دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن استرالیا دارای چه رنکی در بین دیگر دانشگاه ها دارد ؟ آیا قصد تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا را دارید؟ دانشگاه ملبورن استرالیا چگونه دانشگاهی است ؟ سطح علمی دانشگاه ملبورن استرالیا چگونه است؟هزینه تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا چه مقدار است؟ آیا تا به حال مقاله ای در خصوص معرفی دانشگاه ملبورن استرالیا مطالعه نموده اید ؟ گرایش های تحصیلی دانشگاه ملبورن استرالیا را میدانید؟ آیا از هزینه های تحصیل دانشگاه ملبورن استرالیا اطلاع دارید ؟

 

دانشگاه ملبورن استرالیا از برترین دانشگاه های استرالیا و رتبه 42 در جهان را در سال 2015 به دست آورده است . دانشگاه ملبورن استرالیا دومین دانشگاه قدیمی در استرالیا می باشد که در سال 1853 تاسیس شده است . چنانچه می خواهید در استرالیا تحصیل نمایید دانشگاه ملبورن در استرالیا می تواند گزینه مناسبی برای افرادی که سطح علمی دانشگاه از اهمیت برخوردار است باشد . شما می توانید با مراجعه به سایت مهاجرتی و مهاجرتی  MIE تمامی اطلاعات لازم  تحصیلی و مهاجرتی را دریافت نمایید و با مشاورین مجرب تماس حاصل فرمایید .

 

دانشگاه ملبورن استرالیا  در جایگاه دومین دانشگاه برتر استرالیا و چهل و دومین دانشگاه برتر جهان قرار دارد که  جزء بهترین دانشگاه ها در جهان و همچنین در  کشور استرالیا محسوب می شود . دانشگاه ملبورن در سال 1853در ایالت ویکتوریا تاسیس شده است . این دانشگاه برترین و مستعد ترین دانشجویان را از سراسر جهان  می پذیرد . و سعی دارد که از دانشگاه های برتر جهان محسوب گردد . همچنان که طبق آمار ها دانشگاه  ملبورن استرالیا در اکثر رشته ها جزء 50 دانشگاه برتر جهان بوده  است .

با مراجعه به سایت مهاجرتی و مهاجرتی MIE  می توانید تمامی اطلاعات لازم در مورد کشورها و دانشگاه ها را برای مهاجرت و ادامه تحصیل را مظالعه فرمایید.

سیستم آموزشی این دانشگاه با سیستم های دانشگاه های برتر آمریکا ،اروپا و اسیا هماهنگ می باشد . که شامل سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری است .

کارشناسی : این دوره در این دانشگاه  سه ساله می باشد که دانشجویانی که از مقطع دبیرستان وارد می شوند می توانند در رشته های مورد نظر خود طی سه سال در این دانشگاه در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوندکه در این مقطع دانشجویان تخصص و مهارت لازم را در رشته ی تحصیلی خود کسب می نمایند . علاوه بر سه سال تحصیلی دوره ی یک ساله ای در برخی رشته ها وجود دارد که افراد می توانند تئوری و عمل را همزمان باهم بیاموزند .و دانشجو را قادر می سازد که در رشته ی خود به طور حرفه ای و عملی دانش خود را افزایش دهد .  رشته هایی که این دوره ی یکساله در آنها   وجود دارد عبارتند از کشاورزی، هنر ، هنرهای زیبا ،موسیقی، بازرگانی ، زیست پزشکی و بیومدیکال .

در دانشگاه ملبورن در مقطع کارشناسی نزدیک 100 رشته تحصیلی وجود دارد که دانشجویان می توانند با توجه به علایق و استعداد های خود این رشته ها را انتخاب کرده و در آن تحصیل نمایند. مدارک مورد نیاز برای  پذیرش در  دانشگاه ملبورن استرالیا در مقطع کارشناسی عبارتند از:

– مدارکی مبنی بر تایید تحصیلی از دوره دبیرستان استرالیا و یا معادل آن

– تکمیل کردن پیش نیاز ها و نمرات و امتیازات مورد نیاز هر درس  و امتحانات

– معدل بالای 70% و یا معادل آن

– مدرک زبان

مدرک زبان مورد نیاز دوره کارشناسی آیلتس 7 و تافل 94 می باشد که ظرف 24 ماه پس از در خواست باید ارائه شود .

 

577    =  Paper based

تافل

79    =     Internet based

 

 

آیلتس =   آکادمیک   6.5   که هر بند نباید کمتر از 6 باشد

افرادی که به حداقل امتیاز زبان مورد نیاز نمی رسند دوره های زبان در استرالیا وجود دارد که می توانند به عنوان بخشی از تحصیل در این دوره ها زبان خود را بهبود بخشند. البته امتیازاتی که ذکر می شود نمره های مورد نیاز برای زبان دانشگاه ملبورن است و ممکن است امتیازات زبان برای سفارت متفاوت باشد .

کارشناسی ارشد: این مقطع دو ساله می باشد که بیشتر جنبه تحقیقاتی و تحلیلی دارد که در این مقطع دانشجویان در رشته تحصیلی خود تخصص می گیرند .لازمه ورود به این مقطع این است که شخص دوره  لیسانس استرالیا و یا معادل آن را گذرانده باشد و همچنین برای پذیرش در این مقطع بسته به سابقه تحصیلی و رشته های تحصیلی فرد دانشگاه پذیرش می دهد .

دکتری : این دوره در دانشگاه ملبورن بین 3 تا 6 سال طول می کشد. که در این مقطع دانشجویان در رشته ی مورد نظر به تحقیق زیر نظر استاد مربوطه می پردازند از شرایط پذیرش در این مقطع گذراندن 4 سال دوره لیسانس در رشته مرتبط با معدل بالای 75%یا معادل آن  ، پایان نامه ، مدرک زبان  می باشد.

.

مدارک زبان مورد نیاز در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ملبورن:

آیلتس = 7  امتحان آکادمیک

600   =     Paper based

تافل

94    =      Internet based

 

هزینه های تحصیل  دانشگاه ملبورن استرالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا  برای افرادی که قصد تحصیل در استرالیا و یا این دانشگاه را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است .  یکی از مواردی که جزء هزینه ها محسوب می شود شهریه دانشگاه است . شهریه این دانشگاه بستگی به رشته ی تحصیلی فرد دارد که می تواند برای هر رشته متفاوت باشد . در مقطع کارشناسی شهریه های تحصیلی بسته به هر رشته تحصیلی بین 20.000 دلار دررشته هنر تا 84.000 دلار در رشته پزشکی متغیر می باشد  البته لازم نیست که کل مبلغ شهریه در زمان ثبت نام پرداخت گردد بلکه می تواند در فواصل زمانی معین مبلغ شهریه پرداخت گردد و هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن شهریه دانشگاه در استرالیا به طور تقریبی حدود 16000تا 20.000 دلار می باشد . و در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته ی تحصیلی بین 17.000 تا    40.000.

دلار متغیر می باشد

تسهیلات دانشگاه ملبورن

این دانشگاه بورس هایی را برای هر رشته تحصیلی در نظر گرفته است که هر دانشجو با توجه به رشته ی خود می تواند برای تامین بخشی از این هزینه ها از این بورس ها استفاده نماید . و همینطور دانشگاه ملبورن به دانشجویانی که با مشکلات مالی روبرو می شوند با دادن وام های بدون بهره و  از طریق کمک های مالی دانشجویی از دانشجویان حمایت می کند .

در مورد محل اقامت دانشجویان نیز  کالج های مسکونی ، آپارتمان های دانشجویی ، آپارتمان های اشتراکی و اجاره های خصوصی نیز وجود دارد که دانشجویان می توانند در این مکان ها اقامت نمایند.

دانشگاه ملبورن در کنار تحصیل و تحقیق امکانات رفاهی و سرگرمی نیز برای دانشجویان خود فراهم کرده است که از جمله ی آنها  می توان به  امکانات لازم ورزشی  و برگزاری  مسابقات ورزشی  توسط دانشگاه اشاره نمود .

شما می توانید برای آگاهی از هزینه های زندگی و تحصیل استرالیا و دیگر کشورها به سایت مهاجرتی MIE مراجعه فرمایید و با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

با توجه به  آنچه گفته شد  دانشگاه ملبورن استرالیا از دانشگاه های مطرح در سطح جهان می باشد . همچنین  دانشگاه ملبورن استرالیا رتبه دوم در استرالیا را نیز دارا می باشد. دانشگاه ملبورن در مقاطع مختلف کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش می گیرد که در همه مقاطع مدرک زبان  و سابقه ی تحصیلی خوب از جمله مهم ترین فاکتورها برای پذیرش در این دانشگاه است . چنانچه می خواهید از دانشگاه های برتر دنیا و چگونگی پذیرش در آنها  اطلاع یابید می توانید با مراجعه به سایت مهاجرتی MIE و تماس با مشاورین ما راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 

منابع .

https://futurestudents.unimelb.edu.au/admissions/scholarships

https://www.unimelb.edu.au/

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *