شرایط مهاجرت به پرتغال

شرایط مهاجرت به پرتغال از چه راه هایی امکانپذیر است؟شرایط مهاجرت به پرتغال امروزه جز مسائلی می باشد که سوالات بسیاری در این باب مطرح می شوند. شرایط مهاجرت به پرتغال از گزینه هایی می باشد که متقاضیان فراوانی را به سوی خود جلب نموده است چراکه پرتغال جز اتحادیه ی اروپا می باشد. شرایط مهاجرت به پرتغال با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب، در اتحادیه ی شنگن، نظر بسیاری از افراد را برای تحصیل یا کار به خود جلب نموده است و بسیاری از افراد روزانه با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس برقرار نموده و سوالاتی را در باب اخذ اقامت پرتغال از مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE پرسیده و در این باب راهنمائی می خواهند.

در این مقاله سعی بر آن شده تا شرایط مهاجرت به پرتغال را برای شما بررسی نمائیم و در باب شرایط مهاجرت به پرتغال اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می نمائیم برای اطلاع از راه های اخذ اقامت پرتغال مقاله ی پیش رو مطالعه نمائید تا بتوانید پاسخ  سوالات خود در این زمینه دریافت کنید.

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن کادری مجرب و شایسته از وکلا و حقوقدانان سعی در ارائه بهترین راهکار به شما متقاضیان عزیز دارد. متاسفانه این روزها به دلیل روند رو به افزایش افراد کلاهبردار و متقلب و همچنین عدم مراجعه اشخاص به متخصصین قانونی این حوزه شاهد باز شدن باب کلاهبرداری های بزرگی در این زمینه هستیم. موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان در امر مهاجرت به کشور های گوناگون، از جمله پرتغال ، آلمان ، انگلیس ، روسیه ، آمریکا ، اتریش و … می باشد.

شرایط مهاجرت به پرتغال

 

پرتغال

در جنوب غربی قاره اروپا کشور پرتغال واقع شده است و کشور پرتغال از یک سمت با اسپانیا و از سمتی دیگر با اقیانوس اطلس، مرز آبی دارد. کشور پرتغال، جمعیتی در حدود ۱۱ ملیون نفر دارد و زبان رسمی مردم، پرتغالی می باشد. دین مسیحیت در کشور پرتغال رایج است و واحد پول پرتغال یورو است. کشور پرتغال به علت داشتن سوابق تاریخی بسیار و داشتن پادشاهی بزرگ، یکی از کشورهای سطح بالای اروپا می باشند، نظام حقوقی این کشور civil law  است و جز نظام های رومی-ژرمنی می باشد.

عمده راه های شرایط مهاجرت به پرتغال عبارتند از:

  • شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی
  • شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
  • شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری
  • شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق کار
  • شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

مهاجرت به پرتغال –  پناهندگی :

یکی از مسائلی که در مورد آن سوالات زیادی پرسیده می شود، مبحث پناهندگی کشور پرتغال است. پناهندگی، یکی از پرخطر ترین راه های مهاجرتی است. معمولا، به دلیل فشاری که در حین انجام این عمل به فرد وارد می شود و همچنین، دشواری های بعد از پناهندگی، ورود به کشور مقصد نظیر کمپ و غیره، به هیچ وجه توصیه نمی شود. معمولا افراد سود جو با گرفتن مبالغی هنگفت، در بعضی مواقع هزینه زندگی یکسال فرد در کشور می باشد، و با سو استفاده از جهل افراد، به بدترین شکل ممکن این پروسه را به اجرا می گذارند.

 

وکلای موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به هیچ وجه روش پناهندگی در کشور پرتغال را توصیه نمی کنند، زیرا تا زمانی که می شود از طریق قانونی و با هزینه های کم اقدام نمود چرا با هزینه های بالا و طرق غیر ایمن و پر ریسک این امر را دنبال کرد. حتی در بیشتر موارد فرد از اقدام خود پشیمان می شود و نیت به برگشتن می کند و در بازگشت به کشور خود دچار مشکل می شود و بعد هم اگر بخواهد به کشور دیگری برود اثرات بدی که این عمل حقوقی بر گذرنامه اش گذاشته او را با درد سر مواجه می کند.

مهاجرت به پرتغال – ازدواج

روش مهاجرتی ازدواج با تبعه یک کشور، مثلا ازدواج با تبعه کشور پرتغال یکی از روش های مهاجرتی می باشد که در بعضی مواقع شاهد آن هستیم. ازدواج دارای آثاری است که به هر دو طرف بار می شود معمولا در تمامی کشورها با ازدواج، تابعیت مرد به زن اعطا می گردد و زن تابعیت مضاعف بر کشور خود دریافت می نماید. در برخی کشورها، تابعیت از زن به مرد اعطا می شود، اما شرطی است، بدان معنا که فرد باید برای همسر خود پشتوانه مالی و قدرت حمایت نشان دهد. از مواردی که در این باب لازم به ذکر است، ازدواج در پرتغال این چنین می باشد، که بر طبق یک قانون عمومی شخصی که فرد در پرتغال با وی ازدواج نموده است، باید هزینه های یک سال زندگی وی را در حسابی تامین نماید و علاوه بر آن می بایست این ازدواج رسمی و سپس ثبت شود و همزمان برای رسیدن به این امر مهم تمامی فرم ها پر و تاییدیه ها انجام شود تا در حدود یکسال تمامی کارها انجام شود تا همسر به صورت قانونی اقدام به مهاجرت کند. در کشور مقصد هم یکسری قوانین وجود دارد که شخص با رعایت آن بعد از حداقل ۳ سال می تواند درخواست اقامت دائم نماید.

 

این راه از مهاجرت به پرتغال به هیچ وجه راه مناسبی نمی باشد، چراکه بعضا دیده شده، افرادی با گرفتن مبلغی اقدام به ازدواج با شخص می نمایند، یا موسساتی با عنوان کردن این امر سعی در گمراه نمودن افراد دارند. این پروسه کاملا حقوقی است و باید تمامی قوانین ازدواج در کشورهای هر دو طرف به اجرا در بیاید. لیکن از این آثار می توان جهت دریافت پاسپورت کشور متبوع همسر به عنوان دلیل استفاده کرد.

تنها با برقراری یک تماس می توانید از قوانین امر مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج آگاه شوید و مدت زمان و مبالغی که برای این کار لازم است را خواهید شناخت.

مهاجرت به پرتقال –  سرمایه گذاری:

راه دیگر موجود برای مهاجرت به پرتغال، سرمایه گذاری است. مهاجرت به پرتغال به سه دسته تقسیم می شود: یا شغلی را باید ایجاد نمایید و کار آفرینی کنید که خود این پروسه نیاز به ارائه طرح توجیه اقتصادی دارد و همینطور سرمایه ای بالا را طلب می کند.  یا سرمایه خود را وارد بورس و شرکت های معینی نمایید که این مورد هم به دلیل پر خطر بودن به هیچ وجه توصیه نمی شود. یا این که شرکت جدیدی را ثبت کنید. معمولا بهترین گزینه، گزینه ثبت شرکت در پرتغال است. این روزها به دلیل کلاه برداری هایی که می شود معمولا ما این روش را توصیه نمی کنیم زیرا می توان از طرق ارزان تری وارد این کشور شد و بعد با سنجیدن شرایط می توان نوع ویزا را متناسب با نوع ویزای ورودی تغییر داد.

 

اگر قصد این را دارید که روی سرمایه خود ریسک نکنید و راه های کم خطر دیگری را طی نمایید توصیه ما این است که در کشورهای دیگری که شرایط بهتر و ایمن تری دارند اقدام نمایید مثلا فرانسه یا اسلواکی و … که مبسوط در بخش مربوط به ثبت شرکت هر دو کشور در مورد آن توضیح داده شده است و یا اگر این امکان برای شما فراهم است از طریق کاری وارد پرتغال شوید یا برای تحصیل و به روز رسانی مدرک تحصیلی خود اقدام کنید. زیرا ارزان ترین راه، همیشه بهترین راه ممکن است و با کسب مدارک بین المللی دانشگاه های اروپا از شرایط فوق العاده بهره خواهید برد.

 

در ادامه راه سرمایه گذاری در پرتغال شما به دلیل آشنا نبودن با قواعد و قوانین بازی در کشور پرتغال دچار مشقت می شوید که ما خواستار این نیستیم ولی اگر باز هم تمایل به این امر دارید به بخش سرمایه گذاری در پرتغال مراجعه نمایید یا با مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIEتماس حاصل نمایید تا تماما راهنمایی و اطلاعات لازم را در اختیارتان قراردهند.

 

مهاجرت به پرتقال –  کار

در شرایط مهاجرت به پرتقال از طریق دعوتنامه کاری، باید بیان داشت که طبق قانون اتحادیه اروپا هر کارفرمایی که قصد استخدام نیرویی را دارد در مرحله اول باید طرح توجیه اقتصادی قوی داشته باشد و از طریق آن به وی اجازه داده شده باشد که کارمند و کارگرانی تا سقف تعداد مشخصی استخدام نماید. طریقه استخدام به این نحو است که فرد می بایست برای آن شغل به مدت ۳ ماه در پرتغال آگهی نموده و بعد ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و بعد برای استخدام شخص مورد نظر با ذکر دلایل و علت رد اشخاص دیگر در صورت اعلام آمادگی آنها دعوتنامه همکاری را برای شخص مورد نظر خود بفرستد و مدارک و قراین آن را به دولت پرتقال نشان دهد.

علاوه بر این ها کارفرما حتما باید حمایت کامل خود را از فرد اعلام نماید و شرایط اقامتی وی را محیا ساخته باشد. در هر دو حالت شخص اجازه بردن همراه تا مدت معینی که وضعیتش روشن نشده است را ندارد. دانستن زبان انگلیسی یا پرتغالی برای کار کردن در این کشور توصیه می شود و شخص بعد پرداخت ۳ تا ۴ سال مالیات و بیمه می تواند درخواست اقامت دائم نماید. معمولا این روش برای بعد از زمانی که مدرک شخص از دانشگاه های آن کشور اخذ شد توصیه می شود زیرا که تا قبل آن شانس کار یابی بسیار کم است.

 

مهاجرت به پرتغال – تحصیل

از دیگر راه های شرایط مهاجرت به پرتغال راه تحصیل است، این راه از بهترین و ایمن ترین راه های ممکنه بوده و می توان گفت، با امکانات، هزینه ها و رتبه های دانشگاه، از بهترین گزینه های کشور های اروپایی بهره مند می شوید. کشور پرتقال با پذیرا بودن دانشجوها با تخصص مختلف چه در علوم فنی و مهندسی و چه در علوم تجربی و همچنین علوم انسانی با مجموع هزینه های ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو در سال برای تحصیل و زندگی مقصد مناسبی برای تحصیل می باشد. زیرا علاوه بر اینکه خود فرد بدون محدودیت زمانی می تواند کار کند همراه وی نیز این جازه را دارد و همینطور می تواند از ابتدا شخص اصلی را همراهی نماید و این خود جز امتیازات عالی این کشور است. لازم به ذکر است تحصیل در کشور پرتقال به زبان انگلیسی است. حتی برای محصلین در مقاطع مختلف مدارس امکان ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد. در بعضی مواقع فرد با حایز شرایط بودن امکان دریافت بورس تحصیلی پرتغال ا نیز دارد و با این بورس هزینه های تحصیل به صفر می رسد. که این مزایای تحصیل در پرتغال است. با تحصیل در این کشور این امکان برای شخص پدید می آید که در کل اروپا رفت و آمد کند یا به دانشگاه های آمریکا ، برزیل و اسپانیا انتقالی بگیرد.

 

برای تکمیل اطلاعات خود از این شرایط فوق العاده به مقاله تحصیل در پرتغال رجوع فرمایید.

 

در انتها به شما توصیه می نمائیم قبل از هر اقدامی با مشاورین با تجربه ی موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس برقرار نموده و از اطلاعات کافی و به روز مشاورین من باب مهاجرت به پرتغال استفاده نمائید . توجه داشته باشید با توجه به این که افراد سودجو در صدد هستند تا وقت و هزینه ی شما را هدر داده حتما در این باب با مشاورین زبده که تجربه ی کافی در این زمینه را دارند مشورت نموده تا بتوانید به بهترین نحو تصمیم گیری نمائید . مهاجرت امری حقوقی می باشد که نیاز به اطلاعات به روز در زمینه ی حقوق بین الملل خصوصی داشته و تنها کارشناسان حقوقی می توانند در این باب مشاوره ی صحیح و به روز در اختیار شما قرار دهند . مشاورین با تجربه ی موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE هم اکنون منتظر شما دوست عزیز می باشند تا به طور رایگان به شما مشاوره ی حقوقی داده و شما را در این باب راهنمائی نمایند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *