شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان

شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان

شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان و بررسی کار و تحصیل همزمان در آذربایجان یکی از مسائلی است که شاید ذهن کسی را که مایل به تحصیل در آذربایجان است به خود مشغول کند.  از دغدغه های فرد متقاضی تحصیل در این کشور شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان است و مهمترین سوالی که برای متقاضی پیش می آید این سوال است که آیا شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان را دارد ؟ امروزه افراد زیادی بنا بر مقاصدی که دارند در اندیشه مهاجرت به کشوری دیگر هستند . مهاجرت راه های قانونی گوناگونی دارد از جمله کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، ازدواج و تولد می باشد . یکی از بهترین گزینه ها که بسیار مورد توجه است مهاجرت تحصیلی می باشد و از جمله کشورهای که ممکن است انتخاب فرد متقاضی جهت مهاجرت تحصیلی باشد کشور آذربایجان می باشد . هر دانشجوی متقاضی تحصیل در کشور آذربایجان برای تامین گوشه ای از مخارج تحصیل و زندگی باید به شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان بیندیشد . همانند سایر کشورها شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان ، قوانینی دارد که متقاضی قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به آذربایجان بهتر است از آن مطلع باشد . موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE برترین موسسه مهاجرتی ایران این افتخار را دارد که در این مقاله شما را از شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان آگاه سازد.

تحصیل در کشور آذربایجان

کشور آذربایجان یکی از کشورهایی است که در همسایگی کشور عزیزمان ایران می باشد. پایتخت آن شهر باکو و زبان رسمی این کشور آذری است . هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی و سیستم آموزشی که الگو برداری از کشور روسیه است متقاضیان را به تحصیل در کشور آذربایجان تشویق می نماید . به طور کلی زبان تدریس در کشور آذربایجان آذری می باشد و  برای دانشجویان بین المللی در کشور آذربایجان در برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی است .در حال حاضر۳۶ دانشگاه دولتی و ۱۵ خصوصی درکشور آذربایجان وجود دارد. هزینه های تحصیل در کشور آذربایجان تقریبا معادل دانشگاه آزاد در کشور ایران است ومدارک تحصیل در رشته های پزشکی در این کشوربسیار معتبرمی باشد .یکی از مهمترین نکات مورد توجه برای داتشجویان بین المللی برای تحصیل در آذربایجان این است که شرایط و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی یکسان می باشد .
مطالعه اتباع خارجی در جمهوری آذربایجان، توسط “مقررات در مورد مطالعه اتباع خارجی در دانشگاه های آذربایجان و ارسال از شهروندان جمهوری آذربایجان به تحصیل در خارج از کشور” مورد تایید قرار گرفت و توسط تصمیم شماره ۵۶ مورخ ۲۰۰۱/۱/۶ از کابینه وزرا این کشورتنظیم شد.
شهروندان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های جمهوری آذربایجان، نیازی به ارائه مدرک زبان نیستند، اما آموزش های اصلی پس از فراگیری  زبان elevant آغازمی گردد . تنها ۱۷ دانشگاه در جمهوری آذربایجان زبان را به دانشجویان بین المللی آموزش می دهند .

دانشگاه های محبوب با شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان 

ازجمله  موسسات عالی آموزشی که در کشور آذربایجان محبوبیت بیشتری دارند به شرح زیر می باشد :
دانشگاه دولتی باکو ، آکادمی دولتی نفت (ASOA) جمهوری آذربایجان ، دانشگاه قفقاز ، دانشگاه خزر ، دانشگاه فنی آذربایجان ، موسسه آموزشی میرزا فتحعلی آخوندزاده ، دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ، وزیر حاجی آکادمی موسیقی باکو .

ساعات اجازه کار برای دانشجویان بین المللی در کشور آذربایجان :
به طور کلی ساعات اجازه کار برای دانشجویان در کشور آذربایجان در مقاطع مختلف متفاوت است که به شرح زیر می باشد ؛

 • کارضمن تحصیل درکشور آذربایجان در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در طول هفته می باشد .
 • کارضمن تحصیل درکشور آذربایجان در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در طول هفته است .
 • کارضمن تحصیل درکشور آذربایجان برای دوره دکترا۳۰  ساعت در طول هفته می باشد .
  این کار می تواند شامل موارد کار در محوطه دانشگاه و ا کار در رستوران، مسئول صندوق فروشگاه ، فروشندگی در مراکز خرید و… باشد .

با نظر می رسد که توجه به شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان بتوان هزینه های زندگی در این کشور را به مقدار زیادی پوشش داد.

شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان و بررسی دانش زبانی

به طور کلی زبان رسمی کشور آذربایجان ، زبان آذری است و متقاضی تحصیل در این کشور به عنوان دانشجویی که قصد کار پاره وقت را دارند باید به زبان آذری برای انجام محاوره های روزمره با همکاران و یا ارباب رجوع نیاز دارد تا حدودی بر زبان آذری تسلط داشته باشند و در واقع جستجوی کار ضمن تحصیل درآذربایجان بدون دانایی زبان آذری امکان پذیر نیست .مگر اینکه کاری کاملا به زبان انگلیسی باشد که شانس بدست آوردن این کارخیلی پایین است . البته زبان روسی نیز در این کشور مورد توجه است و دانایی زبان روسی در جستجوی کار در این کشور تاثیر گذار می باشد .
بنابر این لازمه کار ضمن تحصیل و یا فارغ التحصیلی در کشور آذربایجان دانایی زبان آذری است و از آنجا که زبان آذری در دنیای اقتصاد نقشی در جوامع بین المللی ندارد بهتر است دانشجویانی که علاقه شخصی به این زبان را دارند این کشور را برای تحصیل انتخاب نمایند .

هزینه زندگی درجمهوری آذربایجان

به طور کلی هزینه های زندگی در کشور آذربایجان مطلوب می باشد . واحد پول این کشور منات است . جزئیات هزینه های زندگی به طورمیانگین در کشور آذربایجان به شرح زیر می باشد .
_هزینه های مربوط به خوراکی :
گوشت قرمز( ۱ کیلوگرم )                 ۹٫۲۱ منات
فیله مرغ ( ۱ کیلوگرم )                    ۴٫۴۴ منات
تخم مرغ( ۱۲ عدد )                        ۱٫۹۸ منات
شیر ( ۱ لیتری )                            ۱٫۳۶ منات
پرتقال (۱ کیلوگرم )                        ۲٫۰۵ منات
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم )               ۱٫۹۴ منات
یک پاکت سیگار (مارلبورو)               ۴٫۰۰ منات
_هزینه های مربوط به حمل و نقل :
بلیط یک طرفه  (حمل و نقل محلی)           .۲۰ منات
تاکسی (تعرفه عادی)                           ۱٫۰۰ منات
تاکسی ساعتی دربست  (تعرفه عادی)    ۳٫۰۰ مرد
بنزین (۱ لیتر)                                        .۷۲ منات

_هزینه میانگین آب و برق ماهانه :
عمومی (برق، حرارت، آب، دفع زباله) برای آپارتمان ۸۵ متری ۲ خوابه     ۶۵٫۳۶ منات
پیش پرداخت تلفن همراه تعرفه محلی در هر دقیقه                                  .۰۶ منات
اینترنت 10 مگابیت بر ثانیه                                                              20/52 منات

_هزینه های مربوط به ورزش و اوقات فراغت :
عضویت ماهانه افراد بزرگسال در باشگاه تناسب اندام                    ۴۷٫۸۸ منات
اجاره ۱ ساعت زمین تنیس                                                      ۳۸٫۶۴ منات
بلیط سینما                                                                          ۷٫۰۰ منات

_هزینه های مربوط به لباس و کفش :
شلوار جین                                              ۵۴٫۳۳ منات
۱ جفت کفش از نایک                                 ۱۱۲٫۵۰ منات
۱ جفت از مردان کفش چرم                           ۹۸٫۹۴ منات
_اجاره آپارتمان  در هر ماه :
آپارتمان در مرکز شهر، ۱ خواب                     ۴۹۴٫۱۲ منات
آپارتمان در خارج از شهر ، ۱ خواب                 ۲۵۰٫۰۰ منات

_حقوق و دستمزد :
به طور متوسط ماهانه حقوق و دستمزد پس از کسر مالیات        ۴۳۴٫۳۳ منات

نتیچه گیری کلی شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان

در نهایت از آنچه که در این مقاله در رابطه با شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان مطرح شد می توان این نتیجه را گرفت به دلایل شرایط اقتصادی این کشور اوضاع کار مناسبی وجود ندارد و شانس پیدا کردن کار با توجه به زبان مورد نیاز آذری و روسی کم است و در کل شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان و یا پس از تحصیل آنچنان مطلوب نیست . توصیه ما این است که جهت مهاجرت تحصیلی اگر هزینه های تحصیل برای شما مهم است به کشورهای پیشرفته اروپایی مانند آلمان و نروژ که تحصیل در آنها تقریبا رایگان می باشد و شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان و پس از تحصیل در آنها مطلوب است ، بیاندیشید . موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با سالها تجربه با کادری مجرب از وکلای مهاجرت امر و اطلاع کامل از قوانین بین المللی امر خطیر مهاجرت را برای شما عزیزان سهل کرده و در کوتاه ترین زمان شما را به مقصد مهاجرت می رساند.در پایان امیدواریم از مطالب ارائه شده در رابطه با شرایط کار ضمن تحصیل در آذربایجان اطلاعات لازم را کسب کرده باشید .

2 پاسخ
 1. رضا۷۴
  رضا۷۴ گفته:

  سلام میخواستم بدونم اگه بخوایم فقط برا کار به اذربایجان بریم سرایطش چطوری هستش و میشه کار پیدا کرد و ویزای کار میشه گرفت من خودم اذری زبان هستم و نیخواستم که برای کار برم ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با سلام و احترام

   برای این منظور در وبسایت های کاریابی کشور مورد نظر جست و جو نمایید تا از شرایط لازم مطلع گردید.

   همچنین لطفا برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *