قوانین هلند

قوانین هلند برای اشخاصی که خواستار مهاجرت به این کشور را دارند چگونه می باشد ؟ آیا نیازمند کسب اطلاعات کافی در باب قوانین هلند هستید؟ آیا افرادی که قصد مهاجرت به هلند را دارند باید با کدام قوانین هلند آشنا باشند؟ افرادی که قصد مهاجرت به کشور هلند را دارند باید این را بدانند که مهاجرت به هلند یک پروسه حقوقی است که دارای قوانین خاص مربوط به خود است متقاضیان می بایست در کنار خود یک وکیل مهاجرت به هلند که مسلط به قوانین هلند است را داشته باشند تا در این راه پر پیچ و خم بتوانند به موفقیت دست پیدا کنند، این مقاله که توسط وکلای بین الملل مسلط به قوانین هلند نگاشته شده است می تواند شما را در کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص قوانین هلند  آشنا می سازد، موسسه مهاجرتی MIE با بهره گیری از وکلای مجرب پایه یک دادگستری و بین المللی مسلط به قوانین مهاجرتی هلند و قوانین هلند میتواند در انجام این پروسه حقوقی در کنار شما متقاضیان مهاجرت به هلند باشد.
کشور هلند جزو کشورهایی است که  برپایه نظام حقوقی civil law  و برپایه ی حقوق نوشته است و استفاده از قوانین عرفی حالتی استثنایی دارد. نظام حقوقی کشور هلند بر مبنای قانون مدنی کشور فرانسه و با الهام از قانون رم و حقوق عرفی هلند می باشد. کتب قانون منتشر شده ی اخیر که در سال 1992 تصویب و ابلاغ شده به شدت تحت تاثیر قانون مدنی آلمان Bürgerliches Gesetzbuch است.
بخش اصلی قوانین هلند توسط پارلمان و دولت هلند ایجاد شده است در آن دوره صلاحیت وضع قوانین در ید قوه ی مقننه wetgever است. تصویب قوانین جدید ممکن است توسط ارکان یا سازمان های خاص دولتی انجام گیرد اما تنها در حوزه ی تخصصی این سازمان ها و نه در سطح کلان. روند در سال های اخیر به سمتی بوده که دولت و مجلس برای تفویض صلاحیت قانون گذاری به ایالت ها مقرراتی وضع نماید. وزارت امنیت و دادگستری نهاد اصلی برای نظارت بر این فرایند است.

قوانین کشور هلند به حوزه های زیر تقسیم می شود:

حقوق مدنی (شامل قوانین خانواده، ارث، قانون تجارت و حقوق قراردادها)

حقوق اداری
حقوق اساسی (قوانین ساختار دولت)
حقوق کیفری
حقوق اروپا
حقوق بین الملل
حقوق مدنی یا Burgerlijk Wetboek در خصوص قوانین حاکم بر زندگی روزمره اشخاص با اشخاص (حقیقی یا حقوقی) دیگر است.
حقوق مالکیت معنوی و حق انتشار
حقوق شهروندی
حقوق کیفری Wetboek van Strafrecht شامل آیین دادرسی کیفری و مجازات های جرائم و جنحه هاست.
حقوق اساسی به اصول و ساختار دولتی و قدرت سازمانها ی دموکراتیک، سازوکار انتخابات، و چشم انداز قدرت فی ما بین دولت اصلی و دولت های ایالتی می پردازد. درخصوص آیین دادرسی و اجرای قوانین هلند خلاف کشورهایی مثل ایالات متحده به قضات اجازه ی تغییر و اعمال نظر اساسی در قوانین مصوب توسط قوه ی مقننه نیستند.
حقوق اداری حوزه از حقوق است که عملکرد سطوح مختلف دولت و افرادی که در دولت تصمیم گیرنده هستند را تنظیم می نماید. قواعد اصلی قوانین اداری قبلی هلند به طور کامل در سال 1994 با ظهور قانون جدید منسوخ گردید.
حقوق اروپایی تاثیر قوانین اروپایی بر قوانین داخلی کشور هلند را مورد بررسی قرار می دهد.
حقوق بین الملل کاربرد قوانین هلند از طریق امضای معاهدات ملزم به اجرای آنهاست. قوانین هلند اجازه می دهد قوانین بین المللی در دادگاه این کشور اجرا شود. قوانینی که صلاحیت رسیدگی به قوانین بین المللی را تنظیم می کنند بخشی از حقوق مدنی است نه حقوق بین الملل.
یکی از شاخه های حقوق بین الملل خصوصی حقوق مهاجرت است. حقوق مهاجرت بر پایه اصل آزادی مهاجرت تمام افراد و انتخاب آزادانه محل زندگی است و هر کشور قوانین خاص خود را دارد. برابر مقررات طرق مهاجرت به هلند از راه های قانونی هفت طریق می باشد که در ادامه به آنها اشاره می نماییم.

در قوانین هلند به عنوان اولین روش مهاجرت به هلند می توان تولد فرزند را مطرح نمود.شرایط اخذ تابعیت برای فرزند به این ترتیب می باشد که فرزند باید در خاک هلند بدنیا آمده باشد. فرزند درکنار خانواده زندگی کند. والدین فرزند شهروند هلند بوده باشند یا یکسال پیش از تولد فرزند اقامت هلند را داشته باشند. اقامت ممکن است تحصیلی، کاری، درمانی یا ویزای پیوستن به اعضای خانواده باشد.
روش دوم مهاجرت در قوانین هلند  ازدواج با یک تبعه ی هلندی است. به این منظور طرفین باید دارای شرایطی باشند که عبارت است از اینکه هر دو بالای 21 سال سن داشته باشند و فردی که در هلند حضور دارد باید شهروند این کشور باشد و صرف داشتن اقامت کافی نیست. بعلاوه فردی که تابعیت هلندی دارد باید بتواند ثابت کند که از نظر مالی و اسکان می تواند همسر خود را تامین نماید.
روش بعدی مهاجرت طبق قوانین هلند از طریق پناهندگی می باشد . طریقه ی پناهندگی به دلیل مشکلات و مخاطراتی که برای افراد در پی دارد به هیچ وجه توصیه نمی گردد. اما سازو کار قانونی به این ترتیب است که کشور هلند بواسطه ی پذیرش کنوانسیون حقوق پناهندگان 1951 این کشور ملزم به پناه دادن به کسانی است که شرایط پناهندگی را دارند. از این رو پرونده ی این افراد باید توسط اداره ی مهاجرت دولت هلند مورد بررسی قرار گیرد و چنانچه دلیل موجهی برای شخص وجود نداشته باشد درخواست وی رد می گردد.
سرمایه گذاری در هلند در قوانین هلند یکی دیگر از راه های مهاجرتی به این کشور است و طرح پیشنهادی دولت به سرمایه گذاری خارجی سرمایه گذاری 36000 یورویی است. سرمایه گذارانی که در کشور هلند اقامت (تحصیلی یا کاری) در اولویت سرمایه گذاری هستند. به این منظور شخص باید طرح بیزنیس خود را ارائه و فعالیت شرکت آغاز شود و در پایان سال مالیات بر درآمد شرکت پرداخت شود.
برای مهاجرت کاری به هلند مشابه قوانین سایر کشورهای حوزه شنگن، فرد متقاضی باید از سوی یک کارفرمای هلندی دعوت نامه ی کاری داشته باشد و به این ترتیب است که هیچ فردی داخل کشور هلند و کشورهای حوزه ی شنگن برای احراز شغل مذبور درخواستی ارائه نکرده باشد. آگهی کار ابتدا باید ۳ ماه در کشور هلند و ۳ ماه در حوزه ی شنگن منتشر شود .
روش تحصیلی برای مهاجرت به هلند در قوانین هلند آخرین و شاید یکی از بهترین و کارآمد ترین روش های مهاجرتی به حساب بیاید. متقاضی تحصیل در هلند باید مدارک تحصیلی خود را بهمراه مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ارائه نماید. بهتر است برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی با وکیل مهاجرت مشاوره نمایید. اما پس از اخذ پذیرش دانشگاه در هلند افراد باید مدارک خود را به سفارت ارائه نمایند. این مدارک شامل پاسپورت ، نامه پذیرش دانشگاه و ارائه نامه بانکی مبنی بردارا بودن تمکن مالی کافی برای زندگی و تحصیل در هلند است. به کسانی که واجد شرایط باشند ابتدا ویزای ۶ ماهه MVV و سپس اقامت VVR‌ اعطا می شود.
همانگونه که اشاره شد هلند یکی از پیشرفته ترین و به روزترین کشورها در زمینه قانون گذاری و حفظ حقوق بنیادین و اساسی اتباع آن کشور می باشد، قوانین هلند با دقت و توجه به تمامی جزئیاتِ زندگی ِافراد تدوین یافته و مهم تر از آن این موضوع می باشد که ضمانت اجرای قوانین بسیار محکم است. حقوق مهاجرین و نیازها و تکالیف آنها در قوانین اساسی و مدنی هلند مورد توجه ویژه قرار گرفته و مانند اکثر کشورها مهاجرین از بسیاری از حقوق برخوردار بوده و در صورت اخذ تابعیت این کشور می توانند از تمامی حقوق مربوطه منتفع گردند. چنانچه با مطالعه ی مطالب فوق قصد تکمیل اطلاعات یا طرح پرسش در خصوص قوانین هلند دارید ، میتوانید با کارشناسان وکلای موسسه مهاجرتی MIE در ارتباط باشید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *