارک خاصی مورد نیاز است ، از جمله :

  • پاسپورت متقاضی که حداقل 6 ماه باید اعتبار داشته باشد.
  • پر کردن فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین
  • گواهی واکسیناسون

کسانی که می خواهند به همراه همسر و فرزندانشان به برزیل سفر نمایند باید سند ازدواج و مدارک مربوط به تولد فرزندانشان را نیز ارائه دهند. با توجه به قوانین رسمی مهاجرت ، فردی که بخواهد از طریق سرمایه گذاری در برزیل ، برای همسر و وابستگان خود اقامت دریافت نماید می بایست هزینه های اضافه تری برای همراهان خود پرداخت نمایند.
بعد از آنکه روادید جهت اخذ اقامت دائم برزیل صادر شد ، متقاضی موظف است که حداکثر ظرف 30 روز کاری از تاریخ ورود به برزیل ، در اداره مهاجرت برزیل (DPMAF) ثبت نام نماید. همچنین یک کپی از درخواست ویزای مهر شده نیز باید به اداره DPMAF ارسال شود.

 

دیگر مزایای دریافت اقامت برزیل

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در برزیل به سرمایه گذار این امکان فوق العاده را می دهد که تا هر مدت و هر زمان که بخواهد می تواند در برزیل بماند. علاوه بر این ، برخلاف سایر کشورها ، برزیل به فرد سرمایه گذار اجازه می دهد که خانواده خود را نیز بعد از تایید سرمایه گذاری او ، برای زندگی به برزیل بیاورد.
یکی از مزایای بسیار مهمی که دارندگان تابعیت برزیل دارند این است که آن ها می توانند به راحتی ویزای 5 ساله امریکا دریافت نمایند و به امریکا سفر کنند. همچنین این ویزای 5 ساله امریکا قابل تمدید است .

از سرمایه گذاری در برزیل تا اقامت دائمی

روادید جهت اقامت دائمی برزیل به گروه اندکی از مردم تعلق می گیرد که یکی از آن گروه ها ، سرمایه گذاران خارجی می باشند. این نوع ویزا فقط به خارجیانی داده می شود که وجوه خود را به برزیل بیاورند و سرمایه خود را در این کشور مدیریت نمایند. دارنده این نوع از ویزا می تواند به طور نامحدود در برزیل حضور داشته باشد. با این حال ، ویزای اقامت دائم همانند تابعیت نیست; دارندگان ویزای دائمی برزیل حق و حقوق متفاوتی نسبت به شهروندان این کشور دارند، برای مثال این افراد حق رای دادن در انتخابات برزیل را نخواهند داشت.
برای درخواست اقامت دائم ، سرمایه گذار باید مدارک خود را به سفارت یا کنسولگری برزیل ارسال نماید. مدارک مورد نیاز ممکن است با توجه به کشور متقاضی و سفارت برزیل در آن کشور متفاوت باشد، اما داشتن پاسپورت و همچنین فرم درخواست ویزا یکی از موارد مورد نیاز می باشد .

همانطور که در این مقاله خدمت شما سروران گرامی عرض شد ، یکی از روش های اخذ اقامت دائمی و در نهایت تابعیت برزیل ، سرمایه گذاری در برزیل است . هر چند که ممکن است اقتصاد برزیل با توجه به کشور های توسعه یافته وضعیت مناسبی نداشته باشد ، اما فواید و منافعی که سرمایه گذاری در برزیل دارد بسیار بیشتر می باشد . به عنوان مثال اتباع برزیل به راحتی می توانند ویزای بسیاری از کشور های بزرگ مانند امریکا را دریافت نمایند. سرمایه گذاری در کشور های خارجی امری بسیار مهم میباشد که ممکن است در کنار فواید بسیاری که دارد ، اگر با آگاهی و اطلاعات کامل و درست انجام نگیرد می تواند ضرر های بسیار بزرگ و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد ما بر این است که حتما قبل از هر اقدامی با یک وکیل حقوق بین الملل مشورت نمایید تا بتوانید جدید ترین و کامل ترین اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید. جهت این امر می توانید با یکی از دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس و از مشاوره رایگان وکلای متخصص ما بهره مند شوید.

منابع:

https://www.mysecondpassport.com/brazil-investment-immigration/

https://www.walshww.com/brazilian-permanent-residence-visa-investment/

https://thebrazilbusiness.com/article/investment-requirements-to-obtain-visa-to-brazil

https://en.portal.santandertrade.com/establish-overseas/brazil/foreign-investment

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *