دانشگاه سملوایز مجارستان

دانشگاه سملوایز مجارستان چگونه دانشگاهی است؟ آیا کسی مایل به تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان می باشد؟ برای تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان چه مدارکی نیاز است؟ آیا تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان شرایط خاصی دارد و آیا شما از این شرایط مطلع هستید؟ آیا مایل به دانستن شرایط ادامه ی تحصیل در دانشگاه سملوایز مجارستان می باشید؟

ما شما را در این مسیر راهنمایی می کنیم. در این مقاله سعی بر آن است که به معرفی و توصیف دانشگاه علوم پزشکی سملوایز در پایتخت کشور مجارستان در بوداپست بپردازیم .دانشگاهی که نه تنها در کشور خود در بین دانشگاههای علوم پزشکی تراز اول است بلکه دارای رتبه های برتر در بین کشورهای جهان به خصوص کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شاخه ی رشته های علوم پزشکی می باشد. بنابراین به بررسی شرایط تدریس,معیارهای  پذیرش,امکانات آموزشی و پژوهشی .توصیفی کلی از دانشگاه سملوایز مجارستان می پردازیم که اطلاعات پایه و مورد نیاز برای داوطلبان و متقاضیان این رشته از نحوه پذیرش و برنامه های آموزشی و….در اختیار بگذارد تا داوطلبین با توجه شرایط و رشته انتخابی برای  ادامه ی تحصیل در این دانشگاه علوم پزشکی معتبر بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. جهت کسب اطلاعات جامع در این خصوص مشاورین مجرب موسسه ی مهاجرتی MIE همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

دانشگاه سملوایز:

دانشگاه سملوایز مجارستان از معتبرترین و کهن ترین دانشگاههای علوم پزشکی در مرکز اروپا است که فعالیت خود را از دهه 60 میلادی آغاز کرده و توسط بنیانگذار  سرشناس خود پرفسور سملوایز که به کاشف بزرگ علت تب در جهان شهرت دارد, تاسیس شد و در رشته های مختلف علوم پزشکی از نقاط مختلف برای ادامه تحصیل در مقاطع بالای دکترا و… دانشجو پذیرفت,داوطلبانی که دوره های پیش دانشگاهی و آماده سازی و کمک آموزشی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه  خود را در کالج ها و دانشگاههای دیگر گذرانده و مدارک لازم را کسب کرده اند میتوانند برای پذیرش در این دانشگاه اقدام نمایند. سپس هنگامی که در آزمون ورودی دانشگاه(شیمی,فیزیک,زبان انگلیسی و..) قبول شدند میتوانند دوره های تحصیلی خود را در دانشگاهی با امکانات مدرن و برنامه های آموزشی معتبر و به روز شده با روابط گسترده آموزشی با سایر دانشگاهها و مراکز علمی  پژوهشی وتبادل و انتقال دانش, در کشورهای عضو اتحادیه اروپا,اساتید مجرب و مشهور,آزماشگاهها و بیمارستانهای مربوطه,…شروع به تحصیل کنند.

شهرت و اعتبار جهانی دانشگاه سملوایز:

دانشگاه سملوایز مجارستان شهرت بین المللی خود را  با  سیستم آموزش و پرورش  نظری و عملی  بدست آورده است. مهارت های علمی در برنامه های آموزشی و ارایه  توسط گروههای کوچک  و به صورت  نیرومند و یکپارچه  برای نزدیک تر کردن روابط بین دانش آموز و معلم برای آموزشهای موثر و مفید ایجاد کرده است. بعلاوه دانشگاه سملوایز مجارستان یکی از ارائه دهندگان مراقبت های پزشکی و بهداشتی کشور مجارستان است که دارای چهار مرکز مرکز بالینی است که چهل بخش برای مراقبت از بیماران را دارد. دانشجویان از این امکانات و ساختار معتبر بالینی می توانند بهره ی زیادی ببرند . دانشگاه سملوایز مجارستان دارای بیش از سی سال تجربه در آموزش های بین المللی است.در این سه دهه فعالیت گسترده و برنامه های متنوع و معتبر آموزشی در رشته های پزشکی,دندانپزشکی و داروسازی به زبانهای انگلیسی ارایه میدهد. برای شرکت در برنامه های بالینی دانشجویان مستلزم آن هستند که از سطح معینی از زبان مجاری برای ارتباط با بیماران برخوردار باشند.اما در سال اول و دوم ابتدای آموزش و تحصیل دروس تماما و صرفا به زبان تدریس میشوند. دانشگاه سملوایز مجارستان سه برنامه اصلی و خارج از برنامه های دانشگاه دارد که عبارت است از : 1.برنامه های پزشکی در آلمان2 .کارشناسی ارشد فیزیئتراپی در سویس3.برنامه مدیریت ارشد بهداشت در اسلواکی

بعلاوه تحقیقات وپژوهش های  بین المللی زیادی انجام میشود که در سال در مجلات معتبر و تخصصی منتشر میشوند.

رتبه ها و اعتبارات دانشگاه سملوایز:

در سال 2016 طبق آمارQS(رنکینگ دانشگاههای جهان)  دانشگاه سملوایز در بین دانشگاههای پزشکی نامش در میان 151 تا 200 تای برتر در جهان قرار گرفته است در زمینه داروسازی,پزشکی,در میان دانشگاههای مجارستان رتبه ی یک را دارد. دانشگاه سملوایز از رتبه های گسترده علم و دانش رقابتی برخوردار است که *دانشجویان با مدرک  این دانشگاه از اعتبار خوبی برای حضور در بازار کار جهانی برخوردار میشوند.*مدارک رشته های پزشکی سملوایز در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر هستند.,این مدارک میتوانند حضور و پذیرش و ادامه کار و تحصیل دانشجو را در بقیه کشورهای اروپایی حتی بدون شرکت در آزمون های ورودی تسهیل کند. با توجه به تجارب قبلی و طبق آمار داوطلبان نتایج مطلوبی را به خصوص در کشورهای امریکا,ژاپن, بدست آورده اند.(کشورهایی که شرکت و قبولی در آزمون های ورودی لازم است). دانشگاه سملوایز و مدارک و دوره های آموزشی اش توسط دولت  ایران و وزارت بهداشت نیز مورد تایید است.

تجربه محیطی چند فرهنگی و زندگی  مهیج دانشجویی:

دانشجویان از بیش از هفتاد کشور جهان در دانشگاه سملوایز مجارستان مشغول به تحصیل و مطالعات هستند. بیش ترین داوطلبان پذیرش شده در دانشگاه سملوایز مجارستان طبق آمار از کشورهای آلمان,نروژ,ایران بوده است. البته هرچند پذیرش های متعددی از کشورهای یمن ویتنام هم هستند.این خود باعت میشود دانشجویان بتوانند  بعنوان عضوی از یک جامعه  و محیط چند فرهنگی  فعالیت کنند. یکی از رویدادهای مهم دانشگاه سملوایز مجارستان برگزاری کنفرانس بزرگی با گرد هم آوردن صدها  نفر از دانشجویان در کنار هم و ارایه  بینش جهانی به آنها می باشد .

دپارتمان و محیط دانشگاه:

دانشگاه سملوایز تجربه ی یک زندگی مهیج در کلان شهر ی در مرکز اروپا را بوجود می آورد. دانشگاه سملوایز مجارستان در مرکز بوداپست پایتخت مجارستان واقع شده است. طیف گسترده ای از سرگرمی های فرهنگی,ورزشی,غذاها و سنت های محلی,گردشگری های متنوع, بعلاوه کتابخانه را ارائه می دهد. سینماها,سالن های تاتر,کنسرت,باشگاهها ی ورزشی,…سرگرمی های متنوعی برای همه نوع سلیقه ایجاد کرده است که در مرکز چندین دانشگاه و کالج است. که تجربه خوبی در طول زندگی می باشد. فضای دانشگاه محیط بزرگی را  به خود اختصاص داده که علاوه بر دانشکده ها و آزمایشگاهها و بخش های آموزشی و تحقیقاتی مختلف شامل کتابخانه بزگی میشود که بسیار کامل و جامع است و در بین دانشگاهها از  بزرگترین و معتبرترین کتابخانه و منابع را به خود اختصاص میدهد.

ورودی دانشگاه سملوایز:

داوطلبان باید در آزمون های ورودی دانشگاه شرکت کرده وبعد از قبولی در آن باید در مصاحبه شفاهی شرکت کنند که  با  قبولی در آن  میتوانند شروع به تحصیل کنند.بعلاوه دانشجویان  باید دوره های پیش دانشگاهی خود را گذرانده و برای شرکت در مقاطع دکترا دوره های زبان انگلیسی را بگذرانند و مدارک لازم را برای پذیرش ارایه دهند.*در سیستم آموزشی به شما فرصت داده میشود تا با تطبیق دروس و واحدهای مربوطه بتوانید سال و ترم تحصیلی خود را در دانشگاه بدون مردودی تمام کنید.*همچنین آموزش به زبان فرانسه هم در این دانشگاه ارایه میشود.

رشته ها و شاخه های تحصیلی دانشگاه سملوایز:

1.پزشکی 2.دندانپزشکی 3.فیزیوتراپی (سه علوم معروف دانشگاه هستند) 4.داروسازی 5.پرستاری 6.طب ورزشی…تا مقاطع دکترا و سطوح علمی بالاتر.*به زبانهای انگلیسی,آلمانی,مجاری,فرانسوی تدریس میشود.*دانشگاه دوره های آموزشی زبان انگلیسی به صورت مجزا را ارایه میدهد.

خدمات و تسهیلات دانشگاه سملوایز:

برنامه های متنوع ورزشی و فرهنگی و اجتماعی  در سال اول ورودی توسط جشنواره بهاری ارایه میشود که حاوی برنامه های تبادل و انتقال دانشجویی می باشد.که به لطف روابط بین المللی دانشگاه در سراسر جهان با دیگر دانشگاهها و مراکز آموزشی و عضویت در اتحادیه اروپا در چهار چوب* برنامه اراسموس* که برنامه ای کاربردی و محبوب است دانشجویان به انتخاب از میان دانشگاههای اتحادیه اروپا بپردازند.چندین سازمان دانشجویی و انتقال و واگذاری با دانشگاه در این برنامه همکاری میکنند که فرصت ویژه ای برای دانشجویان بین المللی است.دانشگاه همچنین امکان های مطلوب و تسهیلات خوبی را برای دانشجویان از همان سال اول در نظر میگیرد: 1.فرصت کافی برای شرکت در فعالیت های محلی2.استفاده از گروههای آموزشیار خودگردان 3.مشاوره های آموزشی برای کمک به تنظیم برنامه ها و فعالیت های داوطلبان بخصوص سال اولی ها4.فعالیت های هماهنگ دانشجویی که توسط اتحادیه های دانشجویی دانشگاه EHOKارایه میشود: برنامه های مطالعاتی,دبیرخانه زبان ها,جداول زمانی ونقشه پردیس دانشگاه و اطلاعات مورد نیاز مقررات و اماکن دانشگاه و بخش های مراقبتی و امنیت و خدمات حمل و نقل و…که برای هرگونه سوال انتقاد یا پیشنهاد میتوانید با مدیریت اتحادیه  ارتباط برقرارکنید:biztonsagtechnika@semmelweiz_univ.hu

دانشجویان و پرسنل دانشگاه میتوانند با داشتن کارتهای شناسایی دانشگاه از تخفیفات مناسبی برای استفاده از سینماها,مراکز فرهنگی,باشگاههای ورزشی,کتابخانه ها و….بهره مند شوند.

مراکز آموزشی :واحدهای آموزشی که بطور مستقل و زیر نظر دانشگاه به فعالیت میپردازند:

1.مرکز ارتباطات زبان(7زبان) 2.مرکز تربیت بدنی و ورزشی(ارایه طیف گسترده ای از زشته ها برای همه علاقه ها) 3.مرکز آموزشی توسعه دیجیتال و الکترونیکی(2011)*: بر اساس سیستم مدیریتی انعطاف پذیر است که حاوی سیاستهای ارتباط آسان دانشجو و استاد است .ارایه جزوات و مقاله ها و منابع به روز و معتبر با رعایت حقوق کپی رایت.حاوی 150 مواد و مطالب آموزشی و امتحانی. و برگزاری آزمون ها و مسابقات دانشجویی آنلاین.

بورسهای تحصیلی بین المللی:

برنامه ERASMUS: ( طرح عملی اتحادیه انتقال و بورس دانشگاههای اروپا, از طرف اتحادیه اروپا با هدف پیشرفت و بهبودی دانش در آموزشهای علمی  از طریق تبادل و انتقال دانشجویان در بین اتحادیه اروپا که بر اساس یک توافق دوجانبه به دانشجویان و موسسات دانشگاهی مختلف فرصت عضویت و فعالیت میان دانشگاهی با دیگر عضوهای اتحادیه اروپا را میدهد می باشد. دانشجویان شرکت کننده در برنامه اراسموس باید حداقل از 3ماه و حداکثر تا یکسال در دانشگاه انتقالی(مشترک)مشغول به تحصیل شوند.  البته اگر دوره ی تحصیل و رشته انتخابی در دانشگاه مبدا موجود باشد و دوره های آموزشی مورد تایید دانشگاه قرار گرفته باشد. این برنامه کمک هزینه تحصیلی را برای مدت تحصیل برای دانشجویان بوجود میاورد که دانشجو میتوانند از آن برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی بهره ببرد(اقامت,غذا,حمل ونق و….).

هزینه ها:

دانشجویان باید بعد از پذیرش نهایی و اتمام کامل مراحل تبت نام و اقامت در کشور مجارستان پیش از شروع کلاسها با توجه به تاریخ شروع ترم وبا توجه به نوع رشته قبولی به پرداخت شهریه بپردازد:

. شهریه سالیانه رشته ها: 1. رشته پزشکی 16000دلار   2.رشته دندانپزشکی 17000 دلار +3000 دلار هزینه مواد اولیه  3.رشته داروسازی 12000 دلار  4. باقی رشته ها تماما هزینه بین 6000 تا 7500 دلار در سال   5.هزینه ورودی 750 دلار 6. هزینه تربیت بدنی و علوم ورزشی 6500£   7.رشته فیزیوتراپی 5900دلار  8. هزینه صدور پذیرش 700دلار   9. هزینه ثبت نام 200 دلار میباشد. پرداخت شهریه در طول سال در دو ترم تحصیلی باید به حسابهای مربوطه ارایه شده در سایت دانشگاه تماما واریز شود. بعلاوه افراد زیر متعهد به هزینه هایی برای  بیمه و بهداشت و درمان هستند: طبق مقررات عمومی استفاده از بیمه و خدمات بهداشت و درمان صندوق ملی بهداشت,استفاده از کلینکهای مربوط به دانشگاه با پزشکان مجرب برای دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا هستند و میخواهند بیمه خودر را ارتقا دهند و برای کسانی که میخواهند خارج از خدمات بیمه دانشجویی و برای مدتی طولانی از خدمات درمانی استفاده کنند مشمول هزینه اضافی میشوند.)

خوابگاه:

دانشگاه سملوایز برای رشته های پزشکی,داروسازی,دندانپزشکی,خدمات بهداشت عمومی خوابگاه دارد.بخش علوم بهداشت که از سال2000به دانشگاه اضافه شد.دو خوابگاه برای خود دارد.خوابگاهها تماما دارای امکانات مناسب در اتاق های 2.3 نفره با محیطی راحت و مجزا برای دانشجویان میباشد .هزینه خوابگاهها 30 تا 50 یورو در ماه میباشد. خوابگاه با ایستگاه مترو500متر بیشتر فاصله ندارد.شامل 9 قسمت با امکانات اتاق مطالعه.آشپزخانه.حمام وسرویس جدا میباشد.کتابخانه و باشگاه های ورزشی هم از امکانات این خوابگاه است .

ویزای دانشجویی لازم برای تحصیل در دانشگاه:

دانشجویان باید ویزای شنگن را تهیه کنند. این ویزا برای دانشجویان برتر راحت تر صادر میشود,به علت موقعیت کشور مجارستان در میان کشورهای اروپایی میتوانند در 27 کشور بدون نیاز به مجوز و روادید اضافی رفت و آمد و اقامت داشته باشند.این ویزا به دانشجویان محصل در دانشگاه کمک میکند از مزایای حضور در دیگر کشورها و مراکز علمی و آموزشی معتبر بهره ببرند و 90 روز اقامت کامل داشته باشند و به علاوه بتوانند در هر زمان که بخواهند برای شرکت در آزمونهای ورودی مراکز آموزشی و علمی مختلف در کشورهای اروپایی اقدام کنند.(بعلاوه دانشگاه کارت مخصوصی برای تحصیل در دوره ی یکساله برای دانشجویان صادر میکند).

نتیجه گیری:

با کسب تجارب گسترده  و معتبر در زمینه رشته های پزشکی و شاخه های مربوطه آن دانشگاه سملوایز فرصت ویژه و مناسبی با داشتن امکانات آموزشی نوین,برنامه های آموزشی به روز شده معتبر,اعتبار و روابط گسترده در بین کشورهای اروپایی و عضویت در اتحادیه اروپا,داشتن مراکز بالینی و پزشکی  و فراهم آوردن شرایط مطلوبی برای حضور گسترده دانشجویان بین المللی در محیط های بزگ آموزشی و کشورهای دیگر,برنامه های اموزشی بین المللی و تسهیلات بورس دانشجویان و …..در اختیار دانشجویان متقاضی قرار میدهد که میتوانند نه تنها به کسب مدرک معتبر در رشته های مربوطه   موفق شوند, بلکه بخاطر موقعیت,روابط,فعالیت ها و رتبه بین المللی دانشگاه حضور گسترده ای در جامعه ی بین المللی پزشکی برای تحصیل و پژوهش و فراتر از آن بازار کار  بدست آوررند و آینده ی خود را تضمین کنند علاوه بر این که تجربه ی زندگی دانشجویی خوبی را در طول دوره ی تحصیل بدست می آورند. .  امید است توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل شما می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه ی مهاجرتی MIE در ارتباط باشید .

semmelweis.h

“QS World University Rankings by Subject 2016- Medicine”

konyvtar@se-etk.hu

felvi.uh

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *