دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج چگونه دانشگاهی است؟ آیا به راحتی می توان از دانشگاه کمبریج پذیرش گرفت؟ به چه صورت می شود جهت دریافت پذیرش از دانشگاه کمبریج اقدام نمود؟ ایا رویای تحصیل در دانشگاه کمبریج را را در ذهن می پرورانید؟ از دوستان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان دعوت می نماییم برای کسب طلاعات راجع به دانشگاه کمبریج  ما را تا انتهای این مقاله یاری بفرمایید. دانشگاه کمبریج انگلستان یکی از برجسته ترین ومعروفترین دانشگاهها در طول تاریخ می باشدکه به دلیل برخورداری از کیفیت اموزش عالی ،فعالیت های علمی و پژوهشی بسیار ازگذشته تا حال،ساختمان جذاب و دیدنی ،برخورداری از چند موزه و گنجینه بعلاوه اینکه بسیاری از انسانهای مشهور و نخبه در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداخته اند، روزانه تعداد بسیاری از بازدیدکننده هایی را که از سراسر جهان به انگلستان امده اند را برای بازدید از این دانشگاه به خود جذب می کند. دانشگاه کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاههای جهان و مراکز علمی پیشرو ویک جامعه ی خودمختار از دانشمندان است. این دانشگاه عمده شهرت خود را برای پیشرفت تحصیلی برجسته در سراسر جهان بدست اورده ضمن اینکه افراد مشهوری چون فرانسیس بیکن،ایزاک نیوتن، چارلز داروین، استفان هاوکینگ وجیمزدی واتسون در دانشگاه کمبریج به تحصیل پرداخته اند وعلاوه بر این ثروتمند ترین دانشگاه انگلستان و کل اروپا می باشد که بخش اعظم دارایی خود را ازطریق دریافت کمک هزینه های تحصیلی و تحقیقاتی که بسیاری ازافراد خیر ومشهور به دانشگاه اهدا کرده اند بدست اورده است.

موقعیت

دانشگاه کمبریج  واقع در شهرکمبریج و درجنوب شهر لندن قراردارد که از لحاظ قدمت بعنوان سومین دانشگاه قدیمی جهان شناخته شده است.این دانشگاه دارای نه موزه وکلکسیون وچندیدن کالج می باشد که در طول سال برای بازدید عموم باز می باشند.

چگونگی کارکرد دانشگاه کمبریج و دانشکده های ان

دانشگاه کمبریج دارای بیش از 18000 دانشجوی مشغول به تحصیل از گوشه وکنار جهان و9000 کارمند، دارای 31 کالج و150 دپارتمان چند مدرسه می باشد که در واقع مجموعه ای از یک کنفدراسیون شامل مدارس،کالج ها و دپارتمانهای مختلف می باشد که هرکدام قوانین و مقررات داخلی مربوط به خود را دارا می باشد. مجموعه مدارس در کل 6 مدرسه می باشد که تحت عنوان: مدرسه ی هنر وعلوم انسانی،علوم زیستی، پزشکی بالینی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم فیزیکی وفن اوری نام دارد. برای کسب اطلاعات جزیی و بیشتر در خصوص مدارس و کالج ها و دپارتمانهای دانشگاه کمبریج می توانید به لینک انها در وبسایت اصلی دانشگاه کمبریج مراجعه فرمایید.

این دانشگاه دارای 114 کتابخانه می باشد بطوریکه هر دانشکده کتابخانه مخصوص به خود را دارا می باشدکه فقط در کتابخانه ی اصلی این دانشگاه قریب به 8 میلیون نسخه کتاب  موجود می باشد.

شروع ترم در دانشگاه کمبریج از یکم اکتبر می باشد وپایان سال تحصیلی سی ام سپتامبر می باشد.

هدف و ماموریت دانشگاه کمبریج

در واقع دانشگاه کمبریج یک هدف و ماموریتی را دنبال می کندبرای کمک به جامعه و بهبود روند اموزش و پرورش در جهان که از طریق بالابردن کیفیت اموزش عالی و پژوهش در سطح بین المللی ان را تعالی می بخشد. این دانشگاه دو مورد را بعنوان ارزشهای اصلی دانشگاه مد نظر قرارداده که این دو مورد تحت عنوان: ازادی اندیشه و بیان  و ازادی از تبعیض می باشد،که اگر بخواهیم تمام این موارد را به گونه ای مختصر شرح دهیم می توان ان را در متفاوت بودن کیفیت تحصیل وفراهم کردن تمامی امکانات برای تحصیل هرچه بهتر دانشجویان، تشویق روح پرسشگری وپشتیبانی قوی از محققین و گروههای تحقیقاتی وافزایش سطح توانایی دانش اموزان به یادگیری را اشاره کرد.

دانشگاه کمبریج در طول قرنها

در سال 1284، کالج پترهاوس برای اولین بار توسط اسقف الی در کمبریج تاسیس شد.

در سال 1446، هنری ششم کالج اتان و کینگ را در کمبریج بنیان نهاد.

درسال 1511، خانم مارگارت بوفارت مادر هنری هفتم کالج سنت جان را تاسیس نمود.

در سال 1762، اولین باغ گیاه شناسی دانشگاه توسط ریچاردواکر از ترینیتی به دانشگاه اهدا شد.

در سال 2000، بیل گیتس مبلغی معادل 210 میلیون دلاررا بعنوان کمک هزینه ی تحصیل در کمبریج برای ایجاد بورسیه ای تحت عنوان بورسیه ی گیتس را برای کمک به دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه کمبریج را داشتند به این دانشگاه اهدا کرد تا دانشجویان بتوانند از ان بعنوان کمک هزینه ی تحصیل خود استفاده کنند.

ودر سال 2009،  دانشگاه کمبریج سالگرد 800 سالگی خود را جشن گرفت.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب دانشگاه کمبریج

حال به مزایای تحصیل در دانشگاه کمبریج می پردازیم

چرا کمبریج؟

وقتی که شما تحصیل خود را دراین دانشگاه با موفقیت پشت سر نهادید، شما را بعنوان یک دانشجوی فارغ التحصیل از یک دانشگاه صاحب نام وبرجسته در دنیاخواهند شناخت که دپارتمانهای معتبر دنیا اماده به کار گیری شما در بخشهای مختلف می باشند و عملا دغدغه ای از بابت پیدا کردن کار نخواهید داشت.اکثر دانشجویان به محض ورود در این دانشگاه از راهنمایی های یک سرپرست یا مشاور در تمام طول دوره تحصیل خود می توانند بهره مند شوند که این خود در استعدادیابی و ارتقا سطح توانایی دانشجویان وحل مشکلات و بهبود بازخوردهای شخصی و حرفه ای دانشجویان بسیار مفید می باشد وحتی در مقاطع بالاتر تحصیلی مانند مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان از مزیت برخورداری از سوپروایزرهایی (استاد راهنما) برخوردار می شوند که به دانشجویان کمک می کنند تا هدف خود را به درستی یافته و در جهت ارتقا ان وایجاد یک شغل مناسب و بازار کار خوب اتیه ی خود را بهتر بسازند.

انواع کورسهایی که در این دانشگاه ارایه می شود شامل: کارشناسی- پری مستر- کارشناسی ارشد- امفیل و دکتری می باشد.

چگونه می توان برای گرفتن پذیرش اقدام کرد؟

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه کمبریج در ابتدا با ورود به وبسایت اصلی دانشگاه می بایست کورس تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب ودر مهلت مقرر و بصورت انلاین فرم درخواست پذیرش (اپلیکیشن فرم) را پر کرده وبرای دانشگاه ارسال نمایید. خیلی مهم است که در تاریخ اعلام شده برای درخواست پذیرش اقدام می کنید یا خیر، وسپس مدارک مورد نیاز و مختصری از رزومه ی خود را تحت عنوان

(cv)

رادر قالب پی دی اف ارسال می نمایید. بهتر است که با توجه به رشته انتخابی خود حداقل مدارک خود را برای دوکالج ارسال نمایید تا اگر فرصت پذیرش در یکی از انها را از دست دادید، انتخاب دیگری نیز داشته باشید. بعد ازانجام این مقدمات می بایست وارد قسمت کورس دایرکتوری شده و با انتخاب کورس مورد نظر قسمت تایید را کلیک نمایید (دکمه ی اپلای).

اگر متقاضی فاند یا همان کمک های مالی برای تحصیل می باشید نیز در همین قسمت می توانید درخواست ان را پر کرده و ارسال نمایید.

دانشگاه کمبریج در رشته های حقوق- زیست شناسی- مهندسی- اقتصاد- مدیریت و بازرگانی ومعماری بسیار قوی می باشد و در این رشته ها همیشه حرفی تازه برای گفتن دارد.

در اخر ذکر این مطلب خالی از لطف نیست  که دانشگاه کمبریج انگلستان بدلیل برخورداری از رنکینگ چهارم دنیا در میان تمامی دانشگاهها ی دنیا بر اساس وبسایت (کیو اس) برای کسانیکه قصد ادامه تحصیل در یک مکان مجلل باکتابخانه های بزرگ و جامع و کیفیت اموزش عالی و برخورداری از اموزش تحت نظر اساتید برجسته ی دنیا را دارند می تواند یکی از بهترین و سازنده ترین تصمیمات برای دانشجویان علاقمند به تحصیل و پیشرفت باشد چرا که با تحصیل در این دانشگاه که یکی از پنج دانشگاه برتر دنیا می باشد عملا دانشجویان اینده ی روشنی را برای خود رقم خواهند زد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه کمبریج انگلستان می توانید با مشاورین مجرب موسسه ی مهاجرتی MIE تماس حاصل فرمایید.

 

Refrences:

www.cam.ac.uk

www.undergraduate.study.cam.ac.uk/why-cambridge

www.hamshahrionline.ir

www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2016

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *