کار ضمن تحصیل در انگلستان

کار ضمن تحصیل در انگلستان چه کاری است؟مهاجرت به انگلستان ، مهاجرت تحصیلی به انگلستان، شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان ، شرایط اخذ اجازه کار ضمن تحصیل در انگلستان ، شرایط کار ضمن تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان، شرایط کار ضمن تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلستان, شرایط کار ضمن تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان, انواع کارهای دانشجویی ضمن تحصیل در انگلستان.کار ضمن تحصیل در انگلستان چه مراحلی دارد؟کار ضمن تحصیل در انگلستان چگونه انجام میشود؟کار ضمن تحصیل در انگلستان چه شرایطی دارد؟هزینه کار ضمن تحصیل در انگلستان چه میزانی است؟ آیا می شود به کار ضمن تحصیل در انگلستان اطمینان کرد؟ آیا کار ضمن تحصیل در انگلستان شرایط خاصی می خواهد؟اطلاعاتی درباره کار ضمن تحصیل در انگلستان دارید؟

 

وزارت کشور انگلستان به دانشجویان دارای ویزای تحصیلی اجازه کار در طول تحصیل را می دهد، البته در آیین نامه تحصیلی خود بیان می کند:

“هدف اصلی از ویزای تحصیلی آمدن شما به انگلستان برای تحصیل است. که در آنجا اجازه کار در انگلستان را دارید، هدف این است که بتوانید در حین تحصیل درآمد کسب کنید.

بر اساس قوانین مهاجرتی بریتانیا، شما به طور قانونی مجاز به کار در انگلستان با محدودیت های زیر می باشید:

 • حداکثر 20 ساعت کار با حقوق یا کار بدون مزد در هفته در طول ترم برای دانشجویان آموزش عالی.
 • حداکثر 10 ساعت کار با حقوق یا کار بدون مزد در هفته در طول ترم برای دانشجویان مرکز زبان.
 • کار تمام وقت در طول تعطیلات مجاز است.
 • تا زمانی که برای اجازه کار مانند ردیف 2 درخواست نداده اید، نمی توانید قرارداد دائمی (نا تمام) داشته باشید.
 • عدم خود اشتغالی (شامل کار مستقل یا کار مشاوره و یا راه اندازی کسب و کار خودتان، حتی اگر سهامدار اصلی نباشید.)
 • عدم کار به عنوان یک فرد حرفه ای در زمینه ورزش (مانند مربی ورزش) یا سرگرمی.

BRP خود را برای اطمینان از شرایط کاری درست بررسی کنید. اگر فکر می کنید وزارت کشور مرتکب اشتباه شده است (مثلاً اگر در BRP ممنوعیت کار قید شده است)و تا زمانی که مجوز مهاجرت خود را اصلاح نکرده اید، قادر به کار 20 ساعت در هفته نخواهید بود.

ویزای دانشجویی در کوتاه مدت

کار بر اساس ویزای دانشجویی کوتاه مدت مجاز نیست.

“تعطیلات” چه موقع است؟

همه دانشجویان می توانند در طول تعطیلات کریسمس و عید پاک به صورت تمام وقت کار کنند، چرا که زمان این تعطیلات خارج از ترم تحصیلی است.

اگر دانشجوی کارشناسی ارشد 12 ماهه یا سال دوم 24 ماهه باشید، مدت زمان نگارش پایان نامه تا تاریخ اتمام رسمی دوره تحصیلی تعیین شده در CAS شامل تعطیلات محسوب نمی شود. در این زمان با نوشتن پایان نامه خود همچنان مشغول تحصیلات دانشگاهی هستید.

گروه دانشگاهی می تواند به شما به مدت چهار هفته در طول دوره نگارش پایان نامه تعطیلات بدهد. در طی این چهار هفته، می توانید به صورت تمام وقت کار کنید. قبل از شروع کار تمام وقت در انگلستان باید درخواست تایید تعطیلات خود را به اداره ثبت ارائه دهید. بدون این درخواست نمی توانید به صورت تمام وقت کار کنید و ا به صورت عطف به گذشته صادر  نمی شود.

و ثبت تنها در صورتی که ایمیلی از طرف یکی از کارکنان گروه دانشگاهی شما ارسال شده باشد، می تواند نامه ای مبنی بر تایید این دوره تعطیلات صادر کند. لطفا توجه داشته باشید که اختلال در تحصیلات ناشی از یک دوره تعطیلات را نمی توان در درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم هیئت مدیره استفاده کرد.

اگر گروه با اجازه یک دوره تعطیلات قبل از پایان تحصیلات شما موافقت کرد، لطفاً  از آنها بخواهید ایمیلی حاوی اطلاعات زیر ارسال کنند:

 • نام و نام خانوادگی شما
 • شمارهLSE کارت شناسایی شما
 • تاریخ دوره تعطیلات شما که آنها مایل به موافقت با آن (بیشتر از چهار هفته طول نکشد) می باشند.

هر کار تمام وقتی که در طول دوره نگارش پایان نامه بدون اجازه به اتمام برسد، نقض شرایط ویزای تحصیلی شما است. به عنوان حامی ویزای تحصیلی، از نظر قانونی LSE به عنوان بخشی از توافقنامه مجوز حمایت ما برای گزارش هر دانشجویی که آگاه شویم شرایط ویزای خود را نقض کرده است، مورد نیاز است. شما باید با دقت در مورد عواقب طولانی مدت نقض شرایط کاری خود قبل از هر گونه بی احتیاطی فکر کنید.

طول ترم تحصیلی کارشناسی ارشد / دکترا به چه معناست؟

تعطیلات برای همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ثبت نام شده، شامل کریسمس و عید پاک در هر سال از ثبت نام می باشد. با این حال، در طول تعطیلات تابستان به عنوان ادامه تحصیلات شما در نظر گرفته می شوید. دانشجویان کارشناسی ارشد / دکترا نمی توانند در طول تابستان به صورت تمام وقت کار کنند.

طول ترم تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد/ دکترا

دانشجویان دکترا از تعطیلات تابستانی بهره مند نیستند و نمی توانند در طول ترم برای تعطیلات درخواست دهند. امکان ارائه درخواست تعطیلات در طول تابستان وجود دارد، اما باید در مورد با انجمن دکترا صحبت کنید.

 

آیا می توانم کار داوطلبانه انجام دهم؟

یک تمایز قانونی بین کار داوطلبانه و کار دارای دستمزد یا کار بدون دستمزد وجود دارد. با این حال، تعاریف پیچیده است و بنابراین برای جلوگیری از هر گونه مشکلی، باید کار داوطلبانه را به عنوان کار پاره وقت در نظر بگیرید و بیش از 20 ساعت در هر دوره هفت روزه برای کار داوطلب نشوید. اگر کار پاره وقت هم دارید، باید مراقب باشید که مدت کار داوطلبانه و کار دارای دستمزد بیش از 20 ساعت نباشد.

آیا می توانم برای بیش از یک کارفرما کار کنم؟

شما می توانید قراردادهای متعدد داشته باشید، اما در طول ترم نباید بیش از 20 ساعت کار با حقوق و یا کار بدون مزد در هفته انجام دهید. این به معنی 20 ساعت در مجموع است و به معنی 20 ساعت کار برای هر کارفرما نیست.

هم شما و هم کارفرمای شما مسئول حصول اطمینان از عدم کار بیش از 20 ساعت در هفته هستید. اگر فکر می کنید قراردادهای شما ممکن است شما را در معرض خطر  کار بیش از ساعت مجاز قرار می دهد، باید این مسئله را بلافاصله به اطلاع کارفرمایان خود برسانید. نمی توان این موضوع را به صورت عطف به گذشته در نظر گرفت، چرا که گزارش کار بیش از ساعت مجاز برای شما ثبت شده است.

دانشجویان دکترا با قراردادهای متعدد

به دانشجویان دکترا توصیه می شود تعداد ساعات کاری خود را نظارت کنند، به ویژه اگر مشاغل متعدد دارند. برای مثال، اگر به عنوان یک منشی سرپرست در خوابگاه کار می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که انجام شغل دیگر سبب نقض قانون مجموع ساعات کاری 20 ساعت کار مجاز در طول هفته بر اساس آیین نامه تحصیلی نشود.

تاریخ رسمی پایان دوره تحصیلی برای دانشجویان دکترا ممکن است بسته به اینکه آیا نیاز به تمدید ویزا مثلاً برای انجام اصلاحات داشته باشید یا خیر، تغییر کند. قبل از ثبت نام بررسی کنید که آیا می توانید به صورت تمام وقت با تیم ما فعالیت داشته باشید.

آیا می توانم در مدت زمان درخواست تمدید ویزای تحصیلی کار کنم؟

اگر درخواست تمدید ویزای تحصیلی خود را در انگلستان قبل از اتمام ویزای قبلی خود ارائه دهید، شرایط ویزای تحصیلی تا زمانی که در مورد درخواست شما تصمیم گیری شود، ادامه دارد.

اگر کارفرمای شما نیاز به مدرکی داشته باشد، مبنی بر اینکه که درخواست ویزای تحصیلی شما در دست بررسی است، شما می توانید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاکت درخواست که نشان دهنده ارائه درخواست از طرف شما می باشد.
 • معرفی نامه از UKVI در رابطه با درخواست خود.
 • نامه تایید صدور ویزای تحصیلی و اعطای BRP به شما.

شما باید کارفرمای خود را در رابطه با درخواست خود آگاه نمائید و BRP جدید خود را به محض دریافت در اختیار او قرار دهید.

در صورت نقض قوانین چه اتفاقی می افتد؟

اگر بدون اجازه کار کنید و یا شغلی خلاف قوانین داشته باشید، مرتکب جرم مهاجرتی شده اید. در آن صورت پیامدهای زیر متوجه شما خواهد بود:

 • احظار به دادگاه؛
 • جریمه تا مبلغ 5000 پوند؛
 • تا شش ماه زندان؛
 • اخراج از کشور.
 • ممنوعیت بازگشت به انگلستان از یک تا ده سال و اجبار به اعلام این ممنوعیت و کار غیر قانونی در درخواست های بعدی مهاجرت به انگلستان و دیگر کشورها در آینده.

شما باید تاثیرات دراز مدتی که کار غیر قانونی می تواند در آینده شما داشته باشد را قبل از نقض قانون در نظر بگیرید.

وزارت کشور از حامیان ویزای تحصیلی می خواهد که تخطی از شرایط، مانند کار غیر قانونی را گزارش کنند. اگر LSE از کار غیر قانونی شما مطلع شود، باید این موضوع را به وزارت کشور گزارش دهیم، که می تواند مجوز حمایتی ما را در معرض خطر قرار دهد.

چگونه می توانم به کارفرما ثابت کنم که توانایی کار کردن دارم؟

ویزای شما بهترین مدرک حق کار کردن شما در بریتانیا است. کارفرمایانی که مایل به استخدام دانشجویان باشند، باید تایید کنند که دانشجو حق کار در انگلستان را دارد. وزارت کشور موارد زیر را به عنوان شواهد قابل قبول می داند:

 • پرینت از وب سایت LSE در تایید طول ترم تحصیلی دانشگاه.
 • یک کپی از یک نامه یا ایمیل به دانشجو در تایید طول ترم تحصیلی دانشجو – گواهی ثبت نام تأییدیه این اطلاعات برای کارفرما است.
 • نامه ای خطاب به کارفرما در تایید طول ترم تحصیلی- LSE قادر نیست حق دانشجو برای کار در انگلستان را برای کارفرما تأیید  کند.

مراکز کاریابی در انگلستان:

www.totaljobs.com – Total Jobs

 

www.fish4.co.uk – Fish 4 Jobs

 

www.monster.co.uk – Monster

 

www.reed.co.uk – Reed

 

Specialised jobs boards:

 

www.jobs.nhs.uk – NHS Jobs

 

www.northeastjobs.org.uk – North East Jobs; jobs advertised by local North East Councils, including Durham and Stockton.

 

www.caterer.com – national jobs board advertising catering and hospitality vacancies.

 

www.retailchoice.com – national jobs board advertising retail vacancies.

 

jobsearch.tesco-careers.com – Tesco

 

www.asda.jobs – Asda

 

https://sainsburys.jobs/ – Sainsbury’s

 

https://www.arcadiagroup.co.uk/careers/current-vacancies – Arcadia Group (Topshop, Topman, BHS, Dorothy Perkins, Evans, Burtons, Miss Selfridge, Wallis, Outfit).

 

https://www.wetherspoonjobs.co.uk/ – JD Wetherspoon, including Lloyds No.1 Bars.

 

https://www.boots.jobs/ – Boots

 

https://www.riverisland.com/inside-river-island/careers – River Island

 

https://careers.marksandspencer.com/ – Marks & Spencer

 

https://www.stonegateonline.net/careers/jobs.aspx – Stonegate Pub Company

 

https://www.jobs.barclays.co.uk/ – Barclays

 

https://jobs.natwest.com/ – Natwest

 

https://www.aldirecruitment.co.uk/stores/ – Aldi Stores

 

https://www.zizzi.co.uk/careers – Zizzi

 

https://careers.next.co.uk/index.aspx – Next

 

 

https://www.princebishops.co.uk/jobs – Prince Bishops Shopping Centre, Durham

 

https://www.teessideshoppingpark.co.uk/vacancies – Teesside Retail Park, Stockton on Tees

 

https://www.clevelandcentre.co.uk/jobs – Cleveland Centre, Middlesbrough

 

https://www.dalton-park.co.uk/jobs/ – Dalton Park, County Durham

 

https://intumetrocentre.co.uk/about-us/jobs – Metro Centre, Gateshead

 

https://intu.co.uk/eldonsquare/jobs – Eldon Square, Newcastle

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا متخصص برای کمک به شما در انتخاب درست دانشگاه و اهداف تحصیلی شما متقاضی گرامی اماده و  مشاوره تخصصی می دهند. ما همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه ها و چگونگی اقدام برای یافتن کار دانشجویی در انگلستان مشاوره و  حمایت می کنیم.

سابقه درخشان  ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل و راهنمایی در یافتن کار در انگلستان ثابت شده است.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE  به شما کمک میکند برای زندگی و مطالعه در انگلستان آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

 

 

4 پاسخ
 1. معصومه شاگردی
  معصومه شاگردی گفته:

  سلام و روز بخیر

  آیا موسسه شما در زمینه کاریابی نیز خدماتی ارائه میکند؟ منظور من مهاجرت با ویزای کار نیست. بلکه یافتن کار ، با داشتن اقامت تحصیلی همسرم است.
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3
   mie editor3 گفته:

   با سلام
   در مورد کاریابی بهتر است ابتدا اطلاعات خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی را داشته باشیم که برای این امر می توانید با دفتر مرکزی وین تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
   • mie editor3
    mie editor3 گفته:

    با سلام
    در مورد کاریابی بهتر است ابتدا اطلاعات خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی را داشته باشیم که برای این امر می توانید با دفتر مرکزی وین تماس حاصل نمایید.

    پاسخ
    • mie editor3
     mie editor3 گفته:

     با سلام
     در مورد کاریابی بهتر است ابتدا اطلاعات خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی را داشته باشیم که برای این امر می توانید با دفتر مرکزی وین تماس حاصل نمایید.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *