شرایط سنی تحصیل در آلمان

بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و شرایط عمومی
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان در مدارس
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع دکتری
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و کار دانشجویی
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و بررسی ویزای همراه
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • شرایط سنی تحصیل در آلمان و سخن پایانی
شرایط سنی تحصیل در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط سنی تحصیل در آلمان و مقدمه ای بر آن

شرایط سنی تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیل در آلمان را در این نوشتار علمی مورد بررسی و تحلیل جامع قرار خواهیم داد. شرایط سنی تحصیل در آلمان چیست؟ آیا محدودیت سنی برای تحصیل در آلمان وجود دارد؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به پاسخ آنها خواهیم پرداخت. در طی سال های گذشته کشور آلمان شرایط بسیار مناسبی را برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند فراهم آورده است و به همین علت هرساله تعداد زیادی از دانشجویان از تمام نقاط دنیا برای ادامه ی تحصیل مهندسی در آلمان و تحصیل دکترا در آلمان، به این کشور اروپایی مهاجرت میکنند. اما برای گرفتن پذیرش تحصیلی، باید برخی نکات مهم را در نظر گرفت، مانند شرایط سنی تحصیل در آلمان. شما عزیزان میتوانید برای بررسی شرایط خود و دانستن شرایط سنی تحصیل در آلمان، با مشاورین موسسه ی حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) تماس حاصل بفرمایید و از راهنمایی تلفنی و رایگان کارشناسان این موسسه ی حقوق بین الملل بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

شرایط سنی تحصیل در آلمان و شرایط عمومی

کشور آلمان از جمله قطب های صنعتی و اقتصادی بسیار مهم دنیای امروز محسوب میشود. این جایگاه قوی اقتصادی باعث شده است که هر ساله افراد متخصص زیادی در قالب دانشجو و استاد وارد این کشور شوند و این موضوع سطح علمی این کشور را بسیار بالا برده است؛ هرچند که خود کشور آلمان نیز از نظام آموزشی بسیار قوی برخوردار است و توجه به امر آموزش، ازجمله موارد بسیار مهم در سیاست های اجتماعی و فرهنگی این کشور محسوب میشود. توجه به شرایط سنی تحصیل در آلمان از جمله ی این سیاست های آموزشی است وهمچنین این کشور دست یابی به نظام آموزش رایگان و قوی را از جمله موارد حقوق شهروندی کشور خود میداند که تمام افراد این کشور باید به آن دسترسی داشته باشند و از امکانات آموزشی و دولتی رایگان برخوردار شوند. در ادامه ی مقاله با انواع مقاطع تحصیلی و شرایط سنی تحصیل در آلمان بیشتر آشنا میشویم. در صورت هرگونه سوال با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید تا مشاورین ما شما را راهنمایی نمایند.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف

شرایط سنی تحصیل در آلمان در مدارس

شرایط سنی تحصیل در آلمان

همانطور که بیان شد، کشور آلمان از یک نظام آموزشی بسیار قوی تبعیت میکند و به تحصیل دانش آموزان در مقاطع پایین و مدارس بسیار توجه مینماید. شروع تحصیل  برای دانش آموزان و شرایط سنی تحصیل در آلمان از سن شش سالگی آغاز میشود. دانش آموزان وارد مقطع ابتدایی میشوند. دانش آموزان در مقاطع ابتدایی درس های اصلی مانند ریاضی و علوم را در قالب مهارتی و کاربردی فرا میگیرند و آموزش آنها به همراه بازی است تا دانش آموزان به ادامه ی تحصیل علاقه مند شوند. پس از 4 سال تحصیل در مدارس ابتدایی دانش اموزان از سن 10 سالگی وارد مقطع متوسطه میشوند و درس های آنها جدی تر میشود و با نحوه ی آزمون دادن درس ها آشنا میشوند. تحصیل تا سن 16 سالگی در این کشور اجباری می باشد و فرزندان شهروندان این کشور و مهاجرینی که اقامت این کشور را دریافت کرده اند میتوانند به صورت رایگان در این مدارس مشغول به تحصیل شوند. نکته ی مهم این است که دانش آموزان در این مدارس به زبان رسمی این کشور، یعنی آلمانی مشغول به تحصیل میشوند.

شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

شرایط سنی تحصیل در آلمان

افرادی که قصد شروع یا ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در این کشور را دارند باید به موضوع شرایط سنی تحصیل در آلمان بسیار توجه کنند. درست است که کشور آلمان بسیار مهاجرپذیر است و سیاست های مهاجری خوبی دارد و اجازه ی حضور و تحصیل به مهاجرین در مقاطع مختلف را اهدا میکند، اما برای شرایط سنتی تحصیل در کشور، محدودیت های قائل است که باید آن را در نظر گرفت. افرادی که قصد شروع تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارند، باید تحصیلات دوازده ساله ی خود را پشت سر گذاشته باشند و گپ تحصیلی بیشتر از دو یا سه سال نداشته باشند. به طور مثال متقاضیان ایرانی تحصیل در آلمان، به شرط داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا مقطع دوازدهم، نهایتا تا سن 21 سال امکان گرفتن ویزای تحصیلی دارند و اگر سنشان بیشتر باشد، ریسک ویزا خواهند شد و اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی منطقی نمی باشد.

شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط سنی تحصیل در آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، از جمله مقاطعی است که بسیار مورد علاقه ی دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در این کشور است. از آنجایی که دانشگاه های کشور آلمان از رتبه های بسیار خوبی در سطح جهانی برخوردار هستند و رشته های مختلفی را برای مخاطبین و جویندگان علم و دانش ارائه میدهد، بسیاری از دانشجویان از نقاط مختلف دنیا جهت ادامه ی تحصیلات تکمیلی خود برای دستیابی به دانش به روز و دست اول، درخواست پذیرش تحصیل خود را به این دانشگاه، اعلام میدارند. کشور آلمان دارای دو نوع دانشگاه می باشد، دسته ای از دانشگاه های این کشور ملی یا دولتی هستند که واحدهای درسی در این دانشگاه ها به زبان آلمانی ارائه میشود، و افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه های بسیار کم هزینه را دارند، باید مدرک زبان آلمانی معتبر داشته باشند. نوع دیگر دانشگاه های کشور آلمان، دانشگاه های اینترنشال یا بین المللی این کشور می باشند که متقاضیان تحصیل در آن باید شهریه پرداخت کنند و مدرک زبان آیلتس داشته باشند، زیرا واحد های درسی در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه میشود. شرایط سنی تحصیل در آلمان در این مقطع نیز مانند دوره ی لیسانس است و گپ تحصیلی نباید زیاد باشد.

شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع دکتری

شرایط سنی تحصیل در آلمان

کشور آلمان شرایطی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم آورده است که بتوانند در مقطع دکتری نیز مشغول به تحصیل شوند. علاوه بر شرایط سنی تحصیل در آلمان در مقطع دکتری که بسیار مهم است، برخی شرایط دیگر نیز اهمیت ویژه ای دارد؛ زیرا مقطع دکتری تنها یک دوره ی آموزشی محسوب نمیشود و بیشتر دوره ی آموزشی-پژوهشی می باشد که بیشتر واحدهای درسی از قالب آکادمیک خارج میشود و به صورت تحقیقاتی و آزمایشگاهی برگزار میشود. افرادی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند باید از سطح زبان بسیار خوبی برخوردار باشند و حداقل مدرک B2  به بالا داشته باشند. همچنین باید رزومه ی آموزشی بسیار قوی و غنی ارائه دهند که دارای مقالات ISI باشد و بتوانند با یک سوپروایزر یا استاد راهنما نیز ارتباط برقرار نمایند که از طرح و تز آنها حمایت و پشتیبانی نماید.

شرایط سنی تحصیل در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی

بیشتر دانشگاه های آلمان شهریه های بسیار کمی دریافت میکنند و تقریبا رایگان محسوب میشوند و دانشجویانی که شرایط سنی تحصیل در آلمان را رعایت میکنند و مدرک زبان آلمانی دارند، به راحتی میتوانند پذیرش این دانشگاه ها را دریافت کنند. البته در کنار این شرایط تحصیلی، برخی از دانشجویان علاقه دارند از بورسیه های تحصیلی این کشور نیز استفاده نمایند. بورسیه های تحصیلی یا توسط خود دولت به دانشجویان اهدا میشود که بسیار رقابتی است و متقاضیان دریافت آن باید شرایط ویژه و خاصی داشته باشند، یا توسط خود دانشگاه ها با توجه به ظرفیت های موجود اهدا میشود. این بورسیه ها معمولا در مقاطع بالای آموزشی مانند کارشناسی ارشد و دکتری اهدا میشود. در جدول زیر میتوانید برخی از این بورسیه ها را ملاحظه بفرمایید:

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان
تحصیل در آلمان

شرایط سنی تحصیل در آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

یکی از نکاتی که در کنار شرایط سنی تحصیل در آلمان باید به آن توجه کرد، دانستن میزان هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است. میزان هزینه های زندگی در این کشور کاملا بستگی به نوع و سبک زندگی دانشجو دارد. اگر دانشجو به دنبال یک زندگی خوب و در سطح متوسط باشد، نباید خیلی نگران هزینه های خود باشد، زیرا دولت آلمان خدمات رایگان و بسیاری را برای دانشجویان در نظر گرفته است که آنها به راحتی بتوانند به ادامه ی تحصیل خود بپردازند. در جدول زیر حدود هزینه های برخی از اقلام مورد نیاز برای یک زندگی را ملاحظه میفرمایید:

هزینه زندگی در آلمان

در خصوص هزینه های تحصیل باید بیان کنیم که دانشگاه های دولتی و آلمانی زبان این کشور تقریبا رایگان هستند و هرساله مبلغ بسیار محدودی را تحت عنوان خدمات دانشجویی که ارائه میدهد دریافت مینماید که تقریبا میان 700 تا 1000 یورو می باشد. اما دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان آن شهریه های بیشتری دریافت میکنند. به طور مثال هزینه های این داتشگاه ها برای مقطع لیسانس از سالی 10-12 هزار یورو شروع میشود و این شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 14-15 هزار یورو می باشد.

شرایط سنی تحصیل در آلمان و کار دانشجویی

شرایط سنی تحصیل در آلمان

افرادی که درخواست پذیرش تحصیلی به دانشگاه های این کشور داده باشند و شرایط سنی تحصیل در آلمان را رعایت کرده باشند، میتوانند ویزای تحصیلی دریافت کنند و در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی بپردازند تا بتوانند با حقوقی که دریافت میکنند بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند. این اجازه ی کار به صورت نیمه وقت و محدود می باشد، اما در همه ی مقاطع دانشگاهی امکان پذیر می باشد. دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی میتوانند در هفته حدود 10 تا 15 ساعت مشغول به کار شوند و این ساعت برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد حدود 15 تا 20 ساعت در هفته می باشد. حدود حقوق دریافتی دانشجویان متناسب با کاری است که انجام میدهند که ممکن است بین 8 تا 10 یورو در ساعت باشد. نکته ی مهم این است که دانشجویان از پرداخت مالیات معاف هستند.

شرایط سنی تحصیل در آلمان و بررسی ویزای همراه

شرایط سنی تحصیل در آلمان

یکی از موارد بسیار مهم برای افرادی که متاهل هستند و به کشور آلمان مهاجرت میکنند، این است که این کشور اجازه ی الحاق خانواده را به این افراد میدهد و همراهان فرد اصلی که شامل همسر و فرزند زیر 18 سال میشوند، میتوانند از ویزای همراه استفاده نمایند. از مزیت های ویزای همراه این است که فرد همراه در این کشور اجازه ی کار و تحصیل دارد و حتی تحصیل برای فرزندان زیر 18 سال نیز رایگان میشود و آنها میتوانند در بهترین مدارس دولتی این کشور مشغول به تحصیل شوند. مدت ویزای همراه، کاملا بستگی به مدت ویزای فرد اصلی دارد و تا هر زمان که فرد اصلی اجازه ی اقامت در کشور آلمان را داشته باشد، همراهان نیز اجازه ی حضور دارند و با هر بار تمدید ویزای متقاضی اصلی، ویزا آنها نیز تمدید خواهد شد. این مقاله توسط کارشناسان ارشد موسسه ی حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) به تحریر درآمده است و هرگونه کپی از آن حرام و غیر قانونی است.

شرایط سنی تحصیل در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان

کشور آلمان دارای برترین دانشگاه ها در میان کشور های اروپایی میباشد و بیشتر دانشگاه های این کشور در سطح جهانی نیز از رتبه های بسیار خوبی برخوردار هستند. پیشرفت اقتصادی این کشور، بیشتر مدیون سطح علمی بسیار بالای این کشور است و اکثر نیروهای متخصص که چرخه های اقتصادی این کشور را به حرکت درمیاورند، از همین دانشگاه ها فارغ التحصیل میشوند. برخی از رشته های فنی و مهندسی در کشور آلمان شناخته شده تر هستند و این موضوع به خاطر صنعتی بودن این کشور می باشد؛ هرچند که دانشگاه های این کشور در رشته های انسانی نیز بسیار قوی هستند. در جدول زیر نام و رتبه ی برخی از این دانشگاه ها را ملاحظه میفرمایید:

دانشگاههای آلمان

شرایط سنی تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای دریافت ویزای تحصیلی، متقاضیان باید مدارک هویتی و تحصیلی خود را ارائه دهند و در ارائه ی مدارک تحصیلی باید به شرایط سنی تحصیل در آلمان دقت کنند که گپ تحصیلی زیادی نداشته باشند. متقاضیان تحصیل در این کشور باید دردو سته از مدارک را تهیه کنند، یکسری از مدارک که به دانشگاه ارائه دهند و با آن بتوانند پذیرش بگیرند، و یکسری مدارک برای دریافت ویزای تحصیل به سفارت آلمان در کشور خودشان ارائه دهند. باید توجه داشت که بیشتر مدارک تحصیلی باید به زبان آلمانی و بسیار دقیق ترجمه شود تا خللی در روند پرونده ایجاد نشود. برخی از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی در زیر بیان شده است:

شرایط سنی تحصیل در آلمان
 • ارائه ی پاسپورت معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

 • تکمیل فرم های مربوط به دانشگاه و سفارت

 • ارائه 4 قطعه عکس که اخیرا گرفته شده باشد

 • ارائه ی مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی

 • ترجمه ی ریز نمرات

 • نامه ی تمکن مالی

 • ارائه ی پذیرش نامه از دانشگاه

شرایط سنی تحصیل در آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل

بیشتر افرادی که در کشور آلمان مشغول به تحصیل میشوند، علاقه دارند که پس از تحصیل بتوانند در این کشور بمانند و به کار بپردازند. از آنجایی که کشور آلمان یک کشور صنعتی محسوب میشود، همواره به نیروی کار محتاج است و ترجیح میدهد افرادی وارد بازار کا این کشور شوند که در این کشور مشغول به تحصیل بودند و با جامعه ی این کشور انطباق پذیر شده باشند. به همین خاطر ویزای دانشجویان را پس از تحصیل به مدت محدودی معمولا شش ماه تمدید میکند که دانشجویان بتوانند به کاریابی بپردازند و با توجه به تخصصی که پیدا کرده اند به استخدام کارفرماها دربیایند و از آنجا که نرخ بیکاری کشور آلمان بسیار پایین است، این دانشجویان بعد از اتمام دوره ی تحصیل خود میتوانند به راحتی کار پیدا کنند. در نمودار زیر، نرخ بیکاری کشور آلمان را ملاحظه میفرمایید:

نرخ بیکاری در آلمان

شرایط سنی تحصیل در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

افرادی که با توجه به شرایط سنی تحصیل در آلمان موفق به دریافت ویزای تحصیلی میشوند، نمیتوانند با ویزای تحصیلی خود اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایند. افرادی که قصد دریافت اقامت کشور آلمان را دارند، باید پس از تحصیل خود وارد بازار کار شوند و از زمانی که حقوق دریافت کردند و هزینه های دولتی مانند مالیات را به این کشور پرداخت کردند، میتوانند درخواست اقامت نمایند. افراد با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری، در ابتدا اقامت یکساله و موقت دریافت میکنند که این اقامت قابل تمدید است و پس از آنکه پنج سال تمدید گردید، به فرد متقاضی اقامت دائم اهدا میشود. افراد از زمانی حداقل یکسال از اقامت دائمشان گذشت، در صورت تسلط به زبان آلمانی و انطباق پذیری با فرهنگ و قوانین شهروندی آلمان، میتواند درخواست دریافت پاسپورت دهد تا با کسب تابعیت، شهروند این کشور محسوب شود.

ویزای آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان
ویزای دانشجویی آلمان
شرایط سنی تحصیل در آلمان و سخن پایانی

شرایط سنی تحصیل در آلمان، چگونگی دریافت پذیرش تحصیلی و اهمیت گپ تحصیل برای دریافت ویزای تحصیل را در این مقاله ی علمی مورد بررسی قرار دادیم. دانستیم که موضوع گپ تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیل بسیار مهم است و رعایت شرایط سنی تحصیل در آلمان بسیار مهم است. باید بدانیم که منظور از گپ تحصیلی، فاصله ی آخرین مقطع تحصیلی تا زمان آغاز مقطع جدید است که شرایط سنی تحصیل در آلمان بدین صورت که این گپ تحصیلی نباید بیشتر از 2-3 سال باشد. متقاضیان تحصیل میتوانند برای بررسی شرایط سنی تحصیل در آلمان با کارشناسان ارشد موسسه ی حقوقی ملکپور( MIE اتریش ) تماس برقرار نمایند و از مشاوره ی رایگان و تلفنی موسسه استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *