ثبت نام در دانشگاه های آلمان

ثبت نام در دانشگاه های آلمان چه شرایطی دارد؟ آیا با نحوه ثبت نام در دانشگاه های آلمان آشنایی دارید؟ چرا می خواهید ثبت نام در دانشگاه های آلمان را در بین دانشگاه های اروپایی انتخاب کنید؟ برای ثبت نام در دانشگاه های آلمان چگونه باید آماده شوید؟ در این مقاله سعی بر این داریم که مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه های آلمان را برای شما متقاضیان عزیز توضیح دهیم و نام ببریم.

همانطور که در جریان هستید کشور آلمان جزء مشهور و معروفترین کشورهای غیر انگلیسی زبان است که هرساله مقصد تعداد کثیری از دانشجویان جهت تحصیل می باشد. دانشجویانی که در کشور آلمان به زبان انگلیسی تحصیل می نمایند معمولا در یکی از شهرهای دانشجوپذیر این کشور که در اصطلاح اینگونه نامیده می شوند و شهرهای بسیار خوب و با امکانات بسیار بالا و همچنین با هزینه های زندگی بسیار پایین و شهریه های دانشگاهی تقریبا رایگان خانه ی تحصیلی بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در عصرحاضر می باشند.

ثبت نام در دانشگاه های آلمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

البته در حاشیه موضوع این مقاله که در خصوص مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاههای آلمان است مطالب بسیار مهمی نیز وجود دارد که بایستی ذکر گردد نظیر روال و فرایند ثبت نام در دانشگاههای آلمان و همچنین مراحل ثبت نام در دانشگاههای آلمان.

در باب تحصیل در کشور آلمان از نقطه ی ابتدایی شروع می نماییم اکنون شما تصور نمایید که کشور آلمان را به عنوان یک مقصد مناسب در خارج از کشور جهت تحصیل انتخاب نموده و دانشگاههای آلمان را جهت ادامه تحصیل ترم جاری خود انتخاب نموده اید.

مرکزی به نام DAAD وجود دارد که قوی ترین دیتابیس تحصیلی آلمان را از نظر تعداد برنامه و کلاس های تحصیلی دانشگاههای آلمان و تعداد دانشجویان و امثالهم در ان گردآوری شده است.

به طورکلی 17 هزاربرنامه تحصیلی که شامل 88 برنامه مستقل و کامل تحصیلی به زبان انگلیسی است در این بانک اطلاعاتی وجود دارد. البته متاسفانه باید به عرضتان برسانیم که جهت تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس کمی محدودیت وجود دارد و تحصیل به زبان انگلیسی نخواهد بود مگر در رشته های نادری .به طور کلی تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان به زبان آلمانی خواهد بود.

ثبت نام در دانشگاه های آلمان

 

 

 

 

 

 

 

 

به طور استثنا نیز رشته هایی وجود دارند که دو زبانه هستند یعنی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه می گردند که معمولا اینگونه رشته ها در 2 الی 4 ترم اولیه به زبان انگلیسی شروع می شوند و در این بازه زمانی با دانشجو زبان آلمانی کار میشود تا کاملا فرابگیرد و از ترم بعدی بتواند به زبان آلمانی تحصیل نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *