مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش را در این مقاله برای شما بیان می کنیم. نحوه آماده سازی و چگونگی ارسال مدارک موردنیاز برای ویزای کار اتریش نیاز به برنامه ریزی درست و طبقه بندی اصولی دارد. در این مقاله به ویزای کار کشور اتریش و انواع ان ‌هم چنین مدارک موردنیاز برای ویزای کار اتریش و نکات مربوط به ان می پردازیم ، امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع گردد .

کشور اتریش با بازار کار سالم و شرایط مطلوب کاری مورد تقاضای بسیاری از افراد برای کار در سطح جهان است ، نرخ بیکاری در این کشور پایین و امکان کاریابی برای متقاضیان بسیار بالا می باشد ، افرادی که قصد کاریابی در کشور اتریش دارند اگر شرایط لازم مانند تحصیلات متناسب ، تجربه کاری مطلوب ، سن مناسب ، دانش زبان و …. را داشته باشند شانس بالایی برای کاریابی دارد . هم چنین می توانند پس از یافتن کار در این کشور و پرداخت مالیات خود طی شرایطی درخواست کارت قرمز سفید قرمز داده و پس از ۳ سال کار به اقامت دائم این کشور دست یابند .

روش های اخذ ویزای کار اتریش

 • اولین روش پیشنهاد کار می باشد که از سوی شرکت یا موسسه ای در کشور اتریش با شرایط خاص و ویژه برای متقاضی فرستاده می شود که پروسه بسیار سخت و پر ریسکی دارد و تقریبا برای کسانی که خارج از کشور اتریش یا خارج از اتحادیه اروپا می باشند غیرممکن یا دشوار است.
 • دومین روش وارد شدن به کشور اتریش از طریق تحصیلی است و پس از اتمام تحصیل در صورت یافتن کار و ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می باشد .
 • سومین روش ویزای جست و جوی کار است که ۶ ماهه است و به فرد فرصت کاریابی در کشور اتریش را می دهد ، این نوع ویزا امتیازبندی است و در صورت اخذ ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز متقاضی می تواند برای اخذ این ویزا اقدام نماید . این امتیاز بندی به عواملی مانند سن ، سابقه کاری ، مدرک زبان ، تحصیلات در کشور اتریش و سایر شرایط متقاضی بستگی دارد . به طور معمول متقاضیان از این ویزا برای راهیابی به کشور اتریش و کار در این کشور استفاده می نمایند ، حال برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش مدارکی مورد نیاز است که در زیر به انها اشاره می نماییم .

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور (دانشجوی دکترای رشته حقوق در دانشگاه ملی وین) در باب مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش عبارتند از :

 • تکمیل فرم تقاضای ویزای کار ( بهتر است برای پر کردن فرم مورد نظر از اطلاعات صحیح و دقیق استفاده نموده و از افراد متخصص در این راه کمک گرفته شود )
 • دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با زمینه سفید و بدون روتوش برای حداقل ۶ ماه گذشته
 • شناسنامه و ترجمه ان
 • پاسپورت با ۳ ماه اعتبار از تاریخ انقضای ان و داشتن حداقل ۲ صفحه خالی ( تصویر تمام صفحات پاسپورت حتی صفحات سفید ) توجه نمایید درصورت داشتن پاسپورت قدیمی یا باطل شده حتما ان را به سفارت ارائه دهید
 • بیمه نامه ۶ ماهه تا مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو
 • تاییدیه عدم سوء پیشینه کیفری به همراه ترجمه ان
 • اصل مدارک ۳ سال دبیرستان و ریز نمرات ۳ سال دبیرستان ، اصل مدارک دیپلم و ریز نمرات دیپلم ، اصل مدارک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی به همراه ترجمه همه انها
 • رزومه معتبر از سوابق کاری و تحصیلی
 • اجاره نامه به مدت ۶ ماه
 • گواهی اشتغال به کار
 • پرینت تمکن مالی در حساب جاری بانک ( در ۳ ماه گذشته با مهر و امضا توسط خود بانک )
 • مدرک زبان A2 المانی یا مدرک زبان ایلتس ۵

نکات بسیار مهم در مورد مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش

 1. کلیه مدارک فوق باید به زبان المانی ترجمه شده و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد و در پانچ های مجزا قرار گیرد ( هر پانچ حدودا ۴۰ یورو می باشد ).
 2. دقت کنید در صورت لزوم به ارائه فتوکپی مدارک ، سایز ان ها استاندارد بر روی کاغذ A4 و بطور خوانا باشد و در زمان مراجعه به سفارت ، حتما یورو همراه خود داشته باشید .
 3. اگر فرد متقاضی ، همراه داشته باشد هر یک از همراهان باید به طور جداگانه فرم درخواست ویزا پر کنند .
 4. سفارت اتریش روزهای یکشنبه تا پنج شنبه اماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد ، قبل از مراجعه به سفارت لازم است وقت قبلی گرفته شود .
 5. سفارت در صورت لزوم مدارک دیگری علاوه بر مدارک ارائه شده از متقاضی در خواست می نماید هم چنین در برخی از موارد از متقاضی برای انجام مصاحبه تکمیلی در سفارت دعوت می کند ، در صورتی که مدارک اضافی از متقاضی درخواست نشده باشد بهتر است از ارسال مدارک اضافی به سفارت جلوگیری شود .
 6. دقت نمایید تمامی مدارک را هنگام درخواست ویزا تحویل دهید و فرم درخواست ویزا را با دقت تکمیل و امضا نمایید چرا که در صورت داشتن هرگونه نقص روند رسیدگی به درخواست طولانی تر می گردد .
 7. حداقل ۱۵ روز قبل از سفر برای درخواست ویزای خود اقدام نمایید .
 8. از ارائه مدارک جعلی به سفارت جدا خودداری نمایید ، سفارت به اخرین تجهیزات فنی در ارتباط با یافتن مدارک جعلی مجهز است و در صورت ارائه مدارک جعلی و پی بردن به ان ، دیگربه هیچ عنوان امکان دریافت ویزا نخواهید داشت .

جمع بندی کلی در مورد مدارک موردنیاز برای ویزای کار اتریش

ویزا مجوزی برای ورود فرد به کشور اتریش نیست و در صورت عدم پذیرش فرد امکان باطل شدن ویزا و عدم اجازه فرد به کشور مورد نظر وجود خواهد داشت .تقاضای ویزای کار کشور اتریش بسیار بالا است ، در مطالب فوق به انواع ویزای کاری کشور اتریش پرداخته شد ، برای اخذ ویزای کار کشور اتریش باید مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش را تهیه و به سفارت اتریش تحویل داد ، مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش مانند عکس ، شناسنامه ، پاسپورت ، فرم تقاضا و …. به جزء‌ بیان شد و در صورت نیاز امکان درخواست مدارک اضافی از جانب کشور اتریش یا مصاحبه تکمیلی وجود دارد.

برای مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش شرایطی مانند ترجمه مدارک به زبان المانی و تاییدیه مدارک توسط دادگستری و وزارت امور خارجه مورد نیاز می باشد هم چنین اطلاعاتی در ارتباط با سفارت کشور اتریش در اختیارتان قرار گرفت ، شما عزیزان می توانید در خصوص داشتن هرگونه سوال در ارتباط با انواع ویزای کار در کشور اتریش ، شرایط ویزای کار کشور اتریش ، مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش و نحوه ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اتریش می توانید با موسسه مشاوره ای MIE  تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *