مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در کشور استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا یکی از بهترین شیوه های مهاجرت به این کشور است. بسیاری از افراد که علاقمند به تحصیل در کشور استرالیا هستند، اطلاعات چندانی در این مورد ندارد و سوالات فراوانی ممکن است برایشان به وجود بیاید. همانطور که می دانید راه های بسیار زیادی برای مهاجرت وجود دارد اما باید با کسب اطلاعات درست راه مناسب را انتخاب نمایید. یکی از طرق مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. ما در این مقاله می خواهیم برای شما شرایط ورود به کشور استرالیا و همچنین مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در کشور استرالیا را بیان نماییم.

همانطور که می دانیدشرایط و مدارکی برای ورود به کشور استرالیا لازم می باشد و افرادی ک قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا را دارند باید مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در کشور استرالیا را فراهم نمایند.

یکی از اصول مهم و اساسی جهت تحصیل در کشورهای دیگر تهیه ی مدارک و شرایط لازم می باشد. دغدغه ی بسیاری از افراد برای ورود به کشور استرالیا و تحصیل در کشور استرالیا این است که چه مدارک و شرایطی جهت تحصیل در کشور استرالیا لازم می باشد.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله برای شما شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کشور استرالیا را توضیح خواهد داد تا شما عزیزان بتوانید با اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کشور استرالیااقدامات لازم را انجام دهید.

در ابتدا ممکن است سوالاتی که در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در استرالیا برای شما ایجاد شود را در ذیل بیان نماییم.

چه مدارکی جهت تحصیل در کشور استرالیا مورد نیاز می باشد؟ شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کشور استرالیا چیست؟ ایا کشور استرالیا برای تحصیل مناسب می باشد؟ ایا در ویزای تحصیلی در کشور استرالیا اجازه همراه بردن وجود دارد؟

بهتر است اول به توضیح این که چگونه می توان ویزای تحصیلی کشور استرالیا را اخذ و شرایطی که افراد باید برای اخذ این ویزا را داشته باشند توصیط اخذ ویزای تحصیلی دهیم :

 شرایط اخذ ویزای تحصیل در کشور استرالیا:

کپی از تمام مدارک تحصیلی به همراه ترجمه ی تمامی این مدارک و این مدارک باید به تایید مدیر آموزشی آن مجموعه برسد.

این اسناد ومذارک ارائه شده اگر به زبان انگلیسی نباشند در سفارت کشور استرالیا فرد دچار مشکل برای اخذ ویزا میشود به همین دلیل این اسناد باید حتما به زبان انگلیسی ترجمه شود.

شرط دیگر داشتن مدارکی که نشان دهنده تسلط فرد بر زبان انگلیسی می باشد مانند مدرک آیلتس

چگونگی اخذ ویزای زیرگروه 573 :

این ویزا برای دانشجویانی میباشد که علاقه مند به تحصیل در مقاطع فوق دیپلم ،کارشناسی،دیپلم تکمیلی وکارشناسی ارشد میباشد که این دوره ها دارای  کورس های کار هم میباشد. این به شما اجازه میدهد که هم در زمان گذراندن این دوره وهم دوماه بعد از اتمام زمان دوره در کشور استرالیا اقامت داشته باشید.

در کشور استرالیا قبل از تاریخ 26آوریل 2008 ویزای زیر گروه 573 اجازه کار را در کشور استرالیا به افراد نمیداد اما از این تاریخ به بعد این کشور با ویزای زیر گروه 573 علاوه بر تحصیل اجازه کار نیز در این کشور به افراد ارائه میدهد.

فرد در زمان گذراندن دوره خود میتواند حداکثر بیست ساعت به کار به پردازد در زمان های غیر از دوره مثل فصل تابستان محدودیتی برای ساعات کار او وجود ندارد .

ونیز باید به این امر توجه داشت تازمانی که دوره تحصیلی شما در کشور استرالیا شروع نشده است نمیتوانید به انجام کار دانشجویی بپردازید.(این مقاله متعلق به موسسه ی مهاجرتی MIE می باشد)

شرایط خاصی که افراد باید برای اخذ ویزای زیر گروه 573 دارا باشند :

اولین ومهمترین شرطی که افراد باید آن را دارا باشند داشتن هزینه مکفی برای سفر به کشور استرالیا میباشد.

که این هزینه ها شامل هزینه زندگی ،تحصیل وخورد وخوراک ورفت وامد فرد میباشد.

شرط بعدی اینست که در اول امر فرد بتواند در دوره ثبت نام یا بخشی از این دوره پذیرش را از دانشگاه مربوطه اخذ  نماید.

همچنین انجام آزمایشات مورد نیاز برای اطلاع از وضعیت بهداشتی فرد این فرد باید بیمه درمان وبهداشت در هنگام ورود به کشور استرالیا را داشته باشد.

همچنین است داشتن مدارک لازم برای نشان دادن اینکه فرد به سطحی از زبان انگلیسی رسیده است که بتواند در کشور استرالیا تحصیل نماید مانند ارائه مدرک آیلتس

این فرد میتواند در صورت داشتن نتایج مناسب در آزمون های علمی مدارک مثبت این نتایج را با خود به همراه داشته باشد.

فرد درخواست دهنده باید در فرم در خواست خود را به خوبی بشناساند وشخصیت درستی از خود برای ورود به کشور استرالیا ارائه دهد.

همچنین این فرد نباید هیچ بدهی ای به دولت استرالیا داشته باشد.

علاوه بر شرایطی که به صورت مفصل برای شما ذکر شد به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر در حال تحصیل یا زندگی در کشور استرالیا میباشید باید شرایط ذکر شده در این ویزا ها را نیز رعایت کنید وگرنه مجبور به ترک کشور استرالیا میشوید وشما باید در کشور استرالیا به عنوان دانشجو در دانشگاه مورد نظر حضور مفید ورضایت بخشی را داشته باشید واین نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که انجام امور بیمه وبیمه در مانی در این کشور رایگان نمی باشد پس هزینه کافی برای انجام امور بیمه  با خود به همراه داشته باشید.

فرد دانشجو باید در هنگام ارسال برنامه با دقت تمام  شرایط ومدارک برنامه را  ارسال نماید.

اگر شما برنامه کاملی را به افسر پرونده در سفارت کشور استرالیا ارائه بدهید این امر به افسر پرونده شما کمک مینماید تا بتوانر هر چه سریعتر به پرونده شما رسیدگی نماید.

هزینه ارسال درخواست برای این دوره در کشور استرالیا به گونه ای است که در هنگام ارسال درخواست سیستم موجود هزینه های شما را به صورت رایگان شارژمیکند.

مقاطع دانشگاهی موجود برای تحصیل در کشور استرالیا :

فوق دیپلم :فرد بعد از گذراندن دوران آموزشی مدرسه وارد دانشگاه شده وپس از گذراندن دو سال دوره تحصیلی مدرک فئوق دیپلم را اخذ مینماید.

کارشناسی :افراد عموما در کشور استرالیا  برای ورود به عرصه کاری در هر زمینه ای نیاز به ارائه مدرک کارشناسی دارند.البته در بعضی از مشاغل خاص علاوه بر ارائه مدرک کارشناسی مدارک دیگری نیز از فرد برای آزمودن مهارت وی در زمینه های مورد نظر میخواهند مانند ندارک فنی وحرفه ای مرتبط با رشته او

اخذ مدرک دوره تحصیلات تکمیلی :بعد از اخذ مقطع کارشناسی در رشته خود میتوانند با گذراندن دوره کوتاه مدت که تقریبا به مدت 6 ماه میباشد مدرک تحصیلات تکمیلی را اخذ نماید.

اخذ دیپلم مقطع تحصیلات تکمیلی : دراین دوره بیشتر به افزایش مهارت های اخذ شده در کارشناسی میپردازند که طول مدت این دوره 12 ماه میباشد.

همانگونه که در کشور ما در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان اکثرا به تحقیق وانجام پروژه میپردازند ومهارت های خود را به صورت عملی در رشته خود افزایش میدهند در کشور استرالیا نیز دانشجویان به انجام امور تحقیقاتی در این دوره میپردازند که اگر فرد در دوره کارشناسی نمرات ممتاز کسب کرده باشد این دوره یکساله میباشد واگر در مقطع کارشناسی نمرات ممتازی نداشته باشد دوساله میباشد.

مقطع دکتری :مدت زمان دوره دکتری سه سال میباشد که این دوره هم به صورت پژوهشی میباشد وهم دارای سه مولفه درسی میباشد که این مولفه ها عبارتند از بررسی کامل ومنظم از رشته مورد نظر، انجام پروژه تحقیقاتی،بررسی به صورت جستجو گرانه

داشتن دوره دکتری در این کشور بسیار ارزشمند میباشد زیرا دانشگاه های کشور استرالیا جزءبرترین دانشگاه های جهان میباشد.

در نهایت میتوان نتیجه گرفت هزینه زندگی وتحصیل در کشور استرالیا بسیلر مناسب تر از زندگی در کشورهای اروپایی نظیر کشور انگلیس وکشور فرانسه ویا حتی کشور آمریکا میباشد به همین دلیل هرساله افراد بسیاری از کشورهای جهان سوم ودیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی به کشور استرالیا به قصد زندگی وتحصیل وکار مهاجرت مینمایند

دلیل دیگری که افراد بساری از جمله دانشجویان را به کشور استرالیا جذب مینماید سطح پبشرفته دانشگاه های این کشور میباشد

با صراحت میتوان گفت این کشور جزءده کشور اول در زمینه تحقیقات در سراسر دنیا میباشد به همین دلیل موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی براین داشت تا اطلاعاتی از شرایط ومدارک مورد نیاز تحصیل در کشور استرالیا به شما ارائه دهد

منابع :

www.studential.com

www.studyinaustralia.gov.au.com

www.dss.gov.au.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *