مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ

آیا قصد تحصیل در  لوزانبورک را دارید ؟ آیا میدانید مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ کدامند ؟ آیا از نحوه چیدمان مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ اطلاعاتی دارید؟ نحوه ارائه مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ به چه طریقی میباشد ؟ برای رویت و جمع آوری اطلاعلت بیشتر در مورد شرایط و مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ به کدام سایت ها  میتوان مراجعه کرد ؟ بسیاری از شما عزیزان برای تحصیل در لوکزانبورگ با چنین سوالاتی رو به رو هستید . ما در این مقاله بر آنیم که علاوه بر معرفی دانشگاه های کشور لوکزانبورگ و اقامت در لوکزامبورگ از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

کشور لوکزامبورگ به علت وسعت کم دارای دانشگاه های اندکی ست . دانشگاه اصلی این کشور یک دانشگاه سراسری ست  که رشته های مختلف دانشگاهی را با کیفیت بالا ارائه می دهد   دانشگاه های این کشور  از اول فوریه تا اواخر مارس فقط برای یک بار در سال پذیرش دانشجو انجام می دهد .

تحصیل در لوکزامبورگ به زبان های انگلیسی و لوکزامبورگی امکان پذیر است . تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع لیسانس ۳ الی ۴ سال , فوق لیسانس ۱ تا ۲ سال , و تحصیل در مقطع دکتری حدود ۳ سال به طول می انجامد .

همچنین لازم است بدانید که تحصیل در دانشگاه های لوکزانبورگ به دلایل مختلفی ازجمله کم هزینه بودن دانشگاه های این کشور علاقمندان بسیار زیادی دارد . قصد و هدف دانشجویانی که در دانشگاه های لوکزانبورک پذیرش دریافت میکنند تحصیل در دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپا ست , زیرا که کشور لوکزانبورگ عضو شنگن میباشد و دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل میشوند , میتوانند در کشور های عضو شنگن اقدام به کار نمایند . همان طور که میدانید متقاضی تحصیل در لوکزانبورگ در مقطع لیسانس باید ۱۲ سال تحصیلی را پشت سر گذاشته و حداقل نمره آنها ۷۵ درصد از کل نمره باشد تا بتوانند جهت پذیرش از دانشگاه های لوکزانبورگ اقدام نمایند .

از دیگر مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ داشتن معدل حداقل ۱۵ و گواهی تادییه مبنی بر اینکه دوره تحصیلی متوسطه را به اتمام رسانند .

لازم است بدانید که مدارس و دانشگاه ها و موسسات آموزشی لوکزانبوگ به چهار زبان انگلیسی , فرانسوی , آلمانی و لوکزانبورگ کورس های تحصیلی ارائه می دهد و برای انتخاب این دوره های تحصیلی باید تا حدودی زبان خارجه را فراگرفته باشند .

یعنی اگر شخص متقاضی تحصیل در کورس های زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی آیلس ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد آیلس ۵/۶ و در مقطع دکترا آیلس ۷  را داشته باشد .

از دیگر مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ که اگر شخص متقاضی خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد باید مدرک لیسانس خود را ارائه دهد و پس از آن جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نماید  . و به همین صورت اگر متقاضی پذیرش در لوکزانبورگ در مقطع دکترا هستید باید مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهید .

اگر شخص متقاضی خواهان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی  در دانشگاه های لوکزانبورگ است  علاوه بر مدرک دیپلم باید ریز نمرات پیش دانشگاهی خود را ارائه دهد . و همچنین اگر متقاضی پذیرش در لوکزانبورک در مقطع کارشناسی ارشد باشد  , علاوه بر ریز نمرات دوره پیش دانشگاهی مدرک دوره کارشناسی [ لیسانس ] را نیز باید ارائه دهد .

بهتر است بدانیم به دلیل اینکه دانشگاه های اصلی کشور لوکزانبورگ در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده , و از آنجایی که زمان زیادی از تاسیس  دانشگاه های اصلی این کشور نگذشته است , آن طور که باید دارای رنک و سطح علمی بالایی نیست .

مدارک لازم برای پذیرش لوکزانبورگ :

۱ _ کپی صفحه اول پاسپورت و ترجمه شناسنامه جهت پذیرش لوکزانبورگ ارائه دهد .

۲ _ ارائه گواهی مبنی  بر عدم منع تحصیل شخص متقاضی

۳ _ متقاضی تحصیل ر لوکزانبورگ باید مدارک تحصیلی خود و همچنین مدارک هویتی خود را توسط مترجمین رسمی دادگستری ترجمه نمایند.

منظور از مدارک تحصیلی این است که اگر  متقاضی , قصد  تحصیل در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد را داشته باشد باید مدارک ۳ سال دیپلم و مدرک دیپلم و ریز نمرات پیش دانشگاهی را جهت اخذ پذیرش لوکزانبورگ را در همه مقاطع تحصیلی حتی دکترا نیز باید به ترجمه ی رسمی دادگستری درآورد . و لازم به ذکر است که مدارک ترجمه شده باید تادییه ی  دادگستری و وزارت امور خارجه را  نیز داشته باشد .

۴ _ شخص متقاضی , فرم پذیرش در دانشگاه  لوکزانبورگ را تکمیل نماید .

۵ _ ارائه کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا کارت معافیت از خدمت سربازی برای آقایان .

۶ _ ارائه مدرک زبان برای متقاضیان در مقطع کارشناسی , آیلس  ۶ و در مقطع  کارشناسی ارشد آیلس ۵/۶ و در مقطع دکنرا آیلس ۷ .

 

همان طور که گفته شد تمام مدارک برای پذیرش لوکزانبورگ باید به تادییه دادگستری و وزارت امور خارجه برسد . بر اساس قوانین لوکزانبورگ اعتبار مدارک ترجمه شده  ۶ ماه است . بهتر است که شخص متقاضی مدارکی از جمله مدارک هوییتی و عدم سوء پیشینه را دو ماه قبل از وقت سفارت تهیه نماید.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ را هر چند به طور مختصر تبیین و بررسی نماییم .

البته باید بدانبم که نحوه تکمیل و پر کردن صحیح فرم های پذیرش تحصیلی لوکزانبورگ و همچنین نحوه چیدمان مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ بسیار مهم و حائز اهمیت است  و شانس شخص متقاضی را جهت دریافت پذیرش لوکزانبوگ بالا  میبرد .

چنانچه شما عزیزان در مورد شرایط و مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در لوزانبورگ و اخذ ویزای تحصیلی و همچنین نحوه چیدمان مدارک جهت اخذ پذیرش لوکزانبورگ سوالاتی دارید , موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب و وکلای تخصصی در موارد ذکر شده آماده خدمات رسانی و مشاوره برای شما عزیزان هستند و شما میتوانید با تماس با دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور  و مشورت با مشاورین و وکلای این موسسه اطلاعات خود را تکمیل نمایید .

 

نگارنده: سمیرا احمدزاده

 

2 پاسخ
    • P.Taghavi گفته:

      با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید رزومه و شرایط جزئی تر شما توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی دقیق تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

      پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.