سرمایه گذاری در قبرس

ایا تمایل به دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس دارید؟ تا چه حدود با سرمایه گذاری در قبرس اشنایی دارید؟ سرمایه گذاری در قبرس، شرایط سرمایه گذاری در قبرس، ایا سرمایه گذاری در قبرس گزینه مناسبی برای رسیدن به اقامت در قبرس است؟ در این مقاله سعی بر این شده که علاقمندان به سرمایه گذاری را با یکی از راه های سرمایه گذاری اشنا کنیم امید است که با مطالعه این مقاله پاسخ برخی از سوالات خود را پیدا کنید.

امروزه تعداد زیادی از افراد بخصوص بیزنس من های بزرگ یا افرادی که پیشه ی انها تجارت یا مشاغل دیگر است بدنبال اخذ اقامت کشورهای مختلف از طریق سرمایه گذاری می باشند. سرمایه گذاری در قبرس می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که قبرس مکانی امن و ارام وعضو اتحادیه اروپا است و در عین حال محیطی امن برای راه اندازی کسب و کار است. برای سرمایه گذاری در قبرس یک سری مدارک، شرایط و مراحل وجود دارد که در ادامه به شرح انها می پردازیم.

در ابتدا به مزایای سرمایه گذاری در قبرس می پردازیم که به چه دلیل این راه می تواند گزینه مناسبی برای علاقمندان به سرمایه گذاری یا دریافت اقامت از این راه باشد.

1) از انجا که قبرس کشوری عضو اتحادیه اروپا است و در ضمن از مالیات بر درامد پایینی برخوردار می باشد بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق محسوب شود.

2) از جمله محدود کشورهایی می باشد که با سرمایه گذاری به سرعت حق شهروندی و پاسپورت به شخص سرمایه گذار و خانواده او اعطا می کند.

3)در صورتی که در ابتدا مراحل پرونده سرمایه گذاری شخص اصلی با موفقیت طی گردد طی سه تا چهار ماه اولیه امکان اعطای اقامت دایم کشور قبرس برای شخص و خانواده او وجود دارد.

4) پدر و مادر شخص متقاضی نیز در صورت اثبات وابستگی خود به شخص متقاضی نیز می توانند در پرونده فرزند خود وارد شده و برای اقامت این کشور درخواست دهند البته با این شرط که یک محل سکونت جداگانه با ارزش پانصد هزار یورو در این کشور خریداری کنند.

5)با اخذ اقامت کشور قبرس امکان سفر به بیش از صد کشور دنیا بدون ویزا را دارید و امکان اقامت، تحصیل و کار در کشورهای عضو شنگن را براحتی دارید.

6) کسانی که قصد دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس را دارند برای اقدام نیازی به داشتن مدرک زبان این کشور ندارند.

7) برخورداری از سیستم اموزشی مطابق با استانداردهای اروپا و هزینه پایین تحصیل.

معمولا افرادی که قصد سرمایه گذاری در قبرس رادارند به این دو روش اقدام می کنند: از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت.

محبوب ترین سرمایه گذاری در قبرس از راه سرمایه گذاری در پروژه های مستغلات قبرس یا همان خرید ملک است که شامل خرید ملک با مبلغ پانصد هزار یورو تا سقف سه میلیون یورو می شود، که معمولا با طی پروسه سه تا چهار ماهه منجر به اخذ اقامت در قبرس و سپس دریافت پاسپورت توسط شخص سرمایه گذار می گردد. همچنین اینکه قوانین جدید مالیاتی و مهاجرت به قبرس به گونه ای تدوین شده که برای جذب سرمایه گذاران خارجی به خرید ملک در این کشور پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده به جای نوزده درصد مالیات برای کسانی که برای بار اول در این کشور اقدام به خرید ملک  می نمایند در نظر گرفته شده. امروزه در قبرس سرمایه گذاری از طریق خرید املاک ان چنان مورد استقبال خارجیان قرار گرفته که در حال حاضر بیش از یک چهارم معاملات ملکی در این کشور توسط خارجیان انجام می گیرد. در حال حاضر برای تحریک رشد اقتصادی قبرس و بخصوص در بحث املاک،دولت قبرس امتیازاتی را برای سرمایه گذاران بازار ملک در نظر گرفته از جمله کاهش هزینه های انتقال ملک برای سرمایه گذاران و یا معافیت از مالیات بر سود سرمایه برای ملک خریداری شده توسط خارجیان.

سرمایه گذاری درقبرس از طریق ثبت شرکت:

کشور قبرس شرایطی را فراهم کرده تا شرکت های خارجی و سرمایه گذاران بین المللی در شرایطی برابر در مقایسه با سرمایه گذاران داخلی اقدام به راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت واخذ اقامت از این راه کنند. که با توجه به نوع سرمایه گذاری و طرح توجیه اقتصادی که شخص سرمایه گذار به سفارت ارایه می دهد که در صورت تایید توسط سفارت قبرس مجوز فعالیت در زمینه مورد نظر به شخص داده می شود. در قبرس امکان ثبت شرکت به اشکال مختلف است و در اینجا به پنج نوع از محبوب ترین این شرکت ها اشاره می کنیم:

یک) شرکت با مسولیت محدودخصوصی(شرکت دولتی)

دو) شرکت عمومی (مشارکتی محدود)

سه)شرکت های سهامی

چهار)شرکت های اروپایی

پنج) راه اندازی یک شعبه از شرکت خارجی در کشور قبرس

قوانین ثبت شرکت برای اشخاصی که از داخل اتحادیه اروپا و اشخاصی که از خارج از اتحادیه اقدام می نمایند به یک صورت می باشد.

بر طبق قوانین قبرس اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت در این کشور می کنند می بایست از خدمات یک وکیل که مورد تایید کانون وکلای این کشور باشد برای مراحل قانونی ثبت شرکت استفاده کند.

 مدارک مورد نیاز و مراحل برای سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت به این صورت می باشد:

داشتن گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه

دارا بودن مدارکی دال بر روشن بودن اصل و منبع مالی سرمایه ای که شخص بعنوان سرمایه خود به این کشور می برد که میزان این سرمایه اولیه بسته به بیزنس پلن شخص و نوع فعالیتی که در قبرس خواهد داشت متغیر می باشد و حداقل باید در حدود 25000 هزار یورو باشد.

ارایه نامه عدم سو سابقه کیفری شخص متقاضی.

ارایه گواهی سلامت.

انتخاب یک نام تجاری معتبر برای شرکت وثبت نام و ادرس شرکت.

ارایه طرح اساسنامه و مشخص نمودن سمت اعضا و مدیران و ارایه مشخصات گذرنامه مدیران شرکت و مشخص نمودن صاحبان سود نهایی شرکت.

تدارک فرم اظهارنامه.

پروسه ثبت شرکت در قبرس معمولا بین شش ماه تا یکسال زمان می برد تا به نتیجه بیانجامد و در صورت موفقیت در این پروسه برای شخص اصلی و خانواده او کارت اقامت یکساله صادر می گردد که قابلیت تمدید را دارد تا زمانیکه منجر به اقامت دایم شود.

در نهایت به ذکر این مطلب می پردازیم که با توجه به درخواست های علاقمندان به سرمایه گذاری در قبرس چه از طریق خرید ملک و چه از طریق ثبت شرکت سعی بر این شد تا مقاله ای در این خصوص تهیه شود تا به سوالات و ابهامات شما در این خصوص پاسخ گوییم تا با مطالعه این مطالب و بررسی اطلاعات و شرایط خود برای سرمایه گذاری در قبرس امکان این را داشته باشید که با اگاهی بیشتری در این راه قدم بگذارید و از افتادن در دام کلاه برداران سودجو خودداری کنند، ضمن اینکه اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص را دارید می توانید با وکلا و مشاورین موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ما در این خصوص بهره بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *