مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان چیست؟ شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان چیست؟ برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور ارمنستان چه مدارکی مورد نیاز می باشد ؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان چیست؟ آیا برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور ارمنستان نیاز به مدرک دیپلم دوازده ساله میباشد؟ آیا برای  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ارمنسان نیاز به مدرک لیسانس از دانشگاهی خاص می باشد؟مدارک مورد نیاز برای پذیرش در ارمنستان در مقطع فوق لیسانس چیست؟ آیا دانشگاه های کشور ارمنستان تمامی مدارک دانشگا هی ایران مانند مدارک دانشگاه های آزاد,پیام نور,علمی کاربردی ,فراگیر و…را برای ادامه تحصیل در مقطع بعدی میپذیرند؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان در دانشگاه های دولتی در مقطع دکتری چیست؟ آیا در تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور ارمنستان امکان اقدام برای اخذ فاند تحصیلی و یا بورسیه و تخفیف شهریه وجود دارد؟
اگر به تحصیل در ارمنستان در مقاطع و رشته های مختلف علاقه مند هستید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید .در این نوشتار سعی شده است که مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان و همچنین شرایط پذیرش در دوره ها و دانشگاه های این کشور مورد بررسی قرار گرفته و همچنین به سوالات بالا پاسخی هر چند کوتاه و مختصر داده شود.

در باره ی ارمنستان:

کشور زیبای ارمنستان یکی از همسایه های شمالی کشور ایران است که با کشور های آذربایجان,گرجستان و ترکیه نیز همسایه می باشد .پایتخت این کشور ایروان و جمعیت آن کمتر از 3 میلیون نفر است.

دانشگاه های کشور ارمنستان:

در لیست زیر میتوانید اسامی دانشگاه های کشور ارمنستان را ملاحظه نمایید که در لیست مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند:
دانشگاه دولتی ایروان
دانشگاه معماری و شهرسازی ایروان
کنسرواتور موسیقی
آکادمی علوم هنر ایروان
آکادمی علوم ارمنستان
دانشگاه اتحادیه اروپا ارمنستان
دانشگاه فرانسوی ایروان
دانشگاه آمریکایی ارمنستان
دانشگاه پلی تکنیک ارمنستان
دانشگاه کشاورزی
دانشگاه پزشکی ایروان
دانشگاه زبان‌های خارجی ارمنستان
دوره های تحصیلی در کشور ارمنستان و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در هر کدام از این دوره ها:
دوره  های آماده سازی برای ورود به دانشگاه ( YSU)
دوره های آماده سازی ysu برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کشور ارمنستان که اهل کشورهای خارجی هستند و میخواهند خود را برای امتحانات ورودی YSU آماده نمایند برگزار می شود . این  دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه  از سال 1956 به بعد همواره برگزار شده اند. در حال حاضر شهریه هر یک از کلاس های  درسی برای دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه که در  دانشگاه دولتی ایروان برگزار میشوند  80000 درام است . برنامه موجود با نیازها و شرایط امتحان های ورودی دانشگاههای دولتی کشور ارمنستان  همخوانی دارند.
طول مدت تحصیل در دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه های کشور ارمنستان  یک سال است که از تاریخ اول سپتامبر هر سال تا 30 ژویئه همان سال برگزار می گردد .البته این دوره شامل تعطیلات زمستانی نیز می باشد.
مدارک لازم برای پذیرش در دوره های آمادگی گذراندن آزمون ورودی دانشگاه های کشور ارمنستان YSU و همچنین دوره های دانشگاهی در دانشگاه های دولتی این کشور :

گذرنامه یا شناسنامه فرد متقاضی که باید ترجمه رسمی شده و دارای مهر وزارت امور خارجه و دادگستری جکهوری اسلامی ایران باشد
گواهی فراغت از تحصیل یا مدرکی از یک مرکز آموزش عالی مانند دانشگاه (انواع دانشگاه های مختلف ایران مانند آزاد,علمی کاربری,پیام نور,فراگیر و…مورد تایید می باشند)
برای مقطع تحصیلی لیسانس مدرک اتمام دوره ی دیپلم و دانشگاهی به انضمام ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی.
برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس مدرک تحصیلی دیپلم به انضمام ریز نمرات علاوه برآن مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی به انضمام ریز نمرات به انضمام مدرک تحصیلی لیسانس به انضمام ریز نمرات مورد نیاز می باشد .
برای مقطع تحصیل دکتری مدرک تحصیلی لیسانس به انضمام ریز نمرات به علاوه مدرک تحصیلی فوق لیسانس به انضمام ریز نمرات مورد نیاز می باشد که البته در برخی موارد نادر برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری مدرک دیپلم به انضمام ریز نمرات و همچنین مدرک پیش دانشگاهی  به انضمام ریز نمرات نیز مورد نیاز می باشد . گفتنی است که کلیه مدارک فوق باید ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران برسند.
دو قطعه عکس 4*3 رنگی (با شرایط عکس پاسپورت)
مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل در YSU توسط متقاضیان خارجی (فرم درخواست که باید توسط خود متقاضی و هماهنگ با اطلاعات مندرج در پاسپورت متقاضی پر شود)
نامه درخواست خطاب به رئیس دانشگاه که در آن تخصص و رزومه فرد متقاضی باید ذکر شود .این مدرک چیزی شبیه به SOP و یا همان انگیزه نامه و یا هدف نامه می باشد .
فتوکپی تأیید شده مدارک تحصیلی و ریزنمرات شخص متقاضی که میبایست به زبان انگلیسی ترجمه شده و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران رسیده باشند.
مدارک انجام معاینات پزشکی و عدم ابتلا به ایدز ( این مدارک باید توسط یک پزشک ایرانی واجد شرایط و دارنده شماره پروانه نظام پزشکی ایران تهیه و تایید شده باشد) و بعد از آن ترجمه رسمی شده و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران رسیده باشد.
اسکن و یا فوتوکپی رنگی پاسپورت متقاضی که حداقل دارای 6 ماه اعتبار می باشد . برای مدرک پاسپورت نیازی به ترجمه و یا تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نمی باشد.
شناسنامه فرد متقاضی نیز باید ترجمه رسمی شود(ممهور به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران باشد)
افرادی که مایلند دوره های 1 تا 2 ساله تحصیلات تکمیلی را در این کشور بگذرانند و مدرک کاندیدای علمی PHD 3 ساله را نیز اخذ کنند علاوه بر مدارک فوق باید مدارک زیر را نیز تهیه کنند:
زمینه تحصیلی و یک پروپوزال برای پایان نامه آتی خود که در آن عنوان پایان نامه خود و زمینه ای را که مایلند در مقطع بعدی در آن تحصیل و تحقیق کنند ذکر شده باشد.
مقالات داخلی و خارجی که در طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از آنها  منتشر شده است به همراه خلاصه موضوعی از آنها .این مقالات باید حداقل 2 مورد باشند.
مدارکی که ذکر شد میبایست توسط سفارت کشور ارمنستان و همچنین وزارت امور خارجه و دادگستری جمهوری اسلامی ایران نیز تایید گردند.
این دسته از مدارک میتوانند به زبان های ارمنی ,انگلیسی و یا روسی ترجمه رسمی شوند.

قابل توجه دارندگان مدرک فوق دیپلم در ایران:

اشخاصی که در ایران  دارای مدرک فوق دیپلم هستند به دلیل اینکه در برخی رشته ها مقطع کاردانی به کارشناسی وجود ندارد باید دوره های کالج را گذرانده و بعد از آن واحدهای کاردانی را به دانشگاه ارائه دهند تا برخی  از واحدهای گذرانده شده در ایران بر اساس تشخیص دانشگاه ارزیابی شوند. برای رشته های الکترونیک ، کامپیوتر ، مخابرات ، قدرت ، مکانیک ، نقشه کشی و نقشه برداری و عمران  امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی  از کاردانی به کارشناسی در مدت 3 سال نیز وجود خواهد داشت .
در ادامه خاطر نشان می شویم که برای اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در ارمنستان و هرگونه سوال در مورد این پروسه با موسسات مهاجرتی سراسر کشور تماس حاصل نمایید .کارشناسان متخصص  موسسه مهاجرتی MIE  آماده پاسخگویی به سوالات شما در این خصوص خواهند بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *