سرمایه گذاری در لهستان

شرایط سرمایه گذاری در کشورلهستان به چه صورت میباشد؟ سرمایه گذاری در لهستان چگونه است؟  آیا میتوان از طریق ویزای سرمایه گذاری در لهستان مهاجرت کرد؟ هزینه و مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در لهستان چه میزان است؟

با در نظر گرفتن اینکه کشور لهستان از نظر ساختار اقتصادی کشوری پیشرفته و ثروتمند در سطح جهان و اتحادیه اروپا محسوب می گردد. همین امر باعث می شود سرمایه گذاری در لهستان مورد استقبال افراد زیادی در سرتاسر جهان قرار گرفته است. همواره موقعیت خاص کشور اتریش باعث جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در لهستان گردیده است. سرمایه گذاری در لهستان به دلیل سیستم مالیاتی مناسب و پایین مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در لهستان به نسبت سرمایه گذاری در سایر کشور های اروپایی و دنیا کم ریسک تر وکم خطرتر می باشد. دولت لهستان از متقاضیان خارجی که قصد سرمایه گذاری در لهستان را حمایت های لازمه را می نماید. ما در این مقاله سعی بر آن داریم شرایط سرمایه گذاری در لهستان و مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری را به تفصیل تشریح کنیم. چنانچه قصد سرمایه گذاری در لهستان دارید توصیه می شود مقاله ذیل را مطالعه نمایید.

کشور لهستان کشوری است که برای سرمایه گذاری ، در برابر بحران اقتصادی و شریک تجاری بسیار مناسب است. این کشور به قطب بزرگ سرمایه گذاری تبدیل شده است و جایی می باشد که در آن تمام مردم مشتاق این هستند که در ان کشور سرمایه گذاری نمایند. یکی دیگر از امکانات این کشور حمایت تمام و کمال سازمان های دولتی از سرمایه گذاران می باشد و مکانی هست که در ان سود سهام و سرمایه گذاری بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا هست .گذشته اثبات کرده که کشور لهستان یکی از کشورهایی می باشد که دارای موقعیت اقتصادیه بهتر در اروپا شرقی و مرکزی است بخاطر همین لهستان به محل سرمایه گذاری بی چون و چرا در اروپا تبدیل شده که این نشان گر این می باشد که این کشور دارای ثبات و سازگاری و سیاست در سرمایه گذاری می باشد و فرد سرمایه گذار بیشتر تشویق به سرمایه گذاری در این کشور می گردند. بهترین جا برای سرمایه گذاری در اروپا لهستان می باشد و این را مطالعات بسیار نشان دادن به تازگی توسط EY این کشور قطب سرمایه گذاری در منطقه و پیشرفت بسیار از کشورهای چک و رومانی ترکیه ربوده و همه همسایگان خود به مراتب را گذرانده اند.
و همین طور در AHK امسال در گزارش دفتر بازرگانی آلمان کشور لهستان به موقعیت پیشرو در منطقه CEE برای دومین بار پی در پی دست پیدا کرد  و از همه کشورها در اتحادیه اروپا از نظر جذابیت سرمایه گذاری سبقت گرفت . آخرین گزارش تجاری  بانک جهانی هم موقعیت پیشرو کشور لهستان را تایید کرده است  و بیان می دارد که کشور لهستان بهترین مکان برای سرمایه گذاری در اروپای مرکزی می باشد و رتبه 25 جهان را دارا می باشد . همچنین کشور لهستان در رقابت با قدرت های بزرگ  اتحادیه اروپا می باشد. بر طبق گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD  در سال 2015 کشور لهستان از نظر ارزش کل سرمایه گذاری های  مستقیم خارجی در کل اروپا  رتبه هشتم و در رتبه بیست جهان است.  علاوه بر این موضوع تعداد  شغل های جدید (13862) لهستان را در مقام سوم اتحادیه اروپا  پس از بریتانیا (27953) و فرانسه (14122) قرار می دهد .

از نظر قسمت های پیشرفته از جمله سرمایه گذاری BPO، لهستان یک از لیدرها در لیگ جهانی می باشد . کراکوف برای چند سال از میان ده مکان برتر جهان برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است . لهستان همچنین به عنوان مقصد نامبر وان در CEE از نظر پروژه های تحقیقاتی و توسعه ای معرفی شده است که اصولا توسط شرکت های نرم افزاری بین المللی تعریف شده است .
از آن جایی که سرمایه گذاران فعال در کشور  لهستان از انجام تجارت در لهستان خشنود هستند و دوباره در لهستان سرمایه گذاری می کنند .96 درصد از اشخاص پاسخ دهنده آلمانی در بررسی AHK دوباره در کشور لهستان سرمایه گذاری می نمایند و 88 درصد از شرکت های مورد بررسی تمایل به افزایش و یا حفظ همان سطح از سرمایه گذاری در لهستان را دارند . لهستان یکی از بالاترین نرخ های سرمایه گذاری مجدد را در اتحادیه اروپا دارا می باشد. بیشتر از 35 درصد از پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی حمایت شده توسط سازمان PAIiIZ بین سال های 2011 تا 2015 از سرمایه گذاری دوباره به دست آمده است.

مزیت های سرمایه گذاری در کشور لهستان

مزیت ها و جذابیت های سرمایه گذاری در لهستان ترکیبی از عوامل اقتصادی و اجتماعی و همچنین انگیزه سرمایه گذاری و کمک های عمومی است. تحقیقات به عمل امد از کسانی که در لهستان سرمایه گذاری کرده ان از قضا گزارش PALILZ در رابط با مناطق سرمایه گذاری در لهستان بررسی های انجام شده که جذب موقعیت در لهستان و کشور های اروپایی یکپارچه می باشد.
در نتیجه می توان عنوان کرد که راه های زیادی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد که بهترین انها مهجرت کار و سرمایه گذاری این کشور یعنی لهستان می باشد و افرادی که می خواهند به این کشور مهجرت کنند ار طریق مهاجرت کار و سرمایه گذاری باید اطلاعات کافی در مورد این نوع مهاجرت داشته باشند و به این نکته می توان اشاره کرد که لهستان یکی از  بهترین گزینه ها برای مهاجرت کار و سرمایه گذاری می باشد  به علت ان که نسیت به تمام  کشورهای اتحادیه اروپا از موقعیت مناسبی برخوردار می باشد.

2 پاسخ
  1. علی عزیزی
    علی عزیزی گفته:

    سلام و عرض ادب لطفاً بفرمایید هزینه ثبت شرکت همراه با کسب و کار در زمینه سرمایه گذاری تا حدود بیست هزار دلار همراه با اخذ اقامت همراه با خانواده چهار نفره هر کدام بصورت جداگانه ممنونم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *