شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و بررسی آن

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان، شرایط لازم جهت تحصیل داروسازی در آلمان و همچنین هزینه های تحصیل در آلمان و اخذ پاسپورت آلمان را مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می دهیم. اما متقاضیان برای شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان با این سوال که آیا بعد از اتمام تحصیلات خود اجازه کارشان به چه صورت خواهد بود، مواجه می شوند همچنین سوالاتی در مورد رنکینگ دانشگاه های دارو سازی و پزشکی که چه دانشگاه هایی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟ وکیل مهاجرت به آلمان می تواند در زمینه مهاجرت و تحصیل به آلمان به شما کمک کند؟ هدف این مقاله پاسخ به ابهامات ذهنی شما عزیزان در باب تحصیل داروسازی در آلمان می باشد. شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان مورد توجه متقاضیان بسیاری قرار گرفته و سالانه تعداد زیادی دانشجو برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. پیشنهاد میکنم شما عزیزان جهت کسب اطلاعات کامل تر در مورد شرایط تحصیل در آلمان و تحصیل رایگان داروسازی در آلمان همراه ما باشید و در مورد تحصیل در کشورهای دیگر به سایت موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مراجعه نمایید. همچنین می توانید به صورت تماس تلفنی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره رایگان بهره مند شده و شرایط خود را جهت شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان بررسی نمایید.

آنچه در این مقاله می خوانیم:

 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و شرایط عمومی
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و شرایط ورود به رشته داروسازی
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و مدارک لازم برای پذیرش
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و هزینه های تحصیل
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و هزینه های زندگی
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و دریافت ویزا
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و کار پس از تحصیل
 • شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و سخن پایانی
شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

موضوعاتی که در ویدیوی زیر به آن می پردازیم:

 • انتخاب رشته در آلمان چگونه است؟
 • برای تحصیل رایگان در آلمان چه شرایطی مورد نیاز است؟
 • آیا پزشکی در آلمان راحت است؟
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان چگونه است و چه شرایطی دارد؟
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
ویدیوی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و شرایط عمومی

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان ، یکی از اهداف دانشجویان برای تحصیل در آلمان میباشد. به دلیل شرایط اقتصادی عالی و نرخ بسیار پایین بیکاری (۳.۱٪)، محیط این کشور فضای خوبی برای قشر جوان می باشد. آلمان قلب تپنده اقتصاد در اروپاست، و این پیدا کردن شغل را آسانتر می کند. جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری آلمان در مساحتی معادل با ۳۵۷۳۸۶ کیلومتر مربع زندگی میکنند. کشورهای جمهوری چک، اتریش، مجارستان، لهستان، فرانسه ، هلند ، لوگزمبورگ و سوییس ، همسایگان آلمان هستند. پایتخت آلمان شهر برلین، زبانشان‌ آلمانی، مسیحیت دین رسمی و یورو واحد پول آنهاست. به دلیل اینکه شرابط این کشور به جهت مهاجرت بسیار مناسب میباشد، سعی بر آن شده است که در این مقاله مطالبی پیرامون شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان برای شما عزیزان ارائه شود. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند به شما در زمینه تحصیل در آلمان کمک نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و شرایط ورود به رشته داروسازی

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان ازجمله رشته‌های پرطرفداری است که هم در کشور آلمان و هم در بین دانشجویان متقاضی  تحصیل در کشور آلمان جذابیت بسیاری دارد. ملزومات ثبت نام و شرایط هر دانشگاه متفاوت است اما به طور کلی داشتن رزومه تحصیلی خوب و تسلط بر زبان آلمانی می‌تواند شانس افراد را برای پذیرش در این رشته افزایش دهد. هر دانشگاه و مؤسسه آموزشی در این کشور رویکرد متفاوتی نسبت به جذب دانشجویان بین‌المللی دارد  که قطعاً نمرات بالای افراد در موفقیتشان برای اخذ پذیرش ، شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان تأثیر بسیاری خواهد داشت. این رشته و سایر رشته‌های گروه پزشکی و پیراپزشکی به دلیل حساسیت و اهمیتی که دارند و به خصوص ارتباط آن‌ها با قشر بیمار و آسیب‌پذیر جامعه علاوه بر سطح علمی و دانش بسیار، نیاز به توانمندی بالای متخصص در برقراری ارتباط است و این موضوع به معنای لزوم تسلط کامل بر زبان کشور آلمان در سطح حداقل B1 می باشد. این سطح در برخی از دانشگاه‌ها به  C1 و  C2 هم می رسد. بنابراین اگر قصد شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان را دارید از همین امروز برای تقویت زبان آلمانی خود اقدام کنید تا بتوانید به شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و در بهترین دانشگاه‌های این کشور بپردازید.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و دانشگاه های پزشکی

یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان ، یافتن بهترین دانشگاه می‌باشد و این مسئله برای دانشجویان ایرانی نیز بسیار حائز اهمیت است. از دیگر نکات عمده در مورد مسئله انتخاب دانشگاه و شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و در کشورهای خارجی این است که مدرک صادر شده آن دانشگاه توسط وزارت بهداشت ایران یا هر کشور مبداء دیگری مورد قبول و تایید واقع گردد ، تا در صورتیکه شخص به کشور خود بازگردد بتواند از آن مدرک استفاده کند و به امر طبابت در حوزه تخصص خود بپردازد. نکته دوم در انتخاب بهترین دانشگاه مهیا کردن دانشجو برای پیوستن به بدنه بازار کار است

 • دادن تضمین به دانشجویان جهت پیوستن به بازار کار

  این نکته برای دانشجویان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان اهمیت زیادی دارد که دانشگاه بتواند آینده شغلی او را ضمانت کند.

 • حمایت مالی

  تامین مخارج و هزینه های دانشجو و بورسیه تحصیلی از مسائل دیگری است که بر انتخاب دانشگاه موثر است.

در این قسمت 5 دانشگاه برتر کشور آلمان را در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی معرفی می کنیم.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

مقالات مرتبط

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و مدارک لازم برای پذیرش

با گذراندن دوره های آمادگی جهت شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان ، باید حداقل سطح دانش زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی را بگذرانید که این موضوع به اینکه دانشجویان برای شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان کدام یک از دانشگاه را انتخاب می کنند، بستگی دارد. با این حال دانشجویان باید به طور معمول یک سطحی از زبان آلمانی (B1 و یا B2) برای حضور در دوره های آمادگی داشته باشند. مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه برای شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان در جدول زیر آورده شده است.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و هزینه های تحصیل

کشور آلمان یکی از انتخاب های اصلی اکثر دانشجویان بین المللی است در بررسی های اخیر نشان داده شده که 357000 دانشجوی بین المللی در آلمان در حال تحصیل هستند و این رقم همچنان در حال افزایش است از مهمترین دلایل استقبال دانشجویان بین المللی از ویزاهای تحصیلی آلمان و انتخاب این کشور برای مهاجرت کم هزینه بودن تحصیل و یا رایگان بودن آن  در این کشور است. شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در آلمان  به دو صورت است که در جدول زیر آورده ایم.

 • تحصیلی در دانشگاه های دولتی

 • تحصیل در دانشگاه های خصوصی

تحصیل در دانشگاه های ملی از اکتبر 2014 تا به امروز  برای دانشجویان بین المللی بصورت رایگان بوده. در نتیجه دانشجویان بابت تحصیل در یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان ملزم به پرداخت هیچ شهریه ای نیستند و فقط 250 یورو برای سفر و بیمه ی خود هزینه می کنند اما دانشگاه های خصوصی از این سیستم تبعیت نمی کنند و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه ها در رشته های پزشکی و داروسازی باید سالانه مبلغی حدود 20000 یورو پرداخت کنند. در سال 2018  براساس یک نظر سنجی که بین دانشجویان بین المللی انجام شد 35.3 درصد از دانشجویان آلمان را برای تحصیل انتخاب کردند و آن هم بخاطر تحصیلات کم هزینه و رنکینگ های جهانی و نظام و سیستم آموزش عالی این کشور اعلام نموده اند.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و هزینه های زندگی

از نکات و اصول مهم و اساسی برای دانشجویان و متقاضیان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان این است که قبل از ورود به کشور آلمان و شروع تحصیلات خود از هزینه‌های زندگی در این کشور اطلاع داشته باشند و این یکی از امور بسیار مهم می باشد. دانشجویان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان ، برای اینکه بتوانند هزینه های زندگی خود را به صورت قابل توجهی کاهش دهند، می‌توانند برای اجاره اتاق و یا مسکن از مناطقی آپارتمان خود را اجاره کنند که قیمت مناسبی داشته باشد.  همچنین اجاره اتاق و آپارتمان همزمان با یک شخص دیگر به صورت اشتراکی میتواند کمک شایانی در این مورد داشته باشد. برای اطلاع از هزینه سایر اقلام دانشچویان می توانند از جدول زیر استفاده کنند.

هزینه زندگی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و دریافت ویزا

دانشجویان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان که شهروند اروپایی هستند، می توانند بدون نیاز داشتن به هیچ گونه ویزا و یا مجوزی، به طور آزادانه در کشور آلمان تحصیل کنند و در حین تحصیلات خود، مشغول به کار شوند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارند، برای مدت زمان بیشتر از 90 روز اگر نیت اقامت و تحصیل در کشور آلمان را داشته باشند، پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور آلمان برای داشتن اجازه اقامت تحصیلی می باید سه ماه قبل از عزیمت به این کشور، برای ویزای دانشجویی بلند مدت درخواست نمایند.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و کار پس از تحصیل

دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های آلمانی فارغ التحصیل می شوند فرصت طلایی برای جستجوی  کار و تضمین آینده ی شغلی خود دارند با توجه به سیستم آموزشی عالی آلمان و رنکینگ های جهانی  فارغ التحصیلان از این دانشگاه ها در بازار کار  منتخب تر و قابل اعتمادتر  خواهند بود در نتیجه مورد توجه کارفرمایان قرار می گیرند و پیشنهادات کاری عالیی برای کار در بازار کار جهانی پیدا می کنند. دانشجویان بین المللی رشته داروسازی بعد از فارغ التحصیل شدن می توانند اقامت موقت 18 ماه بگیرند تا در محیط دنبال کار بگردند و در صورت پیدا کردن کارفرما و درخواست کاری بعد 5 سال کار کردن در رشته ی داروسازی به اقامت دائم برسند البته دانشجویانی که بتوانند از ابتدای تحصیل خود در محیط دنبال کارفرما یا شرکت های مرتبط بگردند و با آنها مذاکره کنند که بعد از فارغ التحصیلی مستقیم وارد کار شوند و بتوانند ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند.

مقالات مرتبط

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و سخن پایانی

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان، شرایط و مدارک مورد نیاز شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی وتحلیل قرار گرفت . توجه داشته باشید داوطلبان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان بعد از گذراندن دور های یکساله، وارد دانشکده های پیراپزشکی و یا پزشکی در کشور آلمان می شوند و به مدت 4 سال در دوره های لیسانس مشغول به تحصیل می شوند. نکته بسیار مهم و قابل توجه برای تحصیل رایگان داروسازی در دوره 4 ساله پاس کردن علوم پایه مانند شیمی، فیزیک، ریاضی و زیست شناسی می باشد که دو سال به صورت عملی و دو سال به صورت علمی دوره می گذرانند.پیشنهاد می کنیم برای شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و مهاجرت به کشورآلمان با وکلای متخصص و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره داشته باشید تا بتوانید اطلاعات لازم و کافی برای اخذ پذیرش را داشته باشید. به علاوه شما عزیزان می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات، پرسش های خود را در باب شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان بیان نموده و پاسخ خود را در کوتا ترین زمان ممکن دریابید.

12 پاسخ
 1. مائده
  مائده گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم که من با داشتن مدرک کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی از دانشگاه تهران و کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه بوعلی سینای همدان از چه طریقی برای تحصیل تو رشته داروسازی در آلمان اقدام کنم بهتر هستش؟و اینکه باید دوباره دوره ۴سال لیسانس و بگذرونم یا شرایط خاصی داره؟؟

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط و رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. Nani
  Nani گفته:

  با سلام. من مدرک دکتری عمومی داروسازی رو دارم. می خواستم بدونم برای معادلسازی مدرکم تو آلمان چه مراحلی وجود داره؟ واینکه شرایط کاری اون جا به چه صورتی هست. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ارادت
   برای معادلسازی مدرک شما باید ابتدا مدرک زبان آلمانی در سطح b2 داشته باشید و در کشور آلمان دوره معادلسازی را گذرانده و پس از قبولی در آزمون معادلسازی می توانید وارد بازار کار شوید. این پروسه بین دو تا سه سال به طول می انجامد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید اطلاعات خودرا در لینک زیر وارد نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.
   https://mie.company/contact-us/

   پاسخ
 3. Nastaran
  Nastaran گفته:

  سلام
  من مدرک دکتری عمومی داروسازی دارم
  میخواستم در مورد معادلسازی و تحصیل رشته های تخصصی داروسازی در آلمان بدونم.
  چجوری میتونم برای یه رشته تخصصی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   شما برای معادلسازی نیاز به گذراندن دوره یکساله معادلسازی دارید در صورت تمایل می توانید با مشاورین ما برای راهنمایی بیشتر تماس حاصل نمایید. 02149196000

   پاسخ
 4. بیتا
  بیتا گفته:

  سلاموعرض ادب من سال دوم شیمی محض دانشگاه شیراز هستم وکلاس زباند المانی رو شروع کردم امکان ادامه تحصیل در رشته داروسازی در کشور آلمان را دارم /با چه شرایطی؟حدود ۳ ماه هست که برای وقت سفارت آلمان ایمیل زدم ولی خبری نیست میتونم مستقیما اقدام کنم؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب بله امکانش برای شما وجود داره و میتونید این کار رو انجام بدید- تایم سفارت آلمان طولانیه – میتونید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند بشید- تلفن:02149196000

   پاسخ
 5. فائزه
  فائزه گفته:

  باسلام و عرض خسته نباشید
  بنده مدرک عمومی داروسازی از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران دارم.سوالم این هست که آیا آلمان مدرک دانشگاه من رو برای معادل کردن در اونجا قبول داره؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان تایید مدرک تحصیلی شما وجود دارد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورام موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید
   تلفن:02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *