فواید و مضرات پناهندگی

فواید و مضرات پناهندگی شامل چه مواردی می باشد؟آیا اطلاعاتی در مورد فواید و مضرات پناهندگی دارید؟

شما می توانید با مطالعه این مقاله در مورد فواید و مضرات پناهندگی اطلاعاتی را اگر می خواهید کسب نمائید از سایت موسسه مشاوره ای و مشاوره ای MIE کمک بگیرید.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

درسالهای اخیر شاهد آن هستیم که هموطنان و دوستان بسیاری در کشورهای گوناگون درخواست پناهندگی کرده و اغلب با جواب منفی روبه رو می شوند. مهمترین و اساسی ترین مرحله درخواست پناهندگی داشتن یک پرونده قوی و مناسب است چنانچه پناهجو موردی مناسب داشته باشد و بتواند نشان دهد که جان و امنیت او در کشورش درخطر است می توان پیش بینی کرد که درخواست پناهندگی موفقیت آمیز خواهد بود اما سیل عظیم پناهجویان که درخواست پناهندگی آنها مردود شده است،سالهای بسیار زیادی از عمر خود را در حالت بلاتکلیفی به سر می برند، نشان می دهد که ارائه یک پرونده مناسب و قوی پناهندگی کار دشواری می باشد.

پناهندگی:

مؤسسه مشاوره ای MIE بزرگترین مرسسه حقوقی خاورمیانه خدمات ارزنده ای در زمینه حقوق خصوص و حقوق بین الملل ارائه می دهد و می توانید با مشاوره رایگاه اطلاعات کاملی در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل اخذ نمایید.
مطابق کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان سازمان ملل متحد شخص پناهنده کسی است که درکشور خود یا مبدا به یکی از دلایل زیر مورد آزار و اذیت جدی قرارگرفته است
1:نژاد 2:مذهب 3:ملیت 4:تعلق به یک گروه اجتماعی معین 5:عقاید سیاسی
به طور کلی پناهنده به کسی اطلاق میشود که به منظور مصون ماندن از تعقیب و آزار از کشورش فرار کرده و به کشور دیگری پناه آورده است.

 

آیا کسی که با ویزای شنگن قانونی به اروپا آمده باشد می تواند درخواست پناهندگی کند؟
بله میتواند اما باید دلایل کافی ارایه دهد.توجه داشته باشید که ورود غیرقانونی به اروپا تضمین قبولی پناهندگی نیست ورود قانونی به اروپا دلیلی بر رد شدن پرونده پناهندگی نخواهد بود.
پناهجویان از طریق اثر انگشت ردیابی می شنود و نه از طریق ویزا، ویزای هرکدام از کشورهای حوزه شنگن تنها زمانی قابل ردیابی است که ادارات امور پناهندگی مشکوک شوند که مثلا شما از طریق ویزای شنگن صادر شده از سفارت آلمان به بلژیک آمده اید دراین صورت مشخصات شما را به آلمان میدهند و متوجه موضوع میشوند در غیر این صورت آنها باید برای ردیابی این مورد از تک تک کشورهای شنگن بپرسند و این عملا امکان پذیر نیست.
هنوز بسیاری از متقاضیان پناهندگی درک درستی از قوانین پناهندگی و جنبه های حقوقی آن ندارند در حالی که کارمندان دولتی در ادارات مربوط به پناهندگی با جزئیات درمورد هرکدام از کیس ها به طور مشخص پرسشهایی را مطرح میکنند وپاسخ مشخص میخواهند.
به دلیل اینکه تغییر دین دادن درایران کاری بسیار پرخطر می باشد افراد مجبور هستند خود را به کشورهای دیگر از جمله ترکیه برسانند و تغییر دین دهند تا اینجا مشکل خاصی نیست اما برای گرفتن پناهندگی فرد باید به کشورش بازگردد و مدتی را در همانجا زندگی کند وبعد از پیدا کردن مشکل خطر جانی(یا حداقل کاملا وانمود کند که جانش به خطر افتاده)از کشورش فرار کرده وخود را به اولین کشور امن رسانده و اعلام پناهندگی کند.البته این نکته را درنظر داشته باشید که کارمندان مصاحبه کننده بسیار حرفه ای بوده وخیلی دقیقتر ازیک بازجوی اداره آگاهی شما را بازجویی میکنند.
داشتن کیس مذهبی به تنهایی باعث گرفتن پناهندگی نمیشود زیرا شرط اصلی داشتن خطر جانی برای پناهجو می باشد یا به عبارت دیگر کسی که پناهنده به شمار می آید درکشور خود با خطر شکنجه یا کشته شدن به دلیل اعتقادات مذهبی یا سیاسی مواجه اند و برای نجات جان اقدام به ترک کشور خود نموده است ونه بخاطر مشکلات اقتصادی،اجتماعی یا فرهنگی.اگر بعد از پناهندگی بخواهید به کشور خود برگردید دراین صورت ممکن است کمک های مالی به شما قطع شود و به دلیل اینکه مشخص میشود که شما به طور داوطلبانه پاسپورت کشور خود را دریافت نموده اید وبه کشور خود مسافرت کرده اید به دلیل تغییر در شرایط واجد شرایط پناهندگی نخواهید بود و ممکن است وضعیت پناهندگی شما فسخ شود تشخیص داده شود که شما پناهنده بودید ولی دیگر نیستید.
افراد معینی مشمول حق پناهندگی نمی شوند این افراد شامل کسانی می شوند که مرتکب اعمال جنایی جدی شده اند ویا مسئول نقض حقوق بشر هستند.
چنانچه تقاضای پناهندگی شخص پذیرفته شود به او برای 5سال حق اقامت داده میشود. وی از حق تقاضا برای دریافت گذرنامه پناهندگی سازمان ملل برخوردار میشود و میتواند مانند هر شهروند اروپایی کار ویا تحصیل کند ویا تقاضای بیمه های اجتماعی کند.او میتواند در صورتی که پس از اتمام 5سال از حق اقامت دائم برخوردار شود برای دریافت تابعیت هم اقدام کند.حق اقامت دائمی در صورتی به وی داده میشود که دلایل قبولی پرونده پناهندگی شان کماکان برایشان وجود داشته باشد.

درنهایت پناهندگی خطرات فراوانی را در برخواهد داشت و به همین دلیل توصیه نمی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حقوق بین الملل می توانید با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *