مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج چگونه ممکن است؟اخذ اقامت آمریکا ازطریق ازدواج ونامزدی، مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج ،اخذ ویزای ازدواج ونامزدی در آمریکا،ا ازدواج همجنس گرایان در آمریکا،امروزه افراد بسیار زیادی هستند که قصد زندگی مشترک با افرادی در کشورهای دیگر دارند. راه های زیادی برای مهاجرت وجود دارد یکی از این طرق ازدواج با تبعه خارجیست. در اکثر کشورهای جهان به زن یا مردی که با تبعه کشور دیگری ازدواج میکند تابعیت یا اقامت اعطا می شود.در این مقاله میخواهیم بدانیم که نحوه اخذ ویزای آمریکا از راه ازدواج چگونه است وچگونه می توان برای تابعیت یا اقامت آمریکا از راه ازدواج اقدام نمود. وهمچنین موسسه مشاوره ای MIE با بهره گیری از مشاورین ووکلای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما پیرامون ویزای نامزدی وازدواج آمریکا می باشد.مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج چه قوانینی دارد؟آیا علاقه به مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج دارید؟ آیا اطلاعات لازم درباره مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را دارید؟

راه های اخذ اقامت و مهاجرت در امریکا از طریق ازدواج چیست؟

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج  چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای نامزدی وازدواج آمریکا چیست؟

شرایط خاص هرکدام از ویزاهای نامزدی و ازدواج آمریکا چیست؟

چه افرادی میتوانند برای ویزای ازدواج ونامزدی آمریکا درخواست دهند؟

مدت زمان اخذ هرکدام از ویزاهای ازدواج ونامزدی چقدر است؟

آیا ازدواج باشهروند امریکایی موجب اخذ اقامت(گرین کارت) میشود؟

افراد زیادی وجود دارند که مشتاق به ازدواج با تبعه های آمریکایی هستند کسانی که میخواهند بایک تبعه آمریکایی ازدواج کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند که در ذیل مورد بررسی قرارمیگیرند.

-وضعیت حقوقی: در این مرحله وضعیت حقوقی شخصی که باهمسرش به ایالت متحده آمریکامیآیند بررسی میشود. مدت زمان پروسه گرفتن ویزای مهاجرت  بعداز ازدواج با شهروند امریکا کوتاه است به طور نمونه حدود 8تا 12 ماه طول میکشد.

برای ازدواج بایک شهروند آمریکایی چندین گزینه وجود دارد:

-افرادی که قصداخذ اقامت و یا تابعیت در آمریکا را دارند میتوانند از طریق ویزاهایk1و ویزایk3اقدام نمایند.

-روش دیگری که برای اخذاقامت وتابعیت امریکا وجود دارد این است کهفرد باکسی که اقامت دائم آمریکا را دارد ازدواج کند.ویزای

همسر او در دسته F2A قرارمی گیرد که بسیار محدود است وسالیانه صادر میشود.

به طور کلی اخذ ویزای نامزدی آمریکا 6ماه تا 9ماه وویزای ازدواج 1سال طول میکشد.چنانچه فرد آمریکایی برای ویزای  H1 یا

ویزای L1 ویا ویزای F1 اقدام کند همسرش نیز میتواند بلافاصله با ویزای همراه از جمله ویزای H4، ویزایL2 یا ویزای F2 اقدام

نماید

با این حال باید در نظر داشت که این ویزای غیر مهاجرتی برای زمانمحدودی صادر میشوند مگر اینکه دارنده ویزای اولیه برای گرفتن گرین کارت اقدام نماید.

دومین نکته ای که مورد توجه قرار میگیرداینست که برخی ازاسنادومدارک مانند کارت امنیت اجتماعی،گواهینامه رانندگی مدرکی که نشان دهنده درامد شهروند آمریکایی است وهمچنین دوره مالیات اومورد بررسی قرارمیگیرد. وچنانچه فرد برای گرفتن ویزایK1 خود را مجرد نشان دهد درصورتی که متاهل است این کار غیر قانونی میباشد وممکن است حتی بعد از 10تا20سوال دستگیر شود وچنانچه فرد شهروند ایالت متحده آمریکانیزباشد شهروندی وی باطل خواهد شد. نکته ای که قابل توجه است این است که شخصی که از طریق گرین کارتبرای نامزدی می کند میتواند حتی پس از ازدواج ازتصمیم خود صرف نظر نماید.که در این صورت تمامی آثار اقامتی طرف مقابل از بین خواهد رفت.وشخص آمریکایی میتواند تنهایی بدون اینکه همسر او در آمریکا باشد در خواست طلاق نماید برخلاف کشورهای دیگر در کشور امریکا در خواست طلاق نیازمند دلیل محکمی نمی باشد گرفتن ویزای ازدوا ج  با فرد آمریکایی که قبلا ازدوا ج کرده وحالا مطلقه است  بسیاردشوارتر از کسی است که تاحالا ازدواج نکرده است.

همچنین باید عکس ومدارکی  از ازدواج قبلی شخص امریکایی برای اثبات واقعی بودن  ازدواج قبلی وجود داشته باشد. ایالت متحده آمریکا  قانون چند همسری را که در برخی از کشورها  برای افرادی با دین خاص وجود دارد را نپذیرفته است بنابراین فرد مجاز به ازدواج با بیش از  یک نفر نمی باشد وفقط برای یک نفر میتواند درخواست گرین کارت نماید. اگر ازدواج فقط برای گرفتن گرین کارت باشد تقلب محسوب میشودودارای مجازات تا 250 هزار دلار جریمه وتا5 سال حبس میباشد. برای اینکه گرین کارت تایید شود باید ارتباط مدوام باهمسر اثبات شود مانند:ارسال کارت پستال، واریز پول و…. ازدواج های نامناسب بین 2همسر ازنظر تحصیلات،وضعیت مالی،وضعیت فیزیکی،زبان،سن،نژاد،مذهب ممکن است برای گرفتن گرین کارت  مشکل ایجاد نماید.

 

ازدواج همجنس گراها

ازدواج همجنسگراها در بعضی از ایالات متحده امریکا قانونی است.

قانون فدرال ازدواج همجنس گرایان را به رسمیت نمی شناسد بنابراین ازدواج همجنس گرایان ودر خواست گرین کارت انها در

امریکا غیر ممکن است.

ویزای مهاجرت برای همسر یا نامزد شهروند آمریکایی:

اشخاصی که میخواهند از طریق ازدواج وارد کشور امریکا شوند دوراه برای این کار وجود دارد.

 

ویزای مهاجرتی برای همسر (ir1 or cr1)

ویزای غیر مهاجرتی برای همسر(k3)

باید به این نکته توجه داشت  که ویزای غیر مهاجرتی برای همسر کسی که با یک شهروندامریکایی ازدواج کرده باید ثبت شده و ویزادرکشوری که در آن ازدواج صورت گرفته صادر شود.

نامزد:در ویزای نامزدی اشخاص می توانند با در خواست این ویزا در یک مدت مشخص برای آشنایی با شخصی که شهر وند آمریکاست به آمریکا برود که این نوع ویزا  ویزای K1 نام دارد که معمولا پروسه آن حدود 6 تا 9 ماه طول می کشد.

 

شرایط اخذ ویزای نامزدی امریکا:

 

1-  متقاضی ویزا باید قصد ازدواج با یک شهروند آمریکا را داشته باشد.

 

2-دوطرف از لحاظ قانونی مشکلی برای ازدواج کردن نداشته باشند

 

3-شخصی که فاقد ملیت آمریکاست باید به قصد ازدواج وارد خاک آمریکا شود وباید ظرف 90 روزاین ازدواج صورت گیرد

 

4-دونفری که قصد ازدواج دارند باید در 2سال گذشته همدیگر را حضورا”وشخصا” ملاقات کرده باشند.

 

هموطنان عزیزمی توانند  برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه فرمایند. موسسه مشاوره ای MIE بابهره گیری از مشاوران مجرب برای دادن اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج درآمریکا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. درمجموع میتوان گفت: ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت واقامت درآمریکاست که باتوجه به شرایط ویزاهای متفاوتی صادرمیشودکه به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود ویزای ازدواج وویزای نا مزدی که هرکدام انواع وشرایط متفاوتیدارند.شرط اصلی در گرفتن ویزای ازدواج این است که یک طرف یاگرین کارت آمریکا راداراباشد ویا تبعه ایالت متحده آمریکا باشد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *