مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک

آیا از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک مطلع هستید؟ آیا از پروسه زمانی و مزایای پذیرش تحصیلی دانمارک آگاه می باشید؟ آیا از شرایط  و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک آگاهی دارید؟ آیا به دنبال دریافت پذیرش تحصیلی در خارج از کشور می باشید؟

مشاوران زبده موسسه مشاوره ای  MIE در تلاش می کنند تا بتوانند مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک را به اطلاع شما بینندگان سایت موسسه مشاوره ای  MIE برسانند.  

کشور دانمارک در شمال اروپا واقع شده و دارای معتبرترین دانشگاه ها در سطح اروپا است. پایتخت این کشور کپنهاگ است و این کشور نزدیک به 6 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است . واحد پولی این کشور همانند سوئد کرون می باشد . هزینه تحصیل در کشور دانمارک سالانه چیزی حدود 12000 یورو است . لیسانس در دانمارک 4 سال به طول می انجامد و تحصیل به زبان دانمارکی است . دانشجویان لیسانس در هفته 10 ساعت و دانشجویان فوق لیسانس 20 ساعت در هفته حق کار و فعالیت دارند . اگر شما قصد اقامت برای مدت بیشتر از 3 ماه را در دانمارک دارید , باید هر دو مدرک و گواهی ثبت نام و اجازه اقامت را داشته باشید و به آن ها نیاز دارید .

همچنین شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا قبل از ورود به دانمارک باید اجازه اقامت دانمارکی خود را درخواست کنند.  

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای تحصیلی :  

انگلیسی : شما نیاز به درجه بالایی از زبان انگلیسی خواهید داشت . احتیاج است که به این واقعیت توجه شود که حتی در دوره های آموزشی که به زبان دانمارکی به شما تدریس می شود , ممکن است تکالیف و یا امتحانات نهایی به زبان انگلیسی از شما گرفته شود . یکی از دوره های زبان تافل یا آیلتس و یا  Esol   کمبریج به عنوان دلیل مهارت در زبان انگلیسی پذیرفته شده است .

دانمارکی : مگر در مواردی که شما از یک کشور اسکاندیناوی ( دانمارکفنلاندایسلندسوئدنروژ ) باشید , اگر شما قصد ثبت نام و شرکت در یک برنامه آموزشی به زبان دانمارکی دارید , شما باید ثابت کنید که در هر دو صورت شفاهی و نوشتن مهارت دارید .  

مدارک مورد نیاز :  

1 – ثبت نام و تکمیل فرم و نرم افزار

2 – گذرنامه معتبر یا شکل دیگری از سند مسافرت که این گذرنامه باید برای حداقل 3 ماه بعد از تاریخ خروج برای کار برنامه ریزی شده تان اعتبار داشته باشد .

3 – عکس پاسپورت

4 – نامه پذیرش از یک دانشگاه دانمارکی

5 – بیمه مسافرتی برای مدت زمان اقامت خود که حداقل پوشش 30000 یورو است .

6 – پرداخت هزینه پردازش ویزا (60 یورو )

7 – اطلاعات دقیق در مورد برنامه مطالعه خود مانند زمان و مدت مطالعه

8 – اثبات مهارت در یکی از زبان های دانمارکیسوئدی , نروژی , آلمانی یا انگلیسی

9 – اثر انگشت

10 – اثبات توان مالی برای پوشش تمام هزینه های خود در طول دوره مطالعه و تحصیل که در حدود 730 یورو در ماه است.  

شرایط و مدارک اختصاصی برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک :

 

علاوه بر شرایط پذیرش کلی , در موضوعات خاص نیاز به مدارک بیشتر و تکمیلی تری وجود دارد. متقاضیان خارجی باید این شرایط پذیرش خاص را انجام دهند . یک نمونه از این شرایط خاص , ممکن است صلاحیت در ریاضیات , علوم طبیعی , تاریخ و یا زبان های خارجی در دبیرستان یا در بعضی از دوره های تکمیلی باشد .

مثال دیگر امکان دارد معدل خاصی در موضوعات خاص باشد . بنابراین متقاضیان باید دارای اطلاعات و رونوشت از سطح به دست آمده در موضوعات مربوطه باشند . به عنوان مثال تعداد سال های مورد مطالعه در دبیرستان یا دانشگاه و در برخی موارد تعداد ساعات تدریس در این موضوع .

 

در این مقاله سعی شد مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک به طور خلاصه شرح داده شود , چنانچه خواهان اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید , می توانید با دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید.  

منابع :  

www.mastersportal.eu

studies.ku.dk

www.nyidanmark.dk

www.miemohajerat.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *