معرفی دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ در آلمان یا tum

دانشگاه فنی مونیخ از دانشگاه های خوب کشور آلمان است. این دانشگاه با شرایط مناسب و رده بندی بالای علمی نه تنها در کشور آلمان بلکه در دیگر کشورهای اروپایی هم مطرح است. دانشگاه فنی مونیخ دارای شرایط خاصی برای پذیرش است.

شرایط پذیرش دانشگاه فنی مونیخ آلمان چگونه است؟آیا برای ورود به دانشگاه فنی مونیخ آلمان مدرک زبان مورد نیاز است؟ دانشگاه فنی مونیخ آلمان چه رشته هایی را دارا می باشد؟هزینه تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ آلمان به چه صورت است؟برای پذیرش دانشگاه فنی مونیخ چه مدارکی مورد نیاز است ؟

همانطور که می دانید راههای متعددی برای مهاجرت و اخذ ویزا وجود دارد از جمله ی طرق مهاجرت عبارتند از تحصیلی ، کاری،سرمایه گذاری ، پناهندگی،ازدواج، تولد می باشد. موسسه ی مهاجرتی MIE سعی دارد که راههای مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی را برای شما توضیح دهد ویکی از دانشگاههای برتر کشور المان را به شما عزیزان معرفی می نماید

همانطور که می دانید یکی از راههای مهاجرت اخذ ویزای تحصیلی است.برای ورود به دانشگاههای کشور المان باید دارای شرایطی بود.افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس را دارند باید شرایطی را دارا باشند تا بتوانند از دانشگاه مورد نظر خود در کشور المان پذیرش اخذ کنند.
افرادی که دیپلمه هستند یعنی 12 سال تحصیل کرده اند نمی توانند مستقیما وارد دانشگاههای کشور المان شوند این افراد باید در ایران در کنکور سراسری قبول شوند وبعد وارد کالج المان شوند ودر کالج 2ترم به زبان المانی درس بخوانند می توانند وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند.
برخی از دانشگاهها در کشور المان شرایط ویژه ای را دارند به این صورت که افرادی که در دانشگاه ازاد تحصیل میکنند هم میتوانند مستقیما وارد دانشگاه شوند البته باید این نکته را در نظر داشت که این افراد باید دانشجوی سال سوم دانشگاه ازاد باشند که این افراد نیاز به گذراندن دوره کالج ندارند.
این نکته حائز اهمیت است که افرادی که در ایران در دانشگاه ازاد و در مقطع لیسانس تحصیل کرده باشند نمی توانند مستقیما برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنند این افراد باید حدودا 1 یا 2 ترم از لیسانس یا یکی از شاخه های رشته خود را در کشورالمان بگذرانند و بعد برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنند دوره فوق لیسانس در المان 1 ساله می باشد.
برای ورود به کشور المان متقاضیان حتما باید به زبان المانی تسلط داشته باشند و حداقل باید مدرک B2المانی را داشته باشند.

تحصیل در دانشگاه فنی مونیخ یا TUM:

دانشگاه tumیا دانشگاه فنی مونیخ یکی از بهترین دانشگاههای اروپا و جز 3 دانشگاه برتر در کشور المان است.
دانشگاه tum یا فنی مونیخ دارای 3 بخش دانشگاهی از جمله معماری،علم شیمی،مدنی،جغرافیایی،مهندسی محیط زیست،مهندسی برق و کامپیوتر،علوم زیستی،مدیریت،ریاضی،مهندسی مکانیک،دارو،فیزیک و ورزش می باشد.
در دانشگاه tum یا فنی مونیخ زبان اصلی برای تدریس زبان المانی می باشد با این حال تدریس یک سری دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی هم می باشد.
دانشگاه tumدارای تعدادی از مراکز تحقیقاتی از جمله مرکز مونیخ برای فن اوری در جامعه والترشاتکی انستیتو برای مطالعه علوم کشاورزی،فناوری نانو و نانو مواد و… می باشد.
در دانشگاه فنی مونیخ رشته های مهندسی، علوم طبیعی، علوم پزشکی و اقتصاد ارائه میشود.
در این دانشگاه 140 رشته تحصیل می شودکه بیشتر شامل مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد .
دانشگاه فنی مونیخ فرصت های یادگیری منحصر به فردی را برای کلیه ی دانش آموزان فراهم کرده است .
در دانشگاه فنی مونیخ هر یک از اعضای دانشگاه قادر به توسعه و به حداکثر رساندن استعدادهای خود در این دانشگاه می باشند.
دانشگاه tum یکی از دانشگاههای پیشرو در اروپاست و هدف این دانشگاه ایجاد ارزش پایدار برای جامعه می باشد.
دانشگاه فنی مونیخ دارای سه مکان در دولت آلمان از بایرن است.
بودجه ی دانشگاه فنی مونیخ 1258000000 یورو می باشد که این بودجه نشان دهنده ی امکانات دانشگاه در زمینه ی تحقیقات میباشد.
یکی از برترین دانشگاههای اروپا برای پژوهش و تحقیق دانشگاه فنی مونیخ است که با توجه به بودجه ای که این دانشگاه دارد از نظر پژوهش و تحقیق جایگاه برتری را به خود اختصاص داده است.
هزینه ی تحصیل در دانشگاههای آلمان تقریبا رایگان و بدون شهریه می باشد و فرد متقاضی می تواند با هزینه ی اندک و با امکانات عالی در این دانشگاهها به تحصیل بپردازد.
دانشگاه مونیخ برنده ی 13 جایزه ی نوبل و 18 جایزه ی لیدیبنیتس است که به دانشمندان این دانشگاه اهدا شده است.
دانشگاه فنی مونیخ در رنکینگ های بین المللی و آلمانی جز بهترین دانشگاههای اروپا و جهان شناخته شده است.
برای ورود به دانشگاه فنی مونیخ مدارکی مورد نیاز است از جمله ریز نمرات دانشگاه ، دانشنامه ی کارشناسی و ریز نمرات، برای کارشناسی ارشد گواهی قبولی در مقطع کارشناسی و مدرک زبان حداقل IELTS 6، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و رزومه CV مورد نیاز است.
دانشگاه فنی مونیخ در تاریخ 1868 میلادی تاسیس شد. در 13 دانشکده ی دانشگاه مونیخ 39081دانشجو مشغول به تحصیل می باشند.
در دانشگاه فنی مونیخ اساتید و پروفسوران برتر اروپا و جهان مشغول به کار و تدریس می باشند این دانشگاه بیش از 400 ساختمان دارد.
موسس دانشگاه TUMلود ویگ دوم بایرن می باشد.
به دانشگاه فنی مونیخ در زبان انگلیسی دانشگاه کار آفرین اطلاق می شود.
دانشگاه فنی مونیخ گاهی به نام TUM شناخته می شود و این دانشگاه در مرکز شهر مونیخ قرار دارد که یک نهاد عمومی می باشد.
در سال 2002 یک دانشگاه در سنگاپور به نام دانشگاه TUM تاسیس شد که این دانشگاه ، دانشگاه علوم و فناوری می باشد.
نکته ی مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که تسلط به زیان المانی یکئ امتیاز برای گرفتن ویزا و پذیرش برای دانشگاههای آلمان به حساب می آید.
در نهایت می توان گفت که دانشگاه فنی مونیخ که گاهی به آن دانشگاه tum هم گفته می شود از شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل برخوردار است و با هزینه ی بسیار پایینی که دارد می توان به راحتی به تحصیل پرداخت نکته ی حائز اهمیت این است که کشور آلمان عضو اتحادیه ی اروپا و شنگن می باشد و از این طریق برای کار و تحصیل بسیار مناسب است چون امکان سفر به کشورهای دیگر را فراهمئ می کند و فرد می تواند برای تحصیل به سایر کشورهای عضو شنگن برود. کشور مونیخ یکی از برترین کشورهای دنیا به حساب می آید و افراد متقاضی پذیرش ویزای تحصیلی به راحتی می توانند پذیرش گرفته ئ در این دانشگاه به تحصیل بپردازند با توجه به اینکه کشور آلمان نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا از هزینه ی زندگی پایینی برخوردار است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت موسسه ی مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و موسسه ی مهاجرتی MIE پرونده های حقوقی شما را به انجام خواهد رساند.

منابع
www.tum.de
www.wikipedia.org/technical
www.timeshighereducation.com
www.usnews.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *