کار بعد از تحصیل در آلمان

کار بعد از تحصیل در آلمان

کار بعد از تحصیل در آلمان را با چه شرایطی می توان پیدا کرد؟ آیا با پیدا کردن کار بعد از تحصیل در آلمان به گرفتن اقامت دائم این کشور می توان امیدوار بود؟ کار بعد از تحصیل در آلمان روزانه و در هفته چه میزان می باشد؟ پرداخت مالیات در هنگام کار بعد از تحصیل در آلمان چگونه و تحت چه قانونی است؟ آیا امکان کار بعد از تحصیل در آلمان برای همه وجود دارد؟ آیا می توان با کار بعد از تحصیل در آلمان هزینه های خود را برای زندگی در این کشور تامین کرد؟ چه سوالات دیگری در زمینه کار بعد از تحصیل در آلمان دارید؟

افراد بسیاری علاقه مند به کار بعد از تحصیل در آلمان می باشند که با توجه به تخصص و رشته تحصیلی خود می توانند به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان بپردازند و کار مورد نظر خود را بیابند.افرادی که در کشور آلمان تحصیل کرده اند براحتی می توانند کار مورد نظر خود را بیایند و از تمام مزایای کار بعد از تحصیل در کشور آلمان برخوردار شوند. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی دارد کار بعد از تحصیل در کشور آلمان را برای شما توضیح داده و به سوالات شما در زمینه کار بعد از تحصیل در کشور آلمان پاسخ دهد.

با توجه به اینکه کشور آلمان یک کشور صنعتی می باشد و از لحاظ اقتصادی پویا ترین قطب اروپا می باشد از شرایط کاری بسیاری مناسبی بعد از تحصیل برخوردار است.

دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که از دانشگاههای کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند این امکان را دارند که به مدت 18 ماه در کشور آلمان بمانند و به دنبال کار بگردند و در صورتی که کار مورد نظر خود را یافتند می توانند نوع ویزای خود را تغییر دهند و به ویزای کاری تبدیل نمایند و بعد از این طریق برای اقامت و تابعیت کشور آلمان اقدام نمایند.اشخاصی که از دانشگاههای کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند پس از تحصیل در کشور آلمان کار مورد نظر خود را می یابند پس از 2 سال به آنها اقامت دائم داده می شود.

دانشجویان از سرتاسر جهان می توانند به تحصیل در کشور آلمان بپردازند افرادی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند بهتر است بدانند که متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم هستند یعنی 12 سال تمام درس خوانده اند نمی توانند مستقیما وارد دانشگاههای کشور آلمان شوند بلکه این افراد باید ابتدا در کنکور سراسری در ایران قبول شوند و سپس می توانند برای کالج های کشور آلمان اقدام نمایند که کالج های کشور آلمان به زبان آلمانی می باشند البته نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که دانشجویان دانشگاه آزاد هم این امکان را دارند که در یکی از دانشگاههای کشور آلمان به تدریس بپردازند اما این افراد لازم است که دانشجوی سال 3 دانشگاه آزاد باشند تا بتوانند از یکی از دانشگاههای کشور آلمان پذیرش را اخذ نمایند و این افراد نیاز به گذراندن دوره کالج را نخواهند داشت.اگر فردی در ایران مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد مستقیما نمی تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید بلکه ابتدا باید 1یا 2 ترم از کارشناسی را در رشته خود و یا در یکی از زیر شاخه های رشته خود بگذراند و بعد می تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید.دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان 2 ساله می باشد.

افرادی که قصد دارند به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان بپردازند باید بتوانند به زبان آلمانی تسلط کافی را داشته باشند تا بتوانند به کار مورد نظر خود در کشور آلمان مشغول شوند.

فرد متقاضی کار بعد از تحصیل در کشور آلمان در صورتی که کار مورد نظر خود را در کشور آلمان بیابند می توانند به صورت فول تایم حدود38 تا 40 ساعت در هفته به کار مشغول شوند و در تعطیلات باید حداقل 18 روز را به کار مشغول شوند..

اشخاصی که قصد دارند به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان مشغول شوند این امکان را دارند که در شرکت ها و موسسات کاریابی بزرگ و معتبر مثل شرکت آئودی،پورشه،مرسدس بنز،ولکس واگن و…. کار مشغول شوند.

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE این امکان را دارد که شما را در زمینه مهاجرت و همچنین کار بعد از تحصیل در کشور آلمان راهنمایی نماید.

متاسفانه پیدا کردن کار در کشور آلمان همیشه آسان نخواهد بود ولی افرادی که در کشور آلمان به تحصیل پرداخته اند و فارغ التحصیل از یکی از دانشگاههای کشور آلمان می باشند این امکان را دارند که در صورت تمایل به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان بپردازند و این افراد به دلیل اینکه از کشور آلمان فارغ التحصیل شده اند راحتتر می توانند کار مورد نظر خود را بیابند و به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان مشغول شوند.

فرد متقاضی کار بعد از تحصیل در کشور آلمان علاوه بر اینکه مدت زمانی در حدود 18 ماه را اجازه دارند که در کشور آلمان بمانند و کار مورد نظر خود را بیابند بعد از اینکه کار مورد نظر خود را بدست آوردند باید نوع ویزای خود را تغییر دهند و ویزای کاری کشور آلمان را اخذ نمایند که در همان ابتدا اجازه ی همراه بردن را ندارند و باید پس از اینکه کار مورد نظر را یافتند و خانه مناسب را اجاره کردند در آن صورت می توانند خانواده خود را نیز همراه ببرند.

افرادی که به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان می پردازند می توانند بعد از یافتن کار و پرداخت مالیات در کشور آلمان اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند.

اشخاص فارغ التحصیل از اتحادیه اروپا و همچنین منطقه اقتصادی اروپا می توانند دسترسی راحتتر و آسانتری به بازار کار کشور آلمان بعد از تحصیل داشته باشند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب وضع کار در آلمان

کشور آلمان اجازه اقامت را به افرادی که قادر به شرایط کار در کشور آلمان را دارند می دهد که در 2 صورت می توانند به کار در کشور آلمان بپردازند:

1)اجازه اقامت در شرایطی که فرد متقاضی به دنبال کار است: در این مورد فرد یک اجازه اقامت 18 ماهه دریافت می کند که در این مدت بتواند کار مورد نظر خود را بعد از تحصیل در کشور آلمان بیاید.اگر فرد قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه کار خود را بیاید به عنوان یک پرش برای فرد محسوب می شود که در این صورت می تواند  به همین کار بعد از تحصیل هم مشغول شود.

2) اجازه اقامت برای اشتغال به کار مورد نظر در کشور آلمان: به محض اینکه فرد یک پیشنهاد کاری بعد از تحصیل در کشور آلمان را دریافت کرد می تواند به کار مشغول شود و بعد اجازه اقامت کشور آلمان و بلو کارت کشور آلمان را دریافت نماید.

در نهایت می توان گفت که افرادی که قصد کار بعد از تحصیل در کشور آلمان را دارند به راحتی می توانند به کار مشغول شوند و کار مورد نظر خود را بیابند و این امکان را دارند که از طریق کار بعد از تحصیل در کشور آلمان بتوانند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند این افراد پس از کار بعد از تحصیل موظف به پرداخت مالیات به دولت آلمان می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در زمینه کار بعد از تحصیل در کشور آلمان به دست آورید و یا با سایر دفاتر تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر خود را کسب نمایید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *