مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا

مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا چیست؟آیا مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا را جستجو می نمایید ؟ مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا را می خواهید جمع آوری نمایید ؟ آیا به دنبال پذیرش تحصیلی در امریکا هستید ؟ آیا دنبال راهی برای اخذ پذیرش امریکا می باشید ؟ آیا قصد پذیرش دانشگاه های امریکا را دارید ؟ آیا نمی دانید برای پذیرش امریکا به کجا مراجعه نمایید ؟ آیا می خواهید بدانید چه مدارکی برای پذیرش امریکا مورد نیاز است ؟ آیا در مورد هزینه های اخذ پذیرش امریکا سوالاتی دارید ؟ آیا از طریق الکترونیکی هم می شود مدارک را برای اخذ پذیرش امریکا ارسال نمود ؟ آیا می توان به صورت غیر حضوری پذیرش در امریکا را کسب نمود ؟ آیا درباره دانشگاه های مورد تأیید امریکا و نحوه اخذ پذیرش امریکا اطلاعاتی ندارید ؟ راهی آسان برای اخذ پذیرش امریکا وجود دارد ؟آیا می دانید مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا چه چیزهایی است؟آیا اطلاعات کافی درباره مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا دارید؟

مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا دارای چه ویژگی هایی است؟

آیا با مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا آشنایی دارید؟ در صورت نیاز به اطلاعات بشتر درباره مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید.

در کشور امریکا برای پذیرش در دوره کالج و یا دانشگاه بسته به دانشگاه و کالج اقدامی استاندارد های پذیرش متفاوت خواهد بود . لذا از این جهت اخذ پذیرش در هر کدام از دانشگاه و کالج های امریکا می بایست به صورت مجزا انجام پذیرد . در این حالت اگر شما برای یک کالج خاص اقدام نموده اید می توانید برای کالج های دیگر نیز اقدام به پذیرش نمایید . در این روش در صورتی که پذیرش شما از دانشگاه اولیه پذیرفته نشود ، شانس و زمان خود را برای سایر کالج ها از دست نداده اید . شما فراموش نکنید که در حال رقابت با دانشجویان سایر کشور ها می باشید و فاصله بین دانشجویان کم می باشد .

هر یک از دانشگاه های کشور امریکا ، متقاضیان خود را دعوت می نماید تا یک سال زود تر با واحد مشاوره دانشگاه مربوطه ارتباط بگیرد و بعد از گذر یک سال نسبت پذیرش دانشگاه مربوطه اقدام نمایند .

 

 

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از امریکا

در ابتدای امر شما می بایست دانشگاه و یا کالج مورد نظر خود را انتخاب نمایید .

سپس می بایست فرم پذیرش اولیه APLICATONS خود را تکمیل نمایید . ( برای دانشجویان بین المللی می بایست فرم اطلاعاتی خود را نیز تکمیل نمایند . )

شما می توانید با استفاده از سایت www.studyusa.com    تبلیغات بروز دانشگاه و کالج ها را مشاهده نمایید و فرم پذیرش دانشگاه های آن را کسب نمایید .

در صورتی که شما برای مقطع کارشناسی ارشد قصد پذیرش دانشگاه را دارید . باید مدرک کارشناسی شما در ابتدا مورد تأیید دانشگاه مربوطه و دولت امریکا باشد . و سپس اقدام به پذیرش اصلی نمایید . در مقطع فوق لیسانس چون دارای سطح علمی بالاتری می باشد ، در این مقطع بهتر است که در خواست خود را مستقیما به بخش مربوطه ارسال نمایید . شما برای آن که در این مقطع تحصیلی پذیرش شوید باید در سطح علمی بالایی باشید تا این مهم برای شما امکان پذیر شود . شما برای ارسال در خواست خود باید به یکی از بخش های دفتر پذیرش مقطع فوق لیسانس و رئیس بخش ارسال نمایید .

ارسال فرم پذیرش و APPLY :

در کشور امریکا برای مهاجرت تحصیلی کالج ها و دانشگاه ها در ابتدا نمرات و فعالیت های تحصیلی فرد از جمله آزمون ها TOFEL  ، SAT  و ACT مورد بررسی قرار گیرد . و اگر فرد نیاز به شرکت در آزمون های GRE . GMAT داشته باشند باید در لیست مدارک ارائه نمایید . در قسمت پذیرش دانشگاه یا کالج شما اطلاعاتی در زمینه برنامه های دانشگاهی شما و فرم ارسال مدارک برای شما تنظیم و ارسال خواهد شد . ( شما می توانید فرم پذیرش رایگان الکترونیکی را از سایت کالج مربوطه و یا به صورت دستی از مراکز مشاوره دریافت نمایید . )

فرم پذیرش در دانشگاه ها یا کالج ها در حدود 35 $ الی 100 $ امریکا می باشد . این پول بابت درخواست پذیرش شما می باشد و غیر قابل استرداد خواهد بود . ( حتی اگر پذیرش شما مور قبول نباشد ) در صورتی که فرم پذیرش اینترنتی را پر نموده اید و  ارسال کرده اید . حتما مطمئن شوید تا فرم در خواست پذیرش شما حتما به  دست مسئول مربوطه رسیده باشد .

دفتر پذیرش دانشگاه مربوطه ، مدارک و نمرات 4 سال اخیر تحصیلی شما در دوره مدرسه را بررسی خواهد نمود . و تمام نمرات شما را  به ریز بررسی می گردد و سطح علمی شما معیین می شود . شما در صورتی که در مقطع فوق لیسانس قصد پذیرش را دارید ، باید نمرات و  سطح علمی شما برای مقطع کارشناسی نیز بررسی گردد .

برای پذیرش نیاز می باشد تا یک گواهی از سابقه تحصیلی شما در کالج محل تحصیل قبلی و یا کالجی که در حال تحصیل در می باشید باید برای صدور پذیرش ارائه گردد . شما برای دریافت فرم ازمایشی و مقدماتی پذیرش خود باید نمرات خود را به ترتیب کالج و دانشگاه به صورت رسمی و تأیید شده ارسال نمایید تا بررسی لازم بر آن اعمال شود .

قبل از ارسال مدارک و پرداخت مبالغ حتما مطمئن شوید تا مهلت زمان ثبت نام و ارسال مدارک به اتمام نرسد . لازم به ذکر است در برخی موارد اجازه برطرف کردن نواقص و ارسال مجدد نیز داده می شود.

ثبت نام در آزمون برای مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا :

برای ثبت نام دانشگاه های کشور امریکا می بایست در آزمون های خاص مقاطع از جمله : GMAT ، GRE ،  ACT ، LSAT ، SAT و … شرکت نموده و پس از ارزیابی و کسب نمره قبولی امکان پذیرش در دانشگاه ها را خواهید داشت . علاوه بر آزمون هاز ارزیابی سطح علمی تخصصی باید دانشجویان بین المللی نمره زبان معتبر برای شروع کورس تحصیلی را  به دست آورند . این آزمون ها در بسیاری از مراکز در سطح جهان برگزار می شود به نحوی که سطح آزمون ها و سوالات به صورت یکسان خواهد بود و شرایط آزمون به صورت برابر خواهد بود . پس از کسب نمرات و موفقیت در آزمون های فوق باید مدارک تحصیلی و علمی خود را به همراه نمرات آزمون های مربوطه به انضمام رزومه خود به دفتر پذیرش دانشگاه مربوطه ارسال نمایید تا بر اساس استاندارد های دانشگاه ارزیابی نهایی صورت پذیرد .

نگاهی به آزمون های پذیرش دانشگاه امریکا :

برای آزمون های امریکا از قبیل SAT  و ACT و یا GMAT و … در زمان برگزاری آزمون از شما خواسته می شود که محل دانشگاهی خود را مشخص نمایید . لذا از این رو پاسخ آزمون شما مستقیما به محل دانشگاهی تعیین شده ارسال خواهد شد . در صورتی که آزمون شما به صورت الکترونیکی برگزار شود نتایج از طریق ایمیل به دست دانشگاه مربوطه که در زمان آزمون معیین نموده اید ارسال خواهد شد .  شما در صورتی که در مرحله اولیه در آزمون ها قبول نشوید و یا نیاز به ارسال نمره برای دانشگاه های دیگر باشد شما بایست هزینه مضاعف بپردازید .

دریافت نامه پذیرش برای مدارک و شرایط لازم پذیرش در آمریکا :

شما پس از تمام مراحل اولیه پذیرش و اتمام زمان ثبت نام ، برای دانشجو نامه پذیرش ارسال می شود . بسیاری از دانشگاه های امریکا قبل از صدور نامه پذیرش نام پذیرفته شدگان را بر روی سایت خود می گذارند .نام پذیرفته شدگان را در فهرست پذیرش قرار خواهند داد . برخی از دانشگاه های امریکا نیز ، نام تمام پذیرفته شدگان را به صورت یک جا در یک زمان خاص بر روی سایت قرار می دهند و ار سال می نمایند .

پرداخت شهریه دانشگاه های امریکا :

برخی از دانشگاه های امریکا ، برای رزرو جای خود در پذیرش دانشگاه یک مبلغ اولیه از شما اخذ خواهد نمود . البته این هزینه برای دانشجویان بین المللی به گونه ای است که باید هزینه یک سال یا یک ترم تحصیلی را باید پرداخت نمایند .

اگر شما خواستار گرفتن خوابگاه دانشجویی در امریکا می باشید باید هزینه آن را  به حساب دانشگاه و یا خوابگاه  مربوطه واریزی داشته یاشید تا جای شما رزرو شود و بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید . این به آن علت است که بسیاری از دانشگاه های امریکا ، خوابگاه به تعداد ظرفیت دانشگاه ندارند . شما می توانید با برنامه مسکن و یا اتاق اجاره ای به سرعت برای خود محل اسکانی را اجاره نمایید .

در این مرحله شاید دانشگاه شما را ملزم به ارائه نامه ای مبتنی بر دارایی که نشان دهد هزینه کامل تحصیل خود در مدت زمان تحصیل در حساب شخصی خود دارید . شما در صورتی که بورسیه تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی دریافت نموده اید می بایست اطلاعات کامل در زمینه فرد یا موسسه ارائه دهنده بورس به شما و نحوه دریافت آن در اختیار شما قرار می دهد ، باید در اختیار  دانشگاه مربوطه قرار دهید .

نوشتن یک رزومه و انگیزه نامه  عالی برای پذیرش امریکا :

شما برای آن که پذیرش خود را در دانشگاه قطعی نمایید نیاز به نوشتن یک رزومه و انگیزه نامه  عالی وکامل به دانشگاه و رشته تحصیلی اقدامی را ارائه نمایید . پس برای شما سوالی پیش می آید که چگونه sop دانشگاه امریکا را بنویسیم ؟

مرحله اول :

فکر کنید به یک موضوع بسیار بزرگ و این باید به شکلی باشد که منحصرا برای خودتان باشد . در انگیزه نامه خود تمام اهداف از انتخابتان را نمایش دهید . و باید طوری از خود بگویید که خود را کاملا از متقاضیان دیگر متمایز نمایید . از چیزی بگویید که در نمرات و فعالیت های تحصیلی شما نمایش داده نشده است . لیست دروس که در آن ها مهارت دارید را ارائه نمایید . برای بخش پذیرش در این زمینه سوالات بسیاری به وجود خواهد آمد که شما بهتر است به تمام موارد مذکور اشاره نمایید . مثل : چه دوست دارید ؟ چه کار کرده اید ؟ اهداف شما برای آینده چه خواهد بود ؟

مرحله دوم :

شما نیازی نیست خیلی سریع برای خود رزومه و انگیزه نامه بنویسید . شما این کار را با صبوری انجام دهید . توجه بسیار زیادی در مقدمه داشته باشید . انگیزه نامه را بیان ایده های خود به صورت دقیق و منظم بیان نمایید . شما نیازی به بیان کلمات پیجیده و سنگین و ممتنع نخواهید داشت . از بیانتان برای اثبات خودتان استفاده نمایید نه برای اثبات هوشمندیتان .

مرحله سوم :

زمان بدهید و درخواست کمک بدهید . شما اگر کار دیگری دارید تا زمان اتمام کار تکمیل رزومه یا انگیزه نامه خود آن را تعطیل نمایید . این یک دیدگاه تازه برای شما خواهد بود . این کار باعث می شود تا نکاتی که از چشمان شما باز مانده است نیز بررسی شود و این غفلت را بپوشانید . از انجام دادن این کار لذت ببرید ، و این کار را خودتان انجام دهید .

درخواست هایی که اغلب  انگیزه نامه ها باید داشته باشند :

*اطلاعات شخصی: شامل نام متقاضی ، سن ، آدرس ، سابقه خانوادگی ، محل تولد ، شهروندی و امثاله .

*فعالیت ها: عضویت در گروه ها ، جوایز به دست آمده ، تجربیات ورزشی ، گروه های رهبری شده و …

*طرح های آموزشی: در مقاله ای کوچک اهداف تحصیلی و شغلی ، علت دوره مطالعه خود و علت انتخاب دانشگاه مربوطه و طرح های تحقیقاتی را بیان نمایید .

*رزومه : برخی از دانشگاه ها از شما یک مقاله خصوصی برای دانشگاه درباره یک موضوع انتخابی می خواهند

* توصییه نامه ها : باید چند تن از اساتید شما باید یک نامه و ایمیل مستقیم به دفتر پذیرش دانشگاه ارسال نمایند .

نکات آزمون :

هنگام آماده شدن برای هر یک از تست های مورد بحث در این مقاله، دانش آموزان باید در ذهن داشته باشند  که آموزش زبان انگلیسی پایه و اساسی ضروری است. در نظر بگیرید که از طریق یک برنامه فشرده انگلیسی قبل از تحصیلات دانشگاهی خود داشته باشند. درست مثل هر رشته، مهارت در زبان انگلیسی را می توان با ادامه مطالعه و عمل به دست آورد.

1.نگاهی بر آزمون های بیان شده ، استفاده از مواد آماده سازی در دسترس خود را آشنا با ساختار و دستورالعمل اصلی ارائه شده است. دستورالعمل در مورد تست گرفتن از کامپیوتر و مبتنی بر کاغذ به طور کلی برای هر امتحان در دسترس است.

2.استفاده از نمونه سوالات امتحانی ادوار قبلی ، شما می توانید از نمونه سوالات ادوار قبلی مورد تأیید استفاده نمایید . شما باید شرایط خود را بروز نمایید .

3.شبیه سازی آزمون ، تا آنجا که شما می توانید در مورد محیط آزمون، و یک محیط. شبیه سازی شده باشد . اجازه می دهد خود تنها زمان اختصاص داده شده برای آزمون واقعی. تمرین کار را از طریق بخش های که به سرعت و به طور موثر به عنوان ممکن است، شناسایی و تمرکز بر مناطق که در آن شما نیاز به بهبود دارید .

4.استفاده از تمام منابع آزمون ، در ادامه شما را در مورد آزمون مطمئن شوید و چگونه آن را به ثمر رساند، نتیجه بهتر  شما می شود. وب یک منبع عالی است، و بسیاری از اطلاعات آنلاین رایگان است. بهترین استفاده را از مشاوره و مواد است که می تواند کمک به شما در دستیابی به موفقیت است .

  1. هدفدار حرکت نمایید ، قبل از شروع آزمون شما تمام دستور العمل های مربوط به آزمون را به صورت کامل مطالعه نمایید . اهداف خود را مشخص نمایید و صحیح حرکت نمایید .

6.آرام و با اعتماد به نفس باشید ، استراحت کافی داشته باشید . این اعمال به شما کمک می کند تا راحت تر و صحیح تر آزمون دهید .

 

مدارک مورد نیاز پذیرش امریکا ، برای افرادی که دانشجویان بین المللی می باشند بایست فرم الکترونیکی ثبت نام را تکمیل نمایند و هزینه تحصیلی خود را واریز نمایند و  گواهی تمکن مالی بانکی  ، کپی از پاسپورت دانشجو، ترجمه رسمی مدارک تحصیلی به انگلیسی ممهور به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری  ،مدرک زبان (آیلتس و تافل و…) بسته به دانشگاه نوع مدرک زبان درخواستی متفاوت می باشد و همچنین برای مقاطع مختلف  نیز متفاوت می باشدبرای مثال اکثر دانشگاه ها برای پذیرش در مقطع لیسانس آیلتس حداقل 5/5 و یا ارائه  آیلتس 6 و برای مقطع فوق لیسانس ارائه حداقل آیلتس  5/6  الزامی می باشد. باید رزومه خود و انگیزه نامه و مقالات شخصی خود و توصیه نامه را ارسال نمایند . این مقالات باید به زبان اصلی انگلیسی ترجمه شده باشد .

در صورتی که مطالب فوق در زمینه مدارک و شرایط پذیرش امریکا مکفی نبوده است می توانید به سایت مراجعه نماید. یا با وکلای حاذق موسسه مشاوره ای MIE ارتباط تلفنی برقرار نمایید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *