فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور در باب دانشگاه هاروارد

فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب فارغ التحصیلی دانشگاه هاروارد

تحصیل در دانشگاه هاروارد

تحصیل در دانشگاه هاروارد چگونه است؟ تحصیل در دانشگاه هاروارد شامل چه هزینه هایی می شود؟ پذیرش در دانشگاه هاروارد دارای چه شرایطی است؟ برای ثبت نام در دانشگاه هاروارد چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟ برای پذیرش در دانشگاه هاروارد چه مراحلی باید طی شود؟ ایا در دانشگاه هاروارد به دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی تعلق می گیرد؟ در دانشگاه هاروارد چه رشته هایی تدریس می شود؟

با درنظر گرفتن اینکه راه های زیادی برای مهاجرت وجود دارد. یکی از این طرق دریافت ویزای تحصیلی است برخی از افراد ویزای تحصیلی را برمیگزینند و به تحصیل در یکی از دانشگاه های ایالت متحده امریکا به ویژه دانشگاه خصوصی هاروارد میپردازند. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE میباشد. موسسه مشاوره ای MIE در این مقاله سعی دارد دانشگاه خصوصی هاروارد ایالت متحده امریکا را معرفی نماید وبه سوالات شما در این زمینه پاسخ دهد.

تحصیل در دانشگاه خصوصی هاروارد، شرایط تحصیل در دانشگاه خصوصی هاروارد، نحوه پذیرش در دانشگاه خصوصی هاروارد،مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در دانشگاه خصوصی هاروارد،هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی هاروارد رشته های تحصیلی در دانشگاه خصوصی هاروارد،

بورس دانشگاه هاروارد

دانشگاه خصوصی هاروارد در ایالت متحده امریکا یک دانشگاه خصوصی در ایالت ماساچوست میباشد که موسس آن یکی از خیرین به نام جان هاروارد میباشد. دانشگاه هاروارد اولین موسسه اموزش عالی در ایالت متحده امریکا میباشد. دانشگاه هاروارد یکی از بالاترین رتبه دانشگاهی را در سطح جهان به خود اختصاص داده است. دانشگاه خصوصی هاروارد در سال 1636 تاسیس شد. که اول به نام کمبریج معروف بورد وبعد نام هاروارد را به خود گرفت. کالج  هاروارد در سال 1780 نام خود را به دانشگاه خصوصی هاروارد تغییر دارد. دانشگاه خصوصی هاروارد هرساله 20 هزار در خواست پذیرش از سوی دانشجویلان در مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشد دارد. دانشگاه هاروارد حدود 360 هزار فارغ التخصیل در جهان دارد. در دانشگاه هاروارد موزه های متعددی وجود دارد.که یکی از این موزه ها موزه هنر فوگ میباشد. دانشگاه خصوصی هاروارد رشته های علوم انسانی،طبیعی ،مهندسی، دندان پزشکی، الهیات، اموزش وپرورش حقوق وپزشکی را دارا باشد. کتابخانه دانشگاه هاروارد یکی از قدیمی ترین کتابخانه ها در ایالت متحده امریکا وهمچنین یکی از بزرگترین کتابخانه های دنیا میباشد.

دانشگاه خصوصی هاروارد حدود 160 ملیون دلار هزینه  هزینه تحصیلی به 60% دانشجویان مقطع کارشناسی اهدا کرده است . دانشگاه هاروارد دارای 9 دانشکده می باشد و 160 رشته تحصیلی را دارا میباشد از جمله دانشکده هنر وعلوم دانشکده پزشکی ،دانشکده بازرگانی، دانشکده معماری،دانشکده الهیات، دانشکده اموزش،مدرسه جان اف کندی دانشکده حقوق وموسسه مطالعات. شهریه دانشگاه هاروارد  47.074 دلار میباشد. دانشگاه هاروارد رتبه 2 را در سطح جهان به خود اختصاص داده است . مهلت در خواست برای پذیرش دانشگاه هاروارد اول ژانویه ومهلت اقدام اول نوامبر میباشد وهمچنین هزینه در خواست در دانشگاه هاروارد 75 دلار میباشد متقاضیان دانشگاه خصوصی هاروارد برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه هاروارد میبایستی آزمون SAT را بگذرانند. محبوب ترین رشته ها در دانشگاه خصوصی هاروارد عبارتند از علو اجتماعی،زیست شناسی،عمومی،علوم زیستی،تاریخ ، ریاضیات و علوم فیزیک میباشد.

دانشگاه خصوصی هاروارد دارای بورس تحصیلی ،کمک های مالی مبتنی بر نیازر میباشد. دانشگاه خصوصی هاروارد خدماتی را از جمله تدریس خصوصی ،بیمه درمانی،خدمات درمانی،مرکز زنان به دانشویان خود ارائه میدهد.  دانشگاه هاروارد 21000 دانشجو دارد.  دانشگاه هاروارد برنده بیش از 47جایزه نوبل،32 سران دولت و48 جایزه پولیتزرمیباشد. هزینه دانشگاه هاروارد سالی 4.5 ملیارد دلار میباشد. دانشگاه هاروارد به دانشجویان کم بزاعتی که درامد خانواده انها در سال از 60 هزار دلار کمتر میباشد لغو شهریه را در نظر گرفته است. دانشگاه هاروارد دارای امکانات بسیاری میباشد از جمله این امکانات میتوان به ارائه اینترنت رایگان در زمینه های ثبت نام ،استفاده کتاب ومقاله، چت وگفتگوی دانشجویان،استفاده از امکانات GPRS، رزرو غذا واستفاده از امکانات درمانی میباشد. دانشگاه خصوصی هاروارد از امکانات دیگر مانند دانشگاه مجازی برخوردار است که دانشجویان میتوانند از طریق این سیستم اموزشی در منزل خود به تحصیل پرداخته وهمچنین میتوانند با استفاده از نرم افزاری که دانشگاه هاروارد در این زمینه در اختیار دانشجویان قرار داده به اطلاعات فراوانی در زمینه رشته خود دست پیدا کند.

نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه خصوصی هاروارد بین دانشجویان امریکا و دانشجویان بین المللی هیچ تفاوتی وجود ندارد و دانشجویان بین المللی هم باید به همان اندره اخذ پذیرش دانشجویان امریکایی مراجعه کنند. دانشگاه خصوصی هاروارد برای اشنایی با دانشجویان بین المللی از انها مصاحبه میگیرند. پذیرش دانشجو در دانشگاه خصوصی هاروارد با توجه به چند عامل انجام میشود از جمله این عوامل عبارتند از:

مصاحبه از دانشجو،نظریات اساتید دانشگاه ،سطح نمرات فرد دانشجو.

دانشگاه خصوصی هاروارد در مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد ودکتری دانشجو میپذیرد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب هاروارد

انشگاه خصوصی هاروارد بورس تحصیلی را به مقدار اندک وبه دانشجوهای خاصی که دارای شرایط ویژه ای هستندا رائه میدهد از جمله این شرایط معمولا کسب نمرات عالی در امتحانات معادل سازی GRE ،GMAT، LSAT،USMLE فردی که بورسیه به او تعلق میگیرد  به عنوان TA باید در دانشگاه خصوصی هاروارد تکالیف خاصی را برعهده بگیرد. که تکالیف این فرد به گونه ای است که به عنوان  دستیار استاد در دانشگاه به تدریس ، نمره دادن ودیگر فعالیت هایی که دانشگاه به او محول میکند میپردازد که برای این امر زمانی را اختصاص داده اند که 40 ساعت در هفته میباشد. نوعی دیگری از بورس به عنوان بورس RA به دانشجویان در مقطع دکتری وفوق لیسانس تعلق میگیرد اخذ بورس RAتوسط اساتید به دانشجویان تعلق میگیرد  که اخذ این بورس بستگی به نحوه انجام تحقیقات و گرفتن امتیاز بابت این تحقیقات توسط اسلتید صورت میگیرد.

در دانشگاه خصوصی هاروارد حدود 6700 نفر در دوره کارشناسی و14500 نفر در دوره فوق لیسانس مشغول تحصیل می باشند. دانشگاه خصوصی هاروارد یک دانشگاه تحقیقاتی بسیار بزرگ میباشد.

افراد برجسته ای که از دانشگاه خصوصی هاروارد فارغ التحصیل شدند عبارتند از:  رئیس جمهوران سابق امریکا جان آدامز،جان کوئینسی آدامز،تئودور روز ولت، فرانکلین روز ولت، جان اف کندی ، الن جانسون،سیر لیف،جورج ذبلیو بوش، بیل گیتس، بانکی مون،میشل اوباما، باراک اوباما، ماک زوکربرگ میباشند.

 

 

در مجموع میتوان گفت دانشگاه های ایالت متحده امریکا به ویژه دانشگاه خصوصی هاروارد از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار میباشند دانشگاه ها ایالت متحده امریکا حدود 80% ار علم جهان را تعیین میکنند. دانشگاه خصوصی هاروارد از نظر اموزشی از سطح بسیار بالای برخوردار است وبودجه بالایی که این دانشگاه دارد از نظر تحقیقاتی میتوان گفت که در سطح بسیار بالایی برخوردار است.

جهت کسب اطلاعات ببشتر میتوانید به وب سایت موسسه مشاوره ای MIE مراجعه نمایید واطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید.

منابع:

www.college.usnews.rankingsandreviess

www.harvard.edu

www.en.wikipedia.org

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *