دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو چگونه دانشگاهی است؟ آیا به رویای تحصیل در دانشگاه شیکاگو فکر کرده اید؟ در مورد شرایط پذیرش دانشگاه شیکاگو چه اطاعاتی دارید؟ آیا آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه شیکاگو باید داده شود؟  آیا تا به حال درباره تحصیل دانشگاه شیکاگو اندیشیده اید؟

این مقاله در جهت اطلاع شما عزیزان همیشه همراه وبسایت موسسه مشاوره ای MIE نوشته وتقدیم شما سروران گرامی میگردد .به طور کلی اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه شیکاگو به شما دوستان ارائه می گردد.

اگرمایل به کسب اطلاعات بیشتردر رابطه با تحصیل در دانشگاه شیکاگو هستید  با ما همراه باشید و  در صورت هر گونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد دانشگاه شیکاگو می توانید با مشاوران و وکلای برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در امریکا هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی است  چرا که دانشگاه های امریکا از  سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و شهرت جهانی دارند .دانشجویان فرصت مطالعه و تحقیقات را  به صورت حرفه ای در دانشگاه های امریکا بدست می آورند.مدارک اخذ شده توسط فارغ التحصیلان دانشگاه های امریکا دارای اعتبار ویژه ای است که متقاضیان می توانند در بهترین نقاط دنیا کار پیدا کنند  .دانشگاه شیکاگو یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی  درامریکا است دانشگاه شیکاگو هر ساله دانشجویان زیادی را جذب خود کرده و از دانشجویان بین المللی حمایت میکند تا بتوانند از تحصیل در د انشگاه های امریکا بهرمند شوند.

درباره دانشگاه شیگاکو

دانشگاه شیکاگو یکی از موسسات علمی و پژوهشی برتر جهان است . دانشگاه شیکاگو از سال 1890تاسیس شده است امروزه دانشگاه شیکاگو یک مقصد فکری برای الهام بخشیدن ادیبان ومحققان است .هدف دانشگاه بین المللی شیکاگو به چالش کشیدن و تغییر در جهان است.

دانشگاه شیکاگو در محله های هاید پارک (Hyde Park) در نزدیکی دریاچه میشیگان در شهر شیکاگوقرار دارد.

تحول درآموزش  باعث رشد تفکرات و ایده های دانشجویان دانشگاه شیکاگو شده است.تا بتوانند دیدگاه های خود را در مورد مسائل جهان  گسترش دهند دوره های آموزشی در دانشگاه شیکاگو به 5 بخش تقسیم شده است:

مقطع کارشناسی درپذیرش کالج،دوره های  کارشناسی ارشد ،6 مدرسه حرفه ای(دوره های عملی بدون مدرک)،مدرسه گراهام که شامل رشته های هنر آزاد است و دوره های مطالعات حرفه ای  که دانشمندان را به رهبران وخلق استادان برجسته که اغلب به عنوان بزرگ ترین متفکران جهان قدردانی شده اند .

دانشمندان دانشگاه شیکاگو متعهد به انجام تحقیقاتی آزاد در زمینه  تمام رشته های هنری ، فنی ،پزشکی و پژوهشی و غیره هستندو فعالیت  های خود را تبدیل به راهی برای درک مسائل  و پیشرفت در ایجاد زمینه های مطالعاتی کرده اند.

دانشمندان دانشگاه شیکاگو در نو آوری های علمی و پژوهشی که با همکاری آزمایشگاه های وابسته به دانشگاه ،تحقیقات خود را انجام داده اند کمک شایانی به نسل های امروز و فردا کرده اند.

تحقیقات و پژو هش های دانشگاه شیکاگو تا به حال تآثیر زیادی در سراسر جهان گذاشته است که منجر به اکتشافات زیادی مانند ارتباط میان سرطان و ژنتیک ،ایجاد نطریه های انقلابی اقتصاد ،و غیره داشته است .

شیکاگو یکی از بزرگ ترین شهر های دنیا است.دومین کارخانه خصوصی جهان در شیکاگو است.در عین حال ایده های دانشگاه شیکاگو تاثیر بسزایی در روابط بین المللی فراتر از مرزها گذاشته است.دانش آموزان خلاق و فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو در زمینه های کاری جوایز زیادی همچون جایزه نوبل را ازان خود کرده اند.

شعا ر دانشجویان دانشگاه شیکاگو “اجازه دهید دانش بیشترو بیشتر رشد کند بر این اساس است که زندگانی پرمایه می شود.”

دانشگاه شیکاگو در سال 1890 تاسیس شده است.موسس  آن” جان دی رالفکر”و به ریاست “رابرت جیمز ” اداره می شود.

تعداد دانشجویان در مقطع کارشناسی  5860 و دیگر دانشجویان در دوره های ارشد و دکتری و غیره 9866 نفر می باشد.

تعداد دانشکده های دانشگاه شیکاگو 2274 به صورت تمام وقت است.

160000 دانشجو فارغ التحصیل از سراسر جهان داشته است.

دانشگاه شیکاگو 49  کالج برای گروه سنی بزرگسالان (major ) و40 کالج برای دانش آموزان  زیر سن قانونی (minor  ) دارد.5 دانشکده و 6 مدارس حرفه ای برای تحصیلات تکمیلی وجود دارد.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه شیکاگو:

از سال 1890 دانشگاه شیکاگو متعهد به آموزش و پروش دانشجویان فوق العاده جدایی از نژاد ،جنسیت ،مذهب و یا دیگر تواناهی ها است . سالانه بیش از 100 میلیون دلارصرف  کمک های مالی و بورس های تحصیلی دانشجویان می شود.

مقطع کارشناسی:

حدود 6000 دانشجو در کالج  شیکاگو ثبت نام کرده برنامه های درسی دانشجویان مقطع کارشتاسی  در کلاسهای کوچک تالار Rosenwald Hall برگزار می شود.آدرس دقیق سالن برگزاری کلاسها: تالار Rosen wald Hall ، خیابان 58و ضلع 1101 شرقی ،شماره تلفن و فکس :

Chicago, IL 60637-5416
P h : 773.702.8650
Fax: 773.702.4199

برای مقطع کارشناسی حداقل  معدلی که باید دانشجو داشته باشد در نظر گرفته نشده است و یا هیچ دوره اجباری که باید قبل از پذیرش بگذرانید مشخص نشده ، اما باید دوره دبیرستان استاداردی گذرانده باشید.برنامه های هر مدرسه متفاوت است .مشاوران منطقه ای تمام برنامه های کاربردی دانشجویان را چند بار بررسی کرده وبه کمیته پذیرش ارائه می دهد.

توجه داشته باشید دانش آموزانی که قصد پذیرش در این داشگاه را دارند ممکن است از ترم پاییز وارد دانشگاه شوند.کورس های دانشگاه شیکاگو شامل ترم پاییزو بهار است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشجویان سال اول مقطع کارشناسی دانشگاه شیکاگو:

 • پر کردن فرم نرم افزاری در سایت دانشگاه.
 • هزینه درخواست پذیرش : (برای دانش آموزانی که نیاز به کمک مالی از طرف دانشگاه را دارند،لازم نمی باشد) هزینه درخواست  75 $ است و می توان به صورت آنلاین پرداخت شود.
 • گزارش ثانویه ازمدرک دوره متوسطه دانش آموز: گزارش ممکن است توسط مدیر یا مشاورین دبیرستان صادر شود و باید به زبان رسمی انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • ارزیابی دو نفر از معلمان دانش آموز: توصیه نامه تکمیلی معلمان یا مشاورین دبیرستان باید به زبان رسمی ترجمه شده وهمراه با اصل توصیه نامه ارسال گردد.
 • نمرات آزمون ACT یا SAT   : نیاز به نمرات آزمون ACT یا SAT در کنارمعدل سازی نمرات دوران دبیرستان است که نشان دهد دانش آموز آمادگی شرکت در کالج را دارد .
 • ریز نمرات دورهای متوسطه .
 • تسلط به زبان انگلیسی : امتیاز آزمونTOFEL برای دانش آموزان باید 100 یا بالاتر باشد و برای آزمون IELTS باید حداقل نمره 7 را ،کسب کرده باشد.

دوره های کارشناسی 4 ساله است و تمام مدارک را می توانید از طریق فکس(Fax: 773.702.4199 ) به دانشگاه ارسال فرمایید.

آزمون SAT و ACT  : پس از اتمام دوران دبیرستان دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های امریکا باید آزمون SAT یا ACT  را انجام دهند .فرق چندانی بین این دو آزمون وجود ندارد و دانش آموزان می توانند هریک  از این دو آزمون را انجام دهند .محدوده امتیاز کسب شده آزمون SAT   برای پذیرش دانش آموزان در دانشگاه شیکاگو باید 1450 تا 1550 باشد و برای آزمون ACT امتیاز 1120 تا 1600 می باشد.

زندگی دانشجویان دانشگاه شیکاگو:

متصدی اقامت دانشگاه شیکاگو برای دانشجویان کمپ های اقامتی در نظر گرفته است که در هر خانه گروهی از هیآت علمی دانشگاه ،کارکنان و دستیاران دانشگاه همراه با 40 تا 100 نفر از دانشجویان  زندگی می کنند.دانشجویان می توانند بعد از مطالعه ،فیلم نگاه کرده و هفته ای 10 دقیقه ، برقصند یا پیاده روی کنند و از تپه های شنی ایندزیانا بگذرند.

برخلاف دبیرستان که شما  باید  7 ساعت در کلاس ها حضور داشته  تجربه کالج  به شما اجازه می دهد تا هر برنامه ای که دوست دارید در طول روز انجام دهید و یا اینکه 2 ساعت یا تمام روز را در دانشگاه بگذرانید این بدین معناست که محققان و ورزشکاران و قهرمانان در دانشگاه شیکاگو ساعت های زیادی را در خارج ازکلاس درس گذرانده و به علایق شخصی خود مشغول شده اند.

مسکن و ناهار برای دانشجویان:

38 خوابگاه برای اقامت دانشجویان دانشگاه شیکاگو در نظر گرفته شده است که برای خورد ن و خوابیدن و یا بازی کردن دانشجویان است .در هر خوابگاه 70 نفر از دانشجویان به صورت مشترک زندگی می کنند.بسیاری از اتاق ها فردی است سالن ها برای اقامت کارکنان دانشگاه ونگهبانان خوابگاه می باشد.

دانشجویان می توانند برای 4 سال دوران کارشناسی از خوابگاه استفاده کنند.

دانشجویان در خود کالج و خوابگاه سالن نهارخوری دارند و می توانند از غذاهای دانشگاه لذت ببرند.

کمک هزینه های تحصیلی  دانشگاه شیکاگو به دانشجویان :

علاوه بر  ارائه  کمک هزینه های مالی گسترده ای(مانند وام های دانشجویی ) که دانشگاه شیکاگو به دانشجویان خود در صورت نیاز داده ،بورسیه هایی مبتنی بر شایستگی دانش آموزان نیز، به آنها ارائه می دهد.

انواع بورسیه های دانشگاه شیکاگو:

 • بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی دانش آموزان( Merit Scholarship)
 • بورس برنامه های . U Chicago’s Odyssey Scholarship Program.
 • بورسیه های تحصیلی برای دانش آموزان منطقه شیکاگو.

در هر کشوری که باشید اگر دانشگاه شیکاگو حضور شما را لازم بداند شما را تشویق به اخذ بورسیه می کند .یکی از محبوب ترین منابع برای جستجوی بورسیه های تحصیلی وب سایت FASTWEB  است .اگر شما بورس های Merit  را دریافت می کنید باید گزارش آن را به دفتر دانشگاه شیکاگو U Chicago’s Office of College Aid ارسال کنید.بورسیه های دانشگاه از سهم درآمد تابستان کاهش می یابد اما کمک دانشگاه مبتنی بر نیاز دانش آموز کاهش داده نمی شود.

دانشگاه شیکاگو دانش آموزان نمونه را برای دریافت بورسیه Merit  براساس شایستگی متقاضیان انتخاب می کتد .دانشگاه شیکاگو براساس پیشرفت تحصیلی برجسته ودستاوردهای فوق برنامه و اخذ نشان رهبری به دانشجویان بورسیه می دهد جوایز شایستگی توسط کمیته براساس دراخواست متقاضی برای 4 سال در مقاطع کارشناسی به آنها اعطا می گردد.

هزینه تحصیل در دانشگاه شیکاگو به نسبت رشته های تحصیلی دانشگاه متفاوت می باشد اما در کل هزینه تحصیل در امریکا  و هزینه زندگی  حدودا 60000 دلار تا 450000 دلار می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد و دوره های حرفه ای دکتری:

دانشگاه شیکاگو بیش از 100 رشته متفاوت برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارادته داده است. برجسته ترین دانشجویان در سطح جهانی برترین تفاوت این دانشگاه است .

دانشکده رشته های تحصیلی مقاطع ارشد و دکترا در دانشگاه شیکاگو:
 • دانشکده علوم بیولوژیک .
 • دانشکده اقتصاد و کسب وکار .
 • دانشکده الهیات.
 • مدرسه گراهام و مطالعات حرفه ای.
 • مدرسه هریس سیاست عمومی .
 • دانشکده علوم انسانی.
 • دانشکده مهندسی مولکولی .
 • دانشکده حقوق .
 • دانشکده علوم فیزیکی.
 • مدرسه پریترز پزشکی .
 • دانشکده مدیریت خدمات اجتماعی
 • دانشکده علوم اجتماعی.

شرایط پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی و دوره های حرفه ای:

 • ارائه مدرک کارشناسی :متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد دانشگاه شیکاگو را دارند باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را از یک کالج یا دانشگاه معتبر به پایان رسانده باشند.متقاضیان از مقطع کارشناسی ناپیوسته باید سه سال را گذ رانده باشند
 • مدرک زبان مورد نیاز : متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی TOFEL  یا IELTS  را گذرانده باشد که این آزمون 2 سال معتبر می باشد و برای هر رشته کارشناسی ارشد  امتیازی متفاوت دارد.

استثنا در ارائه مدرک زبان: ازائه مدرک زبان ممکن است تحت شرایط خاصی ملغی شود در صورتی که متقاضی یک شهروند ایالات متحده و یا اینکه به مدت  یک سال در امریکا اقامت موقت در  5 سال گدشته داشته باشد و یا اینکه در کشورهای همچون انگلستان ،ایرلند ،استرالیا نیوزیلند کانادا ،افریقای جنوبی تحصیل خود را به اتمام رسانده باشد می تواند بدون ارائه مدرک زبان در دانشگاه شیکاگو پذیرش شوند اما کشورهایی مانند هند،سنگاپور پاکستان و ایران فیلیپین مالزی نیاز به ارائه مدرک زبان است.

 • ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی: متقاضیان باید مدارک تحصیلی را به زبان رسمی انگلیسی ترجمه کرده و تمام مدارک  کارشناسی باید توسط یک مقام اداری دانشگاه یا کالج ثبت شده باشد و مقام رسمی دانشگاه آن را ارائه داده باشد.
 • ارائه ویزا برای دانشجویان بین المللی :دانشجویان بین المللی باید ویزای تحصیلی F1 داشته باشند تا بتوانند به امریکا آمده و مشغول به تحصیل شوند.کشور امریکا به همراهان دانشجو نیز ویزای F2  می دهند.

ارائه بسته های کمک مالی به دانشجویان مقطع دکترا:

دانشگاه شیکاگو به برترین دانشجویان مقطع دکترا بسته های کمکی ارائه می دهد این بسته ها شامل ساپورت کردن شهریه دانشگاه و بیمه بهداشت و درمان دانشجویی و همچنین کمک هزینه برای خرج زندگی و تحقیقات دانشجو است این جوایز معمولا برای 5 سال به تناسب رشته  دانشجو ارائه می شود.

دانشجویان مقطع دکترا می توانند از فرصت های شغلی استفاده کرده و علاوه بر آموزش و پژوهش می توانند کاراموزی کنند و خارج از محوطه دانشگاه میتوانند از طیف وسیعی از کارهای دانشجویی استفاده کنند

دوره های بدون مدرک  دانشگاه شیکاگو:

دانشگاه شیکاگو اولین دانشگاهی است که در امریکا دوره های بدون مدرک  را برای آموزش مداوم عملی و حرفه ای برگزار می کند.دوره های بدون مدرک در زمینه کسب و کار و سیاست عمومی و طیف وسیعی از هنر های حرفه ای و لیبرال فعالیت دارد.دوره ی بدون مدرک شامل :

 • دوره های مدرسه گراهام(مجموعه ای متنوع از دوره های آموزشی ،گواهینامه ،و برنامه های نو آورانه )
 • آموزش و پرورش اجرایی شیکاگو
 • آموزش علوم پزشکی
 • مدرسه اجرایی هریس Harris school

دوره های تابستان در دانشگاه شیکاگو:

مدرسه گراهام یک آرایه قوی از فرصت های یادگیری در دانشگاه شیکاگو را برای تابستان ارائه می دهد.دانش آموزان دبیرستانی ،معلمان  و بسیاری دیگر از محصلان می توانند از این دانشگاه بازدید کنند.

در آخر امیدوارم این مقاله جوابگوی سوالات شما در زمینه تحصیل در کشور امریکا و دانشگاه شیکاگو بوده باشد . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل قرمایید .موسسه مشاوره ای MIE با مشاوران مجرب خود در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *