شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان 2018 بسیار مورد توجه و استقبال افراد قرار دارد چرا که اشخاصی که قصد مهاجرت به آلمان و  تحصیل در آلمان را دارند پس از بررسی شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان قصد انتخاب این رشته و تحصیل در این رشته را دارند که پس از تحقیق و بررسی در مورد شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان افراد می توانند پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند و به تحصیل داروسازی در آلمان مشغول شوند. در این مقاله موسسه مشاوره ای MIE  شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان برای شما عزیزان بررسی خواهد نمود تا در صورت تمایل بتوانید با اطلاعات دقیق تر اقدام نمایید.

آیا از شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان اطلاع دارید؟ در مورد شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و شرایط ویزای آن چه می دانید؟

شرایط تحصیل در آلمان:

آلمان یکی از کشورهای مورد توجه دانشجویان نقاط مختلف دنیا برای تحصیل است. یکی از دلایلی که این کشور بسیار مورد توجه است مهاجر پذیر بودن آلمان نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپاست اخذ ویزای تحصیلی آلمان می تواند منجر به اقامت دائم در این کشور شود. دلیل دیگری که این کشو را پر اهمیت میکند رایگان بودن تحصیل در دانشگاههای این کشور است و مناسب بودن هزینه های زندگی نسبت به شرایط این کشور است. مهم تر از همه اینکه پاسپورت آلمان یکی از با ارزش ترین پاسپورت های دنیا است و این خود به تنهایی میتواند تحصیل در این کشور را مورد توجه قرار دهد.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان:

رشته داروسازی همچون دیگر زیر مجموعه های پزشکی، رشته پر طرفداری است و آلمان کشور مناسبی برای تحصیل در رشته داروسازی در اتحادیه اروپا به حساب می آید. زیرا تحصیل در رشته داروسازی در این کشور رایگان است و متقاضیان تحصیل در دانشگاههای آلمان در رشته داروسازی می بایست قبل اقدام برای پذیرش در این رشته دوره زبان آلمانی را در کشور خود بگذرانند و پس از دوره زبان آلمانی و اخذ مدرک B2 و آماده کردن مدارک مورد نیاز دیگر می توانند برای پذیرش رشته داروسازی در دانشگاه آلمان اقدام کنند.

رشته داروسازی در آلمان برای دوره لیسانس حدود ۴ سال به طول می انجامد.  مدرک زبان آلمانی برای پذیرش این رشته الزامی است. نکته دیگری که در خصوص تحصیل در رشته داروسازی در آلمان اهمیت دارد، داشتن مدرک پیش دانشگاهی است.

تحصیل در رشته داروسازی  در دانشگاههای آلمان به این صورت است که فرد در ابتدا باید ۴ سال علوم پایه مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک تحصیل کند که به دو شکل تئوری و در دو سال به صورت عملی و تخصصی خارج از محیط دانشگاه مثل مراکز درمانی گذرانده میشود  پس از گذراندن این دوره دانشجو می بایست در امتحانات پایانی این دروس شرکت کند و در صورت قبولی به آنها مدرک کارشناسی ارشد پیوسته داده میشود. دوره دکترای رشته داروسازی در آلمان ۶ساله است. برای تحصیل در مقطع دکترا رشته داروسازی فرد می بایست حتما از سوی یک استاد راهنما موضوع انتخابش مورد تایید قرار گیرد و پس از آن می تواند وارد مقطع دکترا رشته داروسازی در دانشگاههای آلمان شود.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان دانشگاه ماربورگ  MARBURG:

دانشگاه Philipps نه تنها به عنوان یکی از مقاصد قدیمی بلکه به عنوان قدیمی ترین دانشگاه های جهان در نظر گرفته میشود. از سال 1527 این موسسه به عنوان دانشکده مسیحیان شروع به فعالیت کرد. حدود 5 قرن است که این دانشگاه به مکانی برای تحقیق و یا تدریس اختصاص داده شده است. در حال حاضر حدود 25000 دانشجو در Marburg مشغول به تحصیل می باشند که حدود 12 در صد از آنان متعلق به دیگر کشورها می باشند. دانشگاه Philipps از جمله دانشگاه هایی می باشد که در منطقه Marburg و در کشور آلمان نیز واقع شده است.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در دانشگاه فرانکفورک آلمان  FRANKFURT:

دانشگاه گوته فرانکفورت به عنوان یکی از دانشگاه های تحقیقاتی و بین المللی در نظر گرفته می شود که دامنه گسترده ای از برنامه های آموزشی را در اختیار افراد قرار می دهد. موسسات تحقیقاتی متنوع که بر نظریه های پیچیده و حل مسائل نیز تمرکز دارند. این دانشگاه پس از دانشگاه Johann Wolfgang von Goethe به مباحثی نظیر: ادبیات؛ علوم و فلسفه اختصاص داده شده است. در دپارتمان زیست شناسی؛ شیمی و داروسازی حدود 33 استاد حضور دارند که به فعالیت هایی نظیر: تحقیق و تدریس مشغول می باشند. این دانشگاه توسط 215 عضو و تعداد بسیاری کارمند اداره می شود. این دانشگاه بیش از 1850 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد؛ 500 دانشجو در مقطع دکترا و فوق دکترا و در گرایش های مختلفی نظیر: داروسازی، شیمی و زیست شیمیایی را در خود جای داده است.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان دانشگاه برلین  FU BERLIN:

موسسه آموزشی  Freie Universität در برلین به عنوان یکی از موسسات آموزش داروسازی در نظر گرفته می شود. در شهر برلین دانشگاه Freie تنها دانشگاهی می باشد که اصول داروسازی در آن اجرا می شود. مبحث تحقیق و تدریس در گرایش هایی نظیر: زیست شناسی؛ داروسازی؛ شیمی؛ داروسازی بالینی؛ داروشناسی و فناوری دارویی عملی می باشد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق این موسسه بر مواردی نظیر: آزمایش و توسعه دارویی؛ تجزیه و تحلیل مواد طبیعی؛ روش های آزمایش دارویی؛ نوآوری دارویی و سیستم های ارسال دارویی نیز تاکید دارد.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی آلمان دانشگاه وورتسبورگ WURZBURG :

این دانشگاه موفقیت هایی در زمینه آموزش و علوم حیاتی داشته است و به عنوان یکی از برترین دانشگاه های دولتی از جهت محیط آموزشی در نظر گرفته می شود. دانشگاه Würzburg محیط آموزشی ویژه ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که علاوه بر این سنتی دیرینه را از جهت همکاری با دیگر موسسات آموزشی به خود اختصاص داده است. فارغ التحصیلان مدارس علوم حیاتی افرادی هستند که در زمینه هایی نظیر: زیست شناسی؛ پزشکی؛ شیمی؛ داروسازی؛ فیزیک و فلسفه نیز تخصص داشته اند. طبق تجربیات کسب شده افراد محصل در این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه هایی که به علوم حیاتی اختصاص داده شده اند از روحیه ی خاصی نیز برخوردارند.

هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

همانطور که در بالا به آن اشاره شد هزینه تحصیل در کشور آلمان رایگان است. اما در خصوص هزینه زندگی در کشور آلمان باید بگوییم این هزینه تقریبا مبلغی در حدود ماهانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو است که بسته به سبک زندگی و میزان هزینه های فرد می تواند بالاتر از مبلغی باشد که در اینجا به آن اشاره شد. اما لازم است بدانید برخی دانشگاههای خصوصی در آلمان وجود دارد که تحصیل در آن دانشگاهها کاملا رایگان نیست اما تقریبا نزدیک به پانزده دانشگاه در آلمان وجود دارد که تحصیل رشته داروسازی در آن رایگان است. لازم به ذکر است دانشجویان داروسازی در آلمان همچون رشته های دیگر در این کشور می توانند ۲۰ ساعت در هفته را در دوره تحصیل خود به کار بپردازند و بخشی  از هزینه های زندگی خود را پوشش دهد.

اخذ اقامت دائم آلمان:

دانشجویان رشته داروسازی در کشور آلمان طبق قانون مهاجرت این کشور می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل کنند و این بدین صورت است که فرد بتواند با پایان تحصیل داروسازی در آلمان در کار دائمی مشغول شود پس از ۳ سال می تواند تقاضای اقامت دائم کنند. طبق قانون مهاجرت کشور آلمان فرد در صورتی که در دوره دانشجویی  خود با یک تبعه آلمانی ازدواج کند می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ نماید. همچنین دانشجویان داروسازی همچون دیگر افراد می توانند با ثبت شرکت در آلمان و فعال نگه داشتن آن اقامت دائم خود را اخذ نماید.

در نهایت در مورد شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان باید عنوان داشت که اشخاصی که قصد تحصیل در آلمان و در رشته داروسازی را دارند باید قبل از اقدام شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان را بررسی نمایند و در صورتی که تمامی شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان را دارا بودند برای پذیرش و سپس اخذ ویزای آلمان اقدام نمایند. همانطور که می دانید تحصیل در آلمان رایگان می باشد و افراد بسیاری متقاضی تحصیل در آلمان هستند به همین دلیل قبل از هر اقدامی بهتر است شرایط تحصیل در آلمان بررسی  شود و در صورت تایید اقدام نمایید.

در صورتی که متقاضی تحصیل داروسازی در آلمان هستید می توانید با بررسی شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایید همچنین این امکان را دارید که با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE مشاوره نمایید.

 

 

 

 

12 پاسخ
 1. مائده
  مائده گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم که من با داشتن مدرک کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی از دانشگاه تهران و کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه بوعلی سینای همدان از چه طریقی برای تحصیل تو رشته داروسازی در آلمان اقدام کنم بهتر هستش؟و اینکه باید دوباره دوره ۴سال لیسانس و بگذرونم یا شرایط خاصی داره؟؟

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط و رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. Nani
  Nani گفته:

  با سلام. من مدرک دکتری عمومی داروسازی رو دارم. می خواستم بدونم برای معادلسازی مدرکم تو آلمان چه مراحلی وجود داره؟ واینکه شرایط کاری اون جا به چه صورتی هست. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ارادت
   برای معادلسازی مدرک شما باید ابتدا مدرک زبان آلمانی در سطح b2 داشته باشید و در کشور آلمان دوره معادلسازی را گذرانده و پس از قبولی در آزمون معادلسازی می توانید وارد بازار کار شوید. این پروسه بین دو تا سه سال به طول می انجامد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید اطلاعات خودرا در لینک زیر وارد نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.
   https://mie.company/contact-us/

   پاسخ
 3. Nastaran
  Nastaran گفته:

  سلام
  من مدرک دکتری عمومی داروسازی دارم
  میخواستم در مورد معادلسازی و تحصیل رشته های تخصصی داروسازی در آلمان بدونم.
  چجوری میتونم برای یه رشته تخصصی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و ارادت
   شما برای معادلسازی نیاز به گذراندن دوره یکساله معادلسازی دارید در صورت تمایل می توانید با مشاورین ما برای راهنمایی بیشتر تماس حاصل نمایید. 02149196000

   پاسخ
 4. بیتا
  بیتا گفته:

  سلاموعرض ادب من سال دوم شیمی محض دانشگاه شیراز هستم وکلاس زباند المانی رو شروع کردم امکان ادامه تحصیل در رشته داروسازی در کشور آلمان را دارم /با چه شرایطی؟حدود ۳ ماه هست که برای وقت سفارت آلمان ایمیل زدم ولی خبری نیست میتونم مستقیما اقدام کنم؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   سلام و عرض ادب بله امکانش برای شما وجود داره و میتونید این کار رو انجام بدید- تایم سفارت آلمان طولانیه – میتونید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند بشید- تلفن:02149196000

   پاسخ
 5. فائزه
  فائزه گفته:

  باسلام و عرض خسته نباشید
  بنده مدرک عمومی داروسازی از دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران دارم.سوالم این هست که آیا آلمان مدرک دانشگاه من رو برای معادل کردن در اونجا قبول داره؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان تایید مدرک تحصیلی شما وجود دارد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورام موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید
   تلفن:02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *