لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و بررسی شرایط کار در این کشور

 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و مقدمه ای بر آن
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و شرایط عمومی آن
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و ویزای کار در کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و مدارک مورد نیاز در کانادا

 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و نرخ بیکاری در کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2019
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و میزان حقوق برای نیروی کار در کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و نحوه کاریابی در کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و موسسات کاریابی در کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و بررسی ویزای همراه برای کار در کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت با کار در کشور کانادا
 • لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و سخن پایانی
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و مقدمه ای بر آن

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، میزان حقوق در مشاغل مختلف و نحوه کاریابی در مشاغل مورد نیاز کانادا  در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. در این مقاله سعی شده است به سوالات مختلفی در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا اشاره شود. وضعیت اقامت و تابعیت کانادا به چه صورت است؟ آیا کاریابی در کانادا از طریق موسسات کاریابی وجود دارد؟  حداقل و حداکثر حقوق در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به چه صورت هست؟ در این مقاله به نکات مهم در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و همچنین مطالب مربوطه اشاره خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید مطالب این مقاله را با دقت تمام مطالعه کرده و در صورت هر گونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پورهمکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. مشاوران شرایط شما را برای سایر کشورها بررسی کرده و در صورت صلاحدید می توانید با مشاوران ارشد مشاوره داشته باشید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا یکی از کشورهایی است که به دلایل متعدد نظیر پایین بودن نرخ بیکاری, بالا بودن سطح اجتماعی و کیفیت زندگی و همچنین دوزبانه بودن  مهاجران زیادی را به سمت خود جذب کرده و افراد زیادی قصد اقدام از روشهای مختلف نظیر کار, تحصیل, سرمایه گذاری و تولد به این کشور را دارند. در این مقاله با عنوان لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به بررسی مشاغل پرتقاضا و همچنین ویزای کاری خواهیم پرداخت. پایتخت این کشور زیبا اتاوا بوده و حدود 36 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور با مساحت 9,984,600 کیلومتر مربع دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه بوده و واحد پول این کشور دلار می باشد.ایالت متحده آمریکا در جنوب این کشور قرار گرفته واین  دارای آب و هوای قطبی می باشد. این کشور پهناور با کمبود نیروی کار مواجه بوده  و افراد علاقمند به مهاجرت به این کشور می توانند از روشهای مختلف برای کار در این کشور اقدام کنند. در این مقاله به تمام جزئیات لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و نحوه اخذ ویزای کاری خواهیم پرداخت.

پرچم کانادا
اطلاعات عمومی کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و ویزای کار در کانادا

لیست مشاغل موردنیاز کانادا

یکی از قسمت های مهم  لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در مورد ویزای کار کانادا بوده و افرادی که امتیاز کافی را کسب کنند می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کرده و خانواده نیز به همراه متقاضی اصلی اقامت می گیرد. روش شرکت در اسکیل ورکر کانادا به این صورت می باشد که رشته تحصیلی شخص باید در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بوده و امتیاز اولیه 67 را از 100 امتیاز کسب کند. دولت فدرال کانادا در هر دوره از اسکیل ورکر لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را اعلام می کند و افراد براساس کد رشته های اعلام شده در آن دوره و با کسب امتیاز حداقل 67 از 100 امتیاز می توانند برای روش اسکیل ورکر کانادا اقدام کنند. این امتیازات شامل سن, سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی, تحصیلات و زبان می باشد. حداقل نمره آیلتس جنرال شخص باید CLB7  بوده و تمام بندها کمتر از 6 نباشد.

موارد دیگری نیز می باشند که شخص می تواند امتیاز خوبی کسب کند. این امتیازات  شامل موارد ذیل می باشد:

 • شخص می تواند از تحصیلات و سطح زبان همسر امتیاز کسب کند.
 • اگر متقاضی از کانادا پیشنهاد شغلی داشته باشد.
 • اگر شخص در کانادا تحصیل کرده باشد.

افرادی که امتیاز 67 را کسب کنند وارد مرحله دوم می شوند که دولت کانادا امتیازات متقاضی را از 1200 امتیاز حساب می کند. نکته مهم دیگر این است که وقتی افراد وارد استخر می شوند براساس یک سیستم امتیاز بندی خاص به شخص امتیاز داده می شود و همانگونه که ذکر شد افراد علاوه بر تحصیلات، سن، سابقه کاری و زبان می تواند از سابقه کار در کانادا, سابقه تحصیل در کانادا و پیشنهاد شغلی امتیاز خوبی کسب کنند. اگر شخصی در این مرحله انتخاب شود دعوت نامه ای اخذ کرده و 60 روز فرصت دارد تا تمام مدارک خود را که از آنها امتیاز کسب کرده است  را آماده کند. علاوه بر این مدارک عدم سوء پیشینه افراد  و برخی مدیکال تستهای انجام شده باید برای دولت کانادا فرستاده شود.  در صورت تایید توسط دولت شخص ویزای خود را دریافت کرده و می تواند برای کشور کانادا اقدام کند.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و مدارک مورد نیاز

لیست مشاغل موردنیاز کانادا

یکی از مراحل مهم اخذ ویزای کاری مدارک مورد نیاز بوده و در مقاله زیر با عنوان لیست مشاغل مورد نیاز کانادا سعی شده است به مدارک مورد نیاز این کشور برای اخذ ویزای کاری بپردازیم. این مرحله به این دلیل مهم می باشد که مدارک باید به طور کامل تحویل سفارت داده شود و اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد و یا چیدمان مدارک درست نباشد احتمال ردی ویزا وجود دارد. بنابراین شما عزیزان در این مرحله باید مدارک خود را با اطلاعات کامل تکمیل کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری:

 • مدارک شناسایی متقاضی

 • پاسپورت دارای اعتبار

 • دو قطعه عکس پاسپورتی

 • ارائه تمکن مالی

 • اگر دارای پیشنهاد شغلی هستند نامه کاری از طرف کارفرما ارائه دهند.

 • فرم ویزای اقامت موقت

همانگونه که ذکر شد، ارائه مدارک برای ویزا یکی از مهمترین مراحل بوده و شما عزیزان برای کاهش ریسک ویزا می توانید با مشاورین ارشد صحبت کنید تا به طور کامل راهنمایی کنند.

لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا و نرخ بیکاری در کانادا

لیست مشاغل موردنیاز کانادا

یکی از ملاک های مهم افراد برای تحقیق در مورد لیست مشاغل مورد نیاز کانادا نرخ بیکاری می باشد. پایین بودن نرخ بیکاری نشان دهنده رشد اقتصادی کشور مورد نظر و کیفیت بالای اشتغال می باشد. براساس نمودار زیر نرخ بیکاری در این کشور در سال ۲۰۱۹, ۵.۷ درصد برآورد شده است. همانطور که می دانیم کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت بوده و ثبات در نرخ بیکاری کانادا نشاندهنده این است که این کشور به نیروی کار نیاز داشته و افرادی که برای اسکیل ورکر کانادا امتیاز کافی را کسب می کنند می توانند اقدام کرده و در این کشور به راحتی وارد بازار کاری شوند.

ولی همانطور که ذکر شد قبل از اقدام باید لیست مشاغل مورد نیاز کانادا برای اسکیل ورکر بررسی شده و طبق لیست مشاغل مورد نیاز این کشور اقدام کنیم. نکته مهم این است که شما عزیزان می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و همچنین اسکیل ورکر این کشور اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین با تهیه محصول اسکیل ورکر می توانید بدون نیاز به وکیل تمام مراحل این سیستم را با موفقیت انجام دهید.

نرخ بیکاری کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹

 همانطور که ذکر شد قبل از اقدام برای سیستم اکسپرس اینتری و یا همان اسکیل ورکر باید تحقیق کاملی در مورد لیست مشاغل مورد نیاز کانادا داشته و بر طبق نیازمندیهای این کشور اقدام کنیم. افرادی که در جویای کار در این کشور پهناور می باشند قصد دارند در شغلی مشغول به کار شوند که در این کشور مورد نیاز بوده و درآمد بالایی داشته باشند. همچنین با توجه به نرخ بالای افراد بازنشسته، کشور کانادا نیاز به برخی مشاغل دارد. بیشتر افراد در حال کار بازنشسته شده و این افراد ۲۶ درصد از مردم جهان را تشکیل می دهند. براساس تحقیقات در سال ۲۰۲۴، از هر ۵ نفر ۱ نفر بالای ۶۵ سال می باشد. بنابراین قشر جوان علاقمند به کار در این کشور می توانند برای کار اقدام کنند. بنابراین شما عزیزان می توانید به سایت دولتی کانادا اقدام کرده و در مورد لیست مشاغل مورد نیاز کانادا تحقیق کامل انجام داده و براساس نیازمندیهای این کشور اقدام کنید. در این قسمت به برخی از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹ اشاره شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
کاریابی در کانادا
مشاغل موردنیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و میزان حقوق

میزان حقوق یکی دیگر از عناوین مهم در مقاله لیست مشاغل مورد نیاز کانادا بوده و در این قسمت سعی کرده ایم به میزان درآمد برخی مشاغل مورد نیاز بپردازیم. برای دریافت اطلاعات کامتر در زمینه شغل مورد نظر می توانید تحقیق کامل کرده و اطلاعات دقیق دریافت کنید.

میانگین درآمد سالیانه در کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و نحوه کاریابی در کانادا

لیست مشاغل موردنیاز کانادا

یکی  دیگر از عناوین مهم لیست مشاغل مورد نیاز کانادا  نحواه کاریابی در این کشور می باشد که در این قسمت به بررسی آن پرداخته ایم. همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، افراد می توانند در صورت کسب امتیاز حداقل ۶۷ از ۱۰۰ امتیاز برای روش اسکیل ورکر اقدام کنند. روش دیگر کاریابی در این کشور به این روش می باشد که شما از طریق موسسات و سایتهای کاریابی می توانید رزومه خود را برای کارفرماها فرستاده و از این طریق پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

 اخذ پیشنهاد شغلی از طریق موسسات و سایتهای کاریابی زمانبر بوده ولی برای افرادی که نمی توانند امتیاز کافی را در اسکیل ورکر کسب کنند روش خوبی می باشد. نکته مهم این است که افرادی که پیشنهاد شغلی دریافت می کنند می توانند در اسکیل ورکر کانادا امتیاز بالایی نسبت به سایر متقاضیان کسب کنند. به طور کلی، یکی دیگر از روشهای کاریابی از طریق ویزای جستجوی کار بوده و به این صورت می باشد که شخص در کشور مقصد حضور داشته و به دنبال کار می گردد.کشورهایی همچون اتریش و آلمان و آفریقای جنوبی ویزای جست و جوی کار دارند و کانادا این گونه ویزا را ارائه نمی دهد.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و موسسات کاریابی در کانادا

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد یکی از روشهای کاریابی در کانادا روش غیرحضوری بوده و افراد علاقمند به اقدام برای کار براساس لیست مشاغل مورد نیاز کانادا می توانند از طریق موسسات و سایتهای کاریابی در جستجوی فرصت های شغلی بوده و در صورت امکان رزومه خود را برای کارفرما ارسال می کنند. اگر کارفرما با شرایط متقاضی موافقت کند, دعوت نامه برای او ارسال شده و از ابتدا برای ویزای کاری اقدام می کند. برخی افراد همزمان با دریافت پیشنهاد شغلی برای اسکیل ورکر کانادا اقدام می کنند. همانگونه که ذکر شد افراد با اخذ پیشنهاد شغلی می توانند در اسکیل ورکر کانادا امتیاز زیادی را نسبت به سایر متقاضیان کسب کنند. در این قسمت به برخی از سایتهای کاریابی در کانادا اشاره شده است. شما عزیزان می توانید با جستجوی رشته تحصیلی خود در این سایتها از فرصت های شغلی موجود در این کشور آگاهی پیدا کنید. برای راهنمایی بیشتر در زمینه اسکیل ورکر و به طور کلی کشور کانادا با موسسه تماس گرفته تا مشاوره رایگان دریافت نمایید. این مقاله توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور نگارش گشته است و هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی می باشد.

سایت های کاریابی کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و بررسی ویزای همراه برای کار در کانادا

لیست مشاغل موردنیاز کانادا

یکی دیگر از موارد خیلی مهم که در مقاله لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به آن توجه کرده ایم این است که متقاضیان باید در مورد شرایط همراهان خود اطلاع کافی داشته باشند. هر کشور قانون متفاوت دارد. به طور مثال, کشور آلمان و اتریش به متقاضیان ویزای جستجوی کار داده و 6 ماه شخص می تواند در کشور مقصد حضور داشته و در جستجوی کار باشد ولی اجازه همراه ندارد. بعد از تبدیل ویزای جستجوی کار به ویزای کاری  اجازه همراه دارد.  ولی کشور کانادا در روش اسکیل ورکر به متقاضیان از ابتدا اقامت دائم داده و همراهان نیز اقامت دائم می گیرند.

 همراهان در کشور کانادا شامل همسر و فرزندان زیر 22 سال می باشد ولی این اقامت شامل پدر و مادر متقاضی اصلی نمی شود. نکته دیگر این است که متقاضی اصلی می تواند در اسکیل ورکر از سطح زبان, سابقه کاری و تحصیلات همسر امتیاز کسب کند. اگر شخصی از طریق پیشنهاد شغلی وارد این کشور شود نیز می تواند برای همراهان خود اقدام کند. توجه داشته باشید که در این روش شخص اقامت موقت می گیرد.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت با کار در کشور کانادا

لیست مشاغل موردنیاز کانادا

یکی از نکات مهمی که در مبحث لیست مشاغل مورد نیاز کانادا میبایست مورد توجه قرار گیرد، وضعیت اخذ اقامت و تابعیت افراد در کانادا می باشد. همانگونه که ذکر شد افراد از طریق سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا می توانند بری اقدامت دائم اقدام کرده و از همان ابتدا اقامت دائم کشور کانادا را اخذ می کنند. ولی مبحث اقامت متفاوت از اخذ تابعیت می باشد. افراد با اخذ اقامت دائم همه حقوق شهروندی را دارا می باشند. به ط.ور مثال, فرزند آنها حق تحصیل رایگان دارند ولی حق رای دادن و نظردهی در امور کشور کانادا را ندارند. متقاضیان بعد از اخذ اقامت دائم و حضور به مدت 3 سال در خاک کانادا می توانند برای اخذ پاسپورت کشور کانادا اقدام کنند.

اخذ پاسپورت دارای شرایط خاصی بوده که در این قسمت به آنها اشاره می کنیم.

 • عدم سوء پیشینه

 • آشنایی کافی به زبان انگلیسی ویا فرانسه

 • پرداخت مالیات

 • آشنایی کافی

 • به فرهنگ و قوانین کانادا

کار در کانادا
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به کانادا
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و سخن پایانی

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، نحوه اخذ اقامت و تابعیت از طریق اسکیل ورکر و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله به برخی از شغل ها در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا، روشهای مختلف کاریابی و همچنین موسسات کاریابی اشاره شد. روشهای کاریابی در کانادا از دو روش سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر کانادا و همچنین از طریق موسسات کاریابی اماکنپذیر می باشد. افراد می توانند با کسب حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ امتیاز برای اسکیل ورکر اقدام کرده که در صورت تایید نهایی اقامت دائم به خود متقاضی و همراهانش تعلق می گیرد. ولی افرادی که از طریق موسسات و سایتهای کاریابی برای اخذ ویزای کاری اقدام می کنند اقامت موقت به آنها تعلق می گیرد. لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹ و همچنین میزان حقوق و نحوه کاریابی و نرخ بیکاری کانادا مورد بررسی قرار گرفت. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای دریافت اطلاعات جامع تر در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و همچنین سایر روشهای مهاجرتی برای سایر کشورها ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده کرده و برای مشاوره تخصصی در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

16 پاسخ
 1. شبنم
  شبنم گفته:

  سلام و عرض ادب
  ممنونم بابت اطلاعات خوبتون خیلی استفاده کردیم
  اگه بخوایم با اقای دکتر مشاوره بگیریم باید چیکار کنیم؟
  با اقای دکتر مشاوره بگیریم یا وکیل کاناداییتون؟ کدوم بهتر هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست گرامی برای اخذ مشاوره اگر می خواهید برای سرمایه گذاری در اروپا اقدام نمایید میبایست با جناب دکتر اقدام نمایید و اگر سرمایه گذاری و تحصیل در کانادا مدنظر شماست میبایست با جناب افضلی وقت مشاوره اخذ نمایید.برای گرفتن وقت مشاوره با دفاتر ما تماس بگیرید یا فرم ثبتنام را پر نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 2. حسین
  حسین گفته:

  سلام وقتتون بخیر من از کانادا پیشنهاد کار دارم. الان میتونم برای ویزای کار درخواست بدم یا حتما باید از طریق اسکیل ورکر اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   خیر دوست گرامی امکان اقدام از طریق جاب سیکر وجود ندارد اما میتوانید از طریق اکسپرس انتری اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. سحربندعلیزاده
  سحربندعلیزاده گفته:

  با سلام عرض ادب
  سپاس از اطلاعات بسیار مفید و کامل شما
  لطفا در مورد رشته های مدیریت MBA هم توضیح مختصری داده شود
  با تشکر از زحمات شما عزیزان

  Rating: 5
  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب لیست مشاغل مورد نیاز در هر سال تغییر کرده و ممکن است شغل مورد نظر شما در لیست نباشد بنابراین در هر سال باید لیست مشاغل را برای همان سالی که می خواهید اقدام نمایید چک کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5