مزایای تابعیت آمریکا

مزایای تابعیت آمریکا را می دانید؟آیا از نحوه ی دریافت مزایای تابعیت آمریکا مطلع هستید؟چگونه می توان مزایای تابعیت آمریکا را دریافت نمود؟مؤسسه مشاوره ای MIE سعی نموده در مورد مزایای تابعیت آمریکا توضیحاتی را برای شما ارائه دهد.اگر علاقه مند به دانستن  مزایای تابعیت آمریکا هستید مقاله زیر را تا انتها دنبال کنید. شما می توانید هر گونه سوالی مزایای تابعیت آمریکا داشتید با مشاوران موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمائید.موسسه مشاوره ای MIE ازبزرگترین مؤسسات مشاوره ای خاورمیانه در زمینه حقوق خصوصی و حقوق بین الملل فعالیت می نماید و تجربه خود را در این زمینه در اختیاز متقاضیان قرار خواهد داد.

 

مزایای بسیاری برای یک شهروند امريكايي وجود دارد. شهروندان امریکایی حق رأي دارند که غير شهروندان ندارند. نه تنها شهروندان می توانند در انتخابات فدرال رأي بدهند، بلكه ایالات متحده حق رأي در انتخابات ایالتی و محلی را هم به شهروندان محدود کرده است. در برخی موارد، شهروندان از زمان پردازش سریعتر مهاجرت براي آوردن اعضای خانواده خود از خارج از کشور به ایالات متحده بهره مند مي شوند. حتی افرادي كه خارج از ایالات متحده متولد مي شوند، معمولا با داشتن والديني كه شهروندان امريكايي باشند به صورت خودکار شهروند امريكايي محسوب مي شوند. شهروندان همچنين از مزاياي دسترسی به کمک های دولت ایالات متحده هنگام سفر به خارج از کشور نيز بهره مند مي شوند. و با داشتن یک گذرنامه امريكايي، شهروندان امریکایی ممکن است برای سفر به کشورهای دیگري که با ایالات متحده موافقتنامه محلي دارند نياز به اخذ رواديد نداشته باشند. شهروندان دسترسی بیشتري به مشاغل فدرال دارند از آنجا که اکثر سازمان های دولتی کارکنان خود را مستلزم داشتن تابعيت مي كنند. آنها همچنین دسترسی بیشتري به یکی از برجسته ترين آموزش هاي عالی در جهان دارند و می توانند به راحتی واجد شرایط نرخ شهریه دولتي در کالج ها و دانشگاه های دولتی بشوند. در نهایت، شهروندان همچنين شانس بیشتری برای تبدیل شدن به مقامات دفتري منتخب دارند چرا كه تابعيت برای بسیاری از مقامات دفتري منتخب الزامي است.مزایای تابعيت امریکايي به طور خلاصه عبارتند از:
1-حق رأي
2-آوردن آسان تر اعضای خانواده به ايالات متحده
3-نوزادان شهروندان هم تبديل به شهروند مي شوند
4-دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات متحده
5-امکان یافتن شغل های فدرال بیشتر
6-دسترسی به نظام بهداشت و درمان ایالات متحده

مسئولیت هاي شهروندان امريكايي :

تابعیت امريكايي چندین مسئولیت به همراه خود دارد. همه شهروندان امريكايي پذيرنده تابعیت باید سوگند وفاداری یاد کنند. در این سوگند، کسانی که روند قبول تابعیت را طي كرده اند باید سوگند ياد كنند كه: از قانون اساسی دفاع و حمایت كنند، از قوانين ایالات متحده حمایت و دفاع كنند، در هنگام نیاز به ایالات متحده خدمت كنند، و آنها باید به وفاداری به ایالات متحده سوگند ياد كنند. همچنین ممکن است از شهروندان امريكايي درخواست شود كه به عنوان هیئت منصفه خدمت كنند. شهروندان مذكر امریکایی بین سنین 18 و 25 سال بايد در خدمت داوطلبانه نظام، كه به ارتش ذخيره ايالات متحده نيز مشهور است، ثبت نام كنند. همچنين شهروندان پذيرنده تابعیت امريكايي به شرکت در روند سیاسی و حمایت از ارزش هاي تحمل و احترام ایالات متحده تشویق مي شوند. شهروندان امریکایی همچنين موظف به پرداخت تمام مالیات هاي ایالتی و فدرال مي باشند.
مسئولیت هاي شهروند امريكايي به طور خلاصه عبارتند از:
1-سوگند وفاداری
2-امكان خدمت در هیئت منصفه
3-پرداخت همه مالیات هاي محلی، ایالتی، و فدرال
4-ثبت نام در خدمت داوطلبانه نظام

روند قبول تابعیت:

اگر یک فرد در ایالات متحده یا از پدر و مادر امریکایی متولد نشده باشد، براي تبدیل شدن به يك شهروند امریکایی بايد از طریق فرایند قبول تابعیت عمل كنند. قبول تابعیت نامي است كه به کل فرایند تابعيت داده شده است که در آن متقاضی باید تمام شرایط قانون مهاجرت و ملیت (INA) را برآورده كند. افراد در صورت برآورده كردن شرايط زير ممکن است واجد شرایط روند دریافت تابعیت بشوند:
به مدت 5 سال یا بیشتر مقيم دائم بوده باشند
به مدت 3 سال یا بیشتر مقيم دائم بوده و در حال تشكيل پرونده به عنوان همسر یک شهروند امريكايي باشند
در خدمات نیروهای مسلح ایالات متحده شرکت كرده باشند

جهت اخذ مشاوره تخصصی در زمینه حقوق خصوصی و حقوق بین الملل می توانید با کارشناسان مؤسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *