دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون یکی از بهترین دانشگاه های کشور آمریکاست. این مقاله جهت تمامی شما عزیزان همیشه همراه سایت نوشته و تقدیم شما عزیزان می گردد و در این مقاله در مورد معرفی دانشگاه بوستون آمریکا و همچنین تاریخچه ای مختصر از این دانشگاه، و معرفی برخی از دانشکده های در حال فعالیت و رشته های قابل پذیرش در دانشگاه بوستون و تعداد دانشجویان و کارکنان و… می پردازد . در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد و یا نحوه پذیرش و هزینه های تحصیل و زندگی در این دانشگاه می توانید با وکلا و مشاورین برجسته موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است توانسته باشیم مطالب مفیدی را خدمت شما عزیزان همیشه همراه این سایت قرار داده باشیم .
آیا در مورد دانشگاه بوستون آمریکا سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با دانشگاه بوستون آمریکا آشنا شوید ؟ چه رشته هایی در دانشگاه بوستون آمریکا در حال تدریس است ؟ در مورد دانشکده های دانشگاه بوستون آمریکا اطلاعاتی دارید‌؟ آیا از رتبه علمی دانشگاه بوستون آمریکا مطلع هستید ؟

درباره دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون با بیش از 32500 دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از بیش از 130 کشورو نزدیک به 10.000 اعضای هیات علمی و کارکنان، 17 مدرسه و کالج و نزدیک به 250 رشته تحصیلی یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین دانشگاه های ایالت متحده می باشد .
معرفی برخی از دانشکده های این دانشگاه :
دانشکده فنی مهندسی
دانشکده مهندسی متشکل از جامعه دانشگاهی از دانشجویان، استادان و کارکنان درگیر در آموزش (مهندسان فردا) برای پیشبرد مرزهای علم و فناوری از طریق تحقیق و کشف حرفه ی مهندسی به عنوان خدمت به بشریت کمک می کند تا دانش آموزان در اعضای موثر جامعه تبدیل شده شوند یک
رسالت دانشکده مهندسی
آموزش نسل جدیدی از مهندسان و تاثیرگذلری آنها در تمام جامعه
پیشبرد مرزهای دانش از طریق علوم مهندسی و پژوهش
تولید، نوآوری ، تحقیق و ترجمه برای پیشبرد پروژه های تحقیقاتی
شرکت به عنوان رهبران جهانی در تمام ابعاد علمی، آموزشی و فناوری
دانشکده مهندسی شامل گروه مهندسی پزشکی، مهندسی برق و کامپیوتر، و مهندسی مکانیک، و بخش های علوم و مهندسی مواد و مهندسی سیستم است
این کالج رشته های زیر را ارائه می دهد
کارشناسی (BS)
مهندسی پزشکی
مهندسی رایانه
مهندسی برق
مهندسی مکانیک
فن آوری های انرژی
فناوری نانو
نوآوری در فن آوری
مهندسی هوافضا
مهندسی ساخت
علوم مواد و مهندسی
مهندسی سیستم ها

کارشناسی ارشد ((MS
مهندسی پزشکی
مهندسی رایانه
مهندسی برق
مهندسی ساخت و تولید جهانی
مهندسی ساخت
علم و مهندسی مواد
مهندسی مکانیک
فوتونیک
مهندسی سیستم ها
کارشناسی ارشد (مهندسی)
مهندسی پزشکی
مهندسی رایانه
مهندسی برق
مهندسی ساخت
علم و مهندسی مواد
مهندسی مکانیک
فوتونیک
مهندسی سیستم ها
(PhD)
مهندسی پزشکی
مهندسی رایانه
مهندسی برق
علم و مهندسی مواد
مهندسی مکانیک
مهندسی سیستم ها
مدارک تحصیلی ترکیبی
که شامل رشته های کارشناسی ارشد مهندسی ساخت و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MS / MBA) مدرک تحصیلی
ارائه شده است .
مدرک تحصیلی MD که ترکیب در PHD مهندسی پزشکی و دکترای پزشکی است نیز در دانشگاه بوستون قابل ارائه می باشد .

دانشکده علوم و هنر
جامعه دانشگاهی این دانشکده شامل دانشجویان و استادانی است که درکشف، ارزیابی و انتقال دانش از طریق مطالعه علوم انسانی، علوم طبیعی و محاسباتی و علوم اجتماعی به فعالیت می پردازند .
ماموریت دانشکده علوم و هنرپیشرفت دانش از طریق پژوهش و بورس تحصیلی و آماده سازی پژوهشگران آینده، دانشمندان، معلمان کالج و دانشگاه، از جمله اهداف دیگر این کالج است . . است
آموزش تحصیلات تکمیلی در این موسسه نشان دهنده قدرت ما به عنوان قلب یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ، از خود گذشتگی از دانشکده ما به آموزش و نظارت، و بسیاری از مزایای ما در بوستون است.
کار کلاس، گردش، و کارورزی و برنامه های مشترک در سیدنی، بروکسل، بلژیک؛ شانگهای، چین؛ لندن، انگلستان؛ پاریس، فرانسه؛ شهر درسدن آلمان؛ دوبلین، ایرلند؛ اوکلند، نیوزیلند؛ مادرید، اسپانیا؛ و ژنو، سوئیس. برنامه های ویژه در بوئنوس آیرس، آرژانتین ارائه شده؛ ریو دو ژانیرو، برزیل؛ شانگهای، چین؛ کپنهاگ دانمارک ، اکوادور؛ لندن، انگلستان؛ گرونوبل فرانسه؛ پاریس فرانسه؛ شهر درسدن آلمان؛ حیفا، اسرائیل؛ میلان، ایتالیا؛ پادوا، ایتالیا؛ رم، ایتالیا؛ ونیز، ایتالیا؛ کیوتو، ژاپن؛ توکیو ژاپن؛ بیروت، لبنان؛ رباط، مراکش؛ سنگاپور؛ بورگوس، اسپانیا؛ مادرید، سپانیا؛ منورکا، اسپانیا؛ ژنو، سوئیس؛ زنگبار، تانزانیا؛ استانبول، ترکیه؛ لس آنجلس، کالیفرنیا؛ و واشنگتن دی سی را دارد که هدف از این برنامه ها تحقیقات و ارئه درس دانشگاهی فراتر از جامعه بزرگ بوستون و گسترش آن دردانشگاه ها و کالج های بین المللی است .
کالج پایه و اساس علوم انسانی برای دانشجویان دوره کارشناسی در مدارس و کالج های حرفه ای دانشگاه را فراهم می کند

دانشکده علوم ارتباطات
این کالج شامل سه بخش: فیلم و تلویزیون؛ روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی، تبلیغات و روابط عمومی است که هر بخش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حرفه ای فعالیت می نماید
رشته های اصلی این کالج در مقطع کارشناسی (BS) در زمینه مطالعات فیلم و سینما، روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی است که منجر به اخذ مدرک کارشناسی هنر می شود .
در مقطع کارشناسی ارشد یا تحصیلات تکمیلی که MS نامگذاری می شود رشته های مشارکت رسانه علوم و روزنامه نگاری تبلیغات و ارتباطات جمعی و روابط عمومی تدریس می شود .
ماموریت و رسالت اصلی هیئت علمی و دانشجویان حفظ استانداردهای بالای موفقیت تحصیلی و ایجاد دقیق و حرفه ای آموزش مهارتهای ارتباطی برای آماده سازی دانش آموزان برای موفقیت در کار می باشد .
اهداف کالج :
• تحصیلات درهسته هنرهای آزاد که به درک پایه های متنوع فرهنگی جوامع منجر می شود
• تفکر انتقادی، خلاقیت، و تمامیت شخصی
• تحقیقات مفصل، نوشتن، شفاف، مهارت های ارائه شفاهی، و تسلط بر رسانه های مختلف ارتباط جمعی
• درک و یادگیری که یک هدف دائمی است
دانشکده پزشکی
دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون در سال 1873 با ادغام کالج پزشکی زنان تاسیس شد . این دانشکده در بخش تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی فعالیت می کند و مدارک MD – MD-JD . MPH-MD را ارائه می کند که این مدارک در سطح کارشناسی ارشد و دکتری است .
دانشکده پزشکی در جنوب بوستون و در مجاورت بیمارستان اصلی آموزشی این دانشکده قرار دارد. این مجموعه شامل دانشکده های دندانپزشکی و مرکز بهداشت کارتر و پارک تحقیقات بیو تکنولوژی می باشد .
مرکز پزشکی بوستون حدود یک میلیون بازدید کننده در سال و 25000 اقامت بیمارستانی در سال را تامین می کند .
حدود %30 از دانشجویان پزشکی این دانشکده تجربه تحقیقات و پروژه های بین المللی و بیش از نیمی از آنان در پروژه های تحقیق و انتخاب دروس شر کت می نمایند .
دانشکده حقوق
این دانشکده در سال 1872 تاسیس شده است . دانشکده حقوق بوستون با محوریت آموزش استثنائی و بورس تحصیلی برجسته شناخته شده است .
فارغ التحصیلان این دانشکده که حدود 24000 نفر می باشند با دستیابی به مشاغل موفق و قابل توجه از دیگر دانشجویان متمایز شده اند . این دانشکده که به قانون BU هم معروف است در قلب بوستون واقع شده است .

نتیجه گیری
هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است معرفی دانشگاه بوستون آمریکا و همچنین معرفی برخی دانشکده های دانشگاه بوستون آمریکا و رتبه علمی این دانشگاه و .. است که با توجه به دانشجویی بودن کشور آمریکا و سطح بالای علمی دانشگاه های این کشور بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد تحصیل در دانشگاه بوستون آمریکا را دارد با مشورت با موسسه مشاوره ای MIE بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

منابع :

https://www.bu.edu

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *