قوانین اتریش

قوانین اتریش

قوانین اتریش موضوعی است که در این مقاله به صورت علمی و مفصل مورد بررسی قرار میگیرد.افرادی که به دلایل مختلف قصد مهاجرت به اتریش را دارند باید بدانند قوانین اتریش در خصوص تحصیل،کار،سرمایه گذاری،تولد و ازدواج به چه صورت است.در این مقاله به بررسی این موارد و نحوه ی تدوین قوانین اتریش، مراحل تصویب قوانین اتریش و سایر موارد مهم میپردازیم.

چنانچه علاقه مند به اخذ اطالعات درباره ی قوانین اتریش میباشید می توانید این مقاله را مطالعه نموده و با افزایش اطلاعات خود در صورت هرگونه سوال حقوقی و مهاجرتی خود را با تمامی دفاتر موسسه مشاوره ایMIE در میان گذاشته و از طریق وکلای رسمی و حقوقدانان و کارشناسان مسلط در امور حقوقی و بین المللی برای مشاوره تلفنی و رایگان درباره ی قوانین اتریش و قوانین مهاجرتی کشور اتریش و سایر کشورها مشاوره ی تخصصی اقدام نمایید.

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب قوانین اتریش

چگونگی تدوین قوانین اتریش

قوانین اتریش ابتدا به صورت پیش نویس توسط اعضای شورای ملی در شورای ملی مطرح میگردد و به تصویب شورای فدرال و یا یک سوم از اعضای شورای فدرال، و یا دولت فدرال میرسد.پس از تدوین پیش نویس،این قوانین باید توسط دولت فدرال (لایحه های دولت) با اتفاق آرای کابینه به تصویب برسد.
پیش نویس قوانین کشور اتریش موقتاً توسط وزیر فدرال مربوطه تدوین می شود و قبل از تصویب در کابینه برای بررسی به ایالات (استان) و نمایندگان قانونی آنها ارسال می شود. پیش نویس قانون توسط وزیر فدرال مربوطه میتواند برای پیاده سازی اصلاحات پیشنهادی در طول فرایند بررسی تغییر کند که البته این موضوع وظیفه ی او نمیابشد.

روش های دیگر تصویب قوانین کشور اتریش

پیش نویس قوانین ارائه شده توسط اعضای شورای ملی به عنوان یک “جنبش” شناخته می شود. روند بالا برای تصویب قوانین همیشه ضروری نیست.
پیش نویس قوانین اتریش همچنین ممکن است در قالب یک جنبش محبوب (Volksbegehren) ارائه شود. اگر یک جنبش محبوب تعداد 100000 امضا از طرف اعضای رای دهندگان ملی یا یک ششم امضا رای دهندگان در هر سه استان فدرال دریافت کند، آنگاه این جنبش باید توسط شورای ملی به بحث و بررسی گذاشته شود.
کمیسیون های انتخاباتی برای برگزاری و نظارت بر انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و نظارت بر Volksbegehren تاسیس شده اند. این کمیسیون ها باید شامل اعضای رای دهنده احزاب سیاسی در رقابت انتخاباتی باشد.

تصویب قوانین فدرال در خصوص قوانین اتریش

قوانین اتریش پس از تصویب توسط شورای ملی،باید فوراً به شورای فدرال اطلاع رسانی گردد.پس از تصویب قوانین در شورای ملی، تنها در شرایطی که شورای فدرال اعتراضی نداشته باشد منتشر می گردد.اگر آن قانون توسط شورای ملی در حضور حداقل نیمی از نمایندگان تصویب شود،انتشار آن امکان پذیر است.با توجه به اینکه شورای ملی فدرال صلاحیت صلاحیت مالی دارد،تصویب قوانین مالی (بودجه) توسط شورای ملی نیازمند تایید شورای فدرال نمیباشد.
قوانین اتریش که مصوب شورای ملی میباشد قبل از اجرا در یک رفراندوم ملی (Volksabstimmung) مطرح میگردد و اگر شورای ملی چنین تصمیمی بگیرد و یا اگر اکثریت اعضای شورای ملی به نفع آن رای بدهند، اجرا می شود.هر گونه تغییر کلی قانون اساسی فدرال کشور اتریش باید در یک رفراندوم ملی مطرح شود.رییس جمهور فدرال ممکن است در یک همه پرسی ملی قبل از انقضای مدت صلاحیت خود برکنار شود. همه پرسی باید در صورتی برگزار شود که مجلس فدرال تمایل داشته باشد. اگر نتیجه همه پرسی نشان دهنده رای اکثریت مخالف برکناری رئیس جمهور فدرال باشد، این همه پرسی به عنوان انتخاب مجدد رئیس جمهور فدرال خواهد بود و نظر شورای ملی رد می شود. در رفراندوم ملی، اکثریت مطلق آراء معتبر شمارش می شود.
قانون اساسی یا مفاد قانون اساسی موجود در قوانین اتریش را می توان در شورای ملی و تنها در حضور حداقل نیمی از نمایندگان آن و با اکثریت دو سوم آرا به تصویب رساند.رئیس جمهور فدرال قوانین فدرال را برای تأیید مطابقت آن با قانون اساسی فدرال امضا می کند. صدراعظم فدرال نیز هر قانون را پس از تصویب امضا می کند. پس از تصویب یک قانون، صدراعظم فدرال آن را در روزنامه فدرال منتشر می نماید .

قوانین اتریش برای تحصیل در اتریش

قوانین اتریش در خصوص تحصیل برای اعطای ویزا به صورت نکات مهم به عرض شما میرسد.برای تحصیل در اتریش در مقطغ لیسانس و مقاطع بالاتر قوانین اتریش بیان میدارد که شخص باید در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های سراسری کشور خود باشد.به طور مثال برای تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش باید در کنکور سراسری شرکت نموده و با کسب قبولی پس از آن اقدام به اخذ ویزای تحصیلی اتریش نمایید.برای شروع تحصیل در اتریش اگر مدرک زبان آلمانی با سطح مورد نظر را نداشته باشید قوانین اتریش برای شما بدین صورت است که پیش از شروع تحصیل باید در دوره های زبان آلمانی د رخود کشور آلمان شرکت نمایید و پس از اخذ مدرک زبان شروع به تحصیل رسمی در دانشگاهی که پذیرش گرفته اید بپردازید.اجازه ی کار ضمن تحصیل نیز به دانشجویان داده میشود.

قوانین اتریش برای کار در اتریش

قوانین اتریش در خصوص کسانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق کار را دارند بدین صورت است که فرد باید دارای تخصص د رزمینه ی رشته ی تحصیلی خود و سوابق کاری باشد.میتوان گفت حداقل مدرک تحصیلی که برای کار در اتریش لازم میباشد مدرک لیسانس است.برای اخذ کار در اتریش فرد باید یک دعوت نامه یا پیشنها کاری از سمت یک کارفرما در اتریش داشته باشد.این ویزای کاری برای مدت کم تر از یک سال یا حداکثر 1 ساله است و چنانچه قرارداد کاری شما تمدید گردد امکان تمدید ویزای کاری هم وجود دارد.حالت دیگری وجود دارد که فرد از طریق اخذ ویزای جست و جوی کار برای کار در اتریش اقدام مینماید که در این حالت در سیستم امتیازبندی اتریش فرد باید امتیاز 70 از 100 را کسب نماید.این امتیاز بندی در قوانین اتریش وابسته به سن،مدرک تحصیلی،سوابق کاری و نمره زبان است و در این حالت د رصورت کسب امتیاز 70 شخص با ورود به خاک اتریش 6 ماه فرصت یافتن کار دارد.چنانچه عزیزانی در حال تحصیل در اروپا و یا فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه های اروپایی باشند،کاریابی و اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز براحتی برای آنها قابل دسترس خواهد بود.

قوانین اتریش برای تولد در اتریش

قوانین اتریش در خصوص شخصی که در اتریش متولد میگردد مانند قوانین آمریکا و کانادا که از سیستم خاک تبعیت میکنند نمیباشد.بدین معنی که چنانچه فردی در خاک اتریش متولد شود اقامت یا تابعیت بدین واسطه به او داده نمیشود.سیستم اخذ تابعیت اتریش از طریق خون است و چنانچه هر یک از والدین شما اتریشی باشند میتوانید تابعیت اتریش را از طریق تولد کسب نمایید حتی اگر در کشوری جز اتریش به دنیا آمده باشید.

قوانین اتریش در خصوص ازدواج با فرد اتریشی

قوانین اتریش در خصوص ازدواج با یک فرد اتریشی بدین صورت است که چنانچه شما با فردی تبعه ی اتریش ازدواج رسمی نمایید و به مدت 5 سال باهم زندگی نمایید و جدا نشده باشید به فرد غیر تبعه تابعیت اتریش داده میشود.

قوانین اتریش برای سرمایه گذاری در اتریش

قوانین اتریش برای سرمایه گذاری به این صورت است که فردی که خواستار سرمایه گذاری است از طریق خرید ملک قادر به اخذ تابعیت اتریش نمیباشد.اخذ اقامت و تابعیت در اتریش از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت،راه اندازی یک بیزینس و ایجاد اشتغال برای افراد اتریشی و دیگر افراد میباشد.برای راه اندازی بیزینس نیازمند بیزینس پلن حرفه ای و عملی دارید که مورد تایید اتریش گردد.همچنین سرمایه گذاری در اتریش شامل 25 درصد مالیات نیز میگردد که ملزم به پرداخت آن هستید.در این خصوص مسائل حقوقی و نکات و جزئیاتی وجود دارد که جهت آگاهی از آنها میتوانید با موسسه ی حقوقی ملک پور ارتباط برقرا نمایید و از مشاوره ی وکلا و حقوق دانان این موسسه برخوردار گردید.

جمع بندی در خصوص قوانین اتریش

قوانین اتریش در خصوص مهاجرت به اتریش،اخذ اقامت و تابعیت در اتریش و موارد دیگر در این مقاله برای شما شرح داده شد.موسسه مشاوره ایMIE  آماده ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه ی راهنمایی های لازم در خصوص مهاجرت میباشد و با برخورداری از وکلا و حقوق دانان با تجربه شما را در کسب اطلاعات در خصوص قوانین اتریش و دیگر کشور ها یاری میدهد.بنابراین شما عزیزان همواره می توانید سوالات و ابهامات خود را درباره ی قوانین تمامی کشورها و از جمله قوانین اتریش با تمامی دفاتر همکار موسسه مشاوره ایMIE در میان گذاشته و از طریق حقوقدانان و وکلای برجسته و رسمی این دفاتر به صورت رایگان و تلفنی مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.توجه نمایید که در ذیل این مقاله میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید و یا با پرسش سوالات غیر تکراری در بخش پرسش همگانی از نظرات و پاسخ های ما و دیگر دوستان در سراسر دنیا آگاه شوید.

 

 

2 پاسخ
 1. mie editor3
  mie editor3 گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور . من پیامهای شما را شنیده و یک جلسه مشاوره حضوری با دفتر همکار شما داشتم . سن من ۴۶ سال ، دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران سازه از سال ۱۳۷۹ از دانشگاه گیلان ، با حدود ۱۴ سال سابقه کاری هستم . میخواهم به همراه همسر و دو پسرم ( ۱۴ ساله و ۴ ساله ) ، از طریق خود حمایتی به اتریش مهاجرت کنم . سرمایه من حدود ۳۸۰ هزار یورو میباشد . به گفته همکار شما ، هزینه وکالت جناب عالی و پرداختهای قانونی در کل این پروسه هفتاد هزار یورو میشود . که باید هزینه اجاره خانه برای حدود ۸ ماه بعلاوه بیمه یکساله خانواده ام قبل از جلسه دادگاه ، به آن اضافه شود که آنها هم حدود ۱۵ الی ۲۰ هزار یورو میشود . جمعا حدود ۹۰۰۰۰ یورو ( حدود یک چهارم دارایی ام ) بفرمایید این مبلغ صحیح است ؟ لطفا راهنمایی کنید سپاس

  پاسخ
  • mie editor3
   mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما امکان اقدام را دارید اما بهتر است برای اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی mie و یا دفاتر همکار mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *