سرمایه-گذاری-و-ثبت-شرکت-در-آلمان

سرمایه گذاری وثبت شرکت در آلمان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به صورتی است؟ در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان در این مقاله شرح می دهیم. آیا پرسشی در مورد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان دارید؟ آیا با راههای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان آشنا هستید؟ آیا از پیامد های مثبت سرمایه گذاری وثبت شرکت در آلمان باخبرید؟ آیا راهکار سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان راهکار خوبی است؟ آیا امکان گرفتن کارت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در المان وجود دارد؟ آیا میزان هزینه برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را می دانید؟ آیا از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان اطلاعاتی در دست دارید؟ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در المان چه مواردی را شامل می گردد؟ چه کسانی در صدد مهاجرت از طریقسرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان می باشند؟

همانطور که می دانید برای مهاجرت به کشور المان راههای متعددی وجود دارد که یکی از این راهها سرمایه گذاری وثبت شرکت در آلمان می باشد.همه ساله افراد زیادی قصد مهاجرت به آلمان را دارند که می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان به اقامت دائم کشور آلمان دست یابند.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی  دارد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را برای شما شرح داده و به سوالات شما در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان پاسخ دهد.

 

کشور آلمان به عنوان بزرگترین و پویا ترین قطب اقتصادی اروپا همیشه به عنوان یک کشور مناسب برای سرمایه گذاران شخصی و شرکت های بین المللی به حساب می آید.

73%از شرکت های بین المللی،کشور آلمان را به عنوان گزینه اول برای سرمایه گذاری و گسترش فعالیت ها در اروپا معرفی کرده اند.

طبق قوانین مهاجرتی کشور آلمان فرد خارجی می تواند با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان اقامت بلند مدت کشور آلمان را دریافت نماید.

برای سرمایه گذاری وثبت شرکت در کشور آلمان در حدود 6 تا 8 ماه به طول می انجامد تا فرد بتواند ویزای اقامت کشور آلمان را دریافت نماید.

در کشور آلمان و همچنین افتتاح حساب بانکی مبلغی در حدود )GMBHبرای افتتاح شرکت از نوع مسئولیت محدود(

)سرمایه ای در حدود 50000AG25000یورو سرمایه مورد نیاز است و همچنین برای افتتاح شرکت سهامی خاص(

یورو مورد نیاز می باشد.فرد خارجی که قصد سرمایه گذاری در کشور آلمان را دارد باید یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی کشور آلمان ارائه دهد که در آن برنامه 3 سال آینده شرکت توضیح داده شده باشد.

فرد متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان می تواند خانواده خود را نیز همراه ببرد و فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده باید میزان کارکرد حساب بانکی و میزان هزینه های فرد متقاضی در کشور آلمان از زمان ورود و شروع فعالیت تجاری در کشور آلمان تا انتهای 3 سال آینده 250000یورو باشد تا فرد متقاضی بتواند اقامت دائم کشور آلمان را برای خود و خانواده خویش دریافت نماید.البته این نکته حائز اهمیت است که تمامی هزینه های خود شخص و خانواده از قبیل:اجاره مسکن،خوراک،پوشاک و حقوق کارمندان و…شامل آن 250000 یورو نیز می شود.

در اینجا لازم است که این نکته مهم ذکر شود که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان به تنهایی منجر به اقامت دائم نمی شود و فرد متقاضی برای دریافت اقامت دائم کشور آلمان حتما باید یک طرح توجیهی اقتصادی ارائه نماید که در آن هدف فرد از ورود به کشور آلمان بیان شده باشد.

در کشور آلمان محدودیت قانونی برای سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاران وجود ندارد و هر شخصی می تواند در کشور آلمان به تجارت بپردازد.

موارد ثبت نام شرکت تجاری برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان:

1: کسب و کار شرکت.

2: نام های شرکا و یا شریک مسئول.

3:مدیر عامل اجرایی از شرکت های بزرگ.

4:سرمایه سهام شرکت.

5: محدودیت مسئولیت شرکا.

6:صدور و لغو وکالت.

7:افتتاح رسیدگی به ورشکستگی.

8: انحلال یک شرکت.

هزینه ثبت نام شرکت تجاری در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان:

هزینه ثبت نام شرکت تجاری در کشور آلمان متفاوت می باشد و بسته به نوع شرکتی که ثبت می شود دارد.در حال حاضر هزینه ثبت و انتشار در ثبت نام شرکت تجاری مبلغی در حدود 400 یورو می باشد.

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE این امکان را دارد که شما را در طی مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور آلمان همراهی نماید و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد.

اقدامات لازم برای شروع یک شرکت در کشور آلمان بدین صورت می باشد:

تهیه پیش نویس اساسنامه و دیگر اسناد مورد نیاز مانند نمونه امضا،کپی گذرنامه و فرم های خاص از دفتر ثبت شرکت. تمامی مراحل مربوط به امضا مقالات باید در دفتر اسناد رسمی عمومی در کشور آلمان به ثبت برسد.

برای تشکیل یک شرکت در کشور آلمان باید به این نکات توجه داشت:

پیدا کردن یک دفتر ثبت نام،باز کردن حساب بانکی و استخدام حسابدار محلی.

 

فرم های حقوقی ثبت شرکت در کشور آلمان 3 دسته می باشند:

الف)شرکت های سهامی: این نوع شرکت پس از تاسیس و شروع فعالیت متعهد به پرداخت مالیات می باشد و همچنین مسئولیت شرکت سهامی محدود به دارایی و سرمایه شرکت می باشد.شرکت سهامی با هر تعداد سهامدار قابل تاسیس می باشد که سرمایه آنها می تواند نقدی و یا غیرنقدی باشد که میزان سهم و همچنین تعداد سهامداران باید در اساسنامه شرکت قید شود.

انواع شرکت های سهامی در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان:

):که حداقل سرمایه در این شرکت 25000 یورو می باشد.GMBH1:شرکت با مسئولیت محدود(

):که حداقل سرمایه در این شرکت 1 یورو می باشد.mini-GMBH2:شرکت با مسئولیت محدود کارآفرینی(

):که حداقل سرمایه در این شرکت 50000 یورو می باشد.AG3:شرکت سهامی(

):که حداقل سرمایه برای این شرکت نیز 50000 یورو می باشد.KGaA4:شرکت محدود با سهام (

ب)شرکت های تضامنی و مشارکت: ویژگی و مزایایی که این شرکت دارد این است که شخص شرکا در قبال کار خود تعهد و مسئولیت دارند.برای تاسیس شرکت تضامنی حداقل باید 2 شریک وجود داشته باشد.

شرکت های تضامنی انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

)GBR1:مشارکت قانون مدنی(

)KG2:مشارکت محدود(

3:شرکت با مسئولیت محدود

)OHG4:مشارکت تجاری عمومی(

ج)شعبه و نمایندگی:هر شرکت خارجی که در خارج از کشور آلمان دفتر مرکزی داشته و مشغول به فعالیت باشد این امکان را دارد که در کشور آلمان هم شعبه ای را افتتاح نماید.

یک شرکت برای شروع فعالیت خود در کشور آلمان باید دارای علامت تجاری باشد و علامت تجاری خود را به ثبت برساند و همچنین فعالیت خود را باید در اداره بارزگانی کشور آلمان معرفی نماید.

مزایای سرمایه گذاری وثبت شرکت در کشور آلمان:

1:مالکیت 100%سهام شرکت

2:بهره مندی از فرصت های شغلی فراوان.

3:شرکت در مناقصات بین المللی.

4:تجارت با تمام جهان بدون محدودیت.

5:افتتاح حساب بانکی در سایر کشورها بدون پرداخت مالیات.

6:دریافت اقامت دائم برای فرد متقاضی و خانواده خویش.

7:بدست آوردن اعتبار شغلی برای تجارت با سایر کشورها.

8:دریافت وام های تجاری با کمترین کارمزد.

شرایط درخواست اقامت دائم کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان:

فرد متقاضی اقامت دائم کشور آلمان باید با ارائه یک سری مدارک معتبر بتواند اثبات نماید که دارای سرمایه نقدی می باشد البته  این نکته حائز اهمیت است که انتقال هیچ سرمایه ای به کشور آلمان مورد نیاز نیست و این سرمایه فقط برای اطمینان دولت آلمان می باشد که فرد می تواند هزینه های خود و خانواده اش را بپردازد و همچنین ارائه برنامه های تجاری سود آور و قابل اجرا در کشور آلمان و همچنین میزان کارکرد حساب بانکی و میزان هزینه های فرد متقاضی در کشور آلمان که باید در حدود 250000 یورو باشد تا فرد بتواند اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نماید.

در نهایت می توان گفت که کشور آلمان برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت بسیار مناسب و سود آور می باشد و افرادی که قصد اخذ اقامت کشور آلمان را دارند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ابتدا اقامت موقت و سپس اقامت دائم کشور آلمان را نیز دریافت نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری وثبت شرکت در کشور آلمان می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *