شرایط زندگی در اتریش

شرایط زندگی در اتریش

شرایط زندگی در اتریش چیست؟آیا از شرایط زندگی در اتریش اطلاعاتی دارید؟موسسه مشاوره ای  MIE اطلاعاتی درباره شرایط زندگی در اتریش برای شما در این مقاله توضیح داده است و شما می توانید درباره شرایط زندگی در اتریش با مشاوران موسسه مشاوره ای MIE در ارتباط باشید.

از ۲۰۱۱ برای مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به منظور اشتغال به کار به اتریش مهاجرت می نمایند، کارت  قرمز- سفید  قرمز  صادر می شود.

کشور اتریش  با اجرای سیستم پذیرش مهاجر مبتنی بر ضوابط مشخص (سیستم امتیازی)، در سطح اروپا پیشتاز است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پورفارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب زندگی و زبان اتریش

(موسسه مشاوره ای MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) بر اساس این سیستم و با اعمال معیارهای عینی

(تخصص، تجربه کاری، آشنائی به زبان، سن و غیره) به روشنی مشخص می شود که مهاجرین بایستی واجد چه شرایطی باشند.

یکی از مسائل مهم دیگر در این زمینه، نیازمندی به تخصص در بازار کار اتریش است.

بر اساس این سیستم شفاف، علاقمندان ساکن در کشورهای ثالث، به صورت مستقیم خواهند دانست که آیا دارای شرایط لازم برای مهاجرت هستند و در صورت واجد شرایط بودن، مهاجرت تحت چه شرایطی می تواند انجام گیرد.

(موسسه مشاوره ای MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

کارت  قرمز- سفید قرمز  برای افراد زیر صادر می شود:

۱) افراد دارای تخصص های ویژه در سطح عالی مهاجران تحصیل کرده با تخصص های ویژه در سطح عالی که برای اقتصاد داخلی دارای توانایی بالقوه بسیار مهمی باشند، می توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد کار، برای مدت شش ماه به اتریش سفر نمایند.

برای متقاضیانی که در موارد  تحصیلات، تخصص و توانائی ویژه ،  تجربه کاری ،  آشنایی به زبان ، سن و یا تحصیلات در اتریش   از کلِ   ۱۰۰  امتیاز، حداقل ۷۰ امتیاز کسب نمایند، ویزای کاریابی صادر خواهد شد.

چنانچه این افراد در طول مدت اقامت شش ماهه در اتریش، موفق به یافتن شغل مناسبی شوند، کارت قرمز- سفیدقرمز  برایشان صادر خواهد شد.

رای متخصصانی که پیشنهاد کار در یکی از مشاغلی دریافت نمایند که با کمبود متخصص روبرو است، در صورتی کارت  قرمز- سفید  قرمز  صادر خواهد شد که در موارد  تحصیلات و تخصص  ، تجربه کاری ، آشنایی به زبان  ویا سن ،حداقل ۵۰ امتیاز از کلِ ۷۵ امتیاز را احراز نمایند و همچنین برای شغل مورد نظر، دستمزدی به میزان حداقلِ دستمزد مندرج در قوانین، بخشنامه ها و یا قراردادهای اتحادیه ،.

فهرست مشاغلی که در مورد آن ها کمبود متخصص وجوددارد، هر سال برای سال بعد مشخص خواهد شد .

احراز حداقل ۵۰ امتیاز از کل ۷۵ امتیاز در بخش های  تحصیلات و تخصص ،  تجربه کاری ،  آشنایی به زبان  و  سن    ،  در صورتی که در بازار کار اتریش برای شغل مورد نظر، نیروی متخصص وجود نداشته باشد (بررسی بازار کار) فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات عالی خارج از اتریش چنان چه فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل موفق به پیدا کردن کار شدند بعد از گذشت ۲ سال از کار با پرداخت بیمه و مالیات می توانند  اقامت دائم  اتریش را کسب کنند .

(موسسه مشاوره ای  MIE برترین ارایه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی) برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه فرمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *