مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ چیست؟ مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ و ارائه آن به دانشگاه های لوکزامبورگ چگونه است؟ بعد از درخواست و ارسال  مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ، طی چه مدت پذیرش از دانشگاه های لوکزامبورگ صادر می شود؟ چگونگی ارائه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ به چه طریق است؟ نحوه چیدمان مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ و اخذ ویزای لوکزامبورگ به چه طریق است؟ در خصوص کاووش و رویت مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ چه سایت هایی کمک کننده است؟ خیل عظیمی از عزیزان در مورد مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ سوالاتی داشته اند و وکیل متخصص موسسه حقوقی ملکپور را برآن داشت تا مقاله ای مختصر و مفید در مورد مدارک و شرایط لازم برای پذیرش لوکزامبورگ، شرایط پذیرش لوکزامبورگ برای عزیزانی که علاقمند به تحصیل در لوکزامبورگ هستند در اینجا قرار دهیم.

تحصیل در لوکزامبورگ به علل مختلفی از جمله کم هزینه بودن دانشگاههای لوکزامبورگ علاقمندان بسیار زیادی دارد. تحصیل در لوکزامبورگ و پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ مقصد دانشجویانی است که می خواهند در دانشگاههای اتحادیه اروپا دانشگاههای معتبر دنیا تحصیل نمایند چرا که علاوه بر اینکه دانشگاههای لوکزامبورگ اساتید بسیار سطح بالا دارند، کسانی که پذیرش لوکزامبورگ را اخذ می نمایند از انجا که لوکزامبورگ عضو  شنگن می باشد ، دانشجویانی که از دانشگاه لوکزامبورگ تحصیل کرده و فارغ التحصیل می شوند می توانند در کشورهای عضو شنگن جهت کار اقدام نمایند.

شرایط لازم جهت پذیرش لوکزامبورگ:

متقاضیان تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع لیسانس باید نظام تحصیلی ۱۲ ساله را پشت سر گذاشته باشند و حداقل نمره آنها ۷۵ درصد کل نمره باشد تا بتوانند اقدام کنند به عنوان مثال کسی که از ایران می خواهد اقدام کند جهت دانشگاههای لوکزامبورگ، باید حداقل معدل ۱۵ را داشته باشد و باید گواهی و تاییدیه ای مبنی بر اینکه دوره تحصیلی متوسطه به پایان رسیده است ارائه شود که نشانگر واجد شراط بودن متقاضی است

مدارس و دانشگاههای لوکزامبورگ به چهار زبان انگلیسی ، فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگ کورس های تحصیلی ارائه می دهند و بسته به کورس تحصیلی که انتخاب می کنید باید زبان خارجی را تا حدودی فرا گرفته باشید مثلا اگر متقاضی در کورس های انگلیسی ثبت نام نمود در مقطع لیسانس آیلتس ۶ ، در مقطع فوق لیسانی ، آیلتس ۶٫۵ و در مقطع دکترا آیلتس ۷ داشته باشد.اگر به عنوان مثال با کورس زبان آلمانی پذیرش اخذ نمود در مقطع لیسانس ، B1 آلمانی ، فوق لیسانس B2 ,  و در مقطع دکترا ایلتس ۷  و یا  C1 آلمانی را اخذ نموده باشد.

متقاضیان تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد می بایست حتما مدرک کارشناسی یا لیسانس خود را اخذ نموده و پس از آن جهت مقطع ارشد اقدام نمایند و حداقل معدل متقاضی ۷۵ درصد کل نمره باشد یعنی دانشجویی که از ایران قصد اقدام باید حتما نمره معدل ۱۵ را در ریز نمرات دانشجویی خود داشته باشد. همچنین متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا PHD  می بایست مدرک کارشناسی ارشد، مقاله ، توصیه نامه داشته باشد و حداقل معدل متقاضی ۸۰ درصد کل نمره باشد یعنی دانشجوی ایرانی باید نمره ۱۶ را در ریز نمرات داشته باشد. البته شایان ذکر است در مقطع دکترا و دیگر مقاطع در بعضی از رشته ها، چون دانشگاههای لوکزامبورگ کورس های محدودی ارائه می دهند ممکن است پروسه پذیرش رقابتی شود به این معنی که کسانی که سطح نمره بالاتر داشته و از دانشگاههای سطح بالاتر فارغ التحصیل شده اند قابل پذیرش در دنشگاههای لوکزامبورگ  می باشند. دانشگاه اصلی و معروف لوکزامبورگ در سال ۲۰۰۳ بنیان گذاری شده و از انجا که از زمان تاسیس ان مدت زیادی نگذشته است، لذا هنوز نتوانسته سطح علمی خود را انطور که باید، ارتقا دهد جرا که کمبود مقاله و تحقیقات و نمونه کارهای عملی کمی در این دانشگاه دیده می شود.

مدارک لازم برای پذیرش لوکزامبورگ

۱- متقاضی باید کپی صفحه اول پاسپورت را جهت پذیرش لوکزامبورگ و یا ترجمه شناسنامه جهت اخذ پذیرش لوکزامبورگ را ارائه نماید.
۲-متقاضی باید گواهی مبنی بر عدم منع تحصیل  را ارائه دهد..

۳-متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ باید  مدارک تحصیلی خود را توسط مترجمین رسمی دادگستری، ترجمه نماید. توضیح اینکه اگر متقاضی بخواهد برای مقطع لیسانس یا کارشناسی پذیرش لوکزامبورگ را  اخذ نماید باید مدرک ۴ساله دبیرستان  داشته باشد و ریز نمرات کارشناسی و دبیرستان خود را ترجمه نماید. شایان ذکر است طبق قوانین پذیرش لوکزامبورگ  متقاضی باید ریز نمرات سه سال دیپلم، مدرک دیپلم، ریز نمرات پیش دانشگاهی، مدرک پیش دانشگاهی را جهت اخذ پذیرش در همه  مقاطع تحصیل در لوکزامبورگ حتی دکترا نیز تزجمه رسمی دادگستری نموده و این ترجمه ها حتما به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیز واصل شود.
۴-متقاضی پذیرش در لوکزامبورگ می بایست فرم پذیرش دانشگاه لوکزامبورگ را تکمیل نماید. برای مقطع phd رزومه متقاضی و فرم توصیه نامه از دو استاد ضروری می باشد. البته باید اذعان داشت جهت مقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد نیز  اگر این مدارک موجود باشد شانس پذیرش تحصیل در لوکزامبورگ را بسیار بالا خواهد برد.
۵-کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا کارت معافیت از خدمت برای اقایان ( دانشجویانی که تکلیف خدمت انها مشخص نشده است قادر خواهند بود با معافیت تحصیلی موقت و سپردن وثیقه نزد نظام وظیفه جهت پذیرش اتریش اقدام نمایند.
دوستان عزیز عنایت بفرمایید متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ  باید ریز نمرات همه سال های دبیرستان را برای پذیرش دانشگاههای دولتی یا خصوصی لوکزامبورگ ارائه نماید حتی اگر خواستار پذیرش تحصیل در مقطع phd  باشد.
۶-متقاضی تحصیل در دانشگاههای لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی باید  مدرک زبان انگلیسی ایلتس ۶ و در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان ایلتس ۶٫۵ را حتما ارائه دهد.
۷-عزیزان عنایت بفرمایید  که جهت پذیرش لوکزامبورگ، متقاضیانی که مقطع  کارشناسی انها ناپیوسته است ملزم هستند اصل یا ترجمه مدرک فوق دیپلم خود را نیز ارائه دهند.
۸-تمام مدارکی که در سطور بالا امده است حتما می بایست به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه واصل شود. چنانچه متقاضی قصد تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان دارد ایلتس ۶ ، تحصیل در دانشگاههای المانی B1 را داشته باشد
فوق لیسانس ایلتس۶٫۵ یا مدرک زبان B2 المانی
دکترا مدرک ایلتس ۷ یا زبان C1 المانی
در مواردی جهت صدور پذیرش باید مدارک را دانشگاههای لوکزامبورگ این امکان وجود دارد که دانشگاه اصل تمامی مدارک تحصیلی را نیز خواستار باشد که البته مطابق تجربیات فراوان وکیل موسسه حقوقی ملکپور چنین مواردی بسیار نادر و انگشت شمار است.
بر اساس قوانین فعلی دانشگاههای لوکزامبورگ  اعتبار مدارک ترجمه شده معمولا شش ماه می باشد. بنابراین قابل ذکر است رویه بهتر این است که متقاضی مدارکی مانند شناسنامه ، عدم سوء پیشینه  را دو ماه قبل از وقت سفارت تهیه نماید.

تحصیل در مقطع لیسانس در لوکزامبورگ

 

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی متوسط بین  ۳ تا ۴ سال  تمام وقت زمان می برد . شهریه دانشگاه  در مقطع لیسانس دانشگاه های لوکزامبورگ ۳۲۰۰ تا ۴۹۰۰ یورو  یورو به ازای هر ترم می باشد و دانشجویان باید شهریه تحصیلی را در ابتدای ترم پرداخت نمایند.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ

 

مقطع مستر در دانشگاه های لوکزامبورگ نیز ۱ تا ۲ سال زمان خواهد برد که با توجه به پشتکار دانشجو و البته رشته تحصیلی  این زمان متغیر می باشد.

 

تحصیل در مقطع دکتری در لوکزامبورگ

 

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطعPHD حدود ۳ سال  الی ۴ سال زمان می برد که یکسری دوره های تحقیقاتیهم شامل آن می شود. باید گفت در این مقطع تمرکز دانشجو باید به کارهای تحقیقاتی و  تز باشد. برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی و ارشد دانشگاه های لوکزامبورگ موقعیت تحصیلی بسیار ایده آل برقرار است و می توانند کارهای تحقیقاتی را با دانشگاه های سطح بالای اروپا و  خارج از اروپا به اشتراک بگذارند چرا که این دانشگاه با ۸۰ کشور ارتباط نزدیک وهمکاری تنگاتنگ دارد

دانشکده ها: دانشکده قانون و ارتباطات
دانشکده هنر و علوم انسانی
دانشکده علم و تکنولوژی

نیز وجود دارد. دانشگاه لوکزامبورگ با ۷۸ دانشگاه معتبر در سراسر جهان همکاری دارد و این به دانشجویان این امکان را می دهد که مقالات و پروژه های تحقیقاتی خود را با دانشگاه های معتبر در جهان مبادله نمایند. به تعدادی از دانشجویان برای گذراندن ترم خارجی کمک های مالی اعطا می شود. هیئت علمی دانشگاه لوکزامبورگ متشکل از اساتید برجسته از ۲۰ کشور جهان می باشد. دانشگاه لوکزامبورگ از ۳ دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده علم و تکنولوژی، دانشکده قانون و ارتباطات و دانشکده هنر و علوم انسانی که اغلب رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

می توان گفت هزینه زندگی  دانشجویی در لوکزامبورگ به نسبت روش  زندگی هر فرد تفاوت دارد  اما در مجموع باید گفت گفت یک زندگی معمولی در لوکزامبورگ حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد که ببخش قابل توجه آن از این هزینه مربوط به اجاره خانه  می باشد که حدودا در ماه حدودا مبلغ ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو است. دانشجویان حین تاحصیل می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار نمایند که البته شرایط پیدا کردن کار چندان راحت نیست.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ عبارتند از:

 

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات

کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت

تاییدیه  سلامت پزشکی

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

توجه بفرمایید  که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

در سطور بالا سعی شده است مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در لوکزامبورگ به طور جامع مورد  بررسی قرار گرفته شود. در حقیقت نحوه تکمیل صحیح  فرم های مورد نظر و مربوطه و  نحوه چیدمان مدارک جهت پذیرش تحصیلی لوکزامبورگ ، می تواند شانس متقاضی پذیرش در لوکزامبورگ را افزایش دهد .البته باید توجه داشت به دلیل پر هزینه بودن لوکزامبورگ و اینکه امکان کار حین تحصیل به ندرت است پیشنهاد وکیل موسسه حقوقی ملکپور بر این است که شما عزیزان جهت مهاجرت تحصیلی ، کشورهایی مثل آلمان، اتریش یا کانادا را انتخاب نمایید. چنانچه شما عزیزان در مورد مدارک لازم برای پذیرش لوکزامبورگ و همچنین نحوه اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ اطلاعات جامعی نیاز دارید می توانید با وکلای متخصص موسسه حقوقی ملکپور تماس گرفته و از مشاوره های تلفنی و حضوری وکلا و مشاوران متبحر و با تجربه بهره مند شوید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن کادر مجرب وکلای تحصصی ، تمامی خدمات در زمینه پذیرش تحصیلی لوکزامبورگ و . . را با تضمین انجام خواهد داد. همچنین شما می توانید جهت مهاجرت به لوکزامبورگ به سایت های زیر هم مراجعه بفرمایید.

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.