قوانین آلمان

قوانین آلمان  2018در زمینه مهاجرتی چگونه است؟ سیستم مهاجرتی آلمان یکی از پیسرفته ترین  سیستم های مهاجرتی در دنیا به شمار می رود. قوانین آلمان به اندازه ای جامع و فکر شده اند که بسیاری از کشورهای دیگر با تاثیر از قوانین آلمان ، قانون های داخلی خود را تصویب کرده اند. برای شناخت بهتر قوانین آلمان بهتر است ابتدا این قوانین را در حوزه مهاجرت بررسی کنیم. این نوشته توسط مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نوشته شده است که در آن قوانین آلمان در مورد مهاجرت به طور خاص ارزیابی شده اند. همچنین قوانین آلمان به طور کلی و در مورد مهاجرت به این کشور دسته بندی شده اند. امیدواریم که پس از مطالعه این مقاله به سوالات شما در باب قوانین آلمان پاسخ مناسب داده باشیم. وکیل مهاجرت و مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE  برای ارائه راه کارهای قانونی برای مهاجرت به کشور آلمان آماده کمک به شما هستند.

قوانین آلمان Recht Deutschlands و اساساً نظام مهاجرتی آلمان Deutsche Rechts system بر مبنای نظام مهاجرتی نوشته یا Civil Law  است که بر اساس قانون اسبق جمهوری فدرال آلمان نگاشته شده است. بسیاری از قوانین جدید با الهام از قانون از اساسی 1949 شکل گرفته است و با عناوین حقوق عمومی Offentliches Recht که روابط اشخاص با دولت یا روابط اشخاص حقوقی دولتی با یکدیگر را تنظیم می کند و حقوق خصوصی Privatrecht که مبین روابط فی ما بین دو شخص حقیقی یا شرکت های غیر دولتی است. همچنین می توان آثاری از حقوق روم مثل Corpus Juris Civilis و قوانین منسوب به ناپلئون را در قوانین آلمان مشاهده کرد.
در میان زیر شاخه های حقوق عمومی ابتدا به قوانین آلمان برمی خوریم که چشم انداز کلی نظام مهاجرتی و سازوکار دولت و تفکیک قوای اجرایی، قانون گذار و قضاوت را تبیین نموده است. قانون اساسی فعلی برخلاف نسخه ی قبلی تفسیر موسع قوانین را منع می دارد و بر حاکمیت متن قوانین اشاره دارد. دسته ی دوم حقوق اداری است که روابط سازمان ها با یکدیگر و اشخاص با سازمان ها را تعریف می کند و بالاترین مقام تصمیم گیرنده و رسیدگی  کننده ی این حوزه دادگاه اداری فدرال می باشد. حقوق کیفری و جزا (Strafgesetzbuch) سومین شاخه از حقوق عمومی است. بر اساس قوانین جزایی آلمان افراد زیر 14 سال از تعقیب کیفری معاف می باشند. برابر قوانین آلمان در حقوق جزا مجازات اعدام به صراحت ممنوع اعلام شده است. همچنین پرونده ی محکومین به حبس ابد هر 15 سال یکبار مورد تجدید نظر قرار می گیرد.
حقوق خصوصی در مسائل مربوط به روابط اشخاص حقیقی با یکدیگر و یا اشخاص حقیقی و مهاجرتی غیر دولتی ورود می یابد. حقوق مدنی Bugreliches Recht که غالباً در بخش قوانین آلمان؛ قوانین تعهدات، حقوق مالکیت، قوانین خانواده و قوانین مربوط به ارث و وصیت موضوعیت دارد. قوانین حقوق مدنی قائل به آزادی اراده و توافق اشخاص است و از این جهت در دعاوی، قصد طرفین ملاک تصمیم گیری به شمار می رود.
رویه قضایی در آلمان نقش فعالانه ی قضات را بیان می دارد به این معنا که در صورت سکوت قوانین قاضی می تواند با کمک وکلا و دستیاران خود حکم صادر کند. وکیل مدافع و دادستان با جمع آوری ادله و اسناد خود و ارائه به قاضی، وی را برای صدور حکم مستقل و عادلانه یاری می کنند.

 

قوانین آلمان در خصوص مهاجرت

کشور آلمان بعد از ایالات متحده امریکا دومین مقصد محبوب جهان برای مهاجران محسوب می شود. قانون مهاجرت جدید این کشور در تاریخ 1 ژانویه 2005 تصویب و لازم الاجرا شد. برابر قوانین آلمان طرق مهاجرت به آلمان برای اتباع کشور های دیگر به شرح ذیل می باشد.
مهاجرت به آلمان از راه ازدواج به این ترتیب است که فرد غیر آلمانی که قصد ورود به کشور آلمان و ملحق شدن به همسر خود را دارد باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد. داشتن مدرک زبان در سطح A1 کفایت می کند. همچنین تبعه ی آلمان باید قادر به تامین هزینه های زندگی خود و همسرش را اثبات نماید. وجود قصد واقعی و ادله ی مثبته ی آن الزامی می باشد.
روش دیگر مهاجرت بر اساس قوانین آلمان پناهندگی به این کشور است. قوانین آلمان به اشخاصی  که بعلت های مذهبی، سیاسی، جنسیتی و عقیدتی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و به آلمان پناه آورده اند در صورت موجه بودن دلایلشان وضعیت پناهندگی اعطا می کند. مبنای این عمل کنوانسیون 1951 ژنو در خصوص وضعیت پناهندگان است. اما امروزه به دلیل مشکلاتی که مهاجرت از این طریق به همراه دارد به هیچ وجه مورد پیشنهاد نیست. متقاضی مهاجرت به آلمان می تواند با مراجعه به وکیل مهاجرت نسبت به مهاجرت از طرق قانونی اقدام نماید.
راه بعدی برای مهاجرت به آلمان روش کاری است. به این منظور شخص متقاضی از دو طریق می تواند اقامت کاری آلمان را اخذ نماید.
حالت اول: با داشتن پیشنهاد قرارداد استخدام (دعوت نامه ی کاری به انضمام سوابق فرد و پاسپورت امکان پذیر است)
حالت دوم: با داشتن تخصص ویژه (مخصوص فارغ التحصیلان دارای حرفه ی خاص، اساتید دانشگاه با سوابق برجسته و مدیران با تجربه با حقوق و دستمزد بالای 86400 یورو در سال)
حالت سوم خود اشتغالی: بدین معنی که متقاضی باید توانایی راه اندازی یک کسب و کار در آلمان را داشته باشد، ارزش طرح بیزینس یک میلیون یورو باشد و حداقل ده نفر از اتباع آلمانی استخدام گردند. چنانچه خواستار کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص هستید با وکلای موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل کرده و مشاوره تخصصی اخذ نمایید.
مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت نیز راه دیگری می باشد که متقاضی مهاجرت به آلمان با داشتن سرمایه اولیه 25000 یورویی می تواند شرکت با مسئولیت محدود  Gesellschaft mit beschränkter Haftung ثبت نماید. ادامه ی فعالیت سودرسان شرکت و پرداخت مالیات های سالانه منجر به تمدید اقامت صاحب شرکت می گردد.
مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به علت رایگان بودن نظام آموزشی این کشور یکی از دلایل اصلی مهاجرین به این کشور می باشد. دانشجویان می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی از دانشگاه های این کشور پذیرش اخذ نمایند. به این منظور ارائه مدارک تحصیلی و مدرک زبان آلمانی/انگلیسی مورد نیاز است. وکلا و مشاورین ارشد موسسه ی مهاجرتی MIE می توانند شما را در خصوص قوانین اخذ پذیرش و ویزای آلمان راهنمایی نمایند.
همانگونه که اشاره نمودیم قوانین آلمان نظارت خوبی بر مناسبات بین المللی این کشور با کشورهای دیگر داشته و بر میزان مهاجرت به این سرزمین تاثیر مستقیم می گذارد. از این رو شناخت قوانین آلمان برای هر فردی که خواهان ورود از یکی از طرق قانونی به این کشور است الزامی می باشد. پیشنهاد می شود افراد با اخذ مشاوره از وکیل مهاجرت و آگاهی از قوانین آلمان شرایط را ارزیابی نمایند. وکلا و مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در دفتر وین در خصوص ارائه ی مشاوره ی تخصصی متقاضیان آماده اند. با تماس با ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار موسسه در ایران ، از تجربیات و راهنمایی متخصصان مهاجرتی این مجموعه بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *