مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان

ایا از شرایط و مدارک ویزای کار در مجارستان اطلاع دارید ؟ چه کسانی می توانند مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان را اخذ  کنند ؟ مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان چگونه بدست می اید است ؟

همانطور که اطلاع دارید برای ورود به کشور های دیگر اشخاص باید دارای ویزا باشد لدا برای اخذ ویزا باید دارای شرایط و مدارک مورد نظر باشد تا بتواند ان را اخذ کند. بسیاری از افراد برای کار به کشور مجارستان مهاجرت می کنند بخاطر همین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان را بداند تا بتواند به راحتی مهاجرت نمایند بنابراین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان را خوب بدانیم تا در کشور های دیگر یا مجارستان به مشکل بر نخورند ما در این مقاله شما رو با مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان اشنا می سازیم .

ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان را می توان در زمان نسبتا کوتاه به دست آورد. برای ویزا و اقامت کاری مجارستان باید از طریق سفارت ان کشور اقدام نمود لذا باید بدانیم که فرد بعد از اینکه اقامت کاری مجارستان را دریافت کرد می تواند خانواده خود را با خود بیاورد این موضوع را هم باید بدانیم که کسی که در خواست اخذ ویزای کار در مجارستان را میدهد باید دارای دعوت نامه ی کاری از سوی یک کارفرما از کشور مجارستان باشد . در ایجا شاید برای برخی این سوال مطرح پیش بیاید که چه افرادی می توانند برای کار در مجارستان اقدام کنند؟
کشورهای اتحادیه اروپا اصولا شرایط کار شبیه به هم دارند، به این صورت که افراد برای کار در کشور مجارستان احتیاج به دعوت نامه و پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما از کشور مجارستان می باشید، هنگامی که به سفارت  مجارستان مراجعه می کنیم باید ضمیمه مدارک باشد این دعوت نامه . باید توجه داشت که این اگهی باید سه ماه در کشور مجارستان و سه ماه در اتحادیه اروپا درج شود که این مراحل سخت و امری دشوار است چون افرادی که در دانشگاه های مجارستان و کشور های اتحادیه اروپا تحصیل می کنند جویای کار می باشند و می تواند بای کار اقدام نمایند در این حالت ما می توانیم گزینه های دیگر را به شما پیشنهاد کنیم که به راحتی می توانید اقامت اخذ کنید.با توجه به اینکه  کشور مجارستان عضو شینگن می باشد قوانین و مقررات خود درباره تحرک نیروی کار در حال تغییر را مانند اتحادیه اروپا نموده است لذا اکثر شهروندان غیر اروپایی برای ورود به مجارستان برای کار نیاز به ویزای کار دارند .

کسانی که به اجازه کار نیاز ندارند

طبق قانونی که در 1 ژانویه 2009 تصویب شد و مجارستان عضو شینگن محسوب شد دیگر احتیاج به اجازاه برای کار در مجارستان نیاز نبود اما به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باید اجازه برای کار را کسب کنند افراد .
چه کسانی احتیاج به یک مجوز کار و ویزای کار دارند:
همه شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به ویزا کار و اجازه دارند تا بتوانند بطور قانونی در مجارستان کار کنند لذا قادر بسیاری از بوروکراسی لازم  می باشد که توسط کارفرما (ارائه اسناد مختلف به مقامات اداره مهاجرت، مانند اثبات صلاحیت و صدور گواهینامه سلامت) گرفته شده است.

الزامات مورد نیاز برای اخذ ویزا کار

مجوز کار معتبر
شرایط کار
اثبات از محل اقامت
روند اجازه کار
این روند در خواست معمولا 25 روز  به طول می  انجامد و طبق مرحل زیر می باشد :
در مرحله اول، یک تقاضای نیروی کار مورد نیاز می باشد و شرکت برای استخدام باید یک دوره 15 روز تبلیغ این کار را در دفتر کار در مجارستان انجام دهد که این یک فرصت برای بیکار شهروندان مجارستانی می باشد و به عنوان یک موقعیت اعمال می گردد.
هنگامی که پانزده روز گذشت، کارفرما می تواند برای اجازه کار به نمایندگی از کارکنان ان کار را انجام دهد لذا این اجازه در 10 الی 15 روز اماد خواهد شد و بعد از ان اجازه کار خواهند داشت که برای اخذ ویزا مجارستان به سفارت ان کشور رجوع می کنند بنابراین ویزای کار به مدت دو سال صادر می شود و افراد می توانند این ویزارو تمدید کنند و در نهایت به گرفتن اقامت منجر گردد.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای مجارستان

1-اصل گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار از تاریخ حركت تور (امضاء شده).
2-اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود).
3- فتوكپی از تمام صفحات مشخصات گذرنامه و ویزاهای قبلی شنگن و مجارستان.
4-تكمیل فرم مشخصات فردی (به طور كامل.)
5-هر شخص 2 قطعه عكس 4×3 رنگی، زمینه سفید و كاملاً از رو به رو.
6- ترجمه انگلیسی  شناسنامه و فتوكپی فارسی مسافر تا تائید دادگستری و وزرات امور خارجه.
7- ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به كاریا روزنامه رسمی ،  یا پروانه كسب اتحادیه و گواهی اشتغال به تحصیل با مهر و تائید دادگستری و وزارت امور خارجه.
8-پرینت انگلیسی حساب جاری 3 ماه گذشته با مهر و امضاء (توسط بانك.)
9- ترجمه انگلیسی  سند مالكیت به نام مسافر تا تائید دادگستری و وزرات امور خارجه.
10-با توجه به شرایط اخذ ویزای هر كشور ، سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ می دارد كه از شما مدارك دیگری نیز درخواست نماید.
11-ارائه ضمانت بازگشت الزامی است.
لازم بذکر است که به نکات زیر توجه شود :
* هر فرد باید گذرنامه جداگانه داشته باشد.
*لطفاً از ثبت نام مسافرینی كه اخیراً تقاضای آنها برای ویزای شنگن رد شده است خودداری فرمائید.
*در گواهی اشتغال به كار باید سمت و میزان درآمد مسافر ذكر شده باشد.
*برای افراد محصل، گواهی اشتغال به تحصیل الزامی است.
*برای افراد بازنشسته، حكم بازنشستگی یا كارت بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوقی  الزامی است.
*در صورتیكه پدر با خانواده مسافرت نمی كند،تر جمه انگلیسی رضایت نامه  پدر خانواده جهت مسافرت همسر و فرزندان و تقبل هزینه ها الزامی می باشد.

اطلاعات سفارت مجارستان در ایران

نام سفیر مجارستان در ایران : جناب آقای پتو يولا
آدرس سفارت مجارستان : تهران – خيابان شريعتی – دوراهی  يخچال –  ميدان هدايت – كوچه شادلو- پلاك 10
تلفن سفارت مجارستان :  22550460
فاکس : 22550503
ساعت کاری سفارت مجارستان : يكشنبه الی پنج شنبه ساعات 11-9 صبح

در خاتمه می توان بیان نمود که تمام افراد برای مهاجرت باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان را بدانند تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوند ما باید بدانیم که برای مهاجرت به مجارستان یا کشور های دیگر مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان یا کشورهای دیگر را بدانیم زیرا بتوانیم شرایط خود را برای مهاجرت فراهم کنیم و این را باید بدانیم که مدارک و شرایط ویزای کار مجارستان و کشورهای دیگر با هم متفاوت می باشد ما در این مقاله به موضوع مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در مجارستان پرداخته ایم .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *