مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و مقدمه ای بر آن
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و شرایط عمومی
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا در مقاطع مختلف
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و وقت سفارت

 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و دلایل ریجکت ویزا
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و زمان اقدام پس از ریجکت
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و اقدامات لازم پس از ریجکت
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و وکیل متخصص ویزا
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و توصیه های مهم
 • مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و سخن پایانی
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و مقدمه ای بر آن

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و شرایط اخذ ویزای دانشجویی و اعزام دانشجو به کانادا در این مقاله به طور کامل و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا شرایط گرفتن وقت سفارت کانادا را می دانید؟  آیا از مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی با خبر هستید؟ چگونه می توان به وسیله وکیل مهاجرت اقدام به گرفتن ویزای دانشجویی کرد؟ در این مقاله به صورت کاملا تخصصی و جامع به بررسی موضوعاتی در باب مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا خواهیم پرداخت و امیدواریم که با کمک این مقاله بتوانیم ابهامات ذهنی شما را رفع کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. درصورت بروز هرگونه ابهام می توانید در زیر همین مقاله سوالات خود را یادداشت کنید تا در کمترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و شرایط عمومی

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و شرایط عمومی، جغرافیایی و آب و هوایی آن در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  کانادا کشوری واقع در بخش شمالی قاره آمریکا است و پایتخت آن آواتا می باشد. این کشور بسیار مهاجر پذیر می باشد و همه ساله توانسته است دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را به خود جذب کند، دلیل این امر می تواند به خاطر بالابودن سطح کیفیت زندگی و رتبه دانشگاه های آن در سطح دنیا و پایین  بودن نرخ بیکاری این کشور باشد.  زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی است و دانشجویان برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی بالای دیپلم، نیاز به مدرک زبان دارند اما اگر مدرک زبان نیز نداشته باشند، می توانند  پذیرش به همراه دوره زبان بگیرند و زبانشان را در این کشور تکمیل کنند. بنابراین داشتن مدرک زبان می تواند یکی از مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا باشد. به لحاظ آب و هوایی کانادا جزو کشورهای بسیار سرد می باشد و بخش بسیار زیاد آن به خاطر قرار گرفتن در قطب شمال خالی از سکنه می باشد.

پرچم کانادا
اطلاعات عمومی کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا در مقاطع مختلف

مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا نیازمند داشتن مدارک مختلف است که در ادامه به ترتیب مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 • داشتن نامه پذیرش از دانشگاهی معتبر در کانادا
 • داشتن مدرک زبان با حداقل نمره
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • نامه ادمیشن از یکی از مراکز معتبر آموزشی
 • نامه CAQ فقط برای متقاضیان استان کبک
 • برنامه تحصیلی یا study plan
 • پاسپورت معتبر به همراه اسکن آن که حداقل ۳ صفحه خالی و ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۳.۵
 • نامه تمکن مالی
 • مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات برای پذیرش لیسانس ( این مدارک باید تماما ترجمه رسمی شود)
 • مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات برای پذیرش فوق لیسانس ( این مدرک نیز می بایست در دفتر ترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود)
 • مدرک فوق لیسانس به همراه ریز نمرات برای پذیرش دکتری( ترجمه شده به زبان انگلیسی)
 • نامه سابقه کاری
 • بیمه نامه معتبر
 • محل اقامت
 • فرم اعضای خانواده
 • اسکن شناسنامه ترجمه و تایید شده / اگر متاهل هستید اسکن شناسنامه همراهان را هم در همین فایل اضافه کنید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و وقت سفارت

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا باید به سفارت این کشور بعد از گرفتن وقت سفارت آن ارائه شود. توجه داشته باشید که کانادا در ایران سفارت ندارد، و به خاطر همین متقاضیان مهاجرت به کانادا می بایست از سفارت های کشورهای اطراف اقدام به گرفتن وقت سفارت آن کنند. طبق قانون تمامی متقاضیان گرفتن ویزای تحصیلی کانادا ملزم به اخذ سفارت این کشور می باشند. برای گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین باید ابتدا در سایت VFS Global ثبت نام کرد و یک حساب کاربری باز کرد. بعد از آن از طریق لینکی که به ایمیلتان ارسال می شود، حساب خود را فعال کنید. سپس دفتر VAC مورد نظر خود را انتخاب نمایید. در نهایت نیز وقت مورد نظر به همراه تعداد وقت های مورد نظر را بسته به تعداد همراهان را انتخاب نمایید و روی دکمه تایید Confirm کلیک کنید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و دلایل ریجکت ویزا

یکی از دلایل مهم ریجکتی اطلاع نداشتن و بی تجربگی در ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی کانادا می باشد. داشتن وکیلی با تجربه در امر ویزای کانادا به شما کمک می کند که مدارک را به درستی بچینید و به سفارت ارائه دهید و ریسک ویزای خود را به حداقل ممکن برسانید. در ادامه این بخش علل عمده ریجکت شدن ویزا گفته خواهد شد:

 • یکی از علت های اصلی ریجکتی ویزا های تحصیلی صداقت نداشتن متقاضی در اظهاراتش است.
 • یکی دیگر از علل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا سوء پیشینه داشتن ایرانیانی می باشد که در این کشور پناهنده شدند.
 • اگر افسر سفارت تشخیص دهد که متقاضی از گرفتن ویزای تحصیلی هدف دیگری مانند کار کردن در این کشور را دارد، بلافاصله ویزا را رد می کند.
 • مرتکب شدن جرم و جنایت و داشتن سوابق کیفری
 • ارائه مدرک جعلی و غیر واقعی
 • نداشتن پاسپورت معتبر
 • کم بودن تمکن مالی یا نداشتن آن
 • نداشتن بیمه نامه معتبر

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و زمان اقدام پس از ریجکت شدن

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

اگر ویزا دچار ریجکتی شود، درابتدا باید علت ریجکتی بررسی شود و مشخص شود که چه مواردی باعث ریجکتی شده است. اگر علت ریجکت شدن طوری باشد که بتوان اعتراض کرد، ابتدا باید نامه اعتراض به سفارت ارسال شود، اگر اعتراض قبول شود، احتمالا نیازی به درخواست مجدد برای ویزا وجود ندارد. مدت زمان اقدام پس از ریجکتی کاملا بستگی به دلیل ریجکت شدن دارد. بعد از برطرف شدن موارد ریجکتی  و یا پذیرفته نشدن اعتراض معمولا می توان برای ترم بعدی اقدام کرد. تمامی اطلاعات موجود در این مقاله انحصارا برای موسسه حقوقی MIE می باشد و هرگونه کپی برداری از این مقالات به لحاظ قانونی جرم است و شرعا نیز حرام می باشد.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و اقدامات لازم پس از ریجکت

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

ریجکت شدن از سمت یک سفارت باعث می شود که برای گرفتن ویزای دیگر کشورها و مراجعه به سفارت های آنها افراد دچار مشکل شوند و نهایتا مجدادا ریجکت شوند. بنابراین بهتر است قبل از وقوع چنین مواردی مدارک را کاملا درست و با دقت با کمک وکیلی با تجربه و کاردان در امر مهاجرت ارایه داد. برای اعتراض به رفع ریجکتی در کانادا حتما باید وکیل مهاجرتی درخواست اعتراض بدهد اما در بعضی از کشورها شرایط اینگونه نیست و حتی خود افراد نیز اجازه اعتراض دارند. وکیل بعد از یک ماه اجازه اعتراض به ریجکتی دارد و بر اساس علت ریجکتی وکیل مهاجرت اجازه ارائه لایحه دفاعیه در پرونده شما به دادگاه را دارد. در صورتی که لایحه برای قاضی معتبر باشد، اقدام به رفع ریجکتی می کند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کالج زبان در کانادا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی کانادا و آمریکا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و وکیل متخصص ویزا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

تولد در کشورها بر دو سیستم خاک یا خون استوار است. تولد بر اساس خون به این صورت می باشد که تابعیت فرزند بر اساس تابعیت پدر و مادر است و در واقع تابعیت پدر و مادر به فرزند داده می شود. سیستم خاک به این معناست که تابعیت بر اساس مکان تولد به فرزند اعطا می گردد و در صورتی که فرزند در خاک یک کشور به دنیا بیاید، تابعیت همان کشور را به او میدهند. کشور فنلاند بر اساس خون، با تولد فرزند برخورد می کند و در صورتی که پدر و مادر فرزند تابعیت کشور فنلاند را داشته باشند به فرزند نیز تابعیت این کشور، اعطا می گردد. در صورتی که فرزند در کشور حضور ندارد و پدر یا مادرش تابعیت فنلاند را داشته باشند نیز، می تواند برای دریافت تابعیت کشور فنلاند اقدام نماید. این مقاله به سایت حقوقی ملک پور متعلق است و امکان کپی از آن وجود ندارد و غیرقانونیست.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و توصیه های مهم

یکی از توصیه های مهمی که در ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا باید به آن توجه کرد این است که حتماً از یک وکیل مهاجرت کاردان و باتجربه کمک بگیرید تا بتوانید مدارک مورد نیاز را درست ارائه دهید تا خدایی نکرده موجب ریجکتی شما نشود. همچنین یکی دیگر از توصیه های مهم برای ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا نشان دادن علقه بسیار قوی می باشد، تا ثابت نمایید که افراد قصد پناهنده شدن ندارند و بعد از اتمام تحصیل شان به کشور خود باز می گردند. هم چنین آخرین توصیه ای که در ارائه این مدارک می توانیم به شما بکنیم این است که جدا از ارائه مدارک جعلی خودداری کنید و توجه کنید که پاسپورت شما حتما حداقل 6 ماه اعتبار و 3 صفحه خالی داشته باشد و زمینه عکس تان نیز حتما سفید باشد و برای تاریخ 6 ماه گذشته باشد و بهتر است که برای ویزای همراه با چند ماه فاصله اقدام شود.

ویزای تحصیلی کانادا
هزینه زندگی و تحصیل در کانادا
اقامت کانادا از طریق تحصیل
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به کانادا
مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا و سخن پایانی

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا، شرایط آن، علل ریجکتی و اقدامات بعد از ریجکتی در این مقاله به صورت کامل و تخصصی مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. دریافتیم که برای اینکه بتوان ریسک ویزا را به حداقل ممکن رساند، بهتر است از یک وکیل مهاجرتی که در ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا تجربه بسیار زیادی دارد، کمک گرفت تا بتوان مدارک را به درستی به سفارت ارائه داد. بعد از گرفتن وقت سفارت، ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا از مهم ترین و اصلی ترین مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا می باشد. در صورتی که شما نیز متقاضی اخذ این نوع ویزا می باشید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در کانال های تلگرامی و دیگر صفحات اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب، آپارات، فیسبوک و نماشا ما را دنبال کنید و از آخرین قوانین مهاجرتی روز دنیا با خبر شوید. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که به وسیله خریداری ویدیو آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت تمام مسیرهای مهاجرتی را فرا بگیرید و خودتان تبدیل به یک وکیل مهاجرت می شوید، در این ویدیو تمامی مسیرهای مهاجرتی که در کشورهای مهاجرپذیر در سطح دنیا در حال حاضر وجود دارد توضیح داده شده است و به صورت مداوم نیز برای کسانی که به صورت قانونی آن را خریداری کرده اند، به روز رسانی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *