شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال

شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در سال 2018 چگونه است ؟ آیا با مزایا و شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال آشنایی دارید ؟ آیا شما هم قصد کار ضمن تحصیل در کشور پرتغال دارید ؟ شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری ،مهاجرت به پرتغال ، مهاجرت تحصیلی به پرتغال ، شرایط کار ضمن تحصیل در پرتغال ، شرایط دریافت اجازه کار در ضمن تحصیل در پرتغال، انواع کارهای دانشجویی ضمن تحصیل در پرتغال، چگونه است ، با ما همراه باشید …

 

در صورتی که در پی یافتن شغل دانشجویی در کشور پرتغال می باشید ، در اینجا شما را در مورد نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در پرتغال و موارد لازم برای کار دانشجویی در پرتغال راهنمایی خواهیم نمود .

پیدا کردن کار دانشجویی در پرتغال در سال های اخیر در نتیجه بحران اقتصادی کشور مشکل تر گردیده است، اما نشانه هایی از بهبود اقتصادی و شغلی وجود دارد. با داشتن شرایط مناسب و کسب اطلاعات لازم، می توانید یک شغل خوب پیدا نمایید.

ممکن می باشد موقع یافتن کار دانشجویی در پرتغال با برخی موانع رو به رو شوید.زیرا تعداد فزاینده ای از دانشجویان وجود دارد و بنابراین رقابت در بازار کار افزایش یافته است، در این مقاله شما می توانید در مورد پیدا کردن کار دانشجویی در پرتغال اطلاعات کسب کنید.

بازار کار در پرتغال

نرخ بیکاری در پرتغال نسبتاً بالا می باشد، و در حدود 12.4 درصد در سه ماهه اول سال 2016 برآورد شده  است (www.ine.pt)، اگر چه بیکاری جوانان (زیر 25 سال) حدود 30 درصد است و در حدود 4 درصد از بیکاری ثبت شده مربوط به خارجی ها در ژانویه 2016 بود. با این حال، در برخی صنایع مانند بخش IT، بخش بهداشت و درمان، بخش گردشگری (اگر چه این مشاغل فصلی است)، بخش کشاورزی و بخش مرکز ارتباطات / مخابرات همچنان کمبود کارکنان ماهر وجود دارد.

کمترین دستمزد در پرتغال به صورت سالانه تعیین می شود و در حدود 530 یورو در ماه در سال 2016 بوده است. کارگران تمام وقت در پرتغال علاوه بر حقوق پایه، همچنین پاداش سالانه کریسمس برابر با حقوق یک ماه در دسامبر، به علاوه پاداش تعطیلات یک بار در سال دریافت می نمایند.

پرتغال با داشتن شرکت های چند ملیتی مانند نوکیا، سامسونگ و نستل، و همچنین به عنوان مقر شرکت انرگایس در پرتغال و شرکت مخابرات پرتغال مکانی ایده آل برای فارغ التحصیلانی می باشد که به دنبال کار برای شرکت های بزرگ هستند.

دولت پرتغال نیز در حال حاضر کارآفرینان را به راه اندازی تجارت تشویق می کند، و به این منظور مبلغ 20 میلیون یورو برای فعالیت های اقتصادی پرتغال سرمایه گذاری نموده است.

 

قانون استخدام در پرتغال

دانشجویان در پرتغال معمولاً 20ساعت در هفته  کار می کنند، اگر چه قانون استخدام امکان انعطاف پذیری در موارد خاص تا حدود 30 ساعت در هفته را فراهم می نماید.

قرارداد کار در پرتغال مشابه بسیاری از کشورهای اروپایی، به صورت قرارداد دائم، ثابت، پاره وقت و شیفتی رایج ترین روش اشتغال می باشد.

 

ویزای کار و اقامت پرتغال

جهت اشتغال طولانی مدت، ابتدا باید با ارائه درخواست به دبیرخانه کل وزارت آموزش و پرورش و علوم (SGMEC) اجازه اقامت در پرتغال بگیرید. این به شما اجازه اقامت در پرتغال به مدت چهار ماه را می دهد تا برای اجازه اقامت موقت درخواست دهید، که به مدت یک سال معتبر است و سپس می توان آن را تمدید کرد. شما می توانید به این منظور  با اداره مهاجرت و مرزداری (SEF) در تماس باشید.

دریافت مجوز کار برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا ممکن است دشوارتر باشد، چراکه شرکت ها معمولاً ابتدا فرصت های شغلی را به شهروندان پرتغالی یا اتباع اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا اختصاص می دهند. تنها در صورتی که کسی از آن گروه واجد شرایط نباشد، شرکت می تواند شخص دیگری را برای آن موقعیت شغلی در نظر بگیرد. اگر شما مهارت های تخصصی داشته باشید که به سختی به دست آید، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد کار خواهید داشت.

ساده ترین راه برای دریافت مجوز کار پرتغال احتمالاً کار برای شرکت های چند ملیتی در پرتغال است. مزیت آن این است که این شرکت ها معمولاً تمام مراحل اداری اخذ مجوز را انجام می دهند.

زبان

با اینکه تسلط به زبان پرتغالی مزیت است، اما مشاغلی برای انگلیسی زبانان در پرتغال وجود دارد.

اگر تسلط به زبان مانعی برای یافتن شغل باشد، در بسیاری از موسسات، کلاس های زبان و زبان CESA برگزار می گردد و همچنین موسسه یورولینگوا[1] نیز در این کشور شعبه دارد.

 

سایت های کاریابی عمومی

خدمات اشتغال عمومی پرتغال (موسسه امپریو[2]) اطلاعات مربوط به آگهی های استخدامی در پرتغال را فراهم می کند. شما می توانید رزومه خود را ثبت کنید و به هزاران فهرست شغلی در سراسر کشور دسترسی داشته باشید.

 

آژانس های کاریابی

جهت شروع، در صفحات زرد رنگ pessoaltemporário و pessoalrecrutamento e seleção که به زبان پرتغالی است، جستجو کنید. شما همچنین می توانید از فهرست آژانس کاریابی Expatica استفاده کنید.

وب سایت های شغلی

همچنین وب سایت های شغلی مختلفی، از جمله موارد زیر وجود دارد:

  • Indeed
  • Learn4Good
  • SAPO Emprego
  • Net Empregos
  • Empregos Online
  • English speaking jobs

اگر به دنبال یک شغل انگلیسی زبان هستید، مشاغل شهر لیسبون، با طیف وسیعی از هر دو مشاغل تمام وقت و پاره وقت و امکان بارگذاری رزومه نقطه شروع خوبی می باشد.

گزینه دیگر روزنامه انگلیسی زبان، مانند روزنامه اقامت پرتغال (Portugal Resident)، که آگهی های استخدام را می توانید در بخش آگهی آن مشاهده نمایید.

موسسه مشاوره ای MIE با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا متخصص برای کمک به شما در انتخاب درست دانشگاه و اهداف تحصیلی شما متقاضی گرامی اماده و  مشاوره تخصصی می دهند. ما همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه ها و چگونگی

اقدام برای یافتن کار دانشجویی در پرتغال مشاوره و  حمایت می نماییم.

سابقه درخشان  ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل و راهنمایی در یافتن کار درپرتغال ثابت شده است. موسسه مشاوره ای MIE به شما کمک می نماید برای زندگی و مطالعه در پرتغال آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *