فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان

فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان را میدانید ؟ شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در مجارستان چیست ؟ ایا از تفاوت و فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان اطلاعت کافی دارید ؟ ایا میدانید چند سال اقامت در مجارستان موجب تبدیل اقامت به تابعیت در مجارستان میشود ؟ ایا شرایط اخذ تابعیت در مجارستان را میدانید ؟ شاید برای بسیاری از شما عزیزان این سوال پیش آمده باشد که فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان در چیست؟ ما در این مقاله درباره محتوا وچگونگی تبدیل و فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان بحث میکنیم.ماذالک اکثر مردم که قصد مهاجرت به کشور های مختلف را دارند، فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان را به خوبی نمیدانند لذا باید دانست که  در هر صورت فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان فرق هست تا افراد به هنگام محاجرت دچار مشکل نشوند. همانطور که میدانید موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE دارای سابقه ی زیادی در زمینه مهاجرت است و میتواند راهنمای کامل و جامعه ای در زمینه فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان برای شما عزیزان باشد .

همانطور که میدانید اقامت و تابعیت دو مفهوم متفاوت هستند که در جوامع مختلف مقررات خاص مربوط به خود را دارند و کشور مجارستان از این خصیصه خارج نیست.
در کل تفاوتهای کثیری میان تابعیت و اقامت مطرح میشود و وجود دارد. اخذ تابعیت را بدون شرط هم میتوان بدست اورد و فرد پس از بدست اوردن آن دارای حق زندگی دائم، حق رای و کلیه حقوق قانونی شهروندان عادی آن کشور می شوند و از تمام حقوق یک شهروند مجارستانی به صورت کامل استفاده کند، و یا حتی خود را نامزد مشاغل رده بالای دولتی مینماید.
اما برای اقامت در اکثر کشورها شرط های بسیاری موجود هست و در صورت گرفتن اقامت در ان کشور،حق و حقوق افراد نسبت به شهروندان کمتر و محدودتر می شود و در صورت گرفتن تابعیت ان کشور می تواند به راحتی در ان کشور زندگی کند و هیچ مقدوریتی برای فرد در ان کشور پیش نمیاید و اینکه معمولا اقامت زمان محدودی را به خود اختصاص میدهد بطوری که اگر فرد مدت 6 ماه از سال در ان کشور مربوطه اقامت نداشته باشد دچار مشکل میگردد و ممکن است این حق را از دست بدهد.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در مجارستان

یکی از روش های اخذ اقامت مجارستان اقدام از طریق سرمایه گذاری است و یکی از بهترین موارد در امر اقامت میباشد زیرا عضو پیمان شنگن میباشد که از سال 2012 تصویب شده است این طریق از سرمایه گذاری در مجارستان فرصتی طلایی هست که در طول سه ماه به فرد اقامت دايم اعطا میشود و میتوانید به طور آزادانه و راحت در کشورهای اروپایی زندگی کنند و به فعالیت های روزانه بپردازند. این نوع روش برای اخذ اقامت سرمایه گذاری به مدت زمان یک ماه انجام میگیرد و کارت اقامت موقت شخص به مدت شش ماه حاضر میشود و شخص میتواند همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود را به همراه خود ببرد و بعد از اقامت شش ماه دارای اقامت کامل شوند در طی این مدت فرد و خانواده وی میتواند بصورت ازادانه در کشورهای اروپایی فعالیت و زندگی کنند و بعد از گذشت هشت سال فرد میتواند تابعیت مجارستان را اخذ نماید.

اخذ اقامت ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت یکی دیگر از راهای کم هزینه در کشور مجارستان می باشد . یکی از کشورهای موافق در حوزه اقتصادی کشور مجارستان هست که موجب شده طی سال های گذشته افراد زیادی از کشورهای مختلف خواهان ثبت شرکت در این کشور باشند. شرایط ثبت شرکت در مجارستان به گونه ای است که 3 تا 4 ماه به طول می انجامد که پس از ان فرد میتواند با سرمایه گذاری 5000 تا 50000 که این مبلغ جهت فعال نشان دادن مجموع ثبت شده هست که بعد از ان مجوز یک ساله برای اقامت دریافت کنند.
از جمله مزایای دیگر ثبت شرکت در مجارستان را میتوان به مورد ذیل اشاره کرد :
دریافت اقامت دائمی اروپا به وسیله ی این شرکت برای شخص متقاضی و خانواده اش پس از سه سال.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور مجارستان

اخذ اقامت از طریق ازدواج یکی از روش های گرفتن تابعیت در مجارستان است که کمی در سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته است که در نظام حقوقی ایران ازدواج با یک مرد ایرانی موجب اخذ تابعیت همسر میشود و این امر در کشور های اروپایی متفاوت می باشد.  هر کشور اداب و قوانین مربوط به خود را دارد که در کشورهای اروپایی موجب اعطای تابعیت به هر دو میشود مجارستان هم یکی از ان دسته کشور ها هست که هنگامی که  فردی با تابع مجار ازدواج کند تابعیت ان فرد مجاری به همسر خود منتقل داده میشود دقت داشته باشید که امر اقامت و تابعیت دو مفهوم جدا از هم میباشند که طول مراحلی برای همسر مقیم یا تبعه با هم تفاوت دارد.

بهتر است بدانید افراد در زمینه ی ازدواج نیز پس از اینکه اقامت دائم خود را کسب نمودند می توانند درخواست اخد تابعیت نمایند . و اما درخواست تابعیت نیز دارای شرایط خاص خود می باشد که افراد باید رعایت کرده باشند . به طور مثال چند سال زندگی و داشتن اقامت در کشور مجارستان به تابعیت منجر می شود .
در نهایت می توان گفت افراد برای اخذ تابعیت در کشورهای مختلف باید از قبل در آن کشور اقامت داشته یا اینکه از طریق تولد اگر کشور دارای سیستم خاک باشد به فرد تابعیت تعلق می گیرد .در ضمن اگر کشور دارای سیستم خون باشد و فرد بی تابعیت نیز باشد در کشور مجارستان به فرد تابعیت تعلق می گیرد و یا اینکه فرد دارای پدر و مادر مجارستانی بوده به او تابعیت تعلق می گیرد زیرا کشور مجارستان دارای سیستم خون است و افراد از طریق پدر و مادر تابعیت را اخذ می کنند . این نکته حائز اهمیت است به همین دلیل فرق بین تابعیت و اقامت در مجارستان برای شما عزیزان در این مقاله توضیح داده شد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسات همکار موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *