شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی

شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی چگونه است ؟ ایا میخواهید در مورد شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی بدانید؟ ایا دانشجوی لهستان هستید و از کار ضمن تحصیل درمالزی بی اطلاع هستید؟ ایا از شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی مدت زمان کار ضمن تحصیل در مالزی مدارک مورد نیاز جهت کار و یا هر گونه سوال دیگری در رابطه با شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی میخواهید مطلع شوید؟ آیا از شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی اطلاعات کافی دارید؟ ایا سوالاتی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی دارید؟ ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که مقاله زیر را مطالعه نمایید و اگر هرگونه سوال در مورد کار ضمن تحصیل در مالزی  دارید ، میتوانید همواره با همکاران ما در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ، بزرگترین موسسه مهاجرتی خاورمیانه ،تماس حاصل نمایید و با وکلا و مشاوران و حقوقدانان مجرب موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE ،مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید.

 

قوانین و مقررات مربوط مشاغل پاره وقت

دانشجویان غیر مالزیایی مجاز به کار پاره وقت برای حداکثر 20 ساعت در هفته در طول وقفه های ترم تحصیلی، تعطیلات برگزاری جشن ها و بیش از هفت روز از تعطیلات می باشند. دانشجویان غیر مالزیایی اجازه کار در رستوران، پمپ بنزین، فروشگاه های کوچک و هتل ها را دارند. به جز مشاغل زیر: صندوقدار، خواننده، ماساژ دهنده، نوازنده، قسمت روابط عمومی.

تمام دانشجویان مشتاق به کار پاره وقت باید ویزای معتبر دانشجویی داشته باشند.

متقاضیان ویزای دانشجویی باید مدارک ارسال کنند

  • یک کپی از گذرنامه (صفحات حاوی اطلاعات شخصی و صفحات ویزای دانشجویی معتبر)
  • آدرس، شماره تماس و نامه کارفرمای آتی
  • 12000 رینگیت (هزینه بررسی غیر قابل بازگشت)
  • درخواست برای کار پاره وقت باید توسط نماینده دانشگاه به اداره مهاجرت وزارت مالزی ارسال شود. دانشگاه باید یک نامه پشتیبانی مبنی بر اجازه دانشجو غیر مالزیایی برای کار ارائه دهد، که شامل تاریخ وقفه های ترم تحصیلی باشد.
  • تأیید یا عدم پذیرش درخواست پس از مصاحبه با دانشجویان صورت می گیرد.
  • گذرنامه دانشجویانی که با درخواست آنها موافقت شده است مورد تایید قرار می گیرد.

دانشگاه مؤظف است یک گزارش سه ماهه به اداره مهاجرت در رابطه با پیشرفت تحصیلی دانشجویان ارائه دهد. تمدید اجازه کار تنها در صورتی که دانشجو پیشرفت تحصیلی خوبی داشته باشد، امکان پذیر است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب کار و تحصیل در مالزی

دستمزد

از نکات منفی زندگی در محله هایی که در آن هزینه زندگی کمتر است، این است که حقوق پیشنهادی هم زیاد بالا نیست. دستمزد معمولا در حدود 150 رینگیت برای یک هفته کاری است. این درآمد را می توان برای هزینه های جزئی استفاده نمود و قطعاً برای مطالعه و زندگی در مالزی نیاز به پشتیبانی قوی مالی دارید. نمی توان تنها با دستمزد کار پاره وقت گذران زندگی کرد.

 

حق کار بعد از فارغ التحصیلی

صادقانه بگویم، فرصت چندانی برای دانشجویان بین المللی در پیدا کردن کار در مالزی پس از اتمام تحصیلات خود نیست. اولویت استخدام در وهله اول برای شهروندان مالزیایی است. بهتر آن است که در کشور خود به دنبال شغل باشید تا اینکه انتظار یافتن شغل در مالزی داشته باشید. دانشجویان بین المللی که با خوش شانسی پس از فارغ التحصیلی در مالزی مشغول کار می شوند؛ پیش از شروع به کار نیاز به کد اشتغال دارند.

شما دوست عزیز هرگونه سوالی در رابطه با کار ضمن تحصیل در مالزی دارید، و از چگونگی کار ضمن تحصیل درمالزی بی اطلاع هستین ، همواره میتوانید با مشاوران ما در موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمایید،وکلای خبره موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE شما را در مورد کار ضمن تحصیل در مالزی ،یاری مینمایند.همچنین شما میتوانید جهت اطلاعات  مرتبط بیشتر به سایت زیر مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *