مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال چیست ؟ از چه طریقی می شود اطلاعات بیشتری در مورد مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه های پرتغال بدست آورد؟ تهیه مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال دارای چه مراحلی است؟ چگونه می توانم مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال را داشته باشم؟ آیا از مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال آگاهی دارید ؟ آیا آمادگی لازم برای سفر به فرهنگ پرتغال را دارید؟

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال ، تحصیل در پرتغال ، مهاجرت تحصیلی به پرتغال ، دریافت پذیرش تحصیلی از پرتغال ، مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال، مدارک لازم جهت دریافت پذیرش تحصیلی از پرتغال در مقطع لیسانس، مدارک لازم جهت دریافت پذیرش تحصیلی از پرتغال در مقطع فوق لیسانس، مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال در مقطع دکتری.

پرتغال مقصدی جذاب و قابل دسترس ویژه دانشجویان بین المللی است که قصد دارند مدرک تحصیلی خود را خارج از کشور و در اروپا دریافت کنند. سیستم آموزش عالی در پرتغال به مؤسسات و دانشگاههای دولتی و خصوصی و دانشکده های صنعتی تقسیم می شود و آموزش در این کشور به طور کلی بر آموزش نظری و پژوهشی تمرکز دارد.

غربی ترین کشور در قاره اروپا در مجموع دارای 47 دانشگاه، 74 دانشکده صنعتی و 6 دانشکده افسری یا نظامی می باشد. با اینکه مدارک دانشگاهی بیشتر مورد توجه دانشجویان ملی و بین المللی می باشد، دانشکده های صنعتی بر جنبه عملی آموزش تمرکز دارند.

نکاتی که قبل از ثبت نام در دانشگاه های پرتغال باید مد نظر داشته باشید:

 • اول از همه، در مورد رشته های تحصیلی مناسب خود در پرتغال اطلاعات کسب کنید و به زبان آمورش توجه داشته باشید. برخی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می گردد، با این حال کنفرانس ها به زبان پرتغالی برگزار می شود.
 • مدرک مقطع متوسطه شما باید به طور رسمی در سفارت و یا کنسولگری پرتغال در کشور شما و یا در سفارت محلی پرتغال تأیید شود.
 • اگر نیاز به هر گونه راهنمایی دارید، می توانید با مشاوران موسسه مشاوره ای MIE در تماس باشید.

آزمون ورودی برای شهروندان کشورهای مختلف

سیستم پذیرش در پرتغال شامل آزمون ورودی می گردد که می تواند بسته به کشور شما به طور جداگانه برگزار شود. اگر شما شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید و یا به تازگی در پرتغال ساکن شده اید، می توانید در آزمون ورودی ملی در زمان برنامه ریزی شده شرکت کنید. همچنین، در صورت تأیید سفارت محلی پرتغال می توانید این آزمون را با امتحانات نهایی در کشور خود جایگزین نمایید.

دانشجویان آینده نگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به عنوان “دانشجویان بین المللی” در نظر گرفته می شوند و امکان شرکت در آزمون ها به شکل محلی و در سفارت پرتغال در کشور خود آنها وجود دارد.

 

ارائه درخواست و ثبت نام

نحوه ارائه درخواست برای دوره لیسانس

فایل درخواست شما برای دوره لیسانس در پرتغال باید شامل موارد زیر باشد:

 • فرم تکمیل شده درخواست
 • گواهی شرکت و قبولی در آزمون ورودی
 • مدرک تأیید شده مقطع متوسطه
 • سوابق علمی و پژوهشی که ثابت نماید که شما مطالعات کافی در رشته دانشگاهی مورد درخواست خود داشته اید.
 • اصل و ترجمه انگلیسی مدرک مقاطع تحصیلی قبلی باید ارائه شود.

 

نحوه ارائه درخواست برای دوره فوق لیسانس

 • شما برای درخواست ثبت نام در دوره فوق لیسانس در پرتغال باید مدرک کارشناسی در رشته ای مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظر خود داشته باشید. همچنین، علاوه بر فرم درخواست، باید نتایج علمی پژوهشی ترجمه شده خود را ارسال نماید.
 • برای دوره های کارشناسی ارشد، به طور مستقیم به دانشگاه یا دانشکده صنعتی انتخابی خود درخواست می دهید، و بنابراین ممکن می باشد مدارک اضافی و یا شرکت در دیگر آزمون ها، بسته به رشته تحصیلی شما مورد نیاز باشد. برخی رشته ها نیاز به تجربه کاری، انگیزه و یا مصاحبه اینترنتی دارد. تعداد 353 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال وجود دارد.
 • درخواست های دانشجویی همچنین بر اساس GPA (معدل) در دروس مختلف تحصیلی ارزیابی می شود.

 

سطح مورد نیاز تسلط به زبان انگلیسی برای پذیرش

معمولاً، آزمون های زبان انگلیسی زیر برای پذیرش مورد قبول است:

 • آیلتس
 • تافل iBT
 • CAE / CPE
 • PTE

 

با این حال، شما باید سطح تسلط به زبان انگلیسی خود را در موسسه آموزش عالی مورد نظر ارزیابی کنید. در دانشگاه ها و دانشکده های صنعتی، کنفرانس ها را به زبان پرتغالی برگزار می گردد، و بنابراین ممکن است نیاز به تسلط به زبان پرتغالی نیز باشد.

مهلت پذیرش در هر دانشگاه یا دانشکده صنعتی متفاوت می باشد. با این حال، اگر به موقع درخواست داده اید و نامه پذیرش خود را از موسسه آموزشی مورد نظر دریافت نموده باشید، آنگاه باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید. پس از انجام این روند، باید شروع به کسب اطلاعات در مورد سبک زندگی معروف آرام پرتغالی، هزینه های زندگی در دسترس و فرهنگ های محلی قابل توجه کنید.

یکی از دانشجویان بین المللی باشید که هر ساله وارد پرتغال می شوند و بلافاصله تحت تاثیر قرار می گیرند.

در پایان موسسه مشاوره ای MIE با تجربه فراوان در امر اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های پرتغال برای شما متقاضی گرامی، شما را کمک و راهنمایی مینماید تا مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در پرتغال فراهم کنید تا  برای سفر به پرتغال آماده شوید و اطلاعاتی در مورد دوره تحصیلی و چگونگی امکان اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال در اختیار شما قرار میدهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *