مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش

 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و مقدمه ای بر آن
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و شرایط عمومی
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مدارس
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و کار دانشجویی
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و سخن پایانی
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و مقدمه ای بر آن

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش را در این نوشتار علمی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد. چگونه میتوان برای گرفتن پذیرش تحصیلی اقدام کرد؟ مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش کدامند؟ و … از جمله سوالات مهمی است که در ادامه ی مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد. کشور اتریش از بهترین کشورهای اروپایی از نظر سطح کیفیت آموزشی و زندگی می باشد، به گونه ای که پایتخت کشور اتریش یعنی شهر زیبای وین، حدود 10 سال است که جزء بهترین شهرهای دنیا برای زندگی شناخته میشود و از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است. این موضوعات باعث شده است که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل اقدام می کنند و در نتیجه تهیه ی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش بسیار حائز اهمیت میشود. شما عزیزان میتوانید برای بررسی شرایط خود و آشنایی با مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان با کارشناسان موسسه حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره رایگان این عزیزان بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و شرایط عمومی

کشور اتریش یکی از تاثیرگذارترین کشورهای اروپای مرکزی از نظر اقتصادی و آموزشی محسوب میشود. نظام سیاسی این کشور فدرال است و صدراعظم و رئیس جمهور از طریق انتخابات و به وسیله ی رای مردم انتخاب میشود. این کشور با دیگر کشورهای خوب اروپایی مانند،آلمان، چک، ایتالیا و سوئیس هم مرز است و این یک نکته ی بسیار مثبت برای این کشور محسوب میشود، زیرا مهاجرین که اقامت این کشور را دریافت میکنند به راحتی می توانند به این کشورها نیز سفر داشته باشند. گرفتن ویزای تحصیلی این کشور، هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی است که در ادامه با مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقاطع مختلف بیشتر آشنا میشویم. در صورت هرگونه سوال در این مورد می توانید با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید.

پرچم اتریش
اطلاعات عمومی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مدارس

کشور اتریش از جمله کشورهای اروپایی است که امکان تحصیل در مدارس اینترنشال را امکان پذیر کرده و متقاضیانی که مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش را فراهم کنند، به راحتی میتوانند برای این مقطع اقدام کنند. نظام آموزشی اتریش بسیار معتبر و حرفه ای می باشد و کودکان از 6 سالگی میتوانند وارد این نظام آموزشی و مدارس شوند و تا 10 سالگی مشغول به تحصیل در مقطع ابتدایی باشند. پس از اتمام این دوره وارد مقطع متوسطه می شوند و تا 15 سالگی در این مقطع تحصیل میکنند. برای تحصیل در این مقطع مدارک خیلی خاصی مثل مدرک زبان مورد نیاز نیست، اما اگر کودکان از سطح زبان خوبی برخوردار باشند، ارتباط بیشتری میتوانند برقرار کنند. مدارس در این کشور یا دولتی هستند که درس های دانش آموزان به زبان آلمانی تدریس میشود و یا اینترنشنال هستند و کودکان به زبان انگلیسی تحصیل میکنند. این مقاله توسط تیم مشاوره ای موسسه ملک پور (MIE اتریش ) تهیه شده است و هرگونه کپی از آن غیر قانونی می باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی

متقاضیان زیادی قصد دارند برای شروع و یا ادامه ی تحصیل در مقطع  کارشناسی به کشور اتریش مهاجرت کنند. این افراد باید به مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش آگاه باشند تا پرونده ی خود را به طور کامل ارائه دهند. نظام آموزشی کشور اتریش به گونه ای است که موضوع گپ تحصیلی در صورتی که زیاد نباشد ( نهایتا 3-4 سال) برای گرفتن پذیرش را بپذیرد. دانشگاه های این کشور یا ملی هستند و یا بین المللی که هر دو از اعتبار بسیار بسیار بالایی برخوردار هستند. تنها مزیتی که دانشگاه های ملی نسبت به دانشگاه های اینترنشال دارد، این است که هزینه های این دانشگاه ها بسیار پایین ( تقریبا رایگان ) است. اما برای تحصیل در این دانشگاه ها متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند، اما اگر بخواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید از دانشگاه های اینترنشال این کشور پذیرش بگیرند که تقریبا سالیانه بین 12 تا 14 هزار یورو هزینه تحصیل دارند. برخی از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش، عبارتند از:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش
 • ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی

 • ریز نمرات

 • نامه ی تمکن مالی

 • ارائه ی مدرک آیلتس ( نمره ی 6 آکادمیک )

 • پر کردن فرم های لازم

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش را فراهم می آورند و تقاضای پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارائه میدهند. افرادی که در این مقطع اقدام میکنند، راحت تر میتوانند وارد بازار کار شوند، چون کارفرماهای این کشور به دنبال افراد متخصص هستند، و از آنجایی که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است بیشتر فارغ التحصیلان بدون مشکل وارد بازار کار میشوند. طول دوره های این مقطع معمولا 1 تا 2 سال است و شهریه های دانشگاه کاملا بستگی به رشته و دانشگاه انتخابی متقاضیان دارد؛ اما به طور میانگین از 14 هزار یورو شروع میشود و ممکن است تا 30 هزار یورو هم افزایش پیدا کند. در ادامه برخی از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش را ملاحظه میفرمایید:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش
 • ترجمه ی مدرک کارشناسی

 • ترجمه ی ریز نمرات

 • ارائه ی مدرک آیلتس با نمره 5/6 آکادمیک

 • تکمیل فرم های ارائه شده توسط سفارت

 • ارائه ی نامه ی تمکن مالی

 • ارائه ی پلن آموزشی و انگیزه نامه

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری

مقطع دکتری در واقع یک دوره ی آموزشی – پژوهشی می باشد که بیشتر واحدهای درسی به صورت تحقیقاتی و پژوهشی انجام میشود و واحد تئوری کمتری ارائه میشود. برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری، باید شرایط خاصی را داشته باشند که از مهمترین آنها، ارتباط با یک سوپروایزر یا استاد راهنما است که از طرح و تز تحقیقاتی شما حمایت کند. طول دوره های این مقطع کاملا بستگی به رشته های متقاضی دارد و هزینه های آن متفاوت است و حتی در برخی از دوره ها اگر تز ارائه شده توسط شما بسیار نوآورانه و جدید باشد، ممکن است از نظر مالی توسط دانشگاه حمایت هم بشوید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری را در ادامه ملاحظه میفرمایید:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش
 • ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی

 • ترجمه ی ریز نمرات مقاطع مختلف تحصیلی

 • ارائه ی مدرک آیلتس با نمره 5/7 به بالا

 • ارائه ی نامه ی تمکن مالی

 • دعوت نامه ی استاد راهنما

 • تکمیل فرم های ارائه شده توسط سفارت

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور علاقه دارند که بتوانند ازشرایط بورسیه تحصیلی استفاده نمایند. نکته ی بسیار مهم این است که تنها افرادی میتوانند از بورس های آموزشی استفاده کنند که اثبات نمایند که یک نخبه ی علمی هستند. گرفتن بورسیه تحصیلی در مقاطع پایین تر از کارشناسی ارشد، کار بسیار سختی است. بورس های تحصیلی یا توسط خود دولت اعطا میشود و یا توسط خود دانشگاه های کشور اتریش، بر اساس بودجه ای که در اختیار دارند. در جدول زیر نام برخی از این ویزاها را ملاحظه میفرمایید:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه های زندگی شما در هر کشور، کاملا بستگی به سبک زندگی شما دارد. کشور اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی، هزینه های زندگی مقرون به صرفه تری دارد. همانطور که بیان شد کشور اتریش از سطح رفاه بسیار بالایی برخوردار است اما هزینه های مربوط به زندگی نسبت به خدماتی که ارائه میشود بسیار متناسب است و اکثر مردم این کشور و مهاجرینی که اقامت اتریش را اخذ کرده اند، در رفاه نسبی خوبی به سر میبرند. در جدول زیر میتوانید هزینه های مهمترین کالاهای مصرفی و مواردی که باید برای آن هزینه پرداخت بفرمایید را ملاحظه می نمایید:

هزینه زندگی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و کار دانشجویی

متقاضیانی که میتوانند مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش را تهیه نمایند و پذیرش دریافت کنند، اجازه ی کار دانشجویی در این کشور دارند. حقوق دریافتی از کار دانشجویی نمیتواند تمام هزینه های یک فرد دانشجو را تامین کند و تنها میتواند قسمتی از هزینه ها را پوشش دهد. معمولا اکثر دانشگاه ها در کاریابی به دانشجویان کمک میکنند و در بسیاری موارد خود دانشگاه، داخل محیط دانشگاه برای متقاضیان شغل هایی ایجاد میکند تا فرد بتواند در کنار تحصیل به کار نیمه وقت بپردازد. دانشجویان در مقطع کارشناسی تنها اجازه دارند بین 10 تا 15 ساعت به کار بپردازند و این ساعت کار برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 15 تا 20 ساعت می باشد. این مقاله ی علمی توسط کارشناسان موسسه ی حقوقی ملکپور (MIEاتریش) تهیه شده است و هرگونه کپی از آن حرام و غیر قانونی می باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و بررسی ویزای همراه

در بیشتر روش های مهاجرتی، فرد متقاضی میتواند اعضای خانواده ی خود را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشد. روش مهاجرت تحصیلی نیز از جمله روش هایی است که دانشجو میتواند همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به عنوان همراه داشته باشد و به محض دریافت اقامت، میتواند درخواست الحاق خانواده را به اداره مهاجرت اتریش ارائه نماید.. شخصی که موفق به دریافت ویزای همراه می شود از مزایای بسیار برخوردار است، ازجمله ی آنها داشتن اجازه ی کار تمام وقت و همچنین اجازه ی تحصیل می باشد. همچنین تحصیل فرزندان در مدارس دولتی این کشور نیز رایگان می باشد و هزینه ای برای خانواده ایجاد نمیکند. طول مدت اقامت همراهان کاملا بستگی به مدت زمان اقامت فرد اصلی دارد، و تا زمانی که فرد اصلی اقامت خود را تمدید نماید، همراهان نیز برای حضور خود دچار مشکل نخواهند شد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

همانطور که بیان شد، نظام آموزشی کشور اتریش، بسیار پیشرفته است و سطح آموزشی دانشگاه های این کشور تقریبا مانند کشور موفقی مانند آلمان است. رتبه های علمی دانشگاه های این کشور به گونه ای است که معمولا جزء 200 دانشگاه برتر در سطح جهانی قراردارند. برخی از دانشگاه های ملی این کشور، مانند دانشگاه ملی وین، از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های قاره اروپا محسوب میشود و دانشگاه های خصوصی و بین المللی این کشور نیز بسیار معتبر بوده و اکثر دانشجویان خواهان تحصیل در اروپا، کشور اتریش را به عنوان هدف مهاجرتی خود انتخاب می نمایند. در جدول زیر میتوانید با برخی از بهترین دانشگاه های کشور اتریش آشنا شوید:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

افرادی که متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل هستند باید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی را فراهم بیاورند که این مدارک هم شامل مدارک هویتی افراد می باشد و هم مدارک و سوابق تحصیلی آنها. تهیه و ترجمه ی درست مدارک بسیار حائز اهمیت می باشد و دانشجویان در تهیه ی آنها باید دقت کافی را داشته باشند. توصیه میشود قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، حتما سایت دانشگاه را ملاحظه بفرمایید تا مدارک را کاملا بر اساس نیاز دانشگاه ارائه نمایید. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که پس از دریافت پذیرش، باید به سفارت مراجعه نمایند تا ویزا دریافت نمایند و توصیه میشود که هنگام مراجعه به سفارت از راهنمایی وکلای مهاجرت استفاده نمایند. برخی از مهمترین مدارکی مورد نیاز قرار خواهد گرفت را در زیر مشاهده میفرمایید:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش
 • پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه از اعتبار داشته باشد

 • نامه ی تمکن مالی

 • نامه ی مبتنی بر دریافت پذیرش

 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات

 • تکمیل فرم های مربوط به سفارت

 • مدرک آیلتس

 • و سایر موارد ذکر شده در فرم های مربوطه

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

بسیاری از متقاضیان که از طریق تحصیل اقامت دریافت میکنند، به دنبال آن هستند که بتوانند پس از تحصیل وارد بازار کار شوند تا از این طریق اقامت خود را تمدید نمایند و به اقامت دائم برسند. کشور اتریش از جمله کشورهای خوب اروپا از نظر کاری به حساب می آید واین کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی یعنی حدود 7 درصد هستند. این نرخ بیکاری به این معناست که از هر 100 نفر واجد شرایط برای مشغول شدن به کار و فعالیت، 93 نفر وارد بازار کار شدند. در نتیجه افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل میشوند و در رشته ی تحصیلی خود، مهارت و تخصص کسب میکنند، نباید نگران بازار کاری خود باشند. در نمودار زیر شما عزیزان میتوانید نرخ بیکاری کشور اتریش را مشاهده و تحلیل نمایید:

نرخ بیکاری اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

کشورهای اروپایی از نظر قوانین مهاجرتی بسیار شبیه به هم هستند و قوانین مشابهی دارند. بر اساس قوانین کشور اتریش، پروسه ی دریافت اقامت دائم این کشور از زمانی آغاز میشود که فرد مشغول به کار شده باشد و مالیات های دولتی را پرداخت نماید. دانشجویان میتوانند پس از تحصیل به کاریابی بپردازند و با تمدید ویزای کاری خود به مدت 5 سال، به اقامت دائم این کشور برسند. فردی که اقامت دائم دریافت میکند دیگر نیازی به تمدید سالیانه اقامت خود ندارد و در صورتی که به زبان آلمانی مسلط شود و با جامعه و فرهنگ مردم اتریش انطباق پذیری به دست بیاورد، میتواند 1 تا 2 سال بعد درخواست پاسپورت نماید تا شهروند کشور اتریش محسوب شود و از مزایای بیشتری بهره مند گردد.

تحصیل دکتری اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل پزشکی در اتریش
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و سخن پایانی

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش و موقعیت های تحصیل در دوره های مختلف آموزشی در این کشور را، به طور جامع در این مقاله و نوشتار علمی، مورد بررسی و تحلیل کامل قرار دادیم. در متن این مقاله به مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش اشاره شد، و دانستیم برای اخذ پذیرش چه مواردی را باید رعایت نماییم. کشور اتریش از بهترین کشورهای مهاجرپذیر اروپایی محسوب میشود، و از آنجایی که یکی از مقرهای سازمان ملل در این کشور قرار دارد، امنیت بالایی در این کشور حکمفرماست و مردم این کشور نیز برخورد بسیار مناسبی با مهاجرین خارجی دارند. شما عزیزان میتوانید جهت بررسی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش با کارشناسان موسسه ی حقوق بین الملل ملکپور ( MIE اتریش ) تماس برقرار نمایید و از مشاوره ی تلفنی و رایگان کارشناسان با تجربه ی این موسسه بهرهمند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *