دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های استرالیا به عنوان دانشگاه های کشوری پیشرفته با محیط علمی مناسب متقاضیان بسیاری دارند. علاوه بر دانشگاه های استرالیا این کشور به خودی خود کشوری مهاجر پذیر است که به راحتی می توان از راه تحصیل اقامت در آن را کسب کرد. دانشگاه های استرالیا پر از دانشجویانی هستند که از اقصی نقاط جهان برای تحصیل به این کشور روی آورده اند. از این رو تعداد بسیاری از دانشجویان نخبه ایرانی را می توان در دانشگاه های استرالیا پیدا کرد.

آیا مایل به ادامه ی تحصیل در دانشگاه های استرالیا هستید ؟ آیا شرایط ادامه ی تحصیل در دانشگاه های استرالیا را نمی دانید ؟ آیا مایل به دانستن شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های استرالیا هستید ؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. . در این مقاله سعی بر آن است که به معرفی و توصیف دانشگاه های استرالیا بپردازیم تا داوطلبین با توجه شرایط و رشته انتخابی برای  ادامه ی تحصیل بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند. استرالیا سومین کشور از نظر میزان جذب دانشجویان بین المللی در جهان بعد از  بریتانیا و ایالات متحده است که این رتبه برای کشوری با جمعیت 23 میلیون نفر جالب است. اگر شما به دنبال تحصیل در استرالیا هستید باید بدانید که سی و پنج دانشگاه برتر در استرالیا وجود دارد که با توجه به رتبه بندی جهانی آموزش عالی دانشگاه ها در  تایمز  2016-2017 هشت تا از دانشگاه های استرالیا در صد تای اول قرار دارند که  هیچ محدودیت انتخابی برای شما نیست بلکه شما از تنوع انتخابی بالا برخوردار هستید. بهترین دانشگاه های استرالیا ، با توجه به رتبه بندی، دانشگاه ملبورن –دانشگاه ملی استرالیا ، دانشگاه سیدنی و دانشگاه کوئینزلند و…هستند. جهت کسب اطلاعات جامع در این خصوص مشاورین مجرب موسسه ی مهاجرتی MIE همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان می باشد.

 

برترین دانشگاه های استرالیا در سال 2017:

1_ دانشگاه سیدنی ، دارای رتبه ی چهل و پنج در جهان.

2_  دانشگاه ملبورن  ، دارای رتبه ی سی و  سه در جهان.

3_ دانشگاه کوئینزلند ، دارای رتبه ی پنجاه در جهان .

4_ دانشگاه آدلاید ، دارای رتبه ی صد و سیزده در جهان.

5_ دانشگاه وسترن ، دارای رتبه ی صد و نه جهان .

6_ دانشگاه ملی استرالیا ، دارای رتبه ی پنجاه و دو در جهان.

7_دانشگاه موناش ، دارای رتبه ی هفتاد و سه در جهان.

8_ دانشگاه  نیوسوث ویلز ، دارای رتبه ی چهل و شش در جهان.

 

پذیرش از دانشگاه های استرالیا

دانشجویان بین المللی میتوانید با ارسال  درخواست مستقیم به دانشگاه های استرالیا که معمولا آنلاین و اغلب همراه  با  هزینه است اقدام کنند. دانشجویان بین المللی می توانند با ارسال و درخواست مستقیم از دانشگاه که معمولا آنلاین و اغلب همراه با هزینه است اقدام کنند. دانشگاه های استرالیا قطعا ارزان قیمت  نیستند اما شهریه ها برای دانشجویان بین المللی متغیر است. که 10،500$ به بالا (دلار امریکا) تخمین زده شده. شهریه ها از دانشگاهی به دانشگاه دیگر و از یک رشته به رشته ی دیگر متفاوت است. برای مثال یک دانش آموز علوم انسانی کمتر از کسی که   در رشته پزشکی تحصیل می کند پرداخت می کند .

 

دانشگاه سیدنی :

دانشگاه سیدنی، که از صد و پنجاه سال پیش تاسیس شده است ،به دنبال اهداف افزایش کیفیت آموزش و پرورش می باشد . دانشگاه سیدنی رتبه چهل و پنج در جهان را داراست. هدف ادانشگاه سیدنی ایجاد و حفظ یک جامعه متحد که هم، به نفع استرالیا و جهان گسترده تر خارج از آن می باشد ، است. محققان معروف و دانشجویان موفق ،و  هر آنچه که در  زمینه های اجتماعی و فرهنگی آن هاست، می تواند موجب  رشد و تحقق بخشیدن به پتانسیل کامل آموزش و نتایج آن شود. چشم انداز این است که برای ساخت یک دانشگاه که در آن دانشجویان  و محققان اجتماعی با هم در یادگیری، پرسش نقادانه  و تحقیقاتی استثنایی مشغول هستند. برای موفقیت در این چشم انداز، دانشگاه اطمینان می دهد برنامه درسی شان با آخرین پیشرفت های آموزشی و پژوهشی با اطلاع رسانی در این زمینه همراه است. آموزش در سطح جهانی انجام می شود و هر روزه استراتژی های جدید اضافه می گردد. در درجه اول  توسعه ی امکانات ، به خصوص در  زیرساخت های تکنولوژی و فیزیکی است. همچنین نقد و انتقادات و پیشنهادات محققان و دانشجویان آزادانه مورد پذیرش قرار می گیرند.به علاوه استراتژی  سرمایه گذاری در پروژه های بین رشته ای  ملی و بین المللی در دانشگاه محیطی ایجاد میکند که در زمینه های تجربی ، محققان خوبی تربیت می شوند که این از طریق یادگیری رسمی و غیر رسمی، هر دو در داخل کلاس درس و فراتر از آن انجام می گیرد. مهارت های مهم مانند  تفکر انتقادی توسط کارکنان و دانش آموزان به طور یکسان آموزش داده می شود. دانشگاه سیدنی در میان دانشگاه های استرالیا در جذب بهترین محققان و معلمان از سراسر جهان، و ایجاد روابط قوی با گروه های صنعت اقداماتی را صورت داده است.

رشته ها:

کشاورزی و محیط زیست،

مرکز آب کربن و مواد غذایی،

موسسه اصلاح نباتات،

آزمایشگاه کشاورزی محض ،

هیدرولوژی و علوم جغرافیایی اطلاعات آزمایشگاهی،

معماری،

طراحی و برنامه ریزی،

هنر و علوم اجتماعی

اقتصاد،

ادبیات،

هنر،

علوم اجتماعی و سیاسی،

دندان پزشکی ،

مهندسی و فن آوری اطلاعات، هوا و فضا،

مکانیک و مهندسی مکاترونیک، مهندسی شیمی و ،مهندسی عمران،مهندسی برق و اطلاعات، فن آوری اطلاعات،

علوم بهداشت و درمان، پرستاری و مامایی  ،

علوم پایه،تاریخ ، کشاورزی و محیط زیست، علوم بیولوژیکی،مولکولی علوم زیستی،علم دامپزشکی،

ریاضی و آمار، فیزیک،

روانشناسی، موسیقی،دامپزشکی،

 

دانشگاه ملبورن 

دانشگاه ملبورن در سال 1853 تاسیس شده است، دانشگاه ملبورن سهم بارزی در جامعه برای  پژوهش، آموزش و یادگیری دارد. با بیشترین برندگان جایزه نوبل در میان کارکنان و فارغ التحصیلان از دیگر دانشگاه های استرالیا برتر است.دانشگاه ملبورن شهرت برجسته ای  با رتبه بندی جهانی اش که  به طور مداوم  آن را دارا بوده به عنوان دانشگاه تحقیقاتی جامع پیشرو در استرالیا و یکی از پنجاه دانشگاه برتر جهان  است. دانشگاه ملبورن  با جذب بهترین و درخشانترین دانشجویان و محققان، و با سابقه بیش از 160 سال، جایگاه ویژه ای در قلب صحنه فرهنگی شهرملبورن را اشغال کرده است.

رشته ها :

طراحی ،

هنر ،

تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و اجتماعی،

تحصیلات تکمیلی آموزش و پرورش ،

حقوق

پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشت و درمان ،

دانشکده دامپزشکی و کشاورزی علوم.

 

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه کوئیزلند یکی از موسسات پژوهشی و آموزشی برجسته استرالیا است. دانشگاه کوئینزلند برای پیشرفت از طریق ایجاد، حفظ، انتقال و کاربرد دانش و تلاش فعالیت دارد. بیش از یک قرن سابقه آموزشی دارد و فارغ التحصیلان زیادی  به عنوان استعدادهای برتر در جهان از این دانشگاه به جامعه علمی معرفی شده اند.

رشته ها:

اقتصاد و قانون ،

مهندسی، معماری و فناوری اطلاعات ،

علوم انسانی و علوم اجتماعی،

پزشکی و پزشکی علوم، علوم پایه.

رتبه بندی :

دانشگاه کوئینزلند دارای رتبه ی پنجاه در  جهان توسط QS رتبه بندی دانشگاه های جهانی و دارای  رتبه برتر برای  مقالات علمی در بین دانشگاه های جهان است. و همچنین دارای  فرصت های زیاد برای انتخاب دانشجویان و پشتیبانی  و حمایت از دانشجویان برای  دستیابی به اهداف و موفقیت های  فردی شان است و برای  رسیدن به جایگاه والا در زمینه های منتخب در  جامعه ای که دانشجویان در آن زندگی می کنند زمینه ی مناسبی را فراهم کرده است.  داشتن  انعطاف پذیری بسیار در  انتخاب دوره تحصیلی، دارای مزایای فراوان برای دانشجویان همراه با لذت بردن از طیف گسترده ای از فعالیت های فوق برنامه  در طول مطالعات دانشجویان می باشد.

 

دانشگاه آدلاید:

در قلب آدلاید، پردیس اصلی در شمال تراس بخشی از تفرجگاه فرهنگی در شهر واقع شده است و با  گالری هنری، موزه و کتابخانه دولت، پردیس دانشگاه ترکیبی از سنت تاریخی و معاصر است. دانشگاه آدلاید موسسه آموزش و پژوهش عالی در سطح جهانی با کیفیت بالا و  سیستم یادگیری ویژه و همچنین دارای آموزش و تجربه و  تحقیقات برای دانشجویان است.  دانشگاه آدلاید در ابداع دانش های  جدید، به دنبال نوآوری و آماده سازی نخبگان  تحصیلی آینده، متفکران خلاق ، همراه با ایجاد  چشم انداز بین المللی است.  با شهرت بین المللی برای انجام تحقیقات ، در سراسر جهان پیشرو است.

رشته ها :

فنی و مهندسی، کامپیوتر و علوم ریاضی

علوم بهداشتی

دانشکده هنر

علوم پایه ( فیزیک _ شیمی_ زیست شناسی)

 

دانشگاه وسترن :

یکی از پیشرو ترین دانشگاه های استرالیا است و شهرت بین المللی برای برتری در آموزش، پژوهش دارد. دانشگاه وسترن  تقریبا 24000 دانشجو ثبت نام شده در سراسر نه دانشکده را دارد. و مطالعات کارشناسی گسترده به دنبال مدارک حرفه ای کارشناسی ارشد را ارائه می کند. دانشگاه وسترن به عنوان دانشگاه نمونه استرالیا برای فراهم کردن امکانات گسترده شناخته شده است.

 

رشته ها :

معماری،

مهندسی، محاسبه و ریاضی

پزشکی، دندانپزشکی و علوم بهداشتی

علوم پایه

 

دانشگاه ملی استرالیا:

دانشگاه ملی استرالیا دارای  سابقه درخشان در نوآوری های  پایدار، با تمرکز بر مناطق بحرانی برای آینده  – با توجه به  تغییرات آب و هوایی و انرژی های تجدید پذیر موثر در بخش درمان های پزشکی و فن آوری می باشد. در  رشته های علوم اجتماعی، پژوهشهای گسترده  در مورد  سیاست و تفسیر کارشناسان در مسائل کلیدی پیش روی جامعه اعم از حقوق بشر و به رسمیت شناختن قانون اساسی بومیان استرالیا ، بهداشت عمومی ، پیر شدن جمعیت……انجام شده است.  دانشگاه ملی استرالیا دارای طیف گسترده ای از برنامه ها در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحقیقات است و در جذب دانش آموزان با استعداد از سراسر استرالیا و سراسر جهان  فعال می باشد. این دانشگاه رتبه ی چهل و پنجم جهان را دارد.

 

رشته ها :

طراحی هنری

هنر و علوم اجتماعی

محیط زیست

مهندسی

داروسازی

 

دانشگاه موناش:

تمایل به ایجاد تجربه تحصیل متفاوت و دارای رتبه ی هفتاد و سه جهان می باشد.

اما فراتر از این ایفای نقشی موثر در صحنه، داخلی و بین المللی. یک دانشگاه جهانی با حضور در جهان می باشد.

 

رشته ها :

هنر، طراحی و معماری

فنون

کسب و کار و اقتصاد

مهندسی

فناوری اطلاعات

پزشکی، پرستاری و بهداشت و درمان علوم

داروسازی و علوم داروی

علوم پایه

 

دانشگاه نیوسوث ویلز:

دانشگاه نیوسوث ویلز که در قلب کانبرا واقع شده است – که  پایتخت استرالیا  می باشد. برخی از قابل توجه ترین  نهادهای سیاسی و فرهنگی استرالیا از جمله مجلس استرالیا در این منطقه قرار دارد. سالن های سخنرانی، کتابخانه ها، آزمایشگاه ها، خوابگاه های دانشجویی و ساختمان دولت، و همچنین کافه ها، سوپر مارکت ها، مراکز مراقبت از کودکان، اداره پست و حتی یک مرکز پزشکی در دسترس می باشد .

پنجاه و دو درصد از دانش آموزان در حال انجام برنامه های کارشناسی ارشد در این دانشگاه هستند.

برای اولین بار در استرالیا برای استخدام دانش آموختگان دارای رتبه جهانی شد

 

رشته ها :

هنر، طراحی و معماری

مهندسی

فناوری اطلاعات

پزشکی، پرستاری و بهداشت و درمان علوم

داروسازی و علوم داروی

علوم پایه

 

با کسب تجارب گسترده  و معتبر در زمینه ی رشته ها و دانشگاه های استرالیا به این نتجیه می رسیم که کشور استرالیا فرصت ویژه و مناسبی با داشتن امکانات آموزشی نوین و ,برنامه های آموزشی به روز شده ی معتبر, در بین کشورهای جهان  برای حضور گسترده دانشجویان بین المللی در محیط های بزگ آموزشی فراهم آورده است. امید است توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل شما می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه ی مهاجرتی MIE در ارتباط باشید .

 

منابع:

www.timeshighereducation

australianuniversities.com.aucom

www.edwy.com

topuniversities.com

businessinsider.com.au

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *