دانشگاههای پزشکی آلمان

دانشگاه های برتر آلمان

Dresden Silhouette

 

 

 

 

 

 

دانشگاه های برتر آلمان در میان بهترین دانشگاه های اروپا قرار دارند. برای اینکه بدانید دانشگاه های برتر آلمان کدام دانشگاه ها هستند و از چه دانشگاه هایی می توانید راحت تر پذیرش بگیرید، می توانید به لیست تهیه شده از دانشگاه های برتر آلمان مراجعه کنید و در نهایت دانشگاه مناسب خود را در میان دانشگاه های برتر آلمان بیابید.

در این مقاله قصد داریم دانشگاه های برتر آلمان را معرفی نماییم. همچنین شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاهها و جزئیات آن را خدمت شما متقاضیان عزیز شرح خواهیم داد. در صورت تمایل به بررسی شرایط دیگر تحصیل در آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر آلمان می توانید با کارشناسان مؤسسه مهاجرتی MIE تماس بگیرید. (این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

برخی از دانشگاه های برتر آلمان در پزشکی

1⃣ دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین

2⃣ دانشگاه پزشکی بخوم

3⃣ دانشگاه پزشکی بن

4⃣ دانشگاه پزشکی کلن

6⃣ دانشگاه یوهان ولفگانگ فرنکفورت

7⃣ دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ

8⃣ دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

9⃣ دانشگاه پزشکی هانوفر

(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب کالج آلمان

پذیرش در دوره دکترا در رشته‌های پزشکی در آلمان

دانش‌آموختگان رشته پزشکی پس از اتمام تحصیل به اختیار خود می‌توانند در مقطع دکترا تحصیل کنند. این تصمیم اما شخصی است و دریافت پروانه پزشکی با مدرک کارشناسی‌ارشد صورت می‌گیرد.

دوره دکترا در رشته پزشکی، مانند سایر رشته‌های غیرپزشکی در آلمان برگزار می‌شود. این بدان معناست که شخص داوطلب با انتخاب موضوع و پس از موافقت استاد راهنما با طرح رساله‌، شروع به تحقیق خواهد کرد. پس از نوشتن رساله دکترا و قبولی در آزمون شفاعی، مدرک دکترا به دانشجو اعطا می‌شود. (این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

معرفی دانشگاه فرایبورگ Universität Freiburg

دانشگاه فرایبورگ ، (به آلمانی Freiburg Albert – Ludwigs-Universität ، Uni Freiburg یا Freiburg )، یا به انگلیسی : Albert Ludwig University of Freiburg ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در شهر Freiburg im Breisgau ، در ایالت Baden-Wűrttemberg ، در آلمان واقع است.

دانشگاه در سال 1457 ، توسط سلسله Habsburg ، به عنوان دومین دانشگاه بعد از داشنگاه وینا (University of Vienna) در قلمرو Habsburg ، تاسیس شد.

امروزه ، دانشگاه فرایبورگ ، به عنوان پنجمین دانشگاه قدیمی در آلمان ، با یک سابقه طولانی در آموزش انسان شناسی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می باشد.

دانشگاه از 11 دانشکده تشکیل شده است و دانشجویان را از سراسر آلمان و همچنین بی از 120 کشور خارجی جذب می کند. دانشجویان خارجی این دانشگاه ، حدود 16% از کل دانشجویان را تشکیل می دهند.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشگاه فرایبورگ ، یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا می باشد و همچنین در شمار موسسات برتر آموزشی و پژوهشی است. از آنجا که این دانشگاه مدت طولانی است که به خوبی شهرت دارد ، در گذشته میراث فرهنگی و علمی خود را حفظ کرده است و در آینده نیز روش های جدید را برای تامین نیازهای ان مدرن ، توسعه خواهد داد.

دانشگاه فرایبورگ محل تحصیل بسیاری از اندیشه های بزرگ سنت های غربی بوده است. تعدادی از آن ها شامل : Hannah Arendt، Rudolf Car nap، David Daube، Johann ECK، Hans-Georg Gadamer، Friedrich Hayek، Martin Heidegger، Ed Husserl ، Friedrich Meinecke، Max Weber می باشند. علاوه بر این ،  این دانشگاه برنده 19 جایزه نوبل می باشد و از سال 2007 ، تاکنون ، توسط University of Excellence به عنوان دانشگاه برگزیده آلمان انتخاب شده است.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده های دانشگاه فرایبورگ

1- دانشکده بیولوژی

2- دانشکده شیمی و داروسازی

3- دانشکده پزشکی

4- دانشکده ریاضیات و فیزیک

5- زبان و ادبیات

6- دانشکده فلسفه

7- دانشکده حقوق

8- دانشکده صنعتی

9- دانشکده فقه

10- منابع طبیعی

11- دانشکده علوم اقتصاد

دانشگاه گوتینگن

گوتینگن شهری است در ایالت نیدرزاکسن آلمان.

⭐️این شهر مرکز شهرستان گوتینگن است و در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۱۶۰۵۲ نفر جمعیت داشته‌است. رودخانه لاینه (Leine) از میان این شهر می‌گذرد.

شهرت این شهر به دلیل دانشگاه با اهمیت آن و نیز جایزه‌های نوبلی که تاکنون استادان این دانشگاه به تعداد بسیار قابل توجه کسب کرده‌اند می‌باشد.

دانشگاه گوتینگن یکی از پنج دانشگاه برتر آلمان بوده و در زمینهٔ علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی و شاخه‌های آن دارای اعتبار و شهرتی جهانی است. در رده‌بندی معتبر جهانی در سال ۲۰۱۰ دانشگاه گوتینگن عنوان بهترین دانشگاه آلمان و هشتمین دانشگاه برتر اروپا را از آن خود کرده و در بین تمامی دانشگاه‌های جهان در جایگاه چهل و سوم قرار گرفت. (این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

تاریخ و فرهنگ شهر گوتینگن عمدتاً بر محور دانشگاه و مسائل مربوط به آن شکل گرفته است. از این میان می‌توان به ماجراهای هفت گوتینگنی (به آلمانی: Göttinger Sieben ) و هجده گوتینگنی (به آلمانی: Göttinger Achtzehn) اشاره کرد.

همچنین آداب جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دکتری در این شهر نیز در نوع خود قابل توجه است.

برخی از مشهورترین ریاضیدانان تاریخ مانند کارل فریدریش گاوس برنهارد ریمان و داوید هیلبرت از اساتید دانشگاه گوتینگن بوده‌اند.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

 دانشکده‌ها و رشته‌های برتر

۱۲درصد از دانشجویان دانشگاه گوتینگن را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند که در کنار دانشجویان آلمانی در ۸۰ رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. ۸۰رشته تحصیلی در ۱۳ دانشکده ارائه می‌شود که از میان آنها می‌توان دانشکده علوم کشاورزی، پزشکی، ریاضی و علوم رایانه را نام برد.

همچنین رشته ایران‌شناسی که از سال ۱۹۰۳ میلادی در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه گوتینگن تدریس می‌شود، از ترم زمستانی سال ۲۰۰۶ در مقطع کارشناسی نیز ارائه می‌شود

?رشته‌هایی همچون زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، تاریخ، ریاضی، جامعه‌شناسی و دندان‌پزشکی از جمله رشته‌های مطرح در دانشگاه گوتینگن محسوب می‌شوند که در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی نیز از جایگاه مناسبی برخوردار هستند.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

از دیگر ویژگی‌های دانشگاه گوتینگن می‌توان به کتابخانه آن اشاره کرد که با بیش از چهار میلیون جلد کتاب و مجله، از جمله مجهزترین کتابخانه‌های آلمان به حساب می‌آید و در سال ۲۰۰۲ میلادی نیز به عنوان کتابخانه سال آلمان برگزیده شد.

?تحصیل در دانشگاه نخبگان رایگان نیست و از سال ۲۰۰۷ دانشجویان هر ترم ۵۰۰ یورو بابت شهریه دانشگاه پرداخت می‌کنند.]

دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف (Heinrich Heine Universität Düsseldorf)

این دانشگاه در سال 1965 از یک آکادمی پزشکی پدید آمد. و از سال 1993 از 5 دانشکده تشکیل شده است. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود 30000 نفر و مقر آن در ایالت نورد راین وست فالن است.

بودجه سالیانه این دانشگاه حدود 6/241 میلیون یورو می باشد.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده های دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف

1- دانشکده پزشکی

2- دانشکده فلسفه

3- دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی

4- دانشکده علوم اقتصاد

5- دانشکده حقوق

?دانشگاه Bochum امروزه بیش از 32 هزار دانشجو که 4500 نفر از آنها خارجی هستند بکارش ادامه میدهد . در سال 2008  32 هزار دانشجو ثبت نام شده اند . از تعداد 5000 نفر از کارمندان استخدام شده 369 پروفسور در بین آنها میباشد . در سال 2002 این دانشگاه نهمین دانشگاه بزرگ آلمان بحساب آورده شد .(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

 

بر خلاف تعداد زیادی از دانشگاههای سنتی ، ساختمانهای این دانشگاه در یک محوطه قرار گرفته ، البته غیر از دانشکده پزشکی که شامل چندین بیمارستان در Bochum و منطقه RUHR میباشد . در همه رشته ها این دانشگاه شهرت خوبی دارد .

 

هزینه های تحصیل این دانشگاه عبارتند از  500 یورو  شهریه هر ترم + 160 یورو برای استفاده از بلیط فصل ( حمل و نقل عمومی ) منطقه RUHR

مدارک کارشناسی ( لیسانس ) و کارشناسی ارشد این دانشگاه قابل انتقال به سیستم تحصیلی آمریکا میباشند .(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده های دانشگاه Ruhr-Universität Bochum

دانشکده الهیات انجیلی

دانشکده الهیات کاتولیکی

دانشکده فلسفه و علوم آموزشی

دانشکده تاریخ

دانشکده زبان شناسی و واژه شناسی

دانشکده حقوق

دانشکده اقتصاد

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده مطالعات آسیای شرقی

دانشکده تربیت بدنی

دانشکده روانشناسی

دانشکده عمران و مهندسی محیط زیست

دانشکده مکانیک

دانشکده برق و IT

دانشکده ریاضی

دانشکده فیزیک و هوافضا

دانشکده جغرافیا

دانشکده شیمی و بیوشیمی

دانشکده بیولوژی و بیو تکنولوژی

دانشکده پزشکی

(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده‌های دانشگاه آخن و برترین رشته‌های تحصیلی

❎دانشگاه آخن از دانشکده‌های ریاضی، کامپیوتر و علوم طبیعی، دانشکده معماری، عمران، مکانیک، مواد، دانشکده برق و فناوری اطلاعات، فلسفه، اقتصاد و دانشکده علوم پزشکی تشکیل شده است.❎

دانشگاه آخن به لحاظ تنوع رشته‌ها و همچنین تمرکز ویژه برروی رشته‌های فنی مرتبط با بخش صنعت، در بین دانشگاه‌های آلمان بیشترین بودجه‌های تحقیقاتی را به خود اختصاص داده است. بودجه‌ای که منبع اصلی آن نه دانشگاه، که کارخانه‌ها و بخش‌های صنعتی آلمان هستند.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

??از جمله رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌آخن که هر ساله در رتبه‌‌‌بندی بین المللی دانشگاه‌ها، به اعتبار این دانشگاه می‌افزاید و در بین دانشگاه‌های آلمان نیز شهرت دارد، می‌توان به رشته‌های مهندسی اشاره کرد. در میان رشته‌های علوم طبیعی نیز، رشته‌ی شیمی دانشگاه آخن در میان سایر دانشگاه‌های آلمان پیشتاز است.

?شهریه در دانشگاه آخن

متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه آخن از ترم تحصیلی ۲۰۰۷، همانند بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های آلمان، شهریه‌ای به مبلغ ۵۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی پرداخت می کنند. علاوه بر این، مبلغی در حدود ۱۵۰ یورو نیز بابت هزینه‌ی خدمات دانشجویی از دانشجویان دریافت می‌شود.

?دانشگاه آخن در زمینه‌های متعددی در مهندسی و فناوری خصوصاً مهندسی مکانیک، برق، صنایع، علوم کامپیوتر، فیزیک و شیمی شهرت جهانی دارد. این دانشگاه دارای بیشترین بودجه تحقیقاتی و بالاترین درآمد سرانه هیات علمی مرتبط با صنعت در میان تمام دانشگاه‌های آلمان است.

بر اساس یک نظرسنجی که توسط مجله ویرتشافتسووخه (Wirtschaftswoche) که در سال ۲۰۱۳ در میان روسای بیش از ۵۰۰ شرکت بزرگ آلمانی برگزار شد، این دانشگاه در رشته‌های مهندسی مکانیک، برق، صنایع، کامپیوتر و علوم طبیعی به عنوان بهترین دانشگاه آلمان شناخته شد.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

اساتید:

گوتفرید بوهم

بودو فون بوریس

تئودوره فون کارمن

هانس ون منگلولد

هادی تهرانی

اوتو لمان

ویلهلم کایم

هلموت تسان

آرنولد زومرفلد

آرنولد گلن

والتر بیمل

دیوید دیوینچنزو

(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

تحصيل در دانشگاه هايدلبرگ آلمان

در بسیاری از رتبه‌بندی‌های دانشگاهی و بین‌المللی، دانشگاه هایدلبرگ به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان، نه تنها جایگاه برترین دانشگاه آلمان را به خود اختصاص داده است، بلکه یکی از صد دانشگاه برتر جهان نیز محسوب می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ واقع در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان، قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور و یکی از نخستین دانشگاه‌های تاسیس‌شده در اروپا به حساب می‌آید. ساخت این دانشگاه که پس از دانشگاه پراگ و دانشگاه وین، به عنوان سومین دانشگاه در دوران رایش مقدس رومی شناخته می‌شود، در سال ۱۳۸۶ میلادی صورت گرفته است.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده‌ها و رشته‌های برتر در دانشگاه هایدلبرگ

با گذشت بیش از ۶۰۰ سال از شروع فعالیت دانشگاه هایلدبرگ، در حال حاضر بیش ۲۵ هزار دانشجو، در ۱۲ دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از میان این دانشکده‌ها می توان به دانشکده حقوق، پزشکی، ادبیات و فلسفه، زیست شناسی، ریاضی و علوم رایانه و دانشکده شیمی و فیزیک اشاره کرد.

 

از رشته‌های مطرح دانشگاه هایدلبرگ در میان سایر دانشگاه‌های آلمان، می توان رشته‌های پزشکی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و اقتصاد را نام برد.

البته رشته ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی نیز در دانشکده ادبیات این دانشگاه ارائه می‌شود.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

جایگاه دانشگاه هایدلبرگ در رتبه‌بندی‌های بین‌‌المللی

دلیل انتخاب دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یکی از دانشگاه‌های نخبگان آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی را می‌توان در جایگاه این دانشگاه ه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جستجو کرد. به غیر از دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه کارلسروهه، فرایبورگ و کنستانس نیز در ایالت بادن وورتمبرگ جزو دانشگاه‌های نخبگان آلمان به حساب می‌آیند.

در معتبرترین رتبه‌بندی‌های بین‌المللی و از جمله رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه هایدلبرگ در سال‌های اخیر عنوان برترین دانشگاه آلمانی را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه‌بندی کمیسیون اروپا که در سال ۲۰۰۴ میلادی صورت گرفته است، دانشگاه هایدلبرگ در بین دانشگاه‌های برتر اروپایی در جایگاه نهم قرار دارد.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

✅در سال ۲۰۰۷ نیز دانشگاه هایدلبرگ در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و علوم رایانه در مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های تکمیلی، به عنوان برترین دانشگاه آلمان انتخاب شد.

در رتبه‌بندی دیگری که در سال گذشته میلادی از سوی دانشگاه بوداپست و زیر نظر ۱۳ هزار پژوهشگر صورت گرفت، دانشگاه هایدلبرگ عنوان برترین دانشگاه آلمان‌ را به خود اختصاص داد و مقام ۱۲ در اروپا و ۷۳ در بین دانشگاه‌های جهان را نیز از آن خود کرد.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

❎روانشناسی مدرن ، داروشناسی روانی ، روانشناسی ژنتیکی ، فیزیک محیطی و جامعه شماسی مدرن رشته های علمی هستند که توسط دانشگاه هایدلبرگ ، ارائه می شوند . دانشگاه روی تحقیقات بسیار تاکید دارد و تاکنون برنده 30 جایزه نوبل بوده است و همیشه در شمار دانشگاههای برتر اروپائی ، رده بندی می شود .

دانشگاه هایدلبرگ ، همچنین یک مکان آموزشی برای دانشجویان دکترا می باشد و هر سال ، تقریباً 1000 مدرک دکترای موفقیت آمیز ، ارائه می کند که بیش از یک سوم از دانشجویان دکترای این دانشگاه ، از خارج از کشور می باشند .(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

 

20 درصد از کل دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ ، از 130 کشور خارجی می باشند ودانشگاه هایدلبرگ ، شامل 2 دانشگاه مرکزی است .

یکی در شهر قدیمی هایدلبرگ و دیگری در منطقه Nevenheimer در حومه شهر . از میان فارغ التحصیلان این دانشگاه  ، 11 تن از سران کشوری و دولتی ، خارجی و داخلی را می توان نام برد .

امروزه حدود ۲۵٬۰۰۰ دانشجو در دوازده دانشکده دانشگاه هایدلبرگ مشغول به تحصیل هستند. دانشکده‌های دانشگاه هایدلبرگ به شرح زیرند:

 

1⃣دانشکده الهیات

2⃣دانشکده حقوق

3⃣دانشکده پزشکی

4⃣دانشکده پزشکی بالینی (مانهایم)

5⃣دانشکده فلسفه

6⃣دانشکده زبانهای جدید

7⃣دانشکده علوم اقتصادی و اجتماعی

8⃣دانشکده علوم روانشناسی

9⃣دانشکده ریاضی و علوم رایانه

دانشکده شیمی و علوم زمین‌شناسی

1⃣1⃣دانشکده فیزیک و ستاره‌شناسی

2⃣1⃣دانشکده علوم زیستی

(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشگاه اشتوتگارت (به آلمانی: Universität Stuttgart)

%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%88%d8%aa%da%af%d8%a7%d8%b1%d8%aa

در شهر اشتوتگارت در آلمان واقع است.
این دانشگاه در سال 1829، تأسیس شد و شامل 10 دانشگاه می‌شود. دانشگاه اشتوتگارت، یکی از 9 دانشگاه برتر فنی، در آلمان است (TU9)، که برنامه‌های سطح بالایی در مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع و مهندسی مکانیک دارد.

دانشگاه اشتوتگارت، به خاطر مهارت عالی که در زمینه‌های مهندسی مکانیک اتومبیل و مهندسی فرآیند ساخت اتوماتیک و تکنولوژی هوا- فضا دارد، مشهور است.
دانشکده‌ها و موسسات علمی

دانشگاه اشتوتگارت از ۱۰ دانشکده اصلی تشکیل شده است. دانشکده معماری و شهرسازی، دانشکده عمران و محیط زیست، دانشکده شیمی، دانشکده انرژی و بیوتکنولوژی، دانشکده برق و کامپیوتر، دانشکده علوم هوا و فضا، دانشکده تولید و ساخت وسائل نقلیه، دانشکده ریاضی و فیزیک، دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی و همچنین دانشکده فلسفه و تاریخ موسسات علمی دانشگاه اشتوتگارت را تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این دانشگاه در 1 ژانویه 2003 از ادغام دو دانشگاه دویسبورگ و اِسن پدید آمد. با تعداد 39000 دانشجو از 130 کشور جهان جزء یکی از 10 دانشگاه بزرگ آلمان است.
طیف رشته های این دانشگاه بسیار وسیع است و این دانشگاه همچنین یکی از بزرگترین مراکز تحقیقات در ❌علوم نانو و بیوپزشکی است و در ایالت نوردراین وست فالن واقع است . بودجه سالیانه این دانشگاه حدود 430 میلیون یورو است. (این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده های دانشگاه دویسبورگ- اِسن

1- دانشکده علوم انسانی
2- دانشکده علوم اجتماعی
3- دانشکده علوم تربیتی
4- دانشکده علوم اقتصاد
5- دانشکده شیمی
6- فیزیک
7- ریاضیات
8- بیولوژی
9- دانشکده علوم مهندسی
10- دانشکده علوم پزشکی

تحصيل در دانشگاه هايدلبرگ آلمان

⭐️در بسیاری از رتبه‌بندی‌های دانشگاهی و بین‌المللی، دانشگاه هایدلبرگ به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان، نه تنها جایگاه برترین دانشگاه آلمان را به خود اختصاص داده است، بلکه یکی از صد دانشگاه برتر جهان نیز محسوب می‌شود.

دانشگاه هایدلبرگ واقع در ایالت بادن وورتمبرگ آلمان، قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور و یکی از نخستین دانشگاه‌های تاسیس‌شده در اروپا به حساب می‌آید. ساخت این دانشگاه که پس از دانشگاه پراگ و دانشگاه وین، به عنوان سومین دانشگاه در دوران رایش مقدس رومی شناخته می‌شود، در سال ۱۳۸۶ میلادی صورت گرفته است.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

دانشکده‌ها و رشته‌های برتر در دانشگاه هایدلبرگ

با گذشت بیش از ۶۰۰ سال از شروع فعالیت دانشگاه هایلدبرگ، در حال حاضر بیش ۲۵ هزار دانشجو، در ۱۲ دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از میان این دانشکده‌ها می توان به دانشکده حقوق، پزشکی، ادبیات و فلسفه، زیست شناسی، ریاضی و علوم رایانه و دانشکده شیمی و فیزیک اشاره کرد.

⭐️از رشته‌های مطرح دانشگاه هایدلبرگ در میان سایر دانشگاه‌های آلمان، می توان رشته‌های پزشکی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر و اقتصاد را نام برد.
?البته رشته ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی نیز در دانشکده ادبیات این دانشگاه ارائه می‌شود.

(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

?جایگاه دانشگاه هایدلبرگ در رتبه‌بندی‌های بین‌‌المللی

دلیل انتخاب دانشگاه هایدلبرگ به عنوان یکی از دانشگاه‌های نخبگان آلمان در سال ۲۰۰۷ میلادی را می‌توان در جایگاه این دانشگاه ه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی جستجو کرد. به غیر از دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه کارلسروهه، فرایبورگ و کنستانس نیز در ایالت بادن وورتمبرگ جزو دانشگاه‌های نخبگان آلمان به حساب می‌آیند.

در معتبرترین رتبه‌بندی‌های بین‌المللی و از جمله رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه هایدلبرگ در سال‌های اخیر عنوان برترین دانشگاه آلمانی را به خود اختصاص داده است. همچنین در رتبه‌بندی کمیسیون اروپا که در سال ۲۰۰۴ میلادی صورت گرفته است، دانشگاه هایدلبرگ در بین دانشگاه‌های برتر اروپایی در جایگاه نهم قرار دارد.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

در سال ۲۰۰۷ نیز دانشگاه هایدلبرگ در رشته‌های فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی و علوم رایانه در مقطع کارشناسی ارشد و دوره‌های تکمیلی، به عنوان برترین دانشگاه آلمان انتخاب شد.

در رتبه‌بندی دیگری که در سال گذشته میلادی از سوی دانشگاه بوداپست و زیر نظر ۱۳ هزار پژوهشگر صورت گرفت، دانشگاه هایدلبرگ عنوان برترین دانشگاه آلمان‌ را به خود اختصاص داد و مقام ۱۲ در اروپا و ۷۳ در بین دانشگاه‌های جهان را نیز از آن خود کرد.

روانشناسی مدرن ، داروشناسی روانی ، روانشناسی ژنتیکی ، فیزیک محیطی و جامعه شماسی مدرن رشته های علمی هستند که توسط دانشگاه هایدلبرگ ، ارائه می شوند . دانشگاه روی تحقیقات بسیار تاکید دارد و تاکنون برنده 30 جایزه نوبل بوده است و همیشه در شمار دانشگاههای برتر اروپائی ، رده بندی می شود .

دانشگاه هایدلبرگ ، همچنین یک مکان آموزشی برای دانشجویان دکترا می باشد و هر سال ، تقریباً 1000 مدرک دکترای موفقیت آمیز ، ارائه می کند که بیش از یک سوم از دانشجویان دکترای این دانشگاه ، از خارج از کشور می باشند .(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

20 درصد از کل دانشجویان دانشگاه هایدلبرگ ، از 130 کشور خارجی می باشند و

?⭐️دانشگاه هایدلبرگ ، شامل 2 دانشگاه مرکزی است .
یکی در شهر قدیمی هایدلبرگ و دیگری در منطقه Nevenheimer در حومه شهر . از میان فارغ التحصیلان این دانشگاه  ، 11 تن از سران کشوری و دولتی ، خارجی و داخلی را می توان نام برد .

?از دیگر ویژگی‌های دانشگاه هایدلبرگ، کتابخانه این دانشگاه است که با بیش از سه میلیون جلد کتاب و مجله جزو یکی از مجهزترین کتابخانه‌های دانشگاهی در آلمان به حساب می‌آید.
تحصیل در دانشگاه نخبگان اما رایگان نیست و شهریه در دانشگاه هایدلبرگ، همانند بسیاری از دانشگاه‌های آلمانی از ترم تابستانی سال ۲۰۰۷ میلادی، به مبلغ ۵۰۰ یورو تصویب شده است. اين مبلغ براي سال 2013 به بعد هنوز اعلام نشده است.(این مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان  متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

سایت رسمی دانشگاه هایدلبرگ
https://www.uni-heidelberg.de/

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آلمان می توانید با کارشناسان مؤسسه مهاجرتی MIE تماس بگیرید و در بهترین دانشگاههای آلمان تحصیل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *