قوانین آمریکا

چگونه میتوان گرین کارت آمریکا را دریافت نمود؟ آیا به مهاجرت به امریکا فکر کرده اید؟ راه های مهاجرت به آمریکا چیست؟ آیا همه طرق مهاجرت به آمریکا منجربه اقامت دائم(گرین کارت آمریکا) میشود؟ آیا با دریافت ویزای کار آمریکا میتوان  اقامت در آمریکا را کسب نمود؟ هزینه زندگی در آمریکا چه مقدار است؟هزینه تحصیل در آمریکا چه مقدار است؟ سرمایه گذاری در آمریکا به چه صورت است؟

این مقاله توسط وکلای متخصص موسسه مشاوره ای MIE که تجربه و سابقه طولانی در مهاجرت به آمریکا  و قوانین مربوط به آن دارد نوشته شده است. موسسه مشاوره ای MIE دارای تجربیات گسترده و موفق در زمینه مهاجرت به آمریکا و قوانین آمریکا داراست وپرونده های متعددی در خصوص مهاجرت به آمریکا را با موفقیت به سرانجام رسانده است.لذا چنانچه قصد مهاجرت به آمریکا را دارید  به عنوان یک موسسه مشاوره ای به شما توصیه میشود به یک وکیل مهاجرتی متخصص رجوع کرده وامور مربوط به مهاجرت به آمریکا را به عهده او بگذارید. در واقع یک وکیل مهاجرت اطلاعات کامل وجامعی در خصوص قوانین مهاجرت کشورهای دنیا دارد وبرای مهاجرت مشاوره سازنده ومفیدی را در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که میدانید افراد زیادی در سراسر دنیا خواهان اخذ اطلاعات در مورد قوانین آمریکا هستند. راه های مهاجرت به آمریکا متفاوت می باشد و هر کدام قوانین متفاوت وخاص خود را دارد چنانچه در خصوص مهاجرت به امریکا وآشنایی با قوانین آمریکا به دنبال کسب اطلاعات هستید مقاله حاضر را مطالعه نموده تا علاوه برآشنایی با قوانین آمریکا با قوانین حاکم بر راه های مهاجرت به آمریکا نیز آشنا شوید. جهت تکمیل اطلاعات و طرح هر گونه پرسشی راجع به مهاجرت به آمریکا و قوانین آمریکا آن به وکلای پایه دادگستری وکارشناسان حقوق موسسه مشاوره ای MIE رجوع نموده و از راهنمایی های آن ها بهره مند گردید.

قوانین آمریکا،  گسترده و پیچیده می باشد و این پیچیدگی زمانی مشخص میشود که قوانین مهاجرتی امریکا در عمل، اجرایی شود. بر اساس قوانین آمریکا، برای ورود مهاجرین به خاک کشور آمریکا از نظر تعداد مهاجرین محدودیت هایی وجود دارد. به صورتی که، در هر بازه پذیرش مهاجرین، تعداد مهاجرین نباید از 675 هزار نفر بیشتر باشد. البته این محدودیت ها عام نیستند، استثنائاتی مانند مهاجرت به آمریکا از طریق روابط خانوادگی وجود دارد.

دلایل  افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند متفاوت می باشد. آمریکا، به لحاظ وسعت جغرافیایی، بافت اجتماعی انعطاف پذیر، فرصت های شغلی مناسب، گوناگونی فرهنگی، نظام سیاسی فدرال و توان بالای علمی در تولید و حمایت از دانش، برای بسیاری از افراد به عنوان یک مقصد مهاجرت مناسب در نظر گرفته می شود.

اشخاصی که بر اساس قوانین آمریکا، مجوز اقامت دائمی در کشور امریکا را دارند، دارای حق رفت و آمد، حقوق بشر و حق انتخاب شغل هستند. البته قوانین آمریکا، دسترسی به بعضی از مشاغل را برای افردای که اقامت در آمریکا را دارند محدود کرده است که به اختصار LPRs  نامیده می شوند که عمدتا  این مشاغل مربوط به مشاغل امنیتی، سیاسی و یا اقتصادی در سطح ملی است.  در واقع این مشاغل، مخصوص اتباع آمریکایی می باشد.

اتباع آمریکا چه کسانی هستند که بر اساس قوانین داخلی امریکا در خاک امریکا متولد شده باشند ویا پدر و مادر آن ها فارغ از محل تولدشان آمریکایی باشند.

مهاجرت به آمریکا  دارای اصول متفاوت است ودر واقع راه های مهاجرت به  آمریکا متعدد است به این معنا که، افرادی که فاقد تابعیت آمریکایی هستند و قصد مهاجرت به و اقامت در آمریکا را دارند، باید از طرق کلی مزبور، که هر کدام  از این طرق دارای زیر مجموعه های متعددی است، برای  مهاجرت به آمریکا اقدام کنند. برای اقدام به مهاجرت به امریکا از طرق میتوانید به یک وکیل مهاجرتی  ویا موسسات مهاجرتی مراجعه کرده  و قانونی مهاجرت برای مهاجرت به آمریکا اقدام نمایید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب همه نکات آمریکا

مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت کشور آمریکا است که با توجه به شرایط فرد متقاضی ویزا های متفاوتی صادر میشود. ویزای ازدواج در Hمریکا به طور کلی ببه دو دسته تقسیم می شود ویزای ازدواج ، ویزای نامزدی  که هر کدام از این ویزا ها شرایط وانواع متفاتی دارند. از شرایط اصلی برای دریافت ویزای ازدواج این است که طرف مقابل یا گرین کارت آمریکا را داشته باشد ویا تبعه ایالات متحده آمریکا باشد.

افراد برای ازدواج با شهروند آمریکایی می توانند از طریق ویزای K1 و ویزای K3 اقدام نمایند. در واقع پروسه دریافت ویزای نامزدی 6 تا 9 ماه به طول می انجامد که در مقایسه با ویزای ازدواج زمان کمتری می برد.

مهاجرت به آمریکا از طریق  سیستم روابط خانوداگی

واحد خانواده، یک راه اصلی برای مهاجرت، دریافت اقامت در آمریکا ست. این نوع از مهاجرت به آمریکا، به شهروندان و مقیمان دائمی آمریکا، اجازه می دهد تا اعضا خانواده  خود را به ایالات متحده آمریکا بیاورند. اشخاص متقاضی مهاجرت به امریکا بر اساس این نوع از مهاجرت، می توانند به عنوان عضو بسیار نزدیک خانواده به آمریکا مهاجرت نمایند.

کسانی که بر اساس سیستم خانوداگی، قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، باید دارای شرایط مشخصی باشند از نظر سنی و هم چنین شرایط تامین مالی، وسایر شرایط کلی برای  مهاجرت به آمریکا از  این طریق را دارا باشند.

برای مهاجرت به آمریکا از طریق روابط خانوداگی، باید از سوی شهروند یا مقیم دائمی آمریکا درخواست قانونی داده شود و مدارکی که ادعای فرد مبنی بر وجود ارتباط خانوداگی با فردی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارد، از هر درجه ای که باشد، ارائه نماید.

مهاجرت به آمریکا از راه روابط خانوداگی، شامل موارد زیر مانند ویزای ازدواج، نامزدی و ویزای فرزند خواندگی می شود.

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

کشور آمریکا یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا را دارا می باشد. ایالاات متحده آمریکا دارای بهترین کالج ها ودانشگاه ها با بهترین رتبه هاست ومدارک تحصیلی کارشناسی ،کارشناسی ارشد، دکتری که از دانشگاه های  کشور آ مریکا  صادر میشوند در کل دنیا  مورد تایید وشناخته شده هستند.

مهاجرت از طریق تحصیل در آمریکا، یکی دیگر از طرق مهاجرتی  به امریکا است که مورد استقبال دانشجویان و دانش آموزان و خانواده هایشان از سراسر جهان قرار گرفته است. ایالات متحده آمریکا با وجود دانشگاه های مطرح و معتبری مانند هاروارد، سطح بالای علمی، حضور در بالاترین رنکینگ های جهانی در تولید علم و حمایت از دانش، یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی می باشد.

رعایت دستورالعمل درخواست پذیرش به دانشگاه ها، مواعد زمانی و بررسی امکان اخذ کمک هزینه های تحصیلی برای رشته های مختلف، نیازمند تسلط بر نظام آموزشی آمریکا و آشنایی با قوانین مهاجرت در این زمینه می باشد.

 

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار

در باب قوانین آمریکا، ویزای کاری آمریکا یکی از متنوع ترین و گسترده ترین دسته های ویزای کاری است. کشور آمریکا به دلیل سیاست های رقابتی که در زمینه اقتصاد جهانی دارد براساس این سیاست ها ویزا های کاری متعددی دارد. تمام  ویزاهای کاری که در آمریکا صادر می شوند، به کارفرمایان آمریکایی  این اجازه داده می شود که اتباع خارجی را  به استخدام خود در آورند. مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار، طیف بسیار گسترده ای دارد. وانواع مختلف ومتنوعی دارد. مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار، شامل انواع مختلفی از ویزاهای کاری می شود که با درخواست کارکنان غیر آمریکایی از سوی کارفرمایان آمریکایی و از طریق مراجع قانونی در امریکا صادر  می شود. در این شکل از مهاجرت به آمریکا، ویزاهای مختلفی می تواند صادر شود. از آن جمله است ویزاهای: L-1, P,  انواع مختلف ویزاهای  گروه A,و ویزا های دسته H1b ویزاهای O-1، انواع مختلف ویزاهای گروه H،  ویزا های مربوط به دسته Eb و ویزاهای مربوط به کارگران تخصصی و مواردی از این نوع که با در نظر گرفتن زیر مجموعه ها حدودا 20 نوع ویزای کار در آمریکا  برای مهاجرت وجود دارد.

مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری مستقیم خارجی نقش عمده ای در اقتصاد ایالت متحده امریکا را ایفا می کند. ایالت متحده امریکا همواره از سرمایه گذاران خارجی باثبات در بازار استقبال میکند. ایالت متحده آمریکا به عنوان مکانی برای انجام کسب وکار یک سیستم قابل پیش بینی وشفاف حقوقی مالیات پایین وزیر ساخت های برجسته ودسترسی  به بازار مصرف  پرسودی را در جهان ارائه می دهد. ایالت متحده امریکا بزرگترین اقتصلد جهان با تولید ناخالص داخلی بیش از 15 تریلیون  وبیش از 310 ملیون نفر جمعیت ومصرف کننده دارد.ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آمریکا، نوع متداولی از مهاجرت به آمریکا است. که در واقع به خاطر اثار  مثبتی که بر اقتصاد آمریکا دارد، مورد توجه قوانین مهاجرتی امریکا قرار گرفته است. معروف ترین ویزا های سرمایه گذاری در کشور آمریکا E2  وEB5 است.

مهاجرت از طریق برنده شدن در لاتار( بخت آزمایی)

مهاجرت به آمریکا از طریق بخت آزمایی لاتاری، توسط قانون مهاجرتی امریکا در سال 1990 به عنوان یک راه برای مهاجرت افراد متقاضی از کشورهای جهان سوم  به آمریکا تصویب گردید.  هر سال بر اساس این قانون 55 هزار گرین کارت به صورت تصادفی از طریق  بردن در لاتاری به شهروندان کشورهای مختلف جهان داده می شود، البته این مشروط براین است که کشور درخواست کننده در پنج سال گذشته کمتر از 50 هزار مهاجر به آمریکا فرستاده باشد.

در این طریق از مهاجرت به آمریکا ،  شخص درخواست کننده باید شرایط ضروری در خصوص مواردی مانند شرط سنی و مسائل شغلی را دارا باشد. اعطای گرین کارت از طریق برنده شدن در  بخت آزمایی لاتاری، به طور تصادفی به 6 منطقه جغرافیایی جهان تعلق می گیرد. متقاضی باید در  مدت زمان مشخص شده توسط دولت آمریکا، اطلاعات لازم را در یک سایت اینترنتی بارگذاری کند و منتظر بخت آزمایی بماند. البته در این روش، امکان ثبت نام گروهی اعضای خانواده به همراه فرزندان زیر 18 سال نیز وجود دارد.در قوانین آمریکا مهاجرت از طریق  بخت ازمایی لاتاری به   کشور آمریکا، به دلیل رعایت عدالت جغرافیایی و عدم نیاز به  پیش شرط های خاص علمی و مالی، در سراسر جهان مورد استقبال افراد زیادی واقع می شود. البته شایان ذکر است که پس از اخذ گرین کارت از طریق لاتاری و فراهم آوردن شرایط زمانی اقامت در مدت مشخص در آمریکا، امکان اخذ تابعیت هم وجود دارد.

 

در خاتمه با در نظر گرفتن مطالب گفته شده می توان گفت مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت در آمریکا، از راه های مختلفی امکان پذیر است. بر اساس آنچه گفته شد، مهاجرت به آمریکا می تواند از طریق ازدواج، نامزدی، فرزند خواندگی  صورت پذیرد. در صورتی که شرایط فرد متقاضی مهیا باشد، مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آمریکا نیز مقدور است. مهاجرت تحصیلی نیز از راههای مهاجرت است که بسیار مورد توجه افراد مختلف در سرتاسر دنیا به ویژه تحصیل کردگان است. موسسه مشاوره ای MIE، جهت پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به آمریکا، مشاوره در ثبت شرکت و تنظیم طرح  اقتصادی برای سرمایه گذاری، مشاوره در کاریابی، مشاوره در زمینه  دانشگاه محل تحصیل، راه کارهای مطمئن قانونی مهاجرت به آمریکا و قوانین آمریکا را در اختیار شما قرار می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *