مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان

کشور مجارستان در سال های اخیر به دلیل تلاش بسیار زیاد دولت این کشور جهت بالابردن سطح علمی و آموزشی،‌ به مقصد اصلی تعداد زیادی از دانشجویان سایر کشورها به حساب می آید و افراد زیادی خواهان دریافت پذیرش تحصیلی در مجارستان می باشند. بنابراین آگاهی از مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. شاید شما هم سوالاتی در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان برای دانشجویان بین المللی، زمان مناسب جهت ارائه ی مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان، مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان در مقاطع تحصیلی مختلف، مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان در مدارس و دانشگاه های مهاجرت داشته باشید. امید است این مقاله سوالات شما در خصوص مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان و دریافت ویزای تحصیلی مجارستان را پاسخ دهد. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE به عنوان برترین موسسه ی مهاجرتی خاورمیانه آماده ارائه ی مشاوره ی تخصصی در زمینه مهاجرت و شرایط و مدارک دریافت پذیرش تحصیلی در مجارستان و دیگر کشورهای جهان است.

تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان به دلیل جاذبه های بسیار زیاد طبیعی و شهری و همچنین هزینه های زندگی پایین و تلاش چشمگیر برای بالابردن سطح علمی و بین المللی یکی از بهترین کشورها برای دانشجویانی که قصد پیشرفت و رشد دارند به شمار می رود. این کشور در سالهای اخیر به یکی از قطب های آموزش عالی و تحصیلات دانشگاهی تبدیل شده است. به همین علت و به جهت بسترسازی برای ورود دانشجویان بین المللی، دوره های تحصیلی در این کشور به سایر زبانها بالاخص انگلیسی تدریس می شود. تحصیلات عالی در کشور مجارستان در سه سطح لیسانس alapképzés،‌ فوق لیسانس  mesterképzés و دکترا  doktori képzés ارائه می گردد. دوره های لیسانس معمولاً 3 تا 4 سال، دوره ی فوق لیسانس یک تا دو سال و دوره ی دکترا سه سال به طول می انجامد. همچنین امکان تحصیل دوره های 5 تا 6 ساله که شامل لیسانس و فوق لیسانس به صورت توامان است وجود دارد.

متقاضی تحصیل در مجارستان می بایست شرایط عمومی مشخصی را برای حضور در دانشگاه های این کشور دارا باشد. این مدارک بسته به نوع دوره و دانشگاه متفاوت است. دانشجویان بین المللی برای دریافت پذیرش باید علاوه بر مدارک تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را نیز ارائه نمایند و ضمناً هزینه های دوره ی تحصیلی را نیز پرداخت نمایند. بدیهی است که هزینه های زندگی نیز به عهده ی خود دانشجو است و می بایست مدارکی مبنی بر اینکه توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود در کشور مجارستان را دارد تهیه و ارائه نماید.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مجارستان

به عنوان اولین گام متقاضی باید لیست مدارک مورد نیاز در فرم پذیرش دانشگاه را مهیا کند. باید توجه نمود که تمامی مدارک به صورت اصل بهمراه ترجمه ی انگلیسی باید در دسترس باشند. همانطور که پیش تر اشاره شد مدارک مورد نیاز هر دانشگاه از دانشگاه دیگر متفاوت است اما در این مقاله که توسط مشاورین موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نگارش شده شرایط پذیرش دانشگاه های برتر مجارستان برای شما عزیزان بیان می شود.
– کپی مدارک پایان دوره ی دبیرستان و ریز نمرات به همراه ترجمه معتبر
– توصیه نامه
– رزومه به زبان انگلیسی
– انگیزه نامه
– مدرک زبان
– گزارش پزشکی و نامه سلامت
– دو یا سه عکس مخصوص پاسپورت (بسته به دانشگاه)
– کپی پاسپورت و اطلاعات شخصی
– رسید بانکی مبنی بر پرداخت هزینه ی آزمون (چنانچه آزمون در بوداپست انجام شود هزینه ی آن 250 دلار می باشد که بعد از تاریخ مشخص شده بازپس گیری مبلغ میسر نیست.)
– درخواست باید به صورت آنلاین انجام گردد و درخواست دست نوشته مورد بررسی قرار نمی گیرد.
دانشجویان باید در مواعد مشخص شده برای شرکت در آزمون های ورودی آماده شوند.
مدارک باید به نشانی College International/Bethlen Gabor square 2./H-1071, Budapest/ Hungary ارسال می گردد. پس از برگزاری آزمون و اعلام نتایج دانشگاه ها زمان تکمیل فرایند ثبت نام و شروع کلاس ها را متعاقباً‌ اعلام می کند.

دانشجویان پس از قبولی در آزمون ورودی باید جهت گرفتن ویزای دانشجویی مجارستان اقدام کنند. شرایط و مدارک لازم برای اخذ این ویزا به شرح ذیل می باشد:
– استطاعت مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل در مجارستان
– نامه پذیرش دانشگاه
– پاسپورتی که دارای شش ماه اعتبار باشد.
– عکس مخصوص پاسپورت
– شواهدی مبتنی بر محل سکونت فرد در مجارستان
– ارائه نامه ی بانکی برای نشان دادن تمکن مالی
– فرم درخواست ویزا
و بدین ترتیب در صورت تایید سفارت و صدور ویزا دانشجو می تواند پروسه ی تحصیل در مجارستان را آغاز کند. مقاله فوق به منظور آشنایی شما با مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان نگارش شده است. جهت دریافت اطلاعت بیشتر درباره مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در مجارستان و ویزای تحصیلی مجارستان می توانید به مطالب نگارش شده در سایت های www.miemohajerat.com و www.MIEco.com نیز مراجعه نمایید. همچنین می توانید با تماس با دفاتر همکار موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در خصوص اطلاعات مربوط به دریافت این نوع ویزا یا سایر طرق مهاجرت مشاوره ی تلفنی تخصصی و رایگان دریافت نمایید.

منابع

https://www.studyhungary.hu/index.php?pageID=33

https://www.educations.com/study-guides/europe/study-in-hungary/student-visa-7855

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *