دانشگاه گوته فرانکفورت

دانشگاه گوته فرانکفورت (goetheuniversity frankfurt ammain ) :

دانشگاه گوته فرانکفورت چه رنکی در بین دیگر دانشگاه های آلمان دارد ؟ آیا به مهاجرت به آلمان و تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت می اندیشید؟ آیا می دانید سطح زبان در دانشگاه گوته فرانکفورت در کشورآلمان به چه صورت می باشد؟  آیا با دانشگاه گوته فرانکفورت آشنایی دارید؟ دانشکده های دانشگاه گوته فرانکفورت در کشور آلمان را می شناسید؟ آیا شرایط پذیرش در دانشگاه گوته فرانکفورت در کشور آلمان را میدانید؟هزینه تحصیل در کشور آلمان به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت چگونه است؟مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت چیست؟

همانطور که می دانید راههای متفاوتی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد. یکی از طرق مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای تحصیلی می باشد که فرد از طریق تحصیل در بهترین دانشگاههای کشور آلمان می تواند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE در این مقاله سعی دارد تا راههای مهاجرت به کشور آلمان به ویژه راه تحصیلی را برای شما عزیزان توضیح داده و یکی از بهترین دانشگاههای کشور آلمان را به شما معرفی نماید.

 

ببا توجه به اینکه یکی از راههای مهاجرت به کشور آلمان اخذ ویزای تحصیلی می باشد افراد برای ورود به دانشگاههای کشور آلمان باید دارای شرایطی باشند.افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس را دارند باید برای ورود به دانشگاه و اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت شرایطی را دارا باشند.

شرایط ورود به دانشگاههای آلمان به ویژه دانشگاه گوته:

اگر شخصی دیپلم 12 ساله داشته باشد یعنی 12 سال تحصیل کرده باشدو قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را نیز داشته باشد باید ابتدا در ایران در کنکور سراسری پذیرفته شده باشد تا بتواند از یکی از دانشگاههای کشور آلمان به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت پذیرش اخذ نماید البته این افراد مستقیما نمی توانند وارد دانشگاههای کشور آلمان شوند بلکه باید 2 ترم در کالج المان به زبان آلمانی تحصیل نمایند و بعد برای یکی از دانشگاههای کشور آلمان اقدام نمایند.البته این نکته حاۀز اهمیت است که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند و در حال حاضر دانشجوی سال 3 دانشگاه آزاد می باشند هم می توانند برای پذیرش در یکی از دانشگاههای کشور المان اقدام نمایند و این دانشجویان نیاز به گذراندن دوره کالج را نخواهند داشت.

اگر فردی در ایران لیسانس خود را از دانشگاه آزاد اخذ نموده باشد مستقیما نمی تواند وارد مقطع فوق لیسانس شود بلکه این افراد باید 1 یا 2 ترم از رشته خود را در مقطع لیسانس در کشور آلمان بگذرانند و سپس می توانند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند.دوره فوق لیسانس در کشور المان 1 ساله می باشد.

برای مقطع دکترا در کشور آلمان به سختی می توان پذیرش گرفت زیرا برای ورود به مقطع دکترا در کشور المان فرد باید یک استاد راهنما داشته باشد که معمولا این امر با سختی و دشواری همراه است.

دانشگاه گوته فرانکفورت دارای 16 دانشکده می باشد که این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده حقوق،علوم اقتصاد،روانشناسی،علوم رایانه و ریاضیات،علوم پرورشی،فلسفه،علوم اجتماعی،الهیات انجیل،الهیات کاتولیک،فیلولوژی،زمین شناسی،فیزیک،علوم رایانه و ریاضیات،زیست شیمی و شیمی و داروسازی،پزشکی،زیست شناسی،زبان شناسی و علوم فرهنگی.

می گویند.campus دانشگاه گوته فرانکفورت دارای 4 محوطه دانشگاهی می باشد که اصطلاحا به آن

دانشگاه گوته فرانکفورت عبارتند از:campus 4

1:کامپوس بوکنهایم . 2:کمپوس ریدبرگ . 3:کامپوس وستند . 4:کامپوس نیدرراد.

این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE این امکان را دارد که شما را در زمینه تحصیل در کشور آلمان به ویژه تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت راهنمایی نماید و اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

دانشگاه گوته فرانکفورت در سال 1914 در ایالت هسن در شهر فرانکفورت تاسیس شد.

نام کامل دانشگاه گوته فرانکفورت،یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت آم ماین می باشد.

دانشگاه گوته فرانکفورت بیش از 46000 دانشجو دارد که یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای کشور آلمان می باشد.

برای ورود به دانشگاههای کشور المان به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت فرد متقاضی حتما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد.

برای ورود به دانشگاههای کشور آلمان به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت متقاضیان حتما باید دانش کافی از زبان آلمانی    شرکت نمایند.DSHداشته باشند تا بتوانند در امتحان ورودی زبان

تحصیل در دانشگاههای کشور آلمان به زبان آلمانی می باشد اما برخی از دروس به زبان انگلیسی هم تدریس می شود که   رادارا باشد.TOFEL 550و یا   IELTS 6.5فرد باید حداقل

این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه برتر در کشور آلمان می باشد.

بودجه سالیانه دانشگاه گوته فرانکفورت 370 میلیون یورو می باشد.

این دانشگا در میان دانشگاههای تحقیقاتی رتبه برتری را به خود اختصاص داده است و طیف گسترده ای از برنامه های آکادمیک را ارایه می دهد.

دانشگاه گوته فرانکفورت در هر 3 مقطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد.

دانشگاه گوته فرانکفورت در حدود  44428 دانشجو دارد که حدود 19442 نفر در مقطع کارشناسی و 5494 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 2371 نفر در مقطع دکترا به تحصیل می پردازند که حدود 7302 نفر از آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه گوته فرانکفورت یکی از معتبر ترین دانشگاهها در زمینه پزشکی و علوم طبیعی می باشد که در این رشته ها بسیار تاثیر گذار بوده است.

دانشگاه گوته فرانکفورت برنده چندین جایزه نوبل بوده است.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفورت:

مدرک دیپلم و ریزنمرات،مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات،گواهی سازمان سنجش در صورت قبولی فرد در کنکور سراسری و یا گواهی اشتغال به تحصیل،مدرک زبان،برای کارشناسی ارشد گواهی قبولی در دوره کارشناسی و رزومه مورد نیاز می باشد.

دانشگاه گوته فرانکفورت یک دانشگاه دولتی در شهر فرانکفورت می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاههای کشور آلمان به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت تقریبا رایگان و بدون شهریه می باشند و فرد متقاضی می تواند با هزینه اندک و با امکانات عالی به تحصیل در این دانشگاهها بپردازد.

نکته مهمی که باید به آن اشاره شود این است که تسلط به زبان آلمانی یک امتیاز برای گرفتن ویزا و پذیرش برای دانشگاههای کشور المان می باشد.

در نهایت می توان گفت که دانشگاه گوته فرانکفورت از شرایط بسیار مناسبی برای تحصیل برخوردار است و با هزینه بسیار پایین می توان به راحتی به تحصیل پرداخت اما نکته حایز اهمیتی که وجود دارد این است که کشور المان عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد و برای کار و تحصیل بسیار مناسب است. افرادی که در کشور المان به تحصیل می پردازند به راحتی می توانند برای ادامه تحصیل و یا حتی کار به سایر کشورهای عضو شنگن بدون هیچ محدودیتی سفرکنند.شهر فرانکفورت یکی از برترین شهرهای کشور المان می باشد و افراد متقاضی اخذ ویزای تحصیلی براحتی می توانند از دانشگاههای کشور المان به ویژه دانشگاه گوته فرانکفورت پذیرش گرفته وبه تحصیل بپردازند باتوجه به اینکه کشور آلمان نسبت به سایر کشورهای عضو شنگن از هزینه زندگی مناسبی برخوردار می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و اطلاعات لازم در زمینه تحصیل در کشور آلمان را بدست آورید.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE این امکان را دارد که پرونده های مهجرتی و قانونی شما عزیزان را به انجام برساند.

منابع:

 

www.goethe-university-frankfurt.de

www.en.wikipedia.org/goethe

www.uni-frankfurt.de

www.timeshighereducation.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *