مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ

موضوع این مقاله در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ و همچنین شرایط عمومی لازم جهت دریافت ویزای کار در لوکزامبورگ ، قوانین کاری جهت ویزای کار در لوکزامبورگ ، شرط  دانستن زبان در ویزای کار در لوکزامبورگ و توضیحاتی در مورد مدت اعتبار ویزای کار کشور در لوکزامبورگ و مراحل اداری جهت ویزای کار در لوکزامبورگ است لذا در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد  مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ و طرق دیگر مهاجرت به لوکزامبورگ می توانید با وکلا و  مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت www.malekpourco.com قرار داده باشیم .

آیا در مورد مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با مسئله و موضوع مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ آشنا شوید ؟ آیا از شرایط و مراحل مورد نیاز برای ویزای کار در لوکزامبورگ مطلع هستید؟ آیا از مدت اعتبار ویزاهای کاری در لوکزامبورگ  اطلاعاتی دارید ؟

شهروندان اتحادیه اروپا اگر قصد اقامت بیش از ۹۰ روز را دارند یا در پی دریافت مجوز کار در لوکزامبورگ هستند باید ظرف ۸ روز به شهرداری رفته و اقامت خود را اعلام نمایند .

اتباع اتحادیه اروپا ظرف ۳ ماه از ورودشان به همراه همه ی اعضای خانواده شان باید گواهی آدرس ثبت نام از شهرداری محل اقامت شان دریافت کنند که در تمامی موارد کارت شناسایی و گذرنامه باید ارائه گردد .

یک کارفرما در لوکزامبورگ نمی تواند شهروندی خارج از اتحادیه اروپا را برای امور کاری خود استخدام نماید زیرا روند سیستم کار به صورتی است که ابتدا می بایست آگهی کاری خود را در کشور لوکزامبورگ انجام دهد و اگر آن موقعیت شغلی توسط یکی از افراد مقیم لوکزامبورگ اشغال نشود آن کارفرما می تواند شهروندی غیر از اتحادیه اروپا را دعوت به کار کند .

شهروندان غیر اروپایی که مایل به را اندازی خوذ اشتغالی در لوکزامبورگ هستند باید قبل از ورود به این کشور در اداره مهاجرت وزارت امور خارجه این کشور یک گواهی موقت اجازه کار دریافت نمایند .

اسناد و مدارک لازم بسته به نوع کاربرد، با این حال، مدارک زیر در اکثر موارد مورد نیاز است

 • نسخه گواهی شده از گذرنامه معتبر متقاضی
 • شناسنامه
 • رزومه
 • نسخه گواهی دیپلم و مدارک حرفه ای
 • گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس
 • قرارداد کار، به تاریخ و امضا شده توسط متقاضی و کارفرما (در صورت وجود)
 • اسنادی که اثبات نماید فرد در کسب و کار خود حرفه ای است مثل تجربه کاری و یا رزومه کاری قوی
 • اسنادی که اثبات صداقت تحصیلات و سطح سواد فرد را نماید. مانند مدارک دانشگاهی، گواهی دیپلم و …

همه این اسناد باید به فرانسوی، انگلیسی آلمانی و یا باید به یکی از این زبانها توسط یک مترجم قسم خورده ترجمه و تصدیق شود و با یک گواهی ابستل از مرجع صالح در محل اقامت متقاضی تایید گردد .

در کشور لوکزامبورگ دعوت فردی برای کار در این کشور مراحل سختی را دارد زیرا در ابتدا نیازمند این است که به وزارت کار این کشور اثبات شود این پست و جایگاه مطمئنا توسط شهروند این کشور قابل اشغال نیست .

راه دیگری که وجود دارد این است که برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک وخود اشتغالی مجوز دریافت کرد اما برای به دست آوردن اجازه، شما باید اسناد مربوط به کسب و کار و یا برپایی یک شرکت یا مشارکت را ارائه، و همچنین رزومه کاری و مدارک حرفه ای خود را و یک گواهی نامه از پرداخت بدهی را که نشان می دهد نه تنها شما می توانید از پس خرج و مخارج زندگی خود بربیایید بلکه قادر به راه اندازی کسب و کاری موفق را نیز در این کشور هستید.

زبان
حدود ۳۵ درصد از نیروی کار کارگران خارجی، عمدتا مسافران از کشورهای همسایه می باشند.  این به این معنی است که محیط کار چند زبانه مشترک فرانسوی، آلمانی، و انگلیسی زبان مکاتبات کسب و کارمی باشد . با توجه به موقعیت جغرافیایی لوکزامبورگ در مرکز اروپا و این سه زبان (به علاوه لوکزامبورگی)، نیاز به دانستن حداقل یکی از این چند زبان به بسیاری از مشاغل در لوکزامبورگ متصل شده است.  دانستن زبان هلندی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی نیز یک مزیت بسیار عالی محسوب می شود .

شهروندی که خارج از اتحادیه اروپا مایل به آمدن به لوکزامبورگ برای یک دوره کاری بیش از ۳ ماه می باشد  باید ۲ مرحله متوالی را دنبال کند:

 • مرحله ۱ – قبل از ورود به کشور:
  • ارائه درخواست برای مجوز موقت ماندن به اداره مهاجرت وزارت امور خارجه
  • در اختیار داشتن گذرنامه معتبر
  • موضوع مورد نیاز ویزا به منظور ورود به لوکزامبورگ و همچنین درخواست ویزای نوع D پس از به دست آمده مجوز موقت ماندن؛
 • گام ۲ –  پس از ورود به کشور:

مدت اعتبار اجازه اقامت

اولین اجازه اقامت

اولین اجازه اقامت برای کارگر حقوق بگیر برای حداکثر یکسال معتبر است که برای اولین بار فرد می تواند این ویزا را تا ۳ سال تمدید کند و حداکثر مهلت قابل اعتبار تا ۵ سال می باشد . اما در هر صورت اگر فرد نتواند ثابت کند که حضور او به عنوان کارگر و یا کارمند موثر و کارامد است و یا اگر در طول حضورش در این کشور از مزایای بیمه بیکاری استفاده می کند این ویزا تنها تا یکسال قابل تمدید می باشد

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است تشریح و توضیح مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ است و همچنین تعریف و بیانی درمورد شرایط کلی و قانونی جهت دریافت ویزای کاری در لوکزامبورگ است که با توجه به پتانسیل بالای نیروی  کاری در لوکزامبورگ بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به کشور لوکزامبورگ را دارد با مشورت با موسسه حقوقی ملک پور بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.