فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. مقاله معرفی دانشگاه استنفورد برای همه شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه مشاوره ای MIE نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد.

دانشگاه استفورد از معروف ترین دانشگاه های جهان است که در شهر استفورد میان شهر سانفرانسیسکو و سن خوزه در دره سیلیکون ایالت کالیفرنیا واقع شده است. دانشگاه استفورد میان شهر سانفرانسیسکو و سن خوزه به بنیان گذاری لیلاند و همسرش جین با انگیزه ی ایجاد یادبودی برای پسر ناکامشان که در 16 سالگی درگذشت، در سال 1891تاسیس شد.

دانشگاه استفورد یکی از دانشگاه های پیشرو در تحقیقات جهانی است که تبدیل به یک رهبر در آموزش، تحقیق و نوآوری شده است، در سال2016 دانشگاه استفورد 125 سالگی خود را جشن گرفت.جالب است بدانید موسسان شرکت های یاهو و گوگل از فارغ التحصیلان فناوری اطلاعات این دانشگاه بودند، همچنین سیمین دانشور، نویسنده ی اثر ماندگار سو وشون و امید کردستانی، مدیر مالی شرکت گوگل از دانشجویان دانشگاه استنفورد بودند.

اولین زن برنده ی مدال فیلدز، مریم میرزاخانی، یکی از اساتید دانشگاه مشهور استنفورد است. و همچنین ایرانیان بسیار دیگری که از فارغ التحصیلان این دانشگاه و دارای نقش به سزایی در عرصه های جهانی هستند.

در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد دانشگاه استنفورد می توانید با مشاوران و وکلای برجسته ی امر حقوق بین الملل در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل کنید.

نکاتی پیرامون دانشگاه استنفورد:

*دانشگاه استنفورد یک دانشگاه خصوصی است.

* یک بند ویژه در قانون اساسی کالیفرنیا وجود دارد که به صراحت می گوید تا زمانی که ملک دانشگاه استنفورد برای اهداف آموزشی استفاده می شود، اموال دانشگاه از مالیلت معاف هستند.

* رئیس دانشگاه توسط کل دانشجویان دانشگاه انتخاب می شود.

* این دانشگاه دارای دانشکده‌های علوم، بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است.

دانشکده ها:

دانشکده بازرگانی یا کسب و کار

دانشکده علوم زمین شناسی، انرژی و محیط زیست

دانشکده آموزش

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم انسانی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم پزشکی

فرآیند تحصیل:

سال تحصیلی معمولاً در اواخر سپتامبر شروع  و در اوایل ماه ژوئن پایان می یابد. مقطع کارشناسی 4سال تمام وقت است.

شهریه ی مقطع کارشناسی 42.690 دلار برای سال 2013-2014 بود.

فرآیند پذیرش از دانشگاه استنفورد برای شهروندان آمریکایی و کسانی که اقامت دائم آمریکا را دارند با در نظر گرفتن شایستگی فرد در صورت عدم توانایی پرداخت شهریه صورت می گیرد، در حالی که برای دانشجویان خارجی این طور نیست. 64 درصد آنان به طور متوسط حدود 31.411 دلار کمک مالی دریافت می کنند.

در سال 2012-2013 دانشگاه استنفورد 126 میلیون دلار به 3485  دانشجو با یک بسته کمک مالی 40.460 دلاری اعطا کرد. یعنی 80 درصد دانشجویان به نوعی کمک مالی دریافت کردند. دانشگاه استنفورد یک سیاست بدون وام را درپیش گرفته است.

در سال 2015 ازهزینه شهریه، خوابگاه و تغذیه ی خانواده هایی که درآمدشان زیر 65.000 دلار بود، صرف نظر کرد و بیشتر خانواده ها با درآمد زیر 125.000 دلار نیاز به پرداخت شهریه ندارند و خانواده هایی که در آمدشان بیشتر از 150.000 دلار است، شهریه شان به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. 17 درصد دانشجویان مانند دانشجویان کم درآمد کالج، کمک مالی دریافت می کنند.

موسسات و مراکز تحقیقاتی

این دانشگاه بیش از 18 آزمایشگاه، موسسات و مراکز تحقیقاتی دارد. موسسات وابسته استنفورد نیز شامل آزمایشگاه ملی شتابنده املاک، موسسه تحقیقاتی استنفورد (یک نهاد مستقل که از دانشگاه استفورد نشات گرفته)، موسسه هوور، جنگ، انقلاب و صلح (یک موسسه عمومی اصلی و مهم که دانشمندان را از سراسر جهان، جهت بازدید از آن جذب می کند) و موسسه طراحی هسو پلتنر Hasso Plattner (یک مدرسه طراحی چند رشته ای در همکاری با موسسه هسوپلتنر دانشگاه پوتسدام که محصول طراحی مهندسی را با آموزش مدیریت بازرگانی ادغام می کند.)

کتابخانه ها و منابع دیجیتال

کتابخانه دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۴ یک مجموعه ای از ۹.۳ میلیون جلد کتاب را نگه داری کرد: نزدیک به ۳۰۰ هزار کتاب های کمیاب و خاص، ۱.۵ میلیون کتاب های الکترونیکی، ۲.۵ میلیون موارد سمعی، بصری، ۷۷هزار سریال، ۶میلیون منابع ریز ورقه و هزاران منابع دیجیتال دیگر.

سیستم اصلی در کتابخانه دانشگاه استنفورد، کتابخانه سبز است که شامل اتاق های کنفرانس، جلسه میتینگ و فضاهای مطالعه است.

اعتبار و رتبه بندی:

در سال ۲۰۱۶ دانشگاه استنفورد در رتبه سوم رتبه بندی جهان قرار گرفت. در حالیکه در بیشتر سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۱۶ به عنوان رتبه سوم در رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان درجه بندی شد.

 

تحقیقات تجاری:

دانشگاه استنفورد یکی از موفق ترین دانشگاه ها در ایجاد شرکت ها و صدور مجوز اختراعات برای شرکت های موجود است.

این دانشگاه اغلب به عنوان یک الگو برای انتقال تکنولوژی معرفی می شود.

موسسات و شرکت های گوگل، هیولت، پاکارد، نایک، سان مایکروسیستمز، اسنپ چت، یاهو، اینستگرام توسط فارغ التحصیلان دانشگاه استنفورد تاسیس شده اند که درآمد سالانه ی آنها بیش از ۲.۷ تریلیون دلار یعنی معادل ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان است.

دانشجویان

تعداد دانشجویان این دانشگاه ۷۰۰۰ دانشجو در دوره لیسانس و حدود ۹۰۰۰ نفر در تحصیلات تکمیلی از سراسر نقاط جهان است.

در سال ۲۰۱۳ ، ۴۷دصد دانشجویان کارشناسی زنان بودند.

دانشگاه استنفورد در  سال تحصیلی ۲۰۱۱-۲۰۱۲ ، ۱۷۲۵ مدرک کارشناسی، ۲۲۷۸ مدرک کارشناسی ارشد، ۷۶۴ مدرک دکترا  و ۳۶۶ مدرک حرفه ای به دانشجویان اعطا کرد.

در سال۲۰۱۱ ، ۷۶ درصد از فارغ التحصیلان در دوره ی ۴ ساله و ۹۶ درصد از آنان در دوره۶ ساله بودند.

در سال ۲۰۱۰،  ۱۵ درصدداز دانشجویان، دانشجویان نسل اول بودند.

خوابگاه و خانه دانشجویی:

از سال ۲۰۱۲ ،۸۶ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی در خانه مسکن دانشگاه زندگی می کنند.

ضروری است که دانشجویان سال اول دوره کارشناسی در محوطه دانشگاه زندگی کنند و مسکن برای همه ی ۴ سال دانشجویان کارشناسی تعیین شده است.

از سال۲۰۱۵ ، حدود ۵۵ درصد از جمعیت دانشجویان کارشناسی ارشد در محوطه دانشگاه زندگی می کنند، همچنین آپارتمان هایی نزدیک پارک پلو آلتو مینلو برای دانشجویانی که به دلیل کمبود فضا نمی توانند در محوطه ی دانشگاه زندگی کنند، اختصاص داده شده است.

ورزش

از سال ۲۰۱۶ ، دانشگاه استنفورد، ۱۶ تیم دانشگاهی ورزشی مرد،۲۰  تیم دانشگاهی زن، ۱۹ باشگاه ورزشی و ۲۷ ورزش غیر رسمی داخلی ایجاد کرد.

ورزشکاران دانشگاه استنفورد ۲۷۰ مدال المپیک دریافت کردند که ۱۳۹ تای آن طلا بود. در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ استنفورد بیشترین مدال المپیک را از میان دانشگاه های ایالت متحده آمریکا به دست آورد. در المپیک ۱۶ مدال در بازی های المپیک به دست آورد که ۱۲ تای آن طلا،ث نقره و ۲ برنز بود.

هدایا و جمع آوری کمک مالی:

هدایای دانشگاه استنفورد،توسط شرکت مدیریتی دانشگاه استنفورد مدیریت می شود که در آگوست 2015 ،222میلیون دلار ارزش گذاری شد که 3.6 بیشتر از سال گذشته اش بود، کمک های مالی برای بنیاد تعالی با هدف ارائه پشتیبانی علمی برای دانش آموزان و استادان،بودجه 366 کمک هزینه های تحصیلی جدید برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، 139 صندلی جدید برای استادا، وایجاد 38 ساختمان جدید استفاده شدند. کمک های مالی جدید نیز به منظور ایجاد امکانات برای تحقیقات سلول های بنیادی، یک دانشکده ی جدید برای کسب و کار، گسترش دانشکده حقوق، یک سالن کنسرت  در دانشگاه، یک موزه هنری جدید، توسعه برنامه ریزی شده دانشکده پزشکی و چیز های دیگر در نظر گرفته شده است.

 

اعضای دانشگاه

در سال ۲۰۱۴ لیست افراد دانشگاه استنفورد ۲۱۱۸ نفر شامل همراهان ارشد، تصدی خط دانشکده و اعضای هیئت علمی مرکز پزشکی بود.

روسای دانشگاه تا از زمان تاسیس تا اکنون دیوید استار جردن، والاس استرلینگ، کنت پیترز، جان هنسی بودند.
جامعه فعلی دانشگاه استنفورد از دانشمندانی شامل:
21 برندگان جایزه نوبل
155 نفر از اعضای آکادمی ملی علوم؛
105 اعضای آکادمی ملی مهندسی
66 نفر از اعضای موسسه پزشکی؛
277 اعضای آمریکایی آکادمی هنر و علوم؛
20 دریافت کننده مدال ملی علم؛
2 دریافت کننده مدال ملی فناوری؛
3 دریافت کننده مدال ملی علوم انسانی؛
50 نفر از اعضای انجمن فلسفی آمریکا؛
56 همراه انجمن فیزیک آمریکا (از سال 1995).
5 برنده جایزه پولیتزر؛
27 بورسیه مک آرتور ؛
5 برنده جایزه بنیاد ولف.
2 برنده جایزه یک عمر دستاورد ACL ؛
14 همراه AAAI؛

موارد مورد نیاز برای فرآیند درخواست و پذیرش:

90 دلار هزینه درخواست پذیرش است که این هزینه غیر قابل استرداد می باشد. (برای معافیت از هزینه ی درخواست، تایید مشاور لازم است.)

گزارش مدرسه از جمله توصیه نامه مشاور

نسخه های رسمی

دو توصیه نامه از دو معلم

نسخه امتحان نیم سال

پس از تقدیم درخواست آن را باید به ایمیل  admission@stanford.edu بفرستید و اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیلتان معتبر است تا مطمئن شوید همه ی مکاتبات دانشگاه استنفورد را دریافت خواهید کرد.

موسسه مشاوره ای MIE نسخه ای از فرم پذیرش را برای شما عزیزان تهیه کرده است که می توانید آن را در سایت موسسه دریافت کنید.

برای درخواست کمک مالی به سایت finacialaid.stanford.edu  مراجعه کنید تا از مهلت و جزئیات آن آگاه شوید.

دانشگاه استنفورد از بهترین دانشگاه های جهان و دارای رنکی معتبردر دنیاست. دانشگاه استفورد یکی از دانشگاه های پیشرو در تحقیقات جهانی است که تبدیل به یک رهبر در آموزش، تحقیق و نوآوری شده است اگر قصد تحصیل در این دانشگاه زیبا و معتبر را دارید . موسسه مشاوره ای MIE آماده ی هرگونه همکاری با متقاضیان محترم و ارائه خدمات مشاوره ای با کیفیت بسیار بالا در این زمینه می باشد. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_University

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *